Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θοδωρη, για nand android μιλαω... ;) Αλλα οπως και να χει, κι εγω θεμα rom νομιζω ειναι. Θα κανω clean install και δοκιμη, ωστε να εξασφαλισω πως δεν ειναι και κανενα conflict εφαρμογων. Σπανιο μεν, αλλα υπαρκτο.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη, για nand android μιλαω... ;) Αλλα οπως και να χει, κι εγω θεμα rom νομιζω ειναι. Θα κανω clean install και δοκιμη, ωστε να εξασφαλισω πως δεν ειναι και κανενα conflict εφαρμογων. Σπανιο μεν, αλλα υπαρκτο.

 

Kι εγώ απ' όσα διάβασα, μάλλον για την ρομ θα σου 'λεγα, κορίτσι.

Δεν του βάζεις την "Energy", να καθαρίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την americanandroid sd, και τη στηνω οπως οπως για να περασω στη δοκιμη. Αν δεν ψηθει, βαζω αλλη nand, και λυθηκε..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την americanandroid sd, και τη στηνω οπως οπως για να περασω στη δοκιμη. Αν δεν ψηθει, βαζω αλλη nand, και λυθηκε..

 

To αδερφάκι σου θέλει ΜΟΝΟ Android, απ' ό,τι κατάλαβα, ε;

Link to comment
Share on other sites

To αδερφάκι σου θέλει ΜΟΝΟ Android, απ' ό,τι κατάλαβα, ε;

 

ναι... γιατι βραζει στο market ολη μερα κατεβαζοντας παιχνιδακια κι εφαρμογες...

Οποτε τα wm του ειναι παντελως αχρηστα, και στο androided hd2 μενει μεχρι να του παρουν μηλο (τον κολλησα)..:rolleyes:

 

Για την ιστορια, ζεσταινεται και με την sd αλλα οχι τοσο πολυ... μεσω του hd2 tethering σερφαρω και τωρα...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις γραφτηκα στο φορουμ σας και θελω βοηθεια...

Προσφατα πηρα το htc απο εναν γνωστο μου που το πουλαγε,και μεσα ειχε διαφορες εφαρμογες που δεν χρειαζομουν και εψαχνα πως να τις σβησω,με τα πολλα ψαχνοντας βρεθηκα καπου στα program files η κατι τετοιο δν θυμαμαι που ειχε μια μεγαλη λιστα με φακελους προγραμματα κλπ.Βρισκω εναν φακελο που ειχε κατι εφαρμογες και τον σβηνω και ολα κομπλε μεχρι εκει.Στη συνεχεια βρισκω και εναν αλλο που λεγοταν "προγραμματα" και τον σβηνω χωρις να κοιταξω καν τι ειχε μεσα καθως υπεθεσα πως θα ηταν αυτο που ηθελα ( :O ). Τελικα το αποτελεσμα ηταν να σβηστουν τα ΠΑΝΤΑ απο την εναρξη.Δηλαδη παταω το κουμπι εναρξη και δεν ανοιγει καν το μενου! απλα κολλαει για λιγο και μετα το χαος! τι εχω κανει ακριβως? πως μπορω να το φτιαξω?

:help::oops:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard reset (κοινώς format) στη συσκευή.

 

Ειχα κανει hard reset αλλα δν εγινε κατι... τωρα εκανα clear storage και εγιναν ολα μια χαρα... :D μερσι :)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις το Cosmote Internet on the go στο leo?

 

Προσεξε προβληματα αποσυνδεσεων , κι αργο loading ιστοσελιδων ενω υπηρχε καλυψη δικτυου 3g?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει hard reset αλλα δν εγινε κατι... τωρα εκανα clear storage και εγιναν ολα μια χαρα... :D μερσι :)

 

Πως γίνεται να κάνεις hard-reset και να μην σβήνει η storage, η κεντρική μνήμη του τηλεφώνου;;; Δεν το κατάλαβα αυτό που έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις το Cosmote Internet on the go στο leo?

 

Προσεξε προβληματα αποσυνδεσεων , κι αργο loading ιστοσελιδων ενω υπηρχε καλυψη δικτυου 3g?

 

Κανεις; Μονο σ εμενα; Τραγικο... :(

1 ερωτηση και 1 χαρη για οποιον θελει/ξερει..

