Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

^ wtf??

Γιατί το χαντακώνουν??

Hvga ανάλυση πάλι?

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Και η μπαταρια?Ολα τα λεφτα!!Μονο 1300 mah!!:confused:

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
^ wtf??

Γιατί το χαντακώνουν??

Hvga ανάλυση πάλι?

 

Και η μπαταρια?Ολα τα λεφτα!!Μονο 1300 mah!!:confused:

 

Αναμενόμενα χαρακτηριστικά για μια low-end, low-cost συσκευή. Υπάρχουν ήδη άλλες επιλογές σε πιο "ακριβές" κατηγορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΗΨΗ που εχω συναντησει ποτε.............ρε παιδια υπαρχει κανα tip ωστε η καμερα να τραβαει γρηγορα ΜΙΑ (1) φωτογραφια ?

και οχι με καθυστερηση.......απο την στιγμη που ακουμπας το κουμπι αργει τοσο που βγαζει οτι ναναι ..............περιτο να αναφερω οτι τον γιο μου που ειναι 2+ και να τον ακινητοποιησω :ninja: για φωτο δεν τον βγαζει με τιποτα σαν να τραβαει 2-3 '' αργοτερα..........που ο μικρος εννοιεται πως δεν ειναι ακινητος τοση ωρα ποτε............

 

το προηγουμενο samsung που ειχα (δεν θυμαμε μοντελο) ηταν πυραυλος σε αυτο το θεμα και με αυτο το σκεπτικο ξαναπηρα samsung

 

θα μου πεις δεν ειναι φωτογραφικη μηχανη .........το ξερω αλλα τι διαολο την εχει την 5.0mp οταν θελω μια φωτο της στιγμης να τρεχω να βρω την φωτογραφικη ?

Link to comment
Share on other sites

δεν μου άρεσε που είδα ανακοίνωση για το Ace plus .....

θα με δυσαρεστούσε ακόμα περισσότερο αν το είχα ακόμα το ace ...

γιατί κάνει τέτοιες κινήσεις η Samsung δεν μπορώ να καταλάβω ..... κρίμα ...

 

Υ.Γ ναί, έχει ένα θέμα με το lag της κάμερας ... :rolleyes:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν μου άρεσε που είδα ανακοίνωση για το Ace plus .....

θα με δυσαρεστούσε ακόμα περισσότερο αν το είχα ακόμα το ace ...

γιατί κάνει τέτοιες κινήσεις η Samsung δεν μπορώ να καταλάβω ..... κρίμα ...

 

Έτσι κάνουν όλες οι εταιρίες με όλες τις συσκευές, δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να υπάρχει διαφοροποίηση εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κονητο μου την εχει σπασει... Αναρωτιέμαι αν είμαι η εξαίρεση τέλος πάντων...καταρχας εχω μια απορια...μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω τις εφαρμογες ολες που υπαρχουν σε μια ροοτ συσκευη; ποιες ειναι αχρηστες και πρεπει να φυγουν; και κατι αλλο. Το κινητο κολλαει συνεχεια ομως. Με περνει καποιος τηλ κλεινω κ μετα παγωνει κ πρεπει να βγαλω τ μπαταρια αλλα κ γενικα οπως ειναι τ τ κινητο πχ μπορει να κολλησει.δεν ξερω τι μπορει να φταιει σ αυτο. Να κανω ανροοτ;επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων; και οταν το ξεκλειδωνω κολλαει για 5_6 δευτερολεπτα. Οποιος μπορεσει να με βοηθησει ειμαι ευγνομων..απλα εξαντληθηκε η υπομονη μ γ αυτο εγραψα εδω
Link to comment
Share on other sites

