Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση .πηγα κ είδα το κινητό στο πλαίσιο. Μου φάνηκε ότι δεν είχε δυνατούς ήχους κλήσης, κ στα τραγούδια δεν ακουγόταν δυνατά. Σε σύγκριση με αλλά κινητά εκεί ακουγόταν χαμηλότερα. Εντύπωση μου? Εχει καλο ηχεία το δικό σας? ακούγεται δυνατά? το ρύθμιση στο μάξιμουμ βέβαια. Τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια πως το κανουμε ροοτ??μου εχει φαει την ψυχη...θα το πεταξω ρε το ρημαδι...!κανω την διαδικασια ξεκλειδωματος bootloader απο htcdev.com και οταν παω στο cmd μου γραφει συνεχεια waiting for device και δεν συνεχιζει να γραψει το token που ζηταει..!!!καποιος να βοηθησει υπαρχει??τα εχω κανει ολα και δεν την παλευω...
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Τι έχετε πάθει όλοι με τις custom roms ? :p

 

Τι παραπάνω σας προσφέρουν;

πειραγμένα προγράμματα και παιχνίδια κατεβάζω και στην μανίσια έκδοση(σωστά;)

 

Γίνετε πιο γρήγορο το κινητό;;

Τι σας προσφέρει μια custom rom?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω , επειδη περναω τωρα την δικια σου ROM , με τον κερνελ του Anthrax , ειναι και οι δυο CPU online??? Πρεπει να κανω κατι για ενεργοποιησω και τους δυο??

 

Γιατί να έχεις και τα 2 CPU Online ;. Δεν σου προσφέρει τίποτα. Χάσιμο μπαταρίας. Να ξέρεις κάτι. Ο δεύτερος επεξεργαστής δουλεύει όταν χρειάζεται. Εγώ προσωπικά το έχω offline, γνωρίζω όμως ότι ενεργοποιείται όταν χρειάζεται.

 

@MIB

 

Έχεις καλύτερο performance. Μπορείς να κάνεις undervolt τον kernel, επομένως θα δεις διαφορά στη μπαταρία (εντάξει αυτό δεν έχει να κάνει σχέση με την rom τόσο), μπορείς να εγκαταστήσεις tweaks για να έχεις 3D προβολή στην οθόνη, μπορείς πολλά να κάνεις. Σύντομα θα βγουν και πειραγμένες ICS roms. Πιστεύω με μια custom rom, και αλλαγή σε kernel σου αυξάνει την αποδοτικότητα του κινητού κατά μεγάλο ποσοστό.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο παιδια του τηλεφωνου ακουγεται καλα? Ρωτησα κ σε προηγουμενο post.Λετε να εφταιγε το τηλ της εκθεσης του πλαισιου?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο παιδια του τηλεφωνου ακουγεται καλα? Ρωτησα κ σε προηγουμενο post.Λετε να εφταιγε το τηλ της εκθεσης του πλαισιου?Ευχαριστω.

 

Δεν εχω παρατηρησει κατι αρνητικο στο ηχειο....

Σε συγκριση με το DHD μια χαρα μου ακουγεται.

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχεις και τα 2 CPU Online ;. Δεν σου προσφέρει τίποτα. Χάσιμο μπαταρίας. Να ξέρεις κάτι. Ο δεύτερος επεξεργαστής δουλεύει όταν χρειάζεται. Εγώ προσωπικά το έχω offline, γνωρίζω όμως ότι ενεργοποιείται όταν χρειάζεται.

 

@MIB

 

Έχεις καλύτερο performance. Μπορείς να κάνεις undervolt τον kernel, επομένως θα δεις διαφορά στη μπαταρία (εντάξει αυτό δεν έχει να κάνει σχέση με την rom τόσο), μπορείς να εγκαταστήσεις tweaks για να έχεις 3D προβολή στην οθόνη, μπορείς πολλά να κάνεις. Σύντομα θα βγουν και πειραγμένες ICS roms. Πιστεύω με μια custom rom, και αλλαγή σε kernel σου αυξάνει την αποδοτικότητα του κινητού κατά μεγάλο ποσοστό.

