Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθω να αγορασω εφαρμογες απο το market,αλλα τις περισσοτερες φορς μου βγαζει οτι εγινε σφαλμα κατα την παραγγελια.Τι συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το link για την official είναι εδώ: http://htcdev.com/devcenter/downloads

Κατεβάζεις το 1ο που είναι για το upgrade του Desire και ακολουθείς τις οδηγίες. Φλασάρισμα από το pc μέσω USB. Εννοείται έχεις εγκατεστημένους USB drivers.

Edit: Τι Hboot έχεις?? Δεν είπες για custom και θεώρησα ότι έχεις stock αλλά αν έχεις περάσει custom θα πρέπει να γυρίσεις σε stock αν δεν απατώμαι.

 

Έτσι ακριβώς είναι. Αν είσαι S-OFF πρέπει να περάσεις το "Bravo Downgrader" HBOOT από το Alpharev.nl και μετά να φλασάρεις τη μαμίσια με RUU. Αλλιώς ο bootloader είναι προστατευμένος και δεν γίνεται overwrite.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να αγορασω εφαρμογες απο το market,αλλα τις περισσοτερες φορς μου βγαζει οτι εγινε σφαλμα κατα την παραγγελια.Τι συμβαινει;

 

Έχεις το καινούριο market? Γιατί με το καινούριο κάνει νούμερα. Έχεις 3 επιλογές:

1) Κάνεις απεγκατάσταση ενημερώσεων στο market, επιστρέφεις στο παλιό, αγοράζεις, και περιμένεις να ξαναενημερωθεί το market.

2) Γυρίζεις τη γλώσσα τηλεφώνου στα αγγλικά γιατί από λέει το feedback με αγγλικά δεν πετάει σφάλμα.

3) Αγοράζεις από το market στο pc και ξεμπερδεύεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

επιτελους το καταφερα,εφταιγε sto pc moy το htc sync,το εκανα απεγκατασταση και ολα δουλεψανε ρολοι.

το κινητο ειναι τωρα s-off kai γραφει παvω revolutionary kai μεσα στο μενου εχει πλεον και το superuser αρα ειμαι και rooted.

 

πρεπει να κανω και κατι αλλο?

ειμαι ετοιμος για να περασω πλεoν custom rom χρησιμοποιωντας τον οδηγο της πρωτης σελιδας?

οσων αφορα τα partition της καρτας μνημης τα κανει αυτοματα η custom rom , η πρεπει να κανω το partition αναλογα τι ζηταει η καθε rom?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση σε custom rom από stock gingerbread, η oxygen εξακολουθεί να έιναι καλή;

Ποια θα μου προτείνατε οι πιο έμπειροι για καλή μπαταρία και ταχύτητα;

 

 

 

 

 

 

 

Ευχαριστώ cuore, ναι σκοπεύω να βάλω τον go launcher από πάνω. Οκ θα ρίξω μια ματιά στην gingervillain, την oxygen την έχεις δοκιμάσει; Επίσης, από radio τι γίνεται, πρέπει να το αλλάξω κι αυτό υποχρεωτικά;

Και hboot? Η οxygen λέει θέλει αλλαγή, η gingervillain το ίδιο;

 

 

 

Έχω την Oxygen 2.3.1 (android 2.3.7) και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Smooth, και πολύ καλή μπαταρία.Έχει βγάλει τελευταία την 2.3.2 με λίγες βελτιώσεις από αυτή που έχω,και από gingerbread δεν θα βγάλει άλλη, η επόμενη του θα είναι ICS.

Από hboot μπορείς κ με το μαμά, εγώ έχω το Cr2 (ξεχνάω ένα γράμμα) με 280mb εσωτερική free.

Radio δεν είναι υποχρεωτικό να αλλάξεις,αλλά καλό είναι να έχεις το τελευταίο. Αν αλλάξεις hboot θέλει άλλη διαδικασία, δεν φλασαρεται με τον κλασικό τρόπο.

Εγώ θα στη πρότεινα πάντως!

 

 

παιδια καλημερα,

επιτελους το καταφερα,εφταιγε sto pc moy το htc sync,το εκανα απεγκατασταση και ολα δουλεψανε ρολοι.

το κινητο ειναι τωρα s-off kai γραφει παvω revolutionary kai μεσα στο μενου εχει πλεον και το superuser αρα ειμαι και rooted.

 

πρεπει να κανω και κατι αλλο?

