Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω είναι ανάμεσα από adw ex-go launcher σε σχέση με zeam

Νομίζω δεσμεύει 5mb περισσότερα απο τον zeam και 5 λιγότερα από go και adw.

Δυστυχώς δεν έχει μπει ακόμα σε ics και έχω ψιλοξενερώσει με τον στοκ ics.

 

εγω εχω deodexed rom εχεις καποιο Link για download για μενα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω εχω deodexed rom εχεις καποιο Link για download για μενα;

 

Για κάθε ρομ διαφέρει. Εάν είσαι σε jw1 deodex πχ, τότε εάν βρεις κάποιον από οποιαδήποτε jw1 deodexed μπορείς να τον περάσεις λογικά.

Εγώ συνήθως ζητούσα/ρωτούσα τον δημιουργό της ρομ που φορούσα.

Link to comment
Share on other sites

Για κάθε ρομ διαφέρει. Εάν είσαι σε jw1 deodex πχ, τότε εάν βρεις κάποιον από οποιαδήποτε jw1 deodexed μπορείς να τον περάσεις λογικά.

Εγώ συνήθως ζητούσα/ρωτούσα τον δημιουργό της ρομ που φορούσα.

 

τον εβαλα...τετοια αισθηση που αφηνει...δεν υπαρχει σε αλλο Launcher...

απο μπαταρια τι λεει;

Link to comment
Share on other sites

τον εβαλα...τετοια αισθηση που αφηνει...δεν υπαρχει σε αλλο Launcher...

απο μπαταρια τι λεει;

 

Δεν τραβάει παραπάνω μπαταρία από τα συνηθισμένα.

Το feeling και το smoothness του δεν το έχει άλλος launcher ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν τραβάει παραπάνω μπαταρία από τα συνηθισμένα.

Το feeling και το smoothness του δεν το έχει άλλος launcher ;)

 

ειναι φοβερο και crystal clear...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος μπαίνει και στην CM7.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση. Μετα απο restore nadroid backup εκανα restart και εχει κολησει το κινητο στο λογοτυπο. Ουτε σε recocery ουτε σε download μπαινει! Καμια ιδεα?

 

Εdit: Εχω τον τελευταιο semaphore.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βγάλεις την μπαταρία για να κλείσει, δεν μπαίνει μετά σε download mode ώστε να μπορέσεις να φλασάρεις από την αρχή?
Link to comment
Share on other sites

Εχασα το recovery του semaphore.. Σε download μπηκε τελικα (απλα εχει χαλασει το κουμπακι του μενου και δεν πιανει καλα). Θα περασω semaphore 2.4 τωρα μπας και γλιτωσω flasharisma.

 

Edit: Δεν το γλιτωσα το flasharisma...

Edited by xenon2010
Link to comment
Share on other sites

Εχασα το recovery του semaphore.. Σε download μπηκε τελικα (απλα εχει χαλασει το κουμπακι του μενου και δεν πιανει καλα). Θα περασω semaphore 2.4 τωρα μπας και γλιτωσω flasharisma.

ε μπορείς να δοκιμάσεις να φλασάρεις και μετά να επαναφέρεις το nandroid πάλι! Μερικές φορές δεν πετυχαίνει η επαναφορά (μου έχει τύχει 2 φορές)

Ψήθηκα και εγώ να τον δοκιμάσω, που θα τον βρω όμως για την JVU+Semaphore;

Έχεις ΠΜ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο φορατε καιρο την ΧΧJVU θελω να μου την συγκρινεται με την XWJW1

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης των δύο:lol:

Με την xxjvu (και τα προβλήματα της: bluetooth, phone fc's κτλ) ασχοληθήκαμε εκτενώς πρίν 15-20 μέρες. Την είχα 2 βδομάδες και με το που την έβγαλα έβαλα το σταυρό μου.

JW1 δεν έβαλα αλλά αν και leaked τα παιδιά εδώ λένε οτι είναι απο τις καλύτερες αν όχι η καλύτερη

 

Edit: και για να σε προλάβω, εβαλα jvz! μην ρωτήσεις πως πάει, δυό μερες την έχω!

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης των δύο:lol:

Με την xxjvu (και τα προβλήματα της: bluetooth, phone fc's κτλ) ασχοληθήκαμε εκτενώς πρίν 15-20 μέρες. Την είχα 2 βδομάδες και με το που την έβγαλα έβαλα το σταυρό μου.

JW1 δεν έβαλα αλλά αν και leaked τα παιδιά εδώ λένε οτι είναι απο τις καλύτερες αν όχι η καλύτερη

 

Edit: και για να σε προλάβω, εβαλα jvz! μην ρωτήσεις πως πάει, δυό μερες την έχω!

 

την jvz την εχω δοκιμασει....και εγω....ειναι μια χαρα....

 

xxjvu εγω διορθωσα το phone fc blutooth δεν ειχα προβλημα....αλλα ειχα θεμα με την μπαταρια ...ασχημο...

τωρα ειμαι jw1 custom....

 

 

Y.Γ. Eχει δοκιμασει κανεις τον galaxian kernel?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1137595

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο φορατε καιρο την ΧΧJVU θελω να μου την συγκρινεται με την XWJW1

 

Τόσο καιρό όλοι λέμε για το πόσο καλή είναι η JW1 και για το πόσο μεγάλη απογοήτευση είναι η JVU. Το forum έχει γεμίσει από τις εντυπώσεις όλων των παιδιών και τώρα επανερχόμαστε στα παλιά. Ναι, η δραστηριότητα του sub-forum έχει πέσει λίγο τον τελευταίο καιρό αλλά το να προσπαθούμε να το γεμίσουμε με ανακύκλωση παλιών θεμάτων δεν το βρίσκω και ότι καλύτερο.

