Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ επεστρεψα στη gingerbread. Η έλλειψη ευαισθησιας στο touch της οθόνης με απογοητευσε. Χρειαζομουν 4-5 αγγιγματα για να δω όλη τη λίστα του τηλ καταλόγου,μόνο 1-2 με gingerbread . Άλλο σημαντικό πρόβλημα δεν είχα με την ics.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ επεστρεψα στη gingerbread. Η έλλειψη ευαισθησιας στο touch της οθόνης με απογοητευσε. Χρειαζομουν 4-5 αγγιγματα για να δω όλη τη λίστα του τηλ καταλόγου,μόνο 1-2 με gingerbread . Άλλο σημαντικό πρόβλημα δεν είχα με την ics.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Καλα θα μπορουσες να δοκιμασεις καποιο αλλο app για τις επαφες που να εχει πιο γρηγορο scrolling απο το να πας πισω σε gingerbread...:O

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Γενικά όλη η αίσθηση του digitiser είναι σφικτη, δε το έκανα μόνο για τις επαφές.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκιμάστε kernel Glados V2.2 είναι πολύ καλός και τον προτιμώ από τον Matr1x v13.0.

 

Σου δουλεύει ο Glados σε full overclocking;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ καλά μου δουλεύει απλά καμιά φορά εκεί που ξεκλειδώνω το κινητό μπορεί να κωλήσει για κανένα λεπτό και να πρέπει να το αφήσω. Μετά είναι OK.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι πολύ καλά μου δουλεύει απλά καμιά φορά εκεί που ξεκλειδώνω το κινητό μπορεί να κωλήσει για κανένα λεπτό και να πρέπει να το αφήσω. Μετά είναι OK.

 

Δοκίμασε και την έκδοση 2.3. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν περάσω ξανά σε ICS γιατί γύρισα πάλι σε Gingerbread και CyanogenMod 7 γιατί μου έλειψν πολλά από extra τις :(...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

φιλος που ηταν σε στοκ 4.0.3 , εβαλε την nexusbeam 4.1.0...

 

μου λεει το κινητο εχει βελτιωθει σημαντικα οσον αφορα την μπαταρια και την ταχυτητα.

 

την εχει δοκιμασει κανεις;

επιβεβαιωνετε;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η NexusBeam 4.1.0 είναι πολύ καλή και βελτιώνει λιγάκι το τηλέφωνο σε σχέση με την stock. Με την μπαταρία μικρή εώς ασήμαντη διαφορά είδα εγώ σε 'μένα. Βέβαια είναι κατώτερη της CM7 (Android 2.3.7).
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει One Click Root (SuperOneClick whateva) για Nexus S με ICS?

 

Προτιμώ να μην μπλεχτώ με πιο πολύπλοκα θέματα, δεν είναι και δικό μου το κινητό...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν υπάρχει μόνο μία επιλογή... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1396959

 

Aν κανεις root με αυτον τον τροπο μπορεις μετα να περασεις manually την stock ics η πρεπει να το κανεις unroot?

Link to comment
Share on other sites

Aν κανεις root με αυτον τον τροπο μπορεις μετα να περασεις manually την stock ics η πρεπει να το κανεις unroot?

 

Μα για να περασεις χειροκίνητα την ics πρέπει να είσαι root ούτως ή άλλως. Διορθώστε με αν κατάλαβα λάθος.

Εγώ πάντως ξαναπερασα την ics,, έβαλα τον matr1x kernel και πάει μία χαρά. Smartass v2 governor ο καλύτερος για το κινητό μου με διάφορα. Κρίμα που δεν τον υποστηρίζει η glados.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Μα για να περασεις χειροκίνητα την ics πρέπει να είσαι root ούτως ή άλλως. Διορθώστε με αν κατάλαβα λάθος.

Εγώ πάντως ξαναπερασα την ics,, έβαλα τον matr1x kernel και πάει μία χαρά. Smartass v2 governor ο καλύτερος για το κινητό μου με διάφορα. Κρίμα που δεν τον υποστηρίζει η glados.

 

Οχι για να περάσεις την ics που βγήκε απο την google δεν χρειάζεται ρουτ.

