Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λάθος. Αν έχει HBOOT 0.93 όπως λέει έχει stock Froyo. Συν τις άλλοις αυτό μαρτυρά και η έκδοση της ROM. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το κάνει. Μήπως είναι PVT4; (αν και έπρεπε κι αυτό να λειτουργεί)...

 

Ναι, you have a point. Δεν δεν πρόσεξα έκδοση Rom, είπε ότι δεν του το κάνει το unrevoked κι απάντησα στα γρήγορα γιατί είναι παλιός και λέω στη διαδικασία δύσκολα να έχει κολλήσει. Όλα οκ, λοιπόν.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άνοιξε emulator και κάνε repair a2sd.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Αυτο ισχυει μονο για MIUI?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η καλύτερη κατηγορία που μπορείς να αγοράσεις για το Desire είναι class 6. Συγκεκριμένα η Sandisk mobile ultra bi-color. Οι διαφορές της συγκεκριμένης με οποιαδήποτε άλλη (ακόμη και τις class 10) είναι τρομακτικές, ειδικά αν χρησιμοποιείς data 2 SD όπως οι περισσότερες rom.

Μόλις παρήγγειλα την κάρτα που μου είπες.

Πιστεύεις ότι η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας μπορεί να οφείλεται εκεί?έχω class 10 καρτα και data2sd.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα την κάρτα που μου είπες.

Πιστεύεις ότι η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας μπορεί να οφείλεται εκεί?έχω class 10 καρτα και data2sd.

 

Ίσως και να βοηθήσει στην κατανάλωση αλλά μην περιμένεις θαύματα. Θα δεις τρομερές διαφορές στην απόκριση και την ταχύτητα όμως.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και να βοηθήσει στην κατανάλωση αλλά μην περιμένεις θαύματα. Θα δεις τρομερές διαφορές στην απόκριση και την ταχύτητα όμως.

περιμένω και βλέπουμε. εγώ θέλω να κρατάει μια μέρα. τώρα το φορτίζω 2 φορές τη μέρα.....

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει μονο για MIUI?

 

ισχύει για όπου υπάρχει το εν λόγω script και υπολειτουργεί!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα την κάρτα που μου είπες.

Πιστεύεις ότι η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας μπορεί να οφείλεται εκεί?έχω class 10 καρτα και data2sd.

 

Θεωρητικά οι class 6 δουλεύουν καλύτερα στο Desire και η συγκεκριμένη κατά τα γραφόμενα είναι όντως πολύ καλή - ετοιμάζομαι κι εγώ να την τσιμπήσω - τώρα πρακτικά αφού έχεις class10 κάρτα (αν υποθέσουμε ότι δεν είναι η πιο αργή που κυκλοφορεί:p) δεν ξέρω πόσο μεγάλη διαφορά θα δεις.

Για την μπαταρία τώρα, εγώ με Aces007 (όχι την 3D) βγάζω άνετα μια μέρα κι έχω ίσως καλύτερη αυτονομία κι από την stock. Αν όμως είσαι όλη μέρα με ανοιχτό wifi-gprs-ομιλία-μηνύματα και ίντερνετ πχ, καμιά δεν θα σου βγάλει μέρα. Πέραν από την κατανάλωση που δημιουργεί η κάρτα, η ρομ και οι παράμετροί της, η χρήση παίζει τον κυριότερο ρόλο. Άλλοι με stock Froyo πχ, έγραφαν ότι έβγαζαν σχεδόν 2 μέρες, εμένα δεν μου έβγαλε ποτέ μια full. Με την ίδια και περισσότερη χρήση σε stock GB και Aces βγάζω άνετα μια μέρα και πολλές φορές και περισσότερο. Και πολλές άλλες, βέβαια, λιγότερο. Όλα είναι θέμα χρήσης.

Επίσης, έχει βγει update για την συγκεκριμένη rom που πάει και σε gingercakes0.9, ο οποίος έχει γενικότερα καλύτερα συμπεριφορά οπότε δοκίμασε την αναβάθμιση.