Να τονίσω πως ότι λέω είναι με κάθε φιλική διάθεση.

Συγγνώμη για το off topic.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό όλοι λέμε για το πόσο καλή είναι η JW1 και για το πόσο μεγάλη απογοήτευση είναι η JVU. Το forum έχει γεμίσει από τις εντυπώσεις όλων των παιδιών και τώρα επανερχόμαστε στα παλιά. Ναι, η δραστηριότητα του sub-forum έχει πέσει λίγο τον τελευταίο καιρό αλλά το να προσπαθούμε να το γεμίσουμε με ανακύκλωση παλιών θεμάτων δεν το βρίσκω και ότι καλύτερο.

Να τονίσω πως ότι λέω είναι με κάθε φιλική διάθεση.

Συγγνώμη για το off topic.

 

ενταξει το εχω δει λιγο πολυ αλλα ηθελα μια επιβεβαιωση...καταλαβαινω οτι δεν θελεται να γεμιζει το website με βλακειες....αλλα και εμεις πανω στον αυθορμιτισμο και στον εντυπωσιασμο μας...μπορει να λεμε κατι παραπανω καποιες φορες.

 

φιλικα - Γιαννης:)

 

Υ.Γ. το chainfire pro το περνατε παιδια με τον driver Και τα Plugins? προσφερει κατι ;

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

ωραια παιδια και εκανα root την επισημη 2.3.3 jvi. τι χρειαζεται να κανω τωρα για να παει σφαιρα το κινητο μου? ποιες εφαρμογες να κατεβασω? να πειραξω τα settings απο superuser και cwm?
Link to comment
Share on other sites

ενταξει το εχω δει λιγο πολυ αλλα ηθελα μια επιβεβαιωση...καταλαβαινω οτι δεν θελεται να γεμιζει το website με βλακειες....αλλα και εμεις πανω στον αυθορμιτισμο και στον εντυπωσιασμο μας...μπορει να λεμε κατι παραπανω καποιες φορες.

 

φιλικα - Γιαννης:)

 

Προς Θεού δεν είναι βλακείες το να λες τις εντυπώσεις σου! Απλά λέω ότι τα ίδια πράγματα συζητήθηκαν πάλι πολύ πρόσφατα και μπορεί εύκολα κάποιος να τα βρει. Πιστεύω να καταλαβαίνεις πως το εννοώ ώστε να μην δημιουργηθεί καμία λάθος εντύπωση.

 

ωραια παιδια και εκανα root την επισημη 2.3.3 jvi. τι χρειαζεται να κανω τωρα για να παει σφαιρα το κινητο μου? ποιες εφαρμογες να κατεβασω? να πειραξω τα settings απο superuser και cwm?

 

Αφού το έκανες root γιατί δεν έβαζες την 2.3.6; Υπάρχουν διάφορες εφαρμογές που μπορείς να κατεβάσεις αλλά εκτός του ότι δεν μιλάμε για εφαρμογές εδώ (εκτός και αν έχει να κάνει με το Galaxy S όπως π.χ. η εφαρμογή Semaphore) αν δεν γνωρίζεις μερικά βασικά πράγματα μπορείς να κάνεις περισσότερο κακό παρά καλό στο κινητό σου. Καλό θα ήταν να διαβάσεις τα επισημασμένα θέματα του sub-forum πριν κάνεις κάτι ώστε να πάρεις μία γενική ιδέα.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να βάλω την JW1 στον γαλαξία και διάβαζα αυτόν τον οδηγό για να βάλω μία Semaphore ώστε να γίνω και roor. Βάζω πάντα την τελευταία (2.5.0);

 

Επίσης σε αυτόν τον οδηγό, δίνει άλλο τρόπο για να γίνω root; Τι διαφορά έχει;

Link to comment
Share on other sites

Την JW1 θα την βρεις εδώ. Σου προτείνω να βάλεις τον Semaphore μόλις φλασάρεις την rom για να γίνεις root και να έχεις και διάφορα άλλα πρόσθετα (Voodoo Color & Sound, BLN, OC/UV) που μπορείς να διαβάσεις τι κάνουν στο site του Semaphore, στο xda ή ακόμα και εδώ με μία αναζήτηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, άρα να βάλω την τελευταία έκδοση του Semaphore; Και μάλιστα την sc, bm, scbm ή την σκέτη; Edited by fandango
Link to comment
Share on other sites

Αν διάβασες τον οδηγό στις συχνές ερωτήσεις γράφει:

Ε: Για να εγκαταστήσω τον Semaphore χρειάζεται η έκδοση του να είναι ίδια με την Rom που έχω στο κινητό μου;

A: Όχι, δεν χρειάζεται. Όλες οι εκδόσεις του Semaphore είναι συμβατές με όλες τις εκδόσεις Gingerbread.

Άρα ναι, μπορείς να βάλεις την τελευταία έκδοση.

 

EDIT: Στο site του Semaphore πας εκεί που λέει "Changelog" και βλέπεις τι είναι το καθένα (κανονική, sc, bm, scbm). Είναι αυτονόητα μερικά πράγματα... μην τα θέλουμε όλα στο πιάτο.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, άρα να βάλω την τελευταία έκδοση του Semaphore; Και μάλιστα την sc, bm, scbm ή την σκέτη;

 

sc= stock color (χωρίς voodoo color και speedmod color)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...