Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και απο θηκη σιλικονης βρηκα αυτο.τι λετε?

 

http://www.play247.gr/index.php?referrer=skroutz&main_page=product_info&products_id=32055

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας. Το αποφάσισα για Zenus τελικά.

Θα πεταχτώ μια βόλτα από το γνωστό μαγαζί στο Αιγάλεω να τις δω από κοντά. Δεν βρίσκω πουθενα όμως την Chocolate Brown :(

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω παρει την αυθεντικη της Samsung με 6 ευρω μονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Εφαρμοζει τελεια και το κινητο ειναι κουκλα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω παρει την αυθεντικη της Samsung με 6 ευρω μονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Εφαρμοζει τελεια και το κινητο ειναι κουκλα.

 

link εχεις?

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτην εχω και δεν εχω κανενα προβλημα..

http://www.ebay.co.uk/itm/Black-Soft-TPU-Gel-Case-Samsung-Galaxy-S2-i9100-NEW-/220792325592?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item33683f85d8

 

παντως για να πω την αληθεια ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα με καμια θηκη(να μην με ακουνε σωστα κτλ κτλ κτλ...)

Link to comment
Share on other sites

το design της πως ειναι?γιατι στην φωτο δεν φαινεται και το ποιο δελεαστικο

 

μια χαρα ολα!

πολυ ελαφρια θηκη βασικα δεν καταλαβαινεις καν οτι φορας θηκη!

και το προστατευει μια χαρα...!

2 3 φορες που μου επεσε ολα jet...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό σε μαύρο και το πίσω καπάκι της μπαταρίας γλυστράει αρκετά (μεγάλη διαφορά σε σχέση με το λευκό που δεν γλυστράει καθόλου). Θέλω μία λύση μόνο για το πίσω μέρος και έχω βρει αυτό και αυτό το κάλυμμα (έχουν και πρόσθετα κομμάτια για το εμπρός και τα πλάγια μέρη αλλά εμένα με ενδιαφέρει μόνο το πίσω μέρος). Τα έχει δοκιμάσει κανείς; Μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση; Έψαξα και για νέου τύπου καπάκι μπαταρίας με υλικό σαν της λευκής έκδοσης αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

*αυτό που με ενδιαφέρει δεν είναι απλώς να καλύψω το πίσω μέρος αλλά να βρω τρόπο να μην γλυστράει...

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό σε μαύρο και το πίσω καπάκι της μπαταρίας γλυστράει αρκετά (μεγάλη διαφορά σε σχέση με το λευκό που δεν γλυστράει καθόλου). Θέλω μία λύση μόνο για το πίσω μέρος και έχω βρει αυτό και αυτό το κάλυμμα (έχουν και πρόσθετα κομμάτια για το εμπρός και τα πλάγια μέρη αλλά εμένα με ενδιαφέρει μόνο το πίσω μέρος). Τα έχει δοκιμάσει κανείς; Μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση; Έψαξα και για νέου τύπου καπάκι μπαταρίας με υλικό σαν της λευκής έκδοσης αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

*αυτό που με ενδιαφέρει δεν είναι απλώς να καλύψω το πίσω μέρος αλλά να βρω τρόπο να μην γλυστράει...

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0050N42QU/ref=s9_simh_gw_p23_d2_g23_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-5&pf_rd_r=08M9W6EGK1SV42EB7DTB&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128293&pf_rd_i=468294

