Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

απλό data enabler είναι, :blink: το είχα παλαιότερα.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις χρησιμοποιησει αυτο το patch απο τους xda για βελτιωση του gps; Πως κανουμε την εγκατασταση; Απλα περναμε τους φακελους στην καρτα sd και μετα το τρεχουμε (με το astro πχ);

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1287935

Αργει το τηλεφωνο σου να βρει στιγμα? με σκετο gps ανοιγεις ή με A-gps? Το neo ή το neo v εχεις?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα πλοηγησης που να σου δειχνει τον δρομο(που ακριβως εισαι) και τους αριθμους των οδων χωρις να κανεις πλοηγηση?

απλα να το ανοιγεις και να σου δειχνει απο μονο του ενω οδηγας ολα αυτα..

απο οτι ειδα το μονο που το κανει ειναι το sygic...εκτος αν μου διαφευγει κατι..

 

Το κάνει το iGO, σου γράφει κάτω, την οδό και δεξιά και αριστερά των αριθμό που περνάς..!

 

http://s1.directupload.net/images/120106/3zpcpe5n.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω από χτες το don't panic try and buy σαν δεύτερό μετά το igo.εντάξει καλό φαίνεται στα έχει όλα έτοιμα το μονο πού με χαλάει είναι τα γραφικά.

Όταν λήξει η δοκιμαστική περίοδος και αγοράσω χάρτη κάθε χρόνο θα πληρώνω η είναι για πάντα?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αργει το τηλεφωνο σου να βρει στιγμα? με σκετο gps ανοιγεις ή με A-gps? Το neo ή το neo v εχεις?

 

Δεν αργει ιδιαιτερα. Ανοιγω μονο με gps. Εχω το neo V. Κατεβαζω τωρα το Android SDK Manager. Εχω χαθει/μπερδευτει καπως. Πως μπορω να περασω τα 2 αρχεια toy patch στη μνημη του τηλεφωνου μεσω usb; Μονο την καρτα sd βλεπει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κάνει το iGO, σου γράφει κάτω, την οδό και δεξιά και αριστερά των αριθμό που περνάς..!

 

Όχι by default αλλά με το κατάλληλο skin.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα καλύτερα....

Γιατί κι εγώ αυτό που του πρότεινα κάνει τα ίδια με το δικό σου αλλά αυτός θέλει:

 

Εγώ θέλω να έχω τις ρυθμίσεις στο GSM Μόνο και το πακέτο δεδομένων off και να πατάω το widget και να μου ενεργοποιεί το πακέτο δεδομένων και να μεταβαίνει από gsm σε 3g.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα μια εφαρμογή για καιρό από το samsung apps, που δείχνει πολλές πληροφορίες. Λέγεται weather station world και παίρνει τις πληροφορίες από την μετεωρολογική υπηρεσία της Νορβηγίας.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Δεν αργει ιδιαιτερα. Ανοιγω μονο με gps. Εχω το neo V. Κατεβαζω τωρα το Android SDK Manager. Εχω χαθει/μπερδευτει καπως. Πως μπορω να περασω τα 2 αρχεια toy patch στη μνημη του τηλεφωνου μεσω usb; Μονο την καρτα sd βλεπει.

Αποψη μου ειναι οτι αν δεν εχεις μεγαλο προβλημα μην σκας για να τα βαλεις....

Το νεο v το εχει η αδελφη μου, της κατεβασα απο το μαρκετ το gps test και την πρωτη φορα που το ανοιξα με σκετο gps βρηκε στιγμα απο 10 δορυφορους σε ~15-20 δευτερολεπτα και με a-gps βρηκε στιγμα σε ~3δευτερολεπτα.

Το ideos x5 που εχω εγω στο gps test δεν εχω δει ποτε 10 δορυφορους, οκ το θεμα δεν ειναι ποσους βλεπει αλλα ποσο γρηγορα κλειδωνει και για το λογο αυτο κανω χρηση a-gps(αφου εχω data) και βρισκω στιγμα με 140-150 χιλιομετρα στο αμαξι σε ~3-5 δευτερολεπτα.

Αν θες κατεβασε gps test απο το market και καθε φορα να ανοιγεις αυτο πρωτα και οταν βρισκεις στιγμα ανοιγεις το προγραμμα πλοηγησης που εχεις.

Υ.Γ. δεν πιστευω να εχεις το ndrive....? οπου το εχω δοκιμασει αργει - αργει - αργει να βρει στιγμα.... :cry: και ο κενσορας του ηταν παντα αρκετα πισω σε σχεση με τη θεση μου....