 

Edit κοίταξε εδώ http://osarena.net/android/aguides/xekinise-i-anavathmisi-tou-nexus-s-se-android-4-ics.html

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Edited by dragonn
Link to comment
Share on other sites

Οχι για να περάσεις την ics που βγήκε απο την google δεν χρειάζεται ρουτ.

 

Edit κοίταξε εδώ http://osarena.net/android/aguides/xekinise-i-anavathmisi-tou-nexus-s-se-android-4-ics.html

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Tην εχει περασει κανεις με αυτον τον τροπο?Εχω την στοκ 2.3.4 και μου βγαζει ερρορ στο package.zip...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις πρωτα update σε 2.3.6

 

Εγω αυρο εκανα, ημουν με custom rom και μου βγαζε προβλημα οταν πηγαινα να περασω την ics.

Περασα την 2.3.6 (εχασα το root) και στη συνεχεια περασα την ics χωρίς προβλημα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις πρωτα update σε 2.3.6

 

Εγω αυρο εκανα, ημουν με custom rom και μου βγαζε προβλημα οταν πηγαινα να περασω την ics.

Περασα την 2.3.6 (εχασα το root) και στη συνεχεια περασα την ics χωρίς προβλημα.

 

Tην 2.3.6 την ΕΠΙΣΗΜΗ που την βρισκω?Να υποθεσω οτι την περναω με τον ιδιο απλο τροπο?

Ενα λινκ ρε παιδια για την 2.3.6 , θελω παγωτο ! :p

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1063664

 

Σε αυτο το link μπορεις να βρεις ολες τις stock rom. Προσοχη μονο στην εκδοση που θα φλασαρεις. Αυτο που κυκλοφορει επίσημα στην ελλαδα με την LCD οθονη ειναι το i9023.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Tην 2.3.6 την ΕΠΙΣΗΜΗ που την βρισκω?Να υποθεσω οτι την περναω με τον ιδιο απλο τροπο?

Ενα λινκ ρε παιδια για την 2.3.6 , θελω παγωτο ! :p

 

Πας απο τις ρυθμισεις και κανείς ενημερωση λογιζμικου και τα υπόλοιπα τα κανη απο μόνο του και μέτα κανείς της οδηγειες απο το λινκ άλλα πρότα κανείς αφτό κανε απο τις ρυθμισεις ενημερωση λογιζμικου μπορεί να είσαι τυχερός και να κανείς αυτόματα.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1063664

 

Σε αυτο το link μπορεις να βρεις ολες τις stock rom. Προσοχη μονο στην εκδοση που θα φλασαρεις. Αυτο που κυκλοφορει επίσημα στην ελλαδα με την LCD οθονη ειναι το i9023.

 

Android 2.3.6/GRK39F/XXKF1 Radio/KA3 Bootloader

Official, signed, can flash with ClockworkMod or stock recovery. Contains recovery, radio and bootloader.

 

Android 4.0.3/IML74K/XXKI1 Radio/KL1 Bootloader

Official, signed, can flash with ClockworkMod or stock recovery. Contains recovery, radio and bootloader.

 

 

Aυτες τις 2 κατεβασα για το i9023.Οι σωστες δεν ειναι?Πρωτα περναω την 2.3.6 με απλο recovery βαζοντας το αρχειο στην εσωτερικη μνημη και μετα την ics...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα... Τρεχω εδω και μερες την nexus beam και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλα κοιταω και την AOSP+ V1.1.4 που εχει Enhanced Power Menu αλλα και Status Bar Widgets που επι gingerbread εποχη τα χρησιμοπουσα πολυ! Υπαρχει καποιος που να εχει δοκιμασει και τις 2 να μου πει την γνωμη του για την aosp? Βαριεμαι βασικα την διαδικασια αλλαγης μονο και μονο για τα 2 θετικα που βλεπω εγω και περιμενω και στην beam να τα βαλει ο developer..
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!

είμαι στρατό και είδα οτι βγήκε αναβάθμιση απο για το κινητό μας και έτσι έκανα restore στην εργοστασιακή ROM 'ωστε να πάρω το επίσημο update! δεν μου το βγάζει και θέλω να το περάσω απο custom!

Επειδή δεν έχω το καλώδιο για σύνδεση στον υπολογιστή υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω root την ROM χωρίς χρήση PC ? ή να περάσω μια άλλη ROM χωρίς υπολογιστή (αφού δεν έχω μέσα περασμένη recovery τώρα?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...