πολύ διακριτική, δεν γλυστράει καθόλου, είναι σαν να μην την έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ είχα δει αρκετές τέτοιες αλλά δεν είναι αυτό που ψάχνω. Εγώ θέλω να επέμβω μόνο στο καπάκι της μπαταρίας (ή να αλλάξω καπάκι)...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα σε όλους, εχω ενα πρόβλημα με το κινητό μου, εχω δοκιμαση 2-3 θήκες και όταν μιλαω ο άλλος που μου απαντά ακούει την φωνή του 2 φορές (αντίλαλο), μόλις την βγάζω την θήκη όλα καλα!!!!! αν έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα ας μου πει τι θήκη χρησιμοποιεί η τι έκανε με αυτό το προβλημα. Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα σε όλους, εχω ενα πρόβλημα με το κινητό μου, εχω δοκιμαση 2-3 θήκες και όταν μιλαω ο άλλος που μου απαντά ακούει την φωνή του 2 φορές (αντίλαλο), μόλις την βγάζω την θήκη όλα καλα!!!!! αν έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα ας μου πει τι θήκη χρησιμοποιεί η τι έκανε με αυτό το προβλημα. Ευχαριστω!!!

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές το πρόβλημα αυτό...

 

Στο επάνω μέρος του κινητού δίπλα απο το βύσμα 3,5 υπάρχει άλλη μια τρυπούλα η οποία χρησιμοποιείται ΚΑΙ αυτή για μικρόφωνο...

 

Οι περισσότερες θήκες που καλύπτουν όλο το κινητό έχουν αυτό το πρόβλημα...δεν είναι τυχαίο εάν δείτε την θήκη που δίνει η SAM πιο πάνω δεν καλύπτει καθόλου το πάνω και κάτω μέρος της συσκευής...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο πρόβλημα της θήκης. Απλά αν βγάλεις την θήκη ή κατά την στιγμή της ομιλίας απενεργοποιήσεις το noise reduction το πρόβλημα καλύπτεται. Το δικό μου ακόμη και να κλείσω τελείως με το δάκτυλο το μικρόφωνο, δεν θα παρουσιαστεί το πρόβλημα. Αν το πας στο service θα σου το διορθωσουν.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο πρόβλημα της θήκης. Απλά αν βγάλεις την θήκη ή κατά την στιγμή της ομιλίας απενεργοποιήσεις το noise reduction το πρόβλημα καλύπτεται. Το δικό μου ακόμη και να κλείσω τελείως με το δάκτυλο το μικρόφωνο, δεν θα παρουσιαστεί το πρόβλημα. Αν το πας στο service θα σου το διορθωσουν.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Πως εξηγείς ότι εάν βγάλεις την θήκη δεν το παρουσιάζει το πρόβλημα αυτό ? Εμένα μου φαίνεται ότι δεν είναι hardware πρόβλημα και με το να το πας στο service μόνο καλό δεν θα του κάνεις και άσε που μπορεί να το πάρεις και με νέα προβλήματα...:lol:

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Πως εξηγείς ότι εάν βγάλεις την θήκη δεν το παρουσιάζει το πρόβλημα αυτό ? Εμένα μου φαίνεται ότι δεν είναι hardware πρόβλημα και με το να το πας στο service μόνο καλό δεν θα του κάνεις και άσε που μπορεί να το πάρεις και με νέα προβλήματα...:lol:

Αν διαβάσεις όσοι το πήγαν στο service τους το διόρθωσαν. Δεν δουλεύει σωστά το noise reduction, όχι σαν software αλλά σαν hardware. Στο xda αν θυμάμαι καλά, έχει φώτο και το κομμάτι της πλακέτας που έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις όσοι το πήγαν στο service τους το διόρθωσαν. Δεν δουλεύει σωστά το noise reduction, όχι σαν software αλλά σαν hardware. Στο xda αν θυμάμαι καλά, έχει φώτο και το κομμάτι της πλακέτας που έχει πρόβλημα.

 

Δηλαδή μας λες ότι κανονικά ακόμα και να το καλύπτει η θήκη θα έπρεπε να δουλεύει σωστά? (να κάτι που δεν ήξερα). Μήπως σε όσους δουλεύει έτσι έχουν απενεργοποιημένο το Noise reduction εντελώς?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μας λες ότι κανονικά ακόμα και να το καλύπτει η θήκη θα έπρεπε να δουλεύει σωστά? (να κάτι που δεν ήξερα). Μήπως σε όσους δουλεύει έτσι έχουν απενεργοποιημένο το Noise reduction εντελώς?

Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση γιατί η ίδια θήκη σε πολλούς δεν δημιουργεί πρόβλημα και σε άλλους δημιουργεί. Κάτι κάνει το noise reduction να μη λειτουργεί σωστά και να δίνει λάθος πληροφορίες, και σε αυτό φταίει το κομμάτι του hardware. Κι επαναλαμβάνω, σε δοκιμές που έκανα στο δικό μου, με ενεργοποιημένο το noise και πατημένο με το δάκτυλο το πάνω μικρόφωνο (πιο σφιχτά από όσο εφαρμόζει η θήκη), δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. To πρόβλημα φαίνεται να το γνωρίζει και η samsung. Ένας φίλος από εδώ μέσα το πήγε (smartech νομίζω) και την επομένη το είχε διορθωμένο, ούτε φασαρίες ούτε τίποτε, όμορφα και απλά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κουράζεστε ρε παιδιά; Βάλτε ένα hands free να κάνετε τη δουλειά σας και σκεπάστε το και με κουβέρτα το κινητό :D

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο πρόβλημα της θήκης. Απλά αν βγάλεις την θήκη ή κατά την στιγμή της ομιλίας απενεργοποιήσεις το noise reduction το πρόβλημα καλύπτεται. Το δικό μου ακόμη και να κλείσω τελείως με το δάκτυλο το μικρόφωνο, δεν θα παρουσιαστεί το πρόβλημα. Αν το πας στο service θα σου το διορθωσουν.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Πως εξηγείς ότι εάν βγάλεις την θήκη δεν το παρουσιάζει το πρόβλημα αυτό ? Εμένα μου φαίνεται ότι δεν είναι hardware πρόβλημα και με το να το πας στο service μόνο καλό δεν θα του κάνεις και άσε που μπορεί να το πάρεις και με νέα προβλήματα...:lol:

 

Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση γιατί η ίδια θήκη σε πολλούς δεν δημιουργεί πρόβλημα και σε άλλους δημιουργεί. Κάτι κάνει το noise reduction να μη λειτουργεί σωστά και να δίνει λάθος πληροφορίες, και σε αυτό φταίει το κομμάτι του hardware. Κι επαναλαμβάνω, σε δοκιμές που έκανα στο δικό μου, με ενεργοποιημένο το noise και πατημένο με το δάκτυλο το πάνω μικρόφωνο (πιο σφιχτά από όσο εφαρμόζει η θήκη), δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. To πρόβλημα φαίνεται να το γνωρίζει και η samsung. Ένας φίλος από εδώ μέσα το πήγε (smartech νομίζω) και την επομένη το είχε διορθωμένο, ούτε φασαρίες ούτε τίποτε, όμορφα και απλά.

 

Έχεις δίκιο.. δοκίμασα στο κινητό μου, και με θήκη και χωρίς να κλείσω το πάνω μικρόφωνο με το δάχτυλο και δεν είχα πρόβλημα. Και είναι και λογικό τώρα που το σκέφτομαι, δηλαδή εάν είσαι σε ένα εντελώς ήσυχο περιβάλλον (σαν να κλείνει το mic η θήκη ας πούμε) δεν θα πρέπει να υπάρχει το πρόβλημα.. άρα δεν μπορεί να φταίει η θήκη. Ξεκαθάρισε το θέμα νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειδα αυτη τη μνημη https://m.ebay.com/Member/F/ViewItem.aspx?aid=250961417916&emvAD=283x356&emvcc=0 αλλα με παραξενεψε λιγο η τιμη τι λετε να την χτυπησω ή θα ειναι μουφα?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μουφα ειναι. μην ασχοληθεις εκτος αν θες να πεταξεις 10 ευρω

 

Γιατί το λες; Την έχεις δοκιμάσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...