Τώρα, αν έχεις κάποιου τύπου battery drain που πρώτη φορά σου συμβαίνει με ανάλογη χρήση, είναι άλλη ιστορία.

 

Makinen, πήγες σε aosp?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

επδ εχω την oxygen επελεξα use only 2G networks(saves battery) και έχεις δίκαιο μαν ;έχω ήδη καλύτερο σήμα!για να καταλαβω με 2G εχω κλησεις και σμσ μόνο?

 

Oχι φιλε μου,εχεις και ιντερνετ απλα θα ειναι πιο αργο....Γιαυτο οταν θελεις να σερφαρεις γρηγορα αλλαζεις σε 3G:p

 

Έχω την ίδια ρομ με αυτή που αναφέρεστε αλλά εμένα κρατάει η μπαταρία περίπου στισ 12-14 ώρες......τραγικό.έχει και κάποια κολλήματα η ρομ αλλά οκ.αυτό με την μπαταρία όμως.τι ρυθμίσεις πρέπει να περάσω ώστε να βελτιωθεί η διάρκεια της μπαταρίας?radio έχω το τελευταίο όπως φαίνεται στην υπογραφή μου και kernel 2.6.35.14-gingercakes-0.7g

Επίσης εδώ διάβασα ότι οι κάρτες class 10 δεν είναι συμβατές με το κινητό μας??? τί παίζει?

 

Κοιταξε οπως σου ειπαν και τα παιδια παιζουν πολλα πραγματα ρολο για την καταναλωση της μπαταριας....Εγω με λιγη χρηση παω 3 μερες,με αρκετη χρηση περιπου 2 μερες και με υπερβολικη χρηση 1 μερα στην καλυτερη!!!

Μερικες απο τις καρτες που ειναι class 10 οντως δεν ειναι συμβατες με την συσκευη μας,υπηρχε μια λιστα παλαιοτερα που ελεγε ποιες ειναι συμβατες και ποιες οχι αλλα δεν θυμαμαι...

Το kernel ειναι απο τα βασικοτερα αν οχι το πιο βασικο που παιζει ρολο στην καταναλωση μπαταριας.....

Τα προσωπικα μου ρεκορ τα εχω κανει με 2 kernel μονο,ενα απο τα πειραματικα του snq αν δεν κανω λαθος ηταν το 11.10 και το 8g του bananacakes.... Τωρα εχω βαλει το 9 που ερχεται με την Aces(δεν το αλλαξα γιατι φαινεται καλο) και ειμαι στις 2 μερες,16 ωρες με 52% battery left αλλα του εχω κανει παρα πολυ ελαφρια χρηση(λιγα μηνυματα και wifi)...

 

Αν θες να εξοικονομησεις μπαταρια ακολουθησε αυτα τα tips:

1.Ορισε το σημα σε 2G

2.Μειωσε την φωτεινοτητα της οθονης ή βαλε την στο αυτοματο

3.Μειωσε την ωρα που περιμενει το κινητο σου μεχρι να μπει σε standby

4.Απενεργοποιησε το autosync

5.Απενεργοποιησε τα αχρειαστα sync

6.Στα Μobile Networks απενεργοποιησε το Enable always on mobile data!

7.Με ενα προγραμμα Startup Manager απενεργοποιησε προσεκτικα τις εφαμοργες που δεν χρειαζονται να ξεκινουν με το κινητο σου

8.Με ενα προγραμμα οπως το SETCPU ή το Daemon Controller ορισε χαμηλη συχνοτητα λειτουργιας οταν βρισκεται το κινητο σου σε sleep state και αν εχεις ορεξη κανε περισσοτερα profiles και παιξε λιγο με τα governors:p

9.Αν εχεις καμια ROM με καινουργιο Sense πηγαινε στα Wifi Settings,menu και μετα advanced και φυγε το best wifi performance το οποιο καταναλωνει αρκετη μπαταρια και δεν κανει τοσο διαφορα,κατα εμενα!