ειμαι ετοιμος για να περασω πλεoν custom rom χρησιμοποιωντας τον οδηγο της πρωτης σελιδας?

οσων αφορα τα partition της καρτας μνημης τα κανει αυτοματα η custom rom , η πρεπει να κανω το partition αναλογα τι ζηταει η καθε rom?

 

 

Τα partitions τα κάνεις εσύ από πριν,υπάρχουν προγράμματα που έχουν αναφερθεί παλαιότερα (πχ gparted) . Για κάθε ρομ αναφέρει τι partition χρειάζεται ο κάθε προγραμματιστής. Κοίταξε και για το 4ext recovery που δημιουργεί partitions μέσα από το recovery και γλιτώνεις χρόνο.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση παιδια,

αφου εχω κανει την διαδικασια που λεει ο φιλος στην σελιδα 211,δεν εχω καταλαβει ομως τι hboot εχω stock or CM7?

γραφει 6,93,1002

 

το ρωταω γιατι στην revolution 2.0 δινει μια rom για stock και μια gia CM7

Edited by redribo
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθειά σου.Εχω 2 εφαρμογές σε Apk και τις ανέβασε κανονικά.Οι υπόλοιπες όμως βρίσκονται σαν φάκελοι στην sd card και με το Es δεν μπορώ να κάνω τίποτα για να τις τρέξω, απλά βλέπω το αρχείο.Τις εφαρμογές αυτές τις είχα περάσει στην κάρτα μέσω της διαχείρισης εφαρμογών.

 

Τι εννοείς? Αν έχεις τις εφαρμογές σε .apk τις τρέχεις και εγκαθίστανται. Αν τις έχεις μεταφέρει από την διαχείριση εφαρμογών στην κάρτα μνήμης είναι ήδη εγκατεστημένες άρα θα τις βρεις στα προγράμματα. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κατανοήσει ακριβώς το θέμα.

 

 

 

Ναι, αλλά χάνεται το root.

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση παιδια,

αφου εχω κανει την διαδικασια που λεει ο φιλος στην σελιδα 211,δεν εχω καταλαβει ομως τι hboot εχω stock or CM7?

γραφει 6,93,1002

 

το ρωταω γιατι στην revolution 2.0 δινει μια rom για stock και μια gia CM7

 

Αν δεν το έχεις αλλάξει και απλά έκανες S-OFF και δεν έχεις φλασάρει τίποτα άλλο σχετικό με HBOOT έχεις στοκ.

Παρεμπιπτόντως δεν θα στην πρότεινα τη RevolutioN, τη δούλευα καιρό και μετά από 2 βδομάδες που λες ΟΚ δουλεύει ρολόι αρχίζει τα τρελά της και επανεκκινήσεις στο άκυρο. Θέλει λίγη δουλειά ακόμη αλλά ο δημιουργός της την παράτησε όταν χάλασε το Desire του. Πήρε καινούριο τελικά αλλά θ'αργήσει να βγάλει update απ'ότι φαίνεται.:(

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθειά σου.Εχω 2 εφαρμογές σε Apk και τις ανέβασε κανονικά.Οι υπόλοιπες όμως βρίσκονται σαν φάκελοι στην sd card και με το Es δεν μπορώ να κάνω τίποτα για να τις τρέξω, απλά βλέπω το αρχείο.Τις εφαρμογές αυτές τις είχα περάσει στην κάρτα μέσω της διαχείρισης εφαρμογών.

 

Αν έχεις κάνει factory reset ή έχεις ξηλώσει εφαρμογές και απλά σου έχουν μείνει οι φάκελοι των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης αλλά δεν υπάρχουν οι εφαρμογές σου εγκατεστημένες στην συσκευή και δεν τις βλέπεις στα προγράμματα θα πρέπει να τις εγκαταστήσεις πάλι.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου,δεν ειναι σκετοι φακελοι,εχουν σημαντικο μεγεθος,δεν ειναι αδειοι!Το κακο ειναι πως τις εχω αγορασει τις εφαρμογες αυτες..Το θεμα με το market ok,εβαλα αγγλικα και ολα ενταξει!Ευχαριστω και παλι!
Αν έχεις κάνει factory reset ή έχεις ξηλώσει εφαρμογές και απλά σου έχουν μείνει οι φάκελοι των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης αλλά δεν υπάρχουν οι εφαρμογές σου εγκατεστημένες στην συσκευή και δεν τις βλέπεις στα προγράμματα θα πρέπει να τις εγκαταστήσεις πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ cuore, ναι σκοπεύω να βάλω τον go launcher από πάνω. Οκ θα ρίξω μια ματιά στην gingervillain, την oxygen την έχεις δοκιμάσει; Επίσης, από radio τι γίνεται, πρέπει να το αλλάξω κι αυτό υποχρεωτικά;