 

Χαρη: μπορειτε να μου γραψετε τα πεδια των ρυθμισεων για το internet και τα mms στην Cosmote? (γιατι το τηλεφωνικο κεντρο τους, μου τα αποστελλει αλλα δεν τα λαμβανω)

 

Ερωτηση: το official notification sound pack της HTC για τα sms, μπορω να το βρω καπου; :) Εναν ηχο συγκεκριμενα θελω που τον συνδεσα με ωραια μηνυματα και στιγμες! Νομιζω alert κατι λεγοταν..

 

Ευχαριστω! :D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαρη: μπορειτε να μου γραψετε τα πεδια των ρυθμισεων για το internet και τα mms στην Cosmote? (γιατι το τηλεφωνικο κεντρο τους, μου τα αποστελλει αλλα δεν τα λαμβανω)

 

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

 

Ερωτηση: το official notification sound pack της HTC για τα sms, μπορω να το βρω καπου; :) Εναν ηχο συγκεκριμενα θελω που τον συνδεσα με ωραια μηνυματα και στιγμες! Νομιζω alert κατι λεγοταν..

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9930313&postcount=14

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ευχαριστω πολυ!!! Ειδικα για τους ηχους!!!! :happy:

 

EDIT: πω καλα Γιαννη το τελειο δωρο μου εκανες! Μετετρεψα τους ηχους και τους εβαλα στο iPhone και χτυπα αλα htc!!! :happy:

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κάνεις hard-reset και να μην σβήνει η storage, η κεντρική μνήμη του τηλεφώνου;;; Δεν το κατάλαβα αυτό που έγραψες.

 

ειχα κανει ακριβως αυτο που λεει και στο λινκ που μου εδωσες,παταγα τα πλαινα πληκτρα (πανω-κατω μαζι) και μετα ανοιγα το κινητο και μου εμφανιζε το μηνυμα που δειχνει και παταγα το πανω,αλλα δεν γινοταν τπτ,το δοκιμασα 3-4 φορες.αλλα οταν εκανα τον αλλο τροπο που δειχνει στο λινκ τοτε εφτιαξε...τι να σου πω..τεσπα αφου ειναι κομπλε μου φτανει τωρα το τι εγινε δεν με απασχολει..:p

Link to comment
Share on other sites

Σωστα! Το αποτελεσμα μετραει! Απλα προσεχε τωρα τι θα σβηνεις κι απο που. Βαλε εναν file explorer (εγω λατρευα τον resco προσωπικα αλλα ειναι shareware), οργανωσε τα αρχεια σου σε φακελους, και αυτα μονο να πειραζεις μεχρι να εξοικειωθεις... Γιατι αλλιως, τα αποτελεσματα ειναι ολεθρια οπως βλεπεις...

 

Για παραδειγμα, εγω οταν το εστηνα, μου ειχε πει ενας τυπος που το ειχε ηδη το hd2 και με βοηθησε να μπω στη νοοτροπια, να δημιουργησω ενα φακελο, να τον ονομασω "temp prg" κι εκει να ριχνω τα .cabs που θελω πριν τα εγκαταστησω. Ετσι ηξερα τι να απεγκαταστησω κι απο που χωρις να τα ανακατευω ολα..

 

Το ονομα δεν εχει αξια.. Βγαλτον "Μητσο" εσυ, αρκει να ξερεις τι θα βαλεις εκει μεσα και που να ψαξεις αν θες να το σβησεις! ;)

 

Καθαρη και τακτοποιημενη sd και ξεγνοιασια!! ;) καλη αρχη λοιπον και σιγα σιγα θα τα μαθεις ολα..

 

(εγω προσωπικα εχω κανει πανω απο 20 hard resets και επρηζα ολα τα παιδια εδω μεχρι να το στησω απο την αρχη)

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη ευχαριστω πολυ!!! Ειδικα για τους ηχους!!!! :happy:

 

EDIT: πω καλα Γιαννη το τελειο δωρο μου εκανες! Μετετρεψα τους ηχους και τους εβαλα στο iPhone και χτυπα αλα htc!!! :happy:

 

Τα πρόσθεσα και στο (ξεχασμένο πια) πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα πρόσθεσα και στο (ξεχασμένο πια) πρώτο post.

 

Αξιζε! :) Ειδικα τους ηχους... :happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανεις; Μονο σ εμενα; Τραγικο... :(

1 ερωτηση και 1 χαρη για οποιον θελει/ξερει..