10.Αν εχεις καμια ROM με καινουργιο Sense πηγαινε στα Settings,Accounts and Sync και σταματα της HTC Hub-Sense....Το οποιο καταναλωνει αρκετη μπαταρια και το συνιστουν αρκετοι developers! (htcsense.com)

11.Αν θες παιζεις και λιγο με το VM ή το πως διαχειριζεται το συστημα την μνημη με ενα προγραμματακι οπως το ROM TOOLBOX

 

Αν τα κανεις ολα αυτα θα δεις τρομερη διαφορα σε ταχυτητα αλλα και σε μπαταρια!!

 

 

Μόλις παρήγγειλα την κάρτα που μου είπες.

Πιστεύεις ότι η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας μπορεί να οφείλεται εκεί?έχω class 10 καρτα και data2sd.

 

Συμφωνα με την wiki εξαρταται απο τον κατασκευαστη και κυμαινεται μεταξυ 66-330 mW (20-100 mA στα 3.3 V).

Εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι εχουν τοση διαφορα στην καταναλωση μπαταριας ....Οι πιο μεγαλες SD HC ναι αυτες καταναλωναν αρκετη μπαταρια,ειδικα οι πολυ γρηγορες 100x-600x αλλα αυτες δεν ειναι τοσο γρηγορες για να καταναλωσουν τοση μπαταρια!

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά οι class 6 δουλεύουν καλύτερα στο Desire και η συγκεκριμένη κατά τα γραφόμενα είναι όντως πολύ καλή - ετοιμάζομαι κι εγώ να την τσιμπήσω - τώρα πρακτικά αφού έχεις class10 κάρτα (αν υποθέσουμε ότι δεν είναι η πιο αργή που κυκλοφορεί:p) δεν ξέρω πόσο μεγάλη διαφορά θα δεις.

Για την μπαταρία τώρα, εγώ με Aces007 (όχι την 3D) βγάζω άνετα μια μέρα κι έχω ίσως καλύτερη αυτονομία κι από την stock. Αν όμως είσαι όλη μέρα με ανοιχτό wifi-gprs-ομιλία-μηνύματα και ίντερνετ πχ, καμιά δεν θα σου βγάλει μέρα. Πέραν από την κατανάλωση που δημιουργεί η κάρτα, η ρομ και οι παράμετροί της, η χρήση παίζει τον κυριότερο ρόλο. Άλλοι με stock Froyo πχ, έγραφαν ότι έβγαζαν σχεδόν 2 μέρες, εμένα δεν μου έβγαλε ποτέ μια full. Με την ίδια και περισσότερη χρήση σε stock GB και Aces βγάζω άνετα μια μέρα και πολλές φορές και περισσότερο. Και πολλές άλλες, βέβαια, λιγότερο. Όλα είναι θέμα χρήσης.

Επίσης, έχει βγει update για την συγκεκριμένη rom που πάει και σε gingercakes0.9, ο οποίος έχει γενικότερα καλύτερα συμπεριφορά οπότε δοκίμασε την αναβάθμιση.

Τώρα, αν έχεις κάποιου τύπου battery drain που πρώτη φορά σου συμβαίνει με ανάλογη χρήση, είναι άλλη ιστορία.

 

Makinen, πήγες σε aosp?

 

Φαντάσου ότι η class 10 που είχα ήταν πολύ μα πολύ πιο αργή από την default class 2 που είχε μέσα το Desire... Και δεν ήταν εντελώς μούφα, Transcend ήταν... Είναι λοιπόν θέμα και ασυμβατότητας αλλά και της ποιότητας του controller της κάρτας. Η Sandisk και σε πρόσφατο test στο Tomshardware απέδειξε ότι βγάζει τις ταχύτερες κάρτες ακόμη και με την class 4 που είχε εκεί στο τεστ, κόντρα σε class 10! Οπότε καταλαβαίνετε πόση διαφορά παραπάνω θα έχει η ακόμη καλύτερη και ποιοτικότερη class 6 η Bi-Color που αναφέρουμε εδώ.