Το κονητο μου την εχει σπασει... Αναρωτιέμαι αν είμαι η εξαίρεση τέλος πάντων...καταρχας εχω μια απορια...μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω τις εφαρμογες ολες που υπαρχουν σε μια ροοτ συσκευη; ποιες ειναι αχρηστες και πρεπει να φυγουν; και κατι αλλο. Το κινητο κολλαει συνεχεια ομως. Με περνει καποιος τηλ κλεινω κ μετα παγωνει κ πρεπει να βγαλω τ μπαταρια αλλα κ γενικα οπως ειναι τ τ κινητο πχ μπορει να κολλησει.δεν ξερω τι μπορει να φταιει σ αυτο. Να κανω ανροοτ;επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων; και οταν το ξεκλειδωνω κολλαει για 5_6 δευτερολεπτα. Οποιος μπορεσει να με βοηθησει ειμαι ευγνομων..απλα εξαντληθηκε η υπομονη μ γ αυτο εγραψα εδω

Κοιτα, σιγουρα δεν ειναι φυσιολογικη η συμπεριφορα αυτη. Μηπως τρεχουν στο background εφαρμογες που πρεπει να τις κλεινεις εσυ; μηπως εχεις φορτωσει με πολλα widgets την επιφανεια εργασιας σου; εχεις δοκιμασει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ΠΑΛΙ συμπεριφερεται ετσι;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Το κονητο μου την εχει σπασει... Αναρωτιέμαι αν είμαι η εξαίρεση τέλος πάντων...καταρχας εχω μια απορια...μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω τις εφαρμογες ολες που υπαρχουν σε μια ροοτ συσκευη; ποιες ειναι αχρηστες και πρεπει να φυγουν; και κατι αλλο. Το κινητο κολλαει συνεχεια ομως. Με περνει καποιος τηλ κλεινω κ μετα παγωνει κ πρεπει να βγαλω τ μπαταρια αλλα κ γενικα οπως ειναι τ τ κινητο πχ μπορει να κολλησει.δεν ξερω τι μπορει να φταιει σ αυτο. Να κανω ανροοτ;επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων; και οταν το ξεκλειδωνω κολλαει για 5_6 δευτερολεπτα. Οποιος μπορεσει να με βοηθησει ειμαι ευγνομων..απλα εξαντληθηκε η υπομονη μ γ αυτο εγραψα εδω

 

Οταν το πήρες και πριν αρχίσεις τις οποιεσδήποτε επεμβάσεις είχες αυτά τα προβλήματα που αναφέρεις ??

Ακόμα καλύτερα , γιατί δεν αναφέρεις τι ακριβώς έχεις κάνει γιά να μπορέσουν τα παιδιά που γνωρίζουν να σε βοηθήσουν .

Στα καλά του καθουμένου (sic) , αποκλείεται η συμπεριφορά του κινητού να είναι όπως την παρουσιάζεις .

Link to comment
Share on other sites

Το κονητο μου την εχει σπασει... Αναρωτιέμαι αν είμαι η εξαίρεση τέλος πάντων...καταρχας εχω μια απορια...μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω τις εφαρμογες ολες που υπαρχουν σε μια ροοτ συσκευη; ποιες ειναι αχρηστες και πρεπει να φυγουν; και κατι αλλο. Το κινητο κολλαει συνεχεια ομως. Με περνει καποιος τηλ κλεινω κ μετα παγωνει κ πρεπει να βγαλω τ μπαταρια αλλα κ γενικα οπως ειναι τ τ κινητο πχ μπορει να κολλησει.δεν ξερω τι μπορει να φταιει σ αυτο. Να κανω ανροοτ;επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων; και οταν το ξεκλειδωνω κολλαει για 5_6 δευτερολεπτα. Οποιος μπορεσει να με βοηθησει ειμαι ευγνομων..απλα εξαντληθηκε η υπομονη μ γ αυτο εγραψα εδω

 

μου το κάνει και εμενα .. πολλές φορες με περνούν τηλ και μαυρίζει η οθόνη και δεν μπορώ να το σηκώσω .. και μετά αρκετές φορες δεν μου λέει καν τον αριθμό που με πήρε τηλέφωνο ....... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Καλη χρονια σε ολους με υγεια και χαρα.

Επανερχομαι μετα απο καιρο μιας και τελικα ειχε καει η πλακετα και επρεπε να αλλαχτει. Το πηρα τεςπα επιτελους και τελος καλο ολα καλα.

