Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγκατεστησα τον AWD launcher . πως μπορω να ξαναβαλω τον launcher του τηλεφωνου χωρις να διαγραψω τον AD?

ΥΓ. τον πηρα 12 λεπτα αλλα χρεωθηκα και αλλο 1 Ε γιατι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγκατεστησα τον AWD launcher . πως μπορω να ξαναβαλω τον launcher του τηλεφωνου χωρις να διαγραψω τον AD?

ΥΓ. τον πηρα 12 λεπτα αλλα χρεωθηκα και αλλο 1 Ε γιατι αυτο?

 

Πας στις ρυθμισεις-εφαρμογες και βρισκεις την εφαρμογη adw.μπαινεις και σβηνεις τις τις προεπιλογες. (εκκαθαριση προεπιλογων)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanks STEGRA1000 . Τι διαφορετικό έχουν οι φωνές που συνιστάς ? Χρησιμοποιούν άλλη βελτιωμένη φρασεολογία στις

οδηγίες ? Που τις βρίσκω ?

Οι φωνές αυτές είναι ο Zeus και η Venera διορθωμένες από τον odytsak για να λένε μόνο τα απαραίτητα. Θα τις βρεις . εδώ
Link to comment
Share on other sites

Το iGO θέλει ειδικό skin που δεν έχει βγει ακόμα.

 

Το iGO τρέχει τέλεια με της παρακάτω αναλύσεις και συνεργάζεται τέλεια με το παρακάτω skin

 

http://s7.directupload.net/images/111209/vo6lq8fl.png

http://s7.directupload.net/images/111209/sqo8pdao.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι φωνές αυτές είναι ο Zeus και η Venera διορθωμένες από τον odytsak για να λένε μόνο τα απαραίτητα. Θα τις βρεις . εδώ

Ευχαριστώ STEGRA1000 , μιά χαρά χωρίς παύσεις και τραλαλά . Ευχαριστίες και στον Odytsak .

Αν δεν γίνομαι κουραστικός , από φορητά ραντάρ τι γίνεται ?

Θα ηθεμα μονο λιγα περισσοτερα pois στις διαδρομες, αλλα νομιζω οτι θα προστεθουν αργότερα...

Δεν το εψαξα, αλλα δεν νομιζω να "βγαζει" περισσοτερα σημεια στη πλοηγηση προς το παρον...

Η αναβάθμιση 2011.09 που θα κυκλοφορήσει μάλλον έχει περισσότερα .

Αν με τα "σημεία" που θες να βγάζει εννοείς κάμερες , βγάζει μιά χαρά και σε ειδοποιεί στα 1200 μέτρα και ακουστικά με τρία έντονα μπιπ .

Κάνε μιά demo διαδρομή , Αττικη οδό ας πούμε , κα θα το διαπιστώσεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ STEGRA1000 , μιά χαρά χωρίς παύσεις και τραλαλά . Ευχαριστίες και στον Odytsak .

Αν δεν γίνομαι κουραστικός , από φορητά ραντάρ τι γίνεται ?

 

Η αναβάθμιση 2011.09 που θα κυκλοφορήσει μάλλον έχει περισσότερα .

Αν με τα "σημεία" που θες να βγάζει εννοείς κάμερες , βγάζει μιά χαρά και σε ειδοποιεί στα 1200 μέτρα και ακουστικά με τρία έντονα μπιπ .

Κάνε μιά demo διαδρομή , Αττικη οδό ας πούμε , κα θα το διαπιστώσεις

 

Νομίζω σε demo διαδρομή ΔΕΝ μπορείς να ακούς της κάμερες, μόνο σε Real Time..!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σε demo διαδρομή ΔΕΝ μπορείς να ακούς της κάμερες, μόνο σε Real Time..!!;)

 

Στο Don't Panic όπως ανέφερα σε Demo mode στα 1200 μέτρα σε προειδοποιεί με τρια έντονα μπιπ και δείχνει και την κάμερα . ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ

Για τις σταθερές κάμερες μιλάμε . Για φορητά ραντάρ ούτε φωνή ούτε ακρόαση . ΑΡΝΗΤΙΚΟ :(

Στο iGO8 , Demo mode δείχνει και τις σταθερές και τα φορητά ραντάρ με κάποιο ακαταλαβίστικο εικονίδιο , αλλά δεν έχει φωνητική προειδοποίηση .