Το ειχε δωρακι η wind με το ideos και το εβγαλα για να μην το βλεπω καθολου, επιανε και τζαμπα χωρο....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου ειναι οτι αν δεν εχεις μεγαλο προβλημα μην σκας για να τα βαλεις....

Το νεο v το εχει η αδελφη μου, της κατεβασα απο το μαρκετ το gps test και την πρωτη φορα που το ανοιξα με σκετο gps βρηκε στιγμα απο 10 δορυφορους σε ~15-20 δευτερολεπτα και με a-gps βρηκε στιγμα σε ~3δευτερολεπτα.

Το ideos x5 που εχω εγω στο gps test δεν εχω δει ποτε 10 δορυφορους, οκ το θεμα δεν ειναι ποσους βλεπει αλλα ποσο γρηγορα κλειδωνει και για το λογο αυτο κανω χρηση a-gps(αφου εχω data) και βρισκω στιγμα με 140-150 χιλιομετρα στο αμαξι σε ~3-5 δευτερολεπτα.

Αν θες κατεβασε gps test απο το market και καθε φορα να ανοιγεις αυτο πρωτα και οταν βρισκεις στιγμα ανοιγεις το προγραμμα πλοηγησης που εχεις.

Υ.Γ. δεν πιστευω να εχεις το ndrive....? οπου το εχω δοκιμασει αργει - αργει - αργει να βρει στιγμα.... :cry: και ο κενσορας του ηταν παντα αρκετα πισω σε σχεση με τη θεση μου....

Το ειχε δωρακι η wind με το ideos και το εβγαλα για να μην το βλεπω καθολου, επιανε και τζαμπα χωρο....

 

Μια από τα ίδια για το ndrive..!!! και δώρα το είχα με το X8 της γυναίκας μου..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου ειναι οτι αν δεν εχεις μεγαλο προβλημα μην σκας για να τα βαλεις....

Το νεο v το εχει η αδελφη μου, της κατεβασα απο το μαρκετ το gps test και την πρωτη φορα που το ανοιξα με σκετο gps βρηκε στιγμα απο 10 δορυφορους σε ~15-20 δευτερολεπτα και με a-gps βρηκε στιγμα σε ~3δευτερολεπτα.

Το ideos x5 που εχω εγω στο gps test δεν εχω δει ποτε 10 δορυφορους, οκ το θεμα δεν ειναι ποσους βλεπει αλλα ποσο γρηγορα κλειδωνει και για το λογο αυτο κανω χρηση a-gps(αφου εχω data) και βρισκω στιγμα με 140-150 χιλιομετρα στο αμαξι σε ~3-5 δευτερολεπτα.

Αν θες κατεβασε gps test απο το market και καθε φορα να ανοιγεις αυτο πρωτα και οταν βρισκεις στιγμα ανοιγεις το προγραμμα πλοηγησης που εχεις.

Υ.Γ. δεν πιστευω να εχεις το ndrive....? οπου το εχω δοκιμασει αργει - αργει - αργει να βρει στιγμα.... :cry: και ο κενσορας του ηταν παντα αρκετα πισω σε σχεση με τη θεση μου....

Το ειχε δωρακι η wind με το ideos και το εβγαλα για να μην το βλεπω καθολου, επιανε και τζαμπα χωρο....

 

Σε ευχαριστω. Δεν εχω το Ν-Drive. Θα την αφησω την ολη διαδικασία. Ειναι πολύπλοκη και φοβαμαι μην τα κανω θάλασσα. Θα δοκιμάσω το app που μου πρότεινες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να ρωτήσω πια εφαρμογή μου προτείνεται για facebook που να είναι η πιο πλήρης και να έχει και συνομιλία???

και μια για twitter γιατί η ενσωματωμένη το LG optimus 2x έχει έλλειψης

 

Για facebook πιο καλή από την official δεν έχει...και έχει και chat .

Για Twitter χρησιμοποιώ το twicca μήνες και πιστεύω είναι ο καλύτερος Twitter client για android

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Για facebook πιο καλή από την official δεν έχει...και έχει και chat .

Για Twitter χρησιμοποιώ το twicca μήνες και πιστεύω είναι ο καλύτερος Twitter client για android

 

Και η Official μια χαρά είναι για το twitter

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να ρωτήσω πια εφαρμογή μου προτείνεται για facebook που να είναι η πιο πλήρης και να έχει και συνομιλία???