 

Όσο για την AOSP, ναι άρχισα μια δοκιμή μαρκάς διαρκείας της τελευταίας Cyanogen γιατί μέχρι να μου ρθει κι εμένα η Bi-Color δεν παλεύονται ROMs με Data2SD αφενός, και τη μόνη γρήγορη που είχα βρει και μ'άρεσε με Sense 2.1 + 3 τη Revolution, την παράτησε πριν μια βδομάδα και επίσημα ο δημιουργός της και δεν ήταν ακόμη έτοιμη... Όταν έρθει με το καλό η Sandisk (υπάρχει έλλειψη σε όλα τα καταστήματα - την έχω παραγγείλει από αρχές Οκτώβρη!) θα ξαναγυρίσω στις πιο καινούριες Sense ROMs με καλύτερες προϋποθέσεις για χρηστικότητα. Μια βδομάδα τώρα που δουλεύω τη Cyanogen έχω πάθει πλάκα με τη σταθερότητα και τα πάντα να λειτουργούν, αλλά μου λείπουν ήδη πολλά πράγματα από το Sense που είναι αναντικατάστατα. Έχουν κάνει όμως τα παιδιά δουλειά τρομερή, θα μπορούσε να ναι εργοστασιακή ROM άνετα, και σίγουρα θα την πρότεινα σε κάποιον που θέλει μια ROM που απλά να... λειτουργεί υπό όλες τις συνθήκες.

Άλλωστε σε 2 μήνες όλους με Cyanogen μας βλέπω αφού ξεκίνησαν να ετοιμάζουν το Ice Cream Sandwich!

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα παιδια,

 

καιρο τωρα παρακολουθω το forum και ιδιαιτερα στο υπομενου που αφορα την συσκευη μας το Desire.

Προσπαθησα να κανω αναζητηση για να βρω ενα απλο τροπο για να περασω και εγω στην μαγεια που λεγεται custom roms αλλα η δυσκολια μου ειναι στο γεγονος οτι εχω περασει την official εκδοση της HTC 2.3.3 απο την οποια ειμαι μεν ευχαριστημενος σε σχεση με την froyo αλλα καιρος ειναι να δοκιμασω και κατι αλλο. Υπαρχει κατι που μπορω να διαβασω ή να συμβουλευτω ως noob χρηστης της συσκευης για αναβαθμιση . Ευχαριστω καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα τώρα που δουλεύω τη Cyanogen έχω πάθει πλάκα με τη σταθερότητα και τα πάντα να λειτουργούν, αλλά μου λείπουν ήδη πολλά πράγματα από το Sense που είναι αναντικατάστατα. Έχουν κάνει όμως τα παιδιά δουλειά τρομερή, θα μπορούσε να ναι εργοστασιακή ROM άνετα, και σίγουρα θα την πρότεινα σε κάποιον που θέλει μια ROM που απλά να... λειτουργεί υπό όλες τις συνθήκες.

Άλλωστε σε 2 μήνες όλους με Cyanogen μας βλέπω αφού ξεκίνησαν να ετοιμάζουν το Ice Cream Sandwich!

 

Τότε δε θα σου λείπουν τα καλούδια της Sense; :p

 

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στον Κατερέλο ρώτησες για την Sandisk? Ούτε εκεί την έχουν? Εγώ από εκεί λέω να παραγγείλω την 8άρα. Τώρα είμαι με μια Class2 Sandisk και με φυσικά έχω αρκετό laggάρισμα γιατί η AceS τρέχει με Dalvik on Sd-ext, αλλά δουλεύει καλά γενικά και χωρίς προβλήματα. Η Cyanogen σίγουρα δουλεύει πολύ καλά και σίγουρα είναι αισθητά γρηγορότερη αλλά μια και αποφάσισα να πάρω κάρτα, βαριέμαι να ξαναφλασάρω και να στήνω οπότε θα μείνω με αυτή για τώρα αλλά ψηνόμουν. Άλλωστε, όντως, όλοι εκεί θα καταλήξουμε!!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τότε δε θα σου λείπουν τα καλούδια της Sense; :p

 

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

 

Λογικά όχι αφού το ICS λένε πως θα έχει τα πάντα ενσωματωμένα και δε θα χρειάζεται launchers τύπου Sense. Αλλά εκτός αυτού και Sense για ics να βγει δεν υπάρχει περίπτωση να το δούμε στο δικό μας κινητό, όταν ακόμη το Sense 3.0 δεν έχει γίνει port χωρίς προβλήματα... Το πιο πρόσφατο Sense για μας που λειτουργεί άψογα είναι μόλις το 2.1, δύο εκδόσεις πίσω δηλαδή από το τελευταίο 3.5!