 

 

Χαζή ερώτηση .... Τι είναι η ICS Rom , ακούω παντού για το android 4.0 (ice cream) οτι θα είναι ICS,,,, ε και? τι θα πει αυτό;

 

έχουμε καμιά ημερομινία για το πότε θα βγεί το android 4 στο EVO 3D?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ΙCS = Ιce Cream Sandwich . Eίναι η ονομασία της έκδοσης. Λέγεται ότι θα προσφέρει πολλά στο κινητά android. Για ημερομηνία δεν γνωρίζω. Πάντως σίγουρα θα την λάβει αυτή την έκδοση το EVO. Mέχρι και αναγνώριση προσώπου θα έχει για το ξεκλείδωμα. Δες αυτό το βίντεο

 

 

Aπλά η HTC θα προσαρμόσει και το Sense

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

επιτελους καταφερα να το κανω ροοτ το κινητακι..περασα μια ρομ Combra να ουμε και πεταει το κινητο κυριολεκτικα τωρα..εχει και κατι εχτρα λειτουργιες οπως να αλλαξεις το κλειδωμα και να μοιαζει με ics και επισης περνας και διαφορα θεματα που το φερνεις το κινητακι στα μετρα σου!δειχνει να εχει καλυτερη μπαταρια σε σχεση με την στοκ που ειχα και επισης ρολαρει πιο ανετα σε web browsing!επισης καποια ρομ εχουν ενργοποιημενα τα beats που λενε οτι ακουγεται απιστευτα..θα βρω χρονο να το δοκιμασω και θα σας πω εντυπωσεις!

σε benchmark παντως δοκιμσα εναν κερνελ του leedroid και με εβγαλε 6524 me overclock στα 1.7ghz :X το σαμσουνκ galaxy s2 με εδινε το πολυ 4000 στα 1.8ghz..

 

επισης παρατηρησα οτι στην εγγραφη βιντεο ολα πανε καρε καρε οταν πηγαινεισ την καμερα σταθερα δεξια αριστερα..ειναι λες και τραβαει με 20fps αντι των 30fps...πφφφφφ το ιδιο προβλημα ειχα και με τον γαλαξια και ηλπιζα να μην το δω και εδω και φτου να τα μας και εδω τα ιδια στην καμερα...!ημαρτον αυτα τα ανδροιδ με την εγγραφη βιντεο!! :mad:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι μια χαρά παιδιά, το έχω τώρα 4 μήνες και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Το μόνο αρνητικό που δεν έχει μενού 3D όπως το LG αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας...

Link to comment
Share on other sites

επιτελους καταφερα να το κανω ροοτ το κινητακι..περασα μια ρομ Combra να ουμε και πεταει το κινητο κυριολεκτικα τωρα..εχει και κατι εχτρα λειτουργιες οπως να αλλαξεις το κλειδωμα και να μοιαζει με ics και επισης περνας και διαφορα θεματα που το φερνεις το κινητακι στα μετρα σου!δειχνει να εχει καλυτερη μπαταρια σε σχεση με την στοκ που ειχα και επισης ρολαρει πιο ανετα σε web browsing!επισης καποια ρομ εχουν ενργοποιημενα τα beats που λενε οτι ακουγεται απιστευτα..θα βρω χρονο να το δοκιμασω και θα σας πω εντυπωσεις!

σε benchmark παντως δοκιμσα εναν κερνελ του leedroid και με εβγαλε 6524 me overclock στα 1.7ghz :X το σαμσουνκ galaxy s2 με εδινε το πολυ 4000 στα 1.8ghz..