Και hboot? Η οxygen λέει θέλει αλλαγή, η gingervillain το ίδιο;

Radio δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να αλλάξεις. Προσωπικά πέρναγα τις ROM με το Radio που μου είχε έρθει το κινητό, παρότι πολλοί developers έγραφαν ότι οι ROMs τους χρειάζονταν την τελευταία έκδοση. Ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα, ούτε με WiFi, ούτε με το σήμα του κινητού. Βέβαια δεν χάνεις τίποτα να περάσεις το τελευταίο Radio. Κι εγώ έχω πλέον περασμένο, γιατί ήθελα να δω αν θα καταλάβω κάποια διαφορά, πράγμα που τελικά δεν συνέβη.

 

Την Oxygen είχα δοκιμάσει αρκετά παλιά, όπως και την Redux. Γενικά όταν είχα πρωτοπάρει αρκετά το κινητό είχα αλλάξει πολλές ROMs για να δω ποιά θα κάτσει καλύτερα. Προσωπικά με βόλεψαν πιο πολύ η LeeDroid (από Sense) και η Ginger Villain (από AOSP).

 

Σχετικά με το hboot, δεν μπορώ να σου απαντήσω μιας και δεν έχω αλλάξει, οπότε δεν έχω ιδέα τι ακριβώς παίζει.

Αν θες κοίταξε στην αρχική σελίδα του θέματος της Ginger Villain, κι αν δεν βρεις κάτι, ρώτα στο θέμα και θα σου απαντήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου,δεν ειναι σκετοι φακελοι,εχουν σημαντικο μεγεθος,δεν ειναι αδειοι!Το κακο ειναι πως τις εχω αγορασει τις εφαρμογες αυτες..Το θεμα με το market ok,εβαλα αγγλικα και ολα ενταξει!Ευχαριστω και παλι!

 

Δεν λέω ότι είναι σκέτοι φάκελοι άλλα ότι είναι φάκελοι από εφαρμογές που δεν είναι εγκατεστημένες. Αν είναι έτσι πρέπει απλά να τις εγκαταστήσεις ξανά.

Ωραία για το μάρκετ..

 

Υ.Γ. Ε..χμ..δεν είμαι φίλος...φίλη είμαι..:-)

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μετά από καιρό αποχαιρετώ την παρέα του Desire, γιατί αναμένεται να μετακομίσω στο αδερφακι του το Desire S.... καλα φλασαρισματα και με το καλό εύχομαι και ICS στο αγαπημένο μας Desire.....:):)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.

 

Έχω το Desire και νομίζω πως ήρθε και για μένα η ώρα να βάλω μια ROM γιατι το θέμα με την μνήμη δεν παλεύεται πλέον. Είπα να δοκιμάσω την MIUI αλλα στο site της δεν έχει οδηγίες για το απλό Desire.

 

Μπορώ να χρησιμοποιήσω οδηγίες για άλλο κινητο?

 

Επιπλέον, επειδή δεν έχω Windows, αλλά Ubuntu, έχει κανείς flash/root μέσω Ubuntu? Οι οδηγίες στην αρχή του topic μυρίζουν πολύ windows και φοβάμαι μην κολλήσω κάπου χωρίς επιστροφή.

 

Thanks!

Φίλε μου με linux είναι πιο εύκολα τα πράγματα, εγω που είχα και θέμα με το usb brick, βρήκα άκρη μέσω του mint11 που αναγνώρισε τη συσκευή (εδώ να αναφέρω επίσης ότι το αναγνώρισε το κινητό όταν μπήκα στο ΗΒΟΟΤ, ενώ το έβαλα να φορτίζει στο laptop και είχα ενεργοποιημένο το usb debugging, έτσι το διάβασε το linux και μου έδωσε θάρρος για να συνεχίσω τις προσπάθειές μου (όπως έχω αναφέρει και παλιότερα το usb brick τουλάχιστον σε μένα οφειλόταν καθαρά στο sense, με το που έκανα flash+root με revolutionary όλα επιλύθηκαν δια μαγείας...:worry:

αρα για να μη μακρυγορώ πήγαινε στο http://revolutionary.io/ :ninja:

και ακολούθα απλές οδηγίες...εύχομαι να βοήθησα;)

Edited by Dragoloth
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις αλλάξει και απλά έκανες S-OFF και δεν έχεις φλασάρει τίποτα άλλο σχετικό με HBOOT έχεις στοκ.