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Στον Κατερέλο ρώτησες για την Sandisk? Ούτε εκεί την έχουν? Εγώ από εκεί λέω να παραγγείλω την 8άρα. Τώρα είμαι με μια Class2 Sandisk και με φυσικά έχω αρκετό laggάρισμα γιατί η AceS τρέχει με Dalvik on Sd-ext, αλλά δουλεύει καλά γενικά και χωρίς προβλήματα. Η Cyanogen σίγουρα δουλεύει πολύ καλά και σίγουρα είναι αισθητά γρηγορότερη αλλά μια και αποφάσισα να πάρω κάρτα, βαριέμαι να ξαναφλασάρω και να στήνω οπότε θα μείνω με αυτή για τώρα αλλά ψηνόμουν. Άλλωστε, όντως, όλοι εκεί θα καταλήξουμε!!!

 

Για να καταλάβεις, την παράγγειλα την 8άρα από εκεί αρχές οκτώβρη, πριν μια βδομάδα βαρέθηκα να περιμένω και πήρα τηλέφωνο σε αρκετά καταστήματα που έβγαζε το skroutz, όπως και ο Κατερέλος όλοι μου λέγαν back order σε κανα μήνα και αν... Τελικά την άφησα ανοικτή στον Κατερέλο και περιμένω ακόμη να έρθει. Τελευταία φορά που ρώτησα μου είπε εντός Νοέμβρη πάντως...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις το πρώτο μήνυμα του θέματος της συσκευής σου (εδώ) και να απευθυνθείς για βοήθεια στο ίδιο θέμα που σου έστειλα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχοντας διαβάσει κατά καιρούς το 50% αυτού του τόπικ (και του προηγούμενου επίσημου) θα ζητήσω από όποιον έχει υπομονή να μου πει τη γνώμη του για το εξής:

 

Είμαι rooted στο 2.2. Μέχρι τώρα -όπως και ο παραπάνω φίλος- δεν έχω βάλει κάποια custom.

 

Προτεραιότητά μου είναι: Σταθερό τηλέφωνο, συμβατότητα με τα πράγματα της google (market, maps, location, gmail κλπ.) καλή μπαταρία, συνέχεια και συνέπεια (δηλ. αν εγκαταστήσω μια custom να είναι κάποια που να προέρχεται από κάποιον ενεργό developer) και ασφαλώς να είναι δοκιμασμένη, με απλά βήματα, χωρίς απαιτητικά hacks.

 

Προτείνετε την επίσημη 2.3 ή κάποια custom; Και αν προτείνετε το δεύτερο, ποια από όσες κυκλοφορούν είναι πιο κοντά στο profile μου;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα τη Supernova του Droidzone, 2.3.3 official με Sense, αλλά και μπολικα πειραγματακια με το κυριότερο να έχεις πρακτικα απεριόριστο χώρο για εφαρμογές (μέσω χώρου που θα ορίσεις στην κάρτα SD). Δεν χρειάζεται καν να εισαι S-Off, μόνο rooted, ειδικά αν έχεις original froyo, αν όμως εχει περαστει η official gingerbread τότε νομίζω θα πρέπει αναγκαστικά να γίνει S-Off. Εγώ τη χρησιμοποιώ από τις αρχές του μήνα, εχω ορισει 1gb στην κάρτα μνήμης, εχω ήδη περασει πάρα πολλές εφαρμογές κι εχω ακόμα 600mb ελεύθερα. Κανονικά βέβαια θέλει καλο class..4