 

Χαρη: μπορειτε να μου γραψετε τα πεδια των ρυθμισεων για το internet και τα mms στην Cosmote? (γιατι το τηλεφωνικο κεντρο τους, μου τα αποστελλει αλλα δεν τα λαμβανω)

 

Ερωτηση: το official notification sound pack της HTC για τα sms, μπορω να το βρω καπου; :) Εναν ηχο συγκεκριμενα θελω που τον συνδεσα με ωραια μηνυματα και στιγμες! Νομιζω alert κατι λεγοταν..

 

 

Ευχαριστω! :D

 

Καλησπέρα. Κι εγώ αναφέρω πρόβλημα με το 3G Cosmote, τόσο με το HTC Leo όσο και με το Internet on the Go. Είμαι Ρόδο. Το έχω ήδη αναφέρει στο τμήμα υποστήριξης, αλλά αν κάποιος άλλος έχει παρόμοιο θέμα, καλό είναι να το καταθέσουμε επίσημα γιατί έχουν περάσει 6-7 μέρες κι ακόμα δεν έχει βελτιωθεί το σήμα. Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κι εγώ αναφέρω πρόβλημα με το 3G Cosmote, τόσο με το HTC Leo όσο και με το Internet on the Go. Είμαι Ρόδο. Το έχω ήδη αναφέρει στο τμήμα υποστήριξης, αλλά αν κάποιος άλλος έχει παρόμοιο θέμα, καλό είναι να το καταθέσουμε επίσημα γιατί έχουν περάσει 6-7 μέρες κι ακόμα δεν έχει βελτιωθεί το σήμα. Γιώργος

 

Γιωργο εγω πλεον τεινω να πιστεψω πως hd2 και cosmote, δεν πανε μαζι. Εκανα τη συνδεση, λογω του οτι εστελνα πολλα sms σε εναν συγκεκριμενο αριθμο cosmote. Παρατηρησα, εδω κι 1 χρονο λεμε, οτι αν εστελνα πανω απο 4sms ανα μηνυμα, ο αλλος δε το λαμβανε (επισης με hd2 και Cosmote αυτος).

Το αντιστοιχο και σ εμενα ισχυε...

 

Τα mms, δε τα λαμβανα παντα, και το internet ηταν αργο. Καταργησα τη συνδεση αυτη πλεον, και ασχοληθηκα μονο με το Vodafone νουμερο μου. Το θεμα ειναι οτι με τη Vodafone, ΔΕΝ κανει τιποτα απο τα παραπανω.

 

Ο αδερφος μου τωρα, εβαλε τη δικη του sim Cosmote, και τα προβληματα επανηλθαν.. Αποσυνδεσεις, αργο δικτυο κλπ.. Πηρα τηλεφωνο στην Cosmote, δεν εντοπιζουν προβλημα.. Και το πιστευω, γιατι το ιδιο νουμερο σε xperia X8, συμπεριφερεται κανονικα. Ξανασεταρισα τις ρυθμισεις, αλλα δε βελτιωθηκε κατι.. :confused:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο εγω πλεον τεινω να πιστεψω πως hd2 και cosmote, δεν πανε μαζι. Εκανα τη συνδεση, λογω του οτι εστελνα πολλα sms σε εναν συγκεκριμενο αριθμο cosmote. Παρατηρησα, εδω κι 1 χρονο λεμε, οτι αν εστελνα πανω απο 4sms ανα μηνυμα, ο αλλος δε το λαμβανε (επισης με hd2 και Cosmote αυτος).

Το αντιστοιχο και σ εμενα ισχυε...

 

Τα mms, δε τα λαμβανα παντα, και το internet ηταν αργο. Καταργησα τη συνδεση αυτη πλεον, και ασχοληθηκα μονο με το Vodafone νουμερο μου. Το θεμα ειναι οτι με τη Vodafone, ΔΕΝ κανει τιποτα απο τα παραπανω.