Ρε παιδια ειναι δυνατον για κινητο με android να μην υπαρχει εκδοση του Kies για linux?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιό σπαστικό πράγμα να οδηγείς και να θέλεις να πάρεις τηλέφωνο, να ξεκλειδώνεις το ace να πατας το κουμπι της κλήσης και να περιμένεις να σου ανοίξει η οθόνη με τα νούμερα η να θέλεις να ανοιξεις τις επαφές και να έχεις μαύρη οθόνη και μετά να καρεδιάζονται τα ονόματα για αρκετά δεύτερα. Λοιπόν δοκίμασα πάνω από 25 ρομ από 233 σε 237 και ξανά σε 221 και πάλι σε 234. Μετα από κάθε εγκατάσταση έβαζα όλα τα προγράμματα και τα widgets που ήθελα και το δούλευα κανάδυό μέρες μεχρι να μου τη σπάσει ξανά η καθυστέρηση. Ούτε cyano.. ούτε myth δεν γλύτωσαν το lag αυτό.

Τελικά μιλάμε για ένα απλό τηλέφωνο δεν είναι ούτε pc ούτε mac. Δείτε το έτσι σαν ενα φθηνομεσαίο τηλέφωνο ειναι η μόνη λύση. Έκανα hart reset κανά δυό φορές wipe, έβγαλα τη μπαταρία το φλάσαρα ξανά wipe, root, και το πιό σημαντικό κανά δυό προγραμματάκια όπως το sygic το secudroid ένα ρολόι και ένα widget που μετρά data 3G και τίποτα άλλο. Μία αρχική οθόνη από τρεις που είχα και τα προγράμματα ειναι στις 3 οθόνες που εχει η ρομ και όχι στις 5 οθόνες προγράμματα που έβαζα.

Το αποτέλεσμα μετά από 3 μέρες το αφήνω το βράδυ ανοιχτο και το πρωί όταν το ανοίγω μηδέν καθυστερήσεις ούτε καρέδιασμα στις επαφές ούτε στο τηλέφωνο. Πάει σφαίρα. Πληροφοριακά να σας αναφέρω έβαλα τη ρομ S5830XWKS2 που με αναβάθμιση με το kies έγινε KS9. Στη μνήμη συσκευής έχω 34mb και ελεύθερα 147mb. Το σίγουρο είναι πως άν το ξαναγεμίσω με προγράμματα widgets καιρού εορτών κλπ κλπ πάλι θα καθυστερεί στο ξύπνημα.

Αυτά όλα σας τα ανέφερα γιατί πολλοί από σας σαν και μένα θέλετε ένα σφαιράτο κινητό για να κάνετε τη δουλειά σας και όχι μόνο ένα παιχνιδάκι. Ευχαριστώ

Edited by eckotek
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα όλοι ευχαριστώ:).. Βασικα απ οταν εκανα αναβαθμιση στο κιες ξεκονησαν αυτα τα παιχνιδακια...πφφ..δεν ξερωω απογοητευομαι βασικα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα όλοι ευχαριστώ:).. Βασικα απ οταν εκανα αναβαθμιση στο κιες ξεκονησαν αυτα τα παιχνιδακια...πφφ..δεν ξερωω απογοητευομαι βασικα.

 

Προτού μπεις σε λογικές να το πετάξεις από το παραθύρι κάνε αυτό που λέει ο φίλος μας με την KS2. Από τις δοκιμές που έκανα (για να δουλεύω με το κινητό και όχι για το κινητό :shifty:) μόνο η ΚΡΗ (2.3.4) και η KS2 (2.3.5) παίξανε ΟΚ. Ειδικά η τελευταία έχει κάτσει τόσο καλά που ασχολούμαι πλέον από κεκτημένη ταχύτητα με roms - δεν μπαίνω καν στον πειρασμό να δω άν το KIES θέλει να την αναβαθμίσει :cool:

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

πωπω καραπαλουκο η διαδικασία..εγώ την έκανα πάλι την βλακεία κ 4 ώρες παιδεύομαι πάλι........ κατέβασε το titanium backup διέγραψαν κάποιες άχρηστες για μένα εφαρμογές και σε αυτή το internet explorer... εν πάση περιπτώσει πιο πριν είχα κάνει αντίγραφα ασφαλειας έτσι δεν αγχώθηκα..παω πατώ επαναφορά τι να δω; ακόμα διαγραμμενο το αρχείο...τι να πω δεν ξέρω.. επέτρεψα άγνωστες πηγές κάτι τέτοιο π είχε στ πρόγραμμα ως βοήθεια αλλά τίποτα...ένα άλλο ελεγε να επιλέξω τίνα άμεση επεξεργασία λειτουργιών.αλλά αυτό απαιτεί το προ π κάνει 5 ευρώ...απορώ μέχρι πότε θα με ξελασπωνετε ..ΧΑΧΑ
Link to comment
Share on other sites

Το κονητο μου την εχει σπασει... Αναρωτιέμαι αν είμαι η εξαίρεση τέλος πάντων...καταρχας εχω μια απορια...μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω τις εφαρμογες ολες που υπαρχουν σε μια ροοτ συσκευη; ποιες ειναι αχρηστες και πρεπει να φυγουν; και κατι αλλο. Το κινητο κολλαει συνεχεια ομως. Με περνει καποιος τηλ κλεινω κ μετα παγωνει κ πρεπει να βγαλω τ μπαταρια αλλα κ γενικα οπως ειναι τ τ κινητο πχ μπορει να κολλησει.δεν ξερω τι μπορει να φταιει σ αυτο. Να κανω ανροοτ;επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων; και οταν το ξεκλειδωνω κολλαει για 5_6 δευτερολεπτα. Οποιος μπορεσει να με βοηθησει ειμαι ευγνομων..απλα εξαντληθηκε η υπομονη μ γ αυτο εγραψα εδω

 

έχω πάθει το ίδιο (όχι με το δικό του rom σε 2.2, αλλά με non-official stock 2.3.5 μέσω odin). Εκεί στα καλά καθούμενα, πήγαινα να ανοίξω το κινητό και τίποτα. Μαύρη οθόνη, καμία απόκριση. Μόνο με βγάλσιμο της μπαταρίες φαινόταν να έστρωνε.

 

Μετά διάβασα για το SOD (sleep of death) bug (εμφανίζεται σε αρκετά android ανεξαρτήτου μάρκας και version), στο οποίο αναφέρουν ότι για κάποιο λόγο, αν έχεις ανοιχτό το wireless και κλειδώσει η οθόνη, το παθαίνει. Το τηλέφωνο είναι ανοιχτό και δέχεται κλήσεις (χτυπάει στον άλλον) αλλά εσύ το βλέπεις νεκρό. Αν πατήσεις το power button για 5-6 " για να κάνει reset, θα ανάψει. Αρχικά, τσέκαρε αν , όταν το παθαίνεις, έχεις ανοιχτό το wireless. Αν ναι, πριν αφήνεις το κινητό να πέσει σε sleep, σβήνε το wireless.

Δεν το παθαίνει όταν είναι σε φόρτιση.

 

Τώρα φοράω την 2.3.7 (Cyanogenmod-2.7.0-RC0-GalaxyACE-KANG) μέσω http://forum.xda-developers.com μερικές εβδομάδες και δεν έχω πια το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιό σπαστικό πράγμα να οδηγείς και να θέλεις να πάρεις τηλέφωνο, να ξεκλειδώνεις το ace να πατας το κουμπι της κλήσης και να περιμένεις να σου ανοίξει η οθόνη με τα νούμερα η να θέλεις να ανοιξεις τις επαφές και να έχεις μαύρη οθόνη και μετά να καρεδιάζονται τα ονόματα για αρκετά δεύτερα. Λοιπόν δοκίμασα πάνω από 25 ρομ από 233 σε 237 και ξανά σε 221 και πάλι σε 234. Μετα από κάθε εγκατάσταση έβαζα όλα τα προγράμματα και τα widgets που ήθελα και το δούλευα κανάδυό μέρες μεχρι να μου τη σπάσει ξανά η καθυστέρηση. Ούτε cyano.. ούτε myth δεν γλύτωσαν το lag αυτό.