και μια για twitter γιατί η ενσωματωμένη το LG optimus 2x έχει έλλειψης

 

Για facebook προτείνω την μανίσια εφαρμογή

για twitter ...Tweetcaster, απλά υπέροχο! :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και η Official μια χαρά είναι για το twitter

 

Δοκίμασε.το twicca πίστεψε με δεν θα ξαναπάς στην official..απλή.smooth,με ένα κάρο features και πολύ πιο γρήγορη στο refresh νέων tweet

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Για facebook χρησιμοποιώ το fbtouch. Πιο γρήγορο και ελαφρύ από το official.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ όλους σας τα έβαλα όλα όσα μου είπατε τώρα δεν ξέρω αλλα το twicca δεν ξέρω δεν μου πολύ άρεσε βασικά με χάλαγε που δεν enfanize τις φωτογραφίες τον προφίλ τους enfanize για λίγο και μετά όταν κατέβαινα πιο κάτω χανόντουσαν και έτσι έβαλα την επίσημη και για το facebook την επίσημη έβαλα μου άρεσε που είχε και το timeline xaxaxa

Είναι η πρώτη φιόρα που δουλεύω android και το ψάχνω ακόμα έχετε να μου προτείνεται καμια καλή εφαρμογή???

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κλίνη τις ανοικτές εφαρμογές που τρέχουν γιατί δεν βλέπω κουμπάκι exit στις εφαρμογές??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω από χτες το don't panic try and buy σαν δεύτερό μετά το igo.εντάξει καλό φαίνεται στα έχει όλα έτοιμα το μονο πού με χαλάει είναι τα γραφικά.

Όταν λήξει η δοκιμαστική περίοδος και αγοράσω χάρτη κάθε χρόνο θα πληρώνω η είναι για πάντα?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Αν θες να το αγοράσεις , όχι market ή Forthnet , αλλά από το shop της Geointelligence .

Δωρεάν όλες οι αναβαθμίσεις λογισμικού και χαρτών , και μπορείς να το εγκαταστήσεις σε 5 διαφορετικές συσκευές , αλλά να έχουν κοινό

Google λογαριασμό . Οι χάρτες είναι οι πλέον ενημερωμένοι (από εβδομάδα θα πάρουμε τους 2011.09) και οι φωνητικές οδηγίες είναι μακράν

οι πιό σωστές και ξεκάθαρες . Η Geointelligence είναι στη διαδικασία να προσαρμώσει το Shareloc στο λογισμικό και τότε ο ανταγωνισμός θα

βλέπει το Dont Panic με κυάλια .

 

'Αποψή μου βέβαια :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να το αγοράσεις , όχι market ή Forthnet , αλλά από το shop της Geointelligence .

Δωρεάν όλες οι αναβαθμίσεις λογισμικού και χαρτών , και μπορείς να το εγκαταστήσεις σε 5 διαφορετικές συσκευές , αλλά να έχουν κοινό

Google λογαριασμό . Οι χάρτες είναι οι πλέον ενημερωμένοι (από εβδομάδα θα πάρουμε τους 2011.09) και οι φωνητικές οδηγίες είναι μακράν

οι πιό σωστές και ξεκάθαρες . Η Geointelligence είναι στη διαδικασία να προσαρμώσει το Shareloc στο λογισμικό και τότε ο ανταγωνισμός θα

βλέπει το Dont Panic με κυάλια .

 

'Αποψή μου βέβαια :)

για δωσε το σαιτ τους...

οταν ληξει η δοκιμαστικη περιοδος θα μου δωσουν καποιο κωδικο η πρεπει να απεγκαταστησω την δοκιμαστικη εκδοση που εχω τωρα και μετα να ξανακατεβασω την full version?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, Χρόνια Πολλά!!

2 εφαρμογούλες στα γρήγορα (έχουν ξαναειπωθεί σίγουρα)..

Για διαχείριση email? K-9 mail? Το Google Mail που υπάρχει ήδη είναι καλό, να το χρησιμοποιώ?

Επίσης, για ηχογράφηση?

Thanks!!

 

Έχουμε καμιά απάντηση?

Επίσης, viber, Tango δίνουμε άφοβα κινητό τηλέφωνο ε?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

για δωσε το σαιτ τους...

οταν ληξει η δοκιμαστικη περιοδος θα μου δωσουν καποιο κωδικο η πρεπει να απεγκαταστησω την δοκιμαστικη εκδοση που εχω τωρα και μετα να ξανακατεβασω την full version?

 

Γράψε Geointelligence στο Google και θα σε πάει ..............

Θα πρέπει να απεγκαταστήσεις τη δοκιμαστική . Θα δηλώσεις κάποιο username και κωδικό και e-mail και θα

σου στείλουν με e-mail , ένα κωδικό προϊόντος .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...