 

Ο αδερφος μου τωρα, εβαλε τη δικη του sim Cosmote, και τα προβληματα επανηλθαν.. Αποσυνδεσεις, αργο δικτυο κλπ.. Πηρα τηλεφωνο στην Cosmote, δεν εντοπιζουν προβλημα.. Και το πιστευω, γιατι το ιδιο νουμερο σε xperia X8, συμπεριφερεται κανονικα. Ξανασεταρισα τις ρυθμισεις, αλλα δε βελτιωθηκε κατι.. :confused:

 

Ισχύει,... "γατάκι" μου! (Χιχιχι). Το επιβεβαιώνω, καθώς άλλαξα πάροχο (WIND) και το Leo τα πηγαίνει καλύτερα, απ' ό,τι με την Cosmoκάρτα που 'χα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει,... "γατάκι" μου! (Χιχιχι). Το επιβεβαιώνω, καθώς άλλαξα πάροχο (WIND) και το Leo τα πηγαίνει καλύτερα, απ' ό,τι με την Cosmoκάρτα που 'χα πριν.

 

Ε μα "πουλακι"! Κατι παιζει... Οταν δε ημουν σε περιοδους ερωτων (:O) και πασχιζα να στειλω μηνυμα στο αλλο hd2 με Cosmote, τα μισα μηνυματα χανονταν! :wacko:

(σαφως καλο ηταν αυτο για τον αλλο που γλιτωνε μηνυματα παπυρους και πολυλογια, αλλα εγω σπαζομουν)

 

Και να σημειωσω πως ΜΟΝΟ ο συγκερασμος hd2 και Cosmote μου το προκαλουσαν. Το hd2 με οποιο αλλο παροχο, πεταγε! (και τελικα δεν εχει σχεση αν ειναι ευρωπαικη ή αμερικανικη συσκευη)

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ε μα "πουλακι"! Κατι παιζει... Οταν δε ημουν σε περιοδους ερωτων (:O) και πασχιζα να στειλω μηνυμα στο αλλο hd2 με Cosmote, τα μισα μηνυματα χανονταν! :wacko:

(σαφως καλο ηταν αυτο για τον αλλο που γλιτωνε μηνυματα παπυρους και πολυλογια, αλλα εγω σπαζομουν)

 

Και να σημειωσω πως ΜΟΝΟ ο συγκερασμος hd2 και Cosmote μου το προκαλουσαν. Το hd2 με οποιο αλλο παροχο, πεταγε! (και τελικα δεν εχει σχεση αν ειναι ευρωπαικη ή αμερικανικη συσκευη)

 

Σου είπα, ισχύει. Το Leo μου (USA T-Mobile) τώρα με WIND, ολοφάνερα "πάει" καλύτερα από πριν.

ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ λόγος, να μη ξανα-επιστρέψω σε ΟΤΕ-ConnX!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει την συσκευή μου για σέρβις από 22/11/11 και ακόμα μου λένε ότι περιμένουν την πλακέτα από το εξωτερικό. Με την Ace όσες φορές είχα πάει για σέβις παλαιότερες συσκευές (TYTN 1 & 2), μου το είχαν φτιάξει μέσα σε 2 ή 3 μέρες.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει την συσκευή μου για σέρβις από 22/11/11 και ακόμα μου λένε ότι περιμένουν την πλακέτα από το εξωτερικό. Με την Ace όσες φορές είχα πάει για σέβις παλαιότερες συσκευές (TYTN 1 & 2), μου το είχαν φτιάξει μέσα σε 2 ή 3 μέρες.

 

Aφού ΔΕΝ υπάρχουν (πια) ανταλλακτικά και έρχονται απ' ευθείας απ' τις ΗΠΑ, τι να κάνουμε; Αναμένεις...

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει την συσκευή μου για σέρβις από 22/11/11 και ακόμα μου λένε ότι περιμένουν την πλακέτα από το εξωτερικό. Με την Ace όσες φορές είχα πάει για σέβις παλαιότερες συσκευές (TYTN 1 & 2), μου το είχαν φτιάξει μέσα σε 2 ή 3 μέρες.

 

Νικολα δε θεωρω πως φταιει η arvato καθαυτω, γιατι στις λοιπες επισκευες ειναι ταχυτατοι και το λεω με σιγουρια λογω προσωπικων παραδειγματων. Προφανως επεσες οντως σε ελλειψη ανταλλακτικου (μην ξεχναμε ειναι και 2+ χρονων συσκευη, με δεκαδες που τη διαδεχτηκαν απο την κατασκευαστρια εταιρεια)

 

Παρεμπιπτοντως παρα την μικρη καθυστερηση: Χρονια Πολλα και καλα! Γεματα υγεια και ευτυχια!! :happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...