 

επισης παρατηρησα οτι στην εγγραφη βιντεο ολα πανε καρε καρε οταν πηγαινεισ την καμερα σταθερα δεξια αριστερα..ειναι λες και τραβαει με 20fps αντι των 30fps...πφφφφφ το ιδιο προβλημα ειχα και με τον γαλαξια και ηλπιζα να μην το δω και εδω και φτου να τα μας και εδω τα ιδια στην καμερα...!ημαρτον αυτα τα ανδροιδ με την εγγραφη βιντεο!! :mad:

 

Δεν έχεις πρόβλημα με blackscreen όταν σε παίρνουν τηλέφωνο όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο ;. Γιατί το θεματάκι αυτό το έχει ο kernel του Lee. Όσον αφορά τα benchmarks scores. Ειλικρινά δεν έχουν καμμιά αξία. Και αν θέλεις να κάνεις καλύτερο benchmark, κατέβασε το CF Benchmark από το market. Αλλά και πάλι...ανούσιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΑΧ και να είχε super amoled!!! ... απο το Wave που έφυγα , μου κακοφάνηκε

 

Δυστυχώς αν προέρχεσαι από συσκευή με amoled οθόνη... απλά διαπιστώνεις ότι οι υπόλοιπες οθόνες δεν έχουν μαύρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μια χαρά μου φαίνονται! ;)

Εδώ έχω βάλει την μπαταρία της mugen και το έκανα ακόμη πιο βαρύ!! Οπότε στα κανονικά του μου φαίνεται πούπουλο!! :lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα 170 γραμμαρια ειναι πολλα; Πως σας φαινονται εσεις που το εχετε;

 

Το βάρος είναι αισθητό σε σχέση με άλλες συσκευές της κατηγορίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι πηρατε το κινητο απο πλαισιο (λογικα θα εχει hboot 1.49.0018 ) μπορειτε να αποφυγετε τη μεθοδο htcdev μιας και δεν ειναι πληρως αναστρεψιμη (αμα κανεις unroot και S-ON το κινητο στο hboot θα λεει *RELOCKED* αντί για *LOCKED*) .

 

Η λυση ειναι αυτη:

1) πάτε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1316578 και κάνετε τα βήματα απο το 4 και κατω. Μετα απο αυτο θα εχετε hboot 1.49.0007.

 

2)Έπειτα πηγαινετε στο http://revolutionary.io/ και ακολουθειτε τη διαδικασια για S-OFF. (η διαδικασια περιγραφεται στα παρακατω βιντεο:

 

3)Τέλος πηγαίνετε εδω http://unrevoked.com/rootwiki/doku.php/public/revolutionary και κατεβαζετε το αρχειο εκεί που λέει

"Does Revolutionary give me root?Νo. You will need to flash this zipfile from recovery. " και το φλασαρετε μεσα απο το custom recovery.

 

Η μεθοδος revolutionary ειναι πληρως αναστρεψιμη (οταν την αναστρεψουμε το hboot ξαναγυρναει σε status *LOCKED* οπως ακριβως οταν το πηραμε) και σε περιπτωση που θα χρειαστει να πατε το κινητο μας στην HTC, το μονο που χρειαζεται ειναι να τρεξουμε το stock RRU και να το ξανακανουμε S-ON, οπως αναφερεται αναλυτικα στον οδηγο εδω: http://www.goodandevo.net/2011/07/how-to-bring-your-rooted-htc-evo-3d-back-to-an-unrooted-s-on-state-1.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια οσοι πηρατε το κινητο απο πλαισιο (λογικα θα εχει hboot 1.49.0018 ) μπορειτε να αποφυγετε τη μεθοδο htcdev μιας και δεν ειναι πληρως αναστρεψιμη (αμα κανεις unroot και S-ON το κινητο στο hboot θα λεει *RELOCKED* αντί για *LOCKED*) .

 

Προστέθηκε στο πρώτο post. Το έχεις δοκιμάσει; Για να τα κάνεις όλα αυτά δεν πρέπει να έχεις unlocked bootloader;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στο πρώτο post. Το έχεις δοκιμάσει; Για ν
α τα κάνεις όλα αυτά δεν πρέπει να έχεις unlocked bootloader;

 

Ετσι ειναι οπως τα λεει ο φιλος. Εγω την πατησα ,επειδη πριν δω αυτο το thread ,ακολουθησα οδηγιες απο αλλου. Ελπιζω να μην χρειαστει να παει για σερβις το κινητο.