Δεν έχω γνώμη γιά real time πλοήγηση , δεν το έχω δοκιμάσει .

 

Νομίζω σε demo διαδρομή ΔΕΝ μπορείς να ακούς της κάμερες, μόνο σε Real Time..!!;)

 

Τα είπα παραπάνω και δεν μπορώ να ακυρώσω τούτο το ποστ .

Edited by athanaso77
Σε παρακαλώ να αποφέυγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι από τότε που έγινε η αναβάθμιση στο tapatalk, εκτός ότι σε πετάει έξω πολλές φορές, δε πάει και σωστά είτε στην ώρα είτε στην ημερομηνία των καταχωρίσεων-δημοσιεύσεων?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό μου το κάνει με το νέο market. Με το παλιό δεν έχω πρόβλημα. Τώρα δεν ξέρω αν το κάνει σε όλες ή μόνο στις προσφορές του 10-billion γιατί τελευταία μόνο με αυτές έχω δοκιμάσει.

 

Και σε εμένα το ίδιο. Χτές με δε άφηνε να αγοράσω απο το κινητό, αλλά απο το pc ήταν εντάξει. Σήμερα ούτε απο το pc δουλεύει. Γύρισα τη γλώσσα στα αγγλικά και κατέβηκε κανονικά.

Τα έχει παίξει το market πάλι...

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα τον AWD launcher . πως μπορω να ξαναβαλω τον launcher του τηλεφωνου χωρις να διαγραψω τον AD?

ΥΓ. τον πηρα 12 λεπτα αλλα χρεωθηκα και αλλο 1 Ε γιατι αυτο?

Νομίζω με το home switcher

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψάχνοντας για το Don't panic στο ίντερνετ ειδα οτι υπάρχει το Mireo Don't Panic και το Ginius Driver Don't Panic. Ποια η διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το iGO τρέχει τέλεια με της παρακάτω αναλύσεις και συνεργάζεται τέλεια με το παρακάτω skin

 

http://s7.directupload.net/images/111209/vo6lq8fl.png

http://s7.directupload.net/images/111209/sqo8pdao.png

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβες αλλά συζητάμε για ανάλυση 1200x800.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κατάλαβες αλλά συζητάμε για ανάλυση 1200x800.

 

εχει βγει skin νεο mariupol v 3.3.3 που κανει για αναλυση 1024x600 και 1280х800 μαζι ... και αλλες μεγαλες αναλυσεις σε αλλο skin Reborn Skin 1.5.4_ android_960+ που κανει για ολες μαζι αυτες τις αναλυσεις . (1024x600, 1280x800, 1280x720, 1024x768, 960x640 ) .....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει ξανά αναφερθεί...

Θέλω συγκεκριμένα για Galaxy Ace κάτι που θα έχει τη δυνατότητα να μεγενθύνουμε τα γράμματα, των επαφών, μηνυμάτων!

 

Υπάρχει κάτι;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι ένα widget ή συντόμευση για να Κάνω manual sync τους λογαριασμούς μου. Η ΗTC έχει τέτοιο widget για Sense όπως επίσης και δυνατότητα συντόμευσης (μέσω μενού Ρυθμίσεων) για την αρχική οθόνη. Στο Galaxy S2 αυτό δεν γίνεται, οπότε ψάχνω κάτι σε εξωτερική .apk

 

Επίσης ψάχνω μία εφαρμογή αναζήτησης επαφών που θα βρίσκει ελληνικά ονόματα χωρίς απαραίτητα να βάζεις τόνους. πχ όταν στην αναζήτηση γράφεις "νικος" να σου εμφανίζει και τις ευρέσεις σε "Νίκος" κλπ. Υπάρχει κάτι σχετικό;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει ξανά αναφερθεί...

Θέλω συγκεκριμένα για Galaxy Ace κάτι που θα έχει τη δυνατότητα να μεγενθύνουμε τα γράμματα, των επαφών, μηνυμάτων!