Τελικά μιλάμε για ένα απλό τηλέφωνο δεν είναι ούτε pc ούτε mac. Δείτε το έτσι σαν ενα φθηνομεσαίο τηλέφωνο ειναι η μόνη λύση. Έκανα hart reset κανά δυό φορές wipe, έβγαλα τη μπαταρία το φλάσαρα ξανά wipe, root, και το πιό σημαντικό κανά δυό προγραμματάκια όπως το sygic το secudroid ένα ρολόι και ένα widget που μετρά data 3G και τίποτα άλλο. Μία αρχική οθόνη από τρεις που είχα και τα προγράμματα ειναι στις 3 οθόνες που εχει η ρομ και όχι στις 5 οθόνες προγράμματα που έβαζα.

Το αποτέλεσμα μετά από 3 μέρες το αφήνω το βράδυ ανοιχτο και το πρωί όταν το ανοίγω μηδέν καθυστερήσεις ούτε καρέδιασμα στις επαφές ούτε στο τηλέφωνο. Πάει σφαίρα. Πληροφοριακά να σας αναφέρω έβαλα τη ρομ S5830XWKS2 που με αναβάθμιση με το kies έγινε KS9. Στη μνήμη συσκευής έχω 34mb και ελεύθερα 147mb. Το σίγουρο είναι πως άν το ξαναγεμίσω με προγράμματα widgets καιρού εορτών κλπ κλπ πάλι θα καθυστερεί στο ξύπνημα.

Αυτά όλα σας τα ανέφερα γιατί πολλοί από σας σαν και μένα θέλετε ένα σφαιράτο κινητό για να κάνετε τη δουλειά σας και όχι μόνο ένα παιχνιδάκι. Ευχαριστώ

 

Κάπως έτσι το έχω κι εγώ και έχω βρει την υγειά μου, καθάρισα και ότι δεν χρειαζόμουνα από προγράμματα άφησα μόνο ότι μου ήταν απολύτως απαραίτητο και δουλεύει οκ. Α ναι αγόρασα και την full έκδοση του autoKiller Memory Optimizer.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το πώς αλλάζουμε rom με το Odin και το πώς κάνουμε root/unroot το Ace έχει αναφερθεί στο thread. Παρακάτω αναφέρω κάποιες εφαρμογές που πιστεύω ότι αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της διαδικασίας αλλαγής rom. Tις χρησιμοποιώ συνεχώς και -απ' όσο μπορώ να κρίνω- παίζουν άψογα με το Ace σε όσες εκδόσεις Gingerbread έχω δοκιμάσει.

 

# ΟΛΕΣ οι εφαρμογές είναι δωρεάν και, εκτός από το AntTek App Manager, τρέχουν χωρίς root.

# Δεν εμπιστεύομαι τις εντελώς αυτοματοποιημένες λύσεις που κάνουν backup ρυθμίσεις του Android και data των εφαρμογών, γι' αυτό και δεν αναφέρω κάτι σχετικά. Αν όμως χρησιμοποιείτε κάτι σχετικό μοιραστείτε το στο thread.

 

APN Backup & Restore

http://www.appbrain.com/app/apn-backup-restore/com.riteshsahu.APNBackupRestore

https://market.android.com/details?id=com.riteshsahu.APNBackupRestore

Ενα από τα πρώτα πράγματα που κάνουμε όταν αλλάζουμε rom, είναι να περάσουμε τα ΑΡΝ για mms και mobile data. Τις ρυθμίσεις μας τις δίνει συνήθως ο πάροχος, αλλά είναι μπελάς να τις περνάμε κάθε φορά με το χέρι. Με το συγκεκριμένο πρόγραμμα τραβάμε τα ΑΡΝ που έχουμε ήδη στο κινητό (και ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ) και τα επαναφέρουμε με 1 κλικ στην νέα μας rom.

 

MyAppsList

http://www.appbrain.com/app/myappslist/com.boots.MyAppsList

https://market.android.com/details?id=com.boots.MyAppsList

Για να τραβήξουμε την λίστα των εγκατεστημένων προγραμμάτων (με τα Market links) και να τα ξαναεγκαταστήσουμε στην νέα μας rom.