Οχι δεν χρειαζεται να κανεις unlock με το εργαλειο της htc.....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ετσι ειναι οπως τα λεει ο φιλος. Εγω την πατησα ,επειδη πριν δω αυτο το thread ,ακολουθησα οδηγιες απο αλλου. Ελπιζω να μην χρειαστει να παει για σερβις το κινητο.

Οχι δεν χρειαζεται να κανεις unlock με το εργαλειο της htc.....

 

Στο πρώτο link του φίλου αναφέρει...

 

1. Unlock your bootloader with HTC Unlocktoken

 

Αυτό το κάνει με ποιο τρόπο; Με τη μέθοδο που αναφέρεται εδώ;

 

Αν ναι αναφέρει πιο κάτω...

 

*Note2 - This one's only tested with Sprint Evo 3D, haven't tested with Evo 3D GSM.

 

Το έχει δοκιμάσει κάποιος σε GSM Evo 3D και του έχει δουλέψει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο link του φίλου αναφέρει...

 

1. Unlock your bootloader with HTC Unlocktoken

 

Αυτό το κάνει με ποιο τρόπο; Με τη μέθοδο που αναφέρεται εδώ;

 

Αν ναι αναφέρει πιο κάτω...

 

*Note2 - This one's only tested with Sprint Evo 3D, haven't tested with Evo 3D GSM.

 

Το έχει δοκιμάσει κάποιος σε GSM Evo 3D και του έχει δουλέψει;

Ειναι για αυτους που δεν εχουν ευρωπαικο CID... Αν δεις πιο κατω το αναφερει.....Για εμας απο ΕLLADA απο το 4ο βημα......

EDIT: Το εχω δοκιμασει εγω.. Για ειμαι ακριβης επειδη ειχα κανει unlock τον bootloader απο πριν, χρειαστηκε να τον ξανακανω locked (εδω ειναι που εγραψε *RELOCKED* στον bootloader) και κατοπιν απο το 4o βημα και κατω επεξαν ολα κανονικα.. Τωρα ειμαι S-0ff Unrooted με REVOLUTIONARY bootloader...

Edited by johmic
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι για αυτους που δεν εχουν ευρωπαικο CID... Αν δεις πιο κατω το αναφερει.....Για εμας απο ΕLLADA απο το 4ο βημα......

 

Σε αυτό το tutorial αναφέρει το εξής:

 

8.Unlock bootloader from htcdev.com and s-off from revolutionary.io.

 

Σύμφωνα με αυτό πρέπει πρώτα να ξεκλειδωθεί ο bootloader και μετά να γίνει η διαδικασία για s-off μέσω revolutionary.io.

 

Τωρα ειμαι S-0ff Unrooted με REVOLUTIONARY bootloader...

 

Ναι... μετά ο bootloader γίνεται REVOLUTIONARY. Στην επαναφορά σε stock κατάσταση όμως γίνεται LOCKED ή RELOCKED;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τωρα να πω την αληθεια παιζει και να γινεται παλι locked , αν θελετε μπορω για χαρην του φορουμ να το δοκιμασω και να πω....
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τωρα να πω την αληθεια παιζει και να γινεται παλι locked , αν θελετε μπορω για χαρην του φορουμ να το δοκιμασω και να πω....

 

Αυτό είναι καθαρά στη δική σου ευχέρεια, δεν μπορεί κάποιος να το ζητήσει. Θα είχε ενδιαφέρον ωστόσο να δούμε τι γίνεται.

 

Ωστόσο δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα γιατί αναφέρεται αυτό...

 

8.Unlock bootloader from htcdev.com and s-off from revolutionary.io.

 

...αν δεν είναι απαραίτητο να γίνει η διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...