 

Υπάρχει κάτι;;;

https://market.android.com/details?id=com.dw.contacts.free&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kdy5jb250YWN0cy5mcmVlIl0.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει βγει skin νεο mariupol v 3.3.3 που κανει για αναλυση 1024x600 και 1280х800 μαζι ... και αλλες μεγαλες αναλυσεις σε αλλο skin Reborn Skin 1.5.4_ android_960+ που κανει για ολες μαζι αυτες τις αναλυσεις . (1024x600, 1280x800, 1280x720, 1024x768, 960x640 ) .....:)

 

Ούτε αυτό το skin που αναφέρεσαι παίζει full screen στις αναλύσεις αυτές αλλά περιορίζεται στα 800x600.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν παρόλο που εχω ρυθμίσει το 3G watchdog κανονικά να εχει τοσο μεγάλες αποκλίσεις στα δεδομένα με αυτα που δινει η wind;; Δοκίμασα ακόμα και στρογγυλοποίηση ανά kb μηπως τυχόν φταίει αυτό αλλά τίποτα, πχ τωρα σε 9 ημέρες λεει οτι εχω καταναλώσει 7,85mb ενώ στο online η wind μου λεει οτι εχω ξοδέψει 9,5mb και το προηγουμενο δεκαημερο χωρις τη στρογγυλοποίηση ειχε σχεδόν 3mb διαφορά. Κι εβγαλα το wind data meter γιατι ειχε κι αυτο μεγάλη απόκλιση. Εβαλα και το call meter ΝG και 3G να δω. Υπάρχουν οντως τετοιες αποκλίσεις;; αν ειναι μη το ψαχνω αλλο αλλα περίμενα αποκλισεις μερικών kb έτσι ουσιαστικά το μηνα θα χει στα 30mb αποκλιση κοντά στα 7mb οποτε αλλα αντι αλλων δεν εχει νοημα να μετραω να τα σβησω ολα τα προγραμματα αν ειναι ετσι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό το skin που αναφέρεσαι παίζει full screen στις αναλύσεις αυτές αλλά περιορίζεται στα 800x600.

 

αυτο δεν το εχω δοκιμασει γιατι δεν εχω τετοια αναλυση αλλα στο sait λεει οτι κανει και ειναι αξιοπιστο εγω εχω 3 αναλυσεις απο εκει σε 3 τηλεφωνα δικα μου 320χ240 - 320χ480 -854χ480 και ολα παιζουν ανετα και πολυ καλα .. και εχει ολες τις αναλυσεις για το igo . ειδικα για την 1024χ600 λεει οτι κανει και για τις επομενες μεγαλυτερες αναλυσεις . απλως καποιος που εχει τετοια αναλυση ας το δοκιμασει ....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ψάχνω μία εφαρμογή αναζήτησης επαφών που θα βρίσκει ελληνικά ονόματα χωρίς απαραίτητα να βάζεις τόνους. πχ όταν στην αναζήτηση γράφεις "νικος" να σου εμφανίζει και τις ευρέσεις σε "Νίκος" κλπ. Υπάρχει κάτι σχετικό;

 

Για εμένα o exdialer είναι πλέον η κορυφαία επιλογή.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα o exdialer είναι πλέον η κορυφαία επιλογή.

 

Θα συμφωνησω και εγω αυτο θα σου ελεγα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο δεν το εχω δοκιμασει γιατι δεν εχω τετοια αναλυση αλλα στο sait λεει οτι κανει και ειναι αξιοπιστο εγω εχω 3 αναλυσεις απο εκει σε 3 τηλεφωνα δικα μου 320χ240 - 320χ480 -854χ480 και ολα παιζουν ανετα και πολυ καλα .. και εχει ολες τις αναλυσεις για το igo . ειδικα για την 1024χ600 λεει οτι κανει και για τις επομενες μεγαλυτερες αναλυσεις . απλως καποιος που εχει τετοια αναλυση ας το δοκιμασει ....:)

 

Έχω εγώ και τέτοια ανάλυση αλλά και το συγκεκριμένο skin και τα έχω δοκιμάσει ήδη. Δουλεύει όπως είπα παραπάνω.

 

Η πλοηγηση μεσω GPS χρεωνεται η οχι? Και ποιες εφαρμογες το υποστηριζουν?

 

Δεν χρεώνεται και το υποστηρίζουν αυτό όλες οι εφαρμογές για τις οποίες συζητάμε εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...