Παρεμπιπτόντως δεν θα στην πρότεινα τη RevolutioN, τη δούλευα καιρό και μετά από 2 βδομάδες που λες ΟΚ δουλεύει ρολόι αρχίζει τα τρελά της και επανεκκινήσεις στο άκυρο. Θέλει λίγη δουλειά ακόμη αλλά ο δημιουργός της την παράτησε όταν χάλασε το Desire του. Πήρε καινούριο τελικά αλλά θ'αργήσει να βγάλει update απ'ότι φαίνεται.:(

 

έχει τέτοια θεματάκια η revolutionary; εμένα κολλάει που και που όταν τρέχω κανένα παιχνίδι και μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας το συνεφερω. απλά δεν είμαι σίγουρος αν φταίει η ρομ ή κάποιο άλλο πρόγραμμα που έχω περασμένο γιατί δεν το έκανε από την αρχή. τι πιστεύεις να φταίει; ή καλύτερα, υπάρχει τρόπος να βρω τι προκαλεί το κόλλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Επανέρχομαι και πάλι με το τρελο desire μου.Για κάποιο περίεργο λόγο δεν μπορώ να περάσω νέα ρομ.Προσπάθησα με την gingerburst.Ενώ γίνεται κανονικά η διαδικασία.Φορτώνει όλα οκ.σε κάποια φάση ενώ είναι οκ το κινητό θα κολλήσει μονο του και τέλος.το πολύ σε μία μέρα χρήσης θα έχει συμβεί το κόλλημα.Πέρασα 3 φορες την ρομ μήπως κάνω κάποιο λάθος και τις 3 φορές κόλλησε.με το restore είμαι και πάλι στην leedroid η οποία οταν την δούλευα ήταν οκ την άλλαξα χωρίς κάποιο λόγο.τώρα όμως μου κόλλησε και με την leedroid το κινητό...... λέτε να παίζει κάτι πιο σοβαρό???
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Radio δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να αλλάξεις. Προσωπικά πέρναγα τις ROM με το Radio που μου είχε έρθει το κινητό, παρότι πολλοί developers έγραφαν ότι οι ROMs τους χρειάζονταν την τελευταία έκδοση. Ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα, ούτε με WiFi, ούτε με το σήμα του κινητού. Βέβαια δεν χάνεις τίποτα να περάσεις το τελευταίο Radio. Κι εγώ έχω πλέον περασμένο, γιατί ήθελα να δω αν θα καταλάβω κάποια διαφορά, πράγμα που τελικά δεν συνέβη.

 

Την Oxygen είχα δοκιμάσει αρκετά παλιά, όπως και την Redux. Γενικά όταν είχα πρωτοπάρει αρκετά το κινητό είχα αλλάξει πολλές ROMs για να δω ποιά θα κάτσει καλύτερα. Προσωπικά με βόλεψαν πιο πολύ η LeeDroid (από Sense) και η Ginger Villain (από AOSP).

 

Σχετικά με το hboot, δεν μπορώ να σου απαντήσω μιας και δεν έχω αλλάξει, οπότε δεν έχω ιδέα τι ακριβώς παίζει.

Αν θες κοίταξε στην αρχική σελίδα του θέματος της Ginger Villain, κι αν δεν βρεις κάτι, ρώτα στο θέμα και θα σου απαντήσουν!

 

Οκ θα κάνω τα απαραίτητα... τώρα πρέπει να βρω πιο radio έχω, υποθέτω αυτό φαίνεται στην οθόνη του fastboot?

EDIT: ΟΚ, τελικά έχω ούτως ή άλλως το τελευταίο, οπότε είμαι οκ από radio.

 

Έχω την Oxygen 2.3.1 (android 2.3.7) και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Smooth, και πολύ καλή μπαταρία.Έχει βγάλει τελευταία την 2.3.2 με λίγες βελτιώσεις από αυτή που έχω,και από gingerbread δεν θα βγάλει άλλη, η επόμενη του θα είναι ICS.

Από hboot μπορείς κ με το μαμά, εγώ έχω το Cr2 (ξεχνάω ένα γράμμα) με 280mb εσωτερική free.

Radio δεν είναι υποχρεωτικό να αλλάξεις,αλλά καλό είναι να έχεις το τελευταίο. Αν αλλάξεις hboot θέλει άλλη διαδικασία, δεν φλασαρεται με τον κλασικό τρόπο.

Εγώ θα στη πρότεινα πάντως!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ναι το cr-τέτοιο (κι εγώ το ξεχνάω) σκεφτόμουνα να βάλω κι εγώ. Με το μαμά λέει η 2.3.2 έχει προβλήματα, εξ'άλλου θα ήθελα τον παραπάνω χώρο, τα μαμά partitions δεν είναι καλά, το system είναι πολύ άδειο όπως το έχουν.

Δεν ξέρω ποιον τρόπο εννοείς κλασσικό γιατί εγώ έχω Samsung Galaxy S και δεν υπάρχει για μένα κλασσικός τρόπος, αλλά νομίζω θα τα βρω οκ.

 

Το θέμα τώρα είναι αν θα βάλω oxygen ή villain, αλλά μάλλον απ'αυτά που έχω διαβάσει και επειδή με ενδιαφέρει κυρίως η μπαταρία, θα δοκιμάσω πρώτα την oxygen. Πάντως θεωρητικά απ'αυτά που έχετε δει εσείς, έχουν και οι 2 καλύτερη αυτονομία από τη μαμά ginger που έχει τώρα το τηλέφωνο;

 

Υ.Γ. Α, ξέχασα: Από κερνελ έχεις αλλάξει; Λένε για την oxygen ότι του thunder (νομίζω έτσι λέγεται ο τύπος) είναι καλύτερο από το μαμά...

EDIT: thalamus τον λένε τελικά, δεν υπάρχει thunder λάθος μου. Με μπέρδεψε το th. Mπορεί να τον έλεγα και thundercats.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιον τρόπο εννοείς κλασσικό γιατί εγώ έχω Samsung Galaxy S και δεν υπάρχει για μένα κλασσικός τρόπος, αλλά νομίζω θα τα βρω οκ.

 

Το θέμα τώρα είναι αν θα βάλω oxygen ή villain, αλλά μάλλον απ'αυτά που έχω διαβάσει και επειδή με ενδιαφέρει κυρίως η μπαταρία, θα δοκιμάσω πρώτα την oxygen. Πάντως θεωρητικά απ'αυτά που έχετε δει εσείς, έχουν και οι 2 καλύτερη αυτονομία από τη μαμά ginger που έχει τώρα το τηλέφωνο;

 

Υ.Γ. Α, ξέχασα: Από κερνελ έχεις αλλάξει; Λένε για την oxygen ότι του thunder (νομίζω έτσι λέγεται ο τύπος) είναι καλύτερο από το μαμά...

 

 

Κλασικο τροπο εννοουσα να το φλασαρεις απο recovery, χωρις wipe κτλ.. Αλλιως με αλλο hboot, θα το κανεις μεσω fastboot.

Τη μαμα ginger δεν την εβαλα ποτε, και δεν την εχω τεσταρει για να συγκρινω, αλλα ειμαι ευχαριστημενος γενικα. Μονο που εχω θεμα και κλεινει το κινητο γυρω στο 17-19%, λιγες φορες και στο 23% περιπου, και εχω δοκιμασει καλιμπραρισμα με διαφορετικους τροπους. Αλλα σε πολλους συμβαινει αυτο απ'οτι εχω δει.

Kernel δεν εχω αλλαξει, στο forum της oxygen μονο του Thalamus εβρισκα, τωρα που μου το πες θα ψαξω και του thunder μηπως αξιζει..

Link to comment
Share on other sites

Κλασικο τροπο εννοουσα να το φλασαρεις απο recovery, χωρις wipe κτλ.. Αλλιως με αλλο hboot, θα το κανεις μεσω fastboot.

Τη μαμα ginger δεν την εβαλα ποτε, και δεν την εχω τεσταρει για να συγκρινω, αλλα ειμαι ευχαριστημενος γενικα. Μονο που εχω θεμα και κλεινει το κινητο γυρω στο 17-19%, λιγες φορες και στο 23% περιπου, και εχω δοκιμασει καλιμπραρισμα με διαφορετικους τροπους. Αλλα σε πολλους συμβαινει αυτο απ'οτι εχω δει.

Kernel δεν εχω αλλαξει, στο forum της oxygen μονο του Thalamus εβρισκα, τωρα που μου το πες θα ψαξω και του thunder μηπως αξιζει..

 

Ωχ τώρα μου το χάλασες... μ'ενδιαφέρει η μπαταρία, δε θέλω τέτοια κουλά. Αν η gingervillain δεν κάνει τέτοια, θα βάλω αυτή... μάλλον πρέπει να διαβάσω κι άλλο. Αλλά είδα και κάτι άσχημα νουμερα αυτονομίας, δεν έχει δοκιμάσει κανείς τη stock gingerbread της HTC να μου πει πώς συγκρίνονται;

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ωχ τώρα μου το χάλασες... μ'ενδιαφέρει η μπαταρία, δε θέλω τέτοια κουλά. Αν η gingervillain δεν κάνει τέτοια, θα βάλω αυτή... μάλλον πρέπει να διαβάσω κι άλλο. Αλλά είδα και κάτι άσχημα νουμερα αυτονομίας, δεν έχει δοκιμάσει κανείς τη stock gingerbread της HTC να μου πει πώς συγκρίνονται;

 

Κοίτα, εγώ από τότε που πήρα το κινητό το έχω μόνο με Oxygen. Γενικά και αόριστα μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοσή της.

 

Είναι γεγονός ότι το κινητό κλείνει όποτε θέλει αυτό, όταν η μπαταρία πέσει κάτω από το 20%. Συνήθως γύρω στο 15-18%. Προσωπικά μου βγάζει γύρω στις 18-20h, αλλά το χρησιμοποιώ συνεχώς.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που αρχισα να φλασάρω δυστυχώς κι εμένα το ίδιο κάνει με τη μπαταρία, μετά το 20% μπορεί να σ αφήσει ανά πάσα στιγμή ... Με οποιαδήποτε ROM μαλιστα και calibration κάθε φορά που φλασάρω... Πού θα πάει θα το βρούμε αλλιώς υπομονή μέχρι το... Παγωτό!

 

ψαχνομαι για rom με sence 2.1-3.0,εχεις δουλεψει κατι σταθερο?

Δοκίμασε αρχικά την acesmod007 αρχικά ειδικά αν έχεις τη σωστή κάρτα (class 6).

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

φιλε Makinen θελω να σε ευχαριστησω για την βοηθεια σου,

λοιπον πριν διαβασω την προταση σου,εχω ηδη φλασαρει την acesmod007 3d sence 3.0,

πρωτα εβαλα την απλη και μετα την 3d το κινητο μεχρι στιγμης δουλεβει μια χαρα και απο οτι φαινετε δουλευει και το a2sd διοτι εχει μνημη 125mb και κατεβαζω διαφορα και κατεβενει μονο λιγα Mb σε συγκριση με το μεγεθος της εφαρμογης,

εκανα ext partition 1gb στην καρτα απο την αρχη.

 

βεβαια ειχα και περιπετειες διοτι εβαλα στην αρχη cm7 boot ρομ και το κινητο δεν ξεκιναγε,επαθα ενα εγκεφαλικο αλλα μετα του περασα παλι την γνησια την 2,3,3 και μετα το ξαναφλασαρα.

 

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Νίκο με γειες! Παρεμπιπτόντως είναι λογικό να μην ξεκίναγε το κινητό άμα έβαλες άλλο HBOOT χωρίς να αλλάξεις ROM, δεν είναι κάτι απρόσμενο. Ο σκοπός είναι να αλλάζεις HBOOT και στα καπάκια αμέσως χωρίς να μπουτάρει να ξαναμπαίνεις recovery για να φλασάρεις την αντίστοιχη ROM για την οποία πέρασες το ΗΒΟΟΤ. Πάντως με το CM7r2 (από το CyanogenMod7 βγαίνει το όνομα) είσαι καλυμένος αφού οι περισσότερες ROM αυτό χρησιμοποιούν.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Φιλε makinen ,αμα θελω να. αλλαξω αλλη ρομ πρεπει να βαζω stock or cm7 απο εδω και περα?

Παντως η acesmod 3d εβαλα stock,συνεχιζω με stock?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...