 

App Backup & Restore

http://www.appbrain.com/app/app-backup-restore/mobi.infolife.appbackup

https://market.android.com/details?id=mobi.infolife.appbackup

Ενα βήμα παραπέρα από την προηγούμενη εφαρμογή: κάνει backup σε apk όσες εφαρμογές έχουμε εγκατεστημένες. Υπάρχουν πολλά παρόμοια προγράμματα, αλλά το συγκεκριμένο φτιάχνει σωστά apk και, άν δεν μπορεί να πάρει κάποια εφαρμογή, κάνει backup το Market link της.

 

Super Backup : SMS & Contacts

http://www.appbrain.com/app/super-backup-%3A-sms-contacts/com.idea.backup.smscontacts

https://market.android.com/details?id=com.idea.backup.smscontacts

Για backup/restore επαφών, sms και call-logs. Πολύ χρήσιμο άν μας κάνει κόλπα το pc ή/και το KIES και ζορίζεται να μιλήσει με το κινητό.

 

AntTek App Manager

http://www.appbrain.com/app/anttek-app-manager/com.anttek.am

https://market.android.com/details?id=com.anttek.am

Οταν περάσουμε στην νέα μας rom και κάνουμε root, είναι καλό για την αυτονομία του κινητού να κόψουμε κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούμε (π.χ. Samsung Apps). Με την συγκεκριμένη εφαρμογή μπορούμε να "παγώσουμε" τις εφαρμογές που δεν θέλουμε και όχι να τις σβήσουμε τελείως όπως π.χ. με το Titanium Backup, οπότε μπορούμε εύκολα να τις γυρίσουμε πίσω άν κάνουμε κάποιο λάθος.

 

Software Data Cable

http://www.appbrain.com/app/software-data-cable/com.lyy.softdatacable

https://market.android.com/details?id=com.lyy.softdatacable

Συνδέοντας το κινητό πάνω στο wifi του router μας, μπορούμε να διαχειριστούμε τα αρχεία της SD (και ίσως και του ίδιου του τηλεφώνου - δεν το έχω δοκιμάσει) χωρίς να χρησιμοποιήσουμε κάποιο καλώδιο. Πολύ χρήσιμο άν μας κάνει κόλπα το pc ή/και το KIES και ζορίζεται να μιλήσει με το κινητό. Υπάρχουν πολλές παρόμοιες εφαρμογές στο Market, δοκίμασα αρκετές, αλλά η συγκεκριμένη παίζει άψογα στο Ace.

(δοκιμασμένη μόνο σε KS2 2.3.5 και pc με Windows XP)

Edited by spyros88
προσθήκη/διόρθωση Μarket links, μορφοποίηση
SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πώς αλλάζουμε rom με το Odin και το πώς κάνουμε root/unroot το Ace έχει αναφερθεί στο thread. Παρακάτω αναφέρω κάποιες εφαρμογές που πιστεύω ότι αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της διαδικασίας αλλαγής rom.

 

Προστέθηκε στο πρώτο post! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια. Εχω μια απορια. Αν καποιος θελει να παρει backup τα παντα με μια εφαρμογη, ειναι εφικτο? Αν ναι με ποια?

 

Titanium Backup.

 

Όταν λες "τα πάντα";

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Titanium Backup.

 

Όταν λες "τα πάντα";

Εννοω με μια εφαρμογη να παρει Contacts, λειτουργικο & apps. Οτι υπαρχει μεσα στο κινητο ωστε αν γινει καμια λαλακια να μπορεις να το επαναφερεις ακριβως οπως ηταν χωρις κοπο.

Thnx για την απαντηση φιλε.

To pro τι παρανω δινει σε σχεση με το απλο?

Ξερει κανεις να μου πει παιδια? Απ'οτι ειδα το Titanium ειναι για εφαρμογες αλλα οχι για τα υπολοιπα εκτος κι αν καταλαβα λαθος.

Edited by geoav
Link to comment
Share on other sites

Τα SOD έχουν διορθωθεί από την 2.3.3 και μετά.

 

Υπάρχουν πολλές αναφορές για το πρόβλημα και στην 2.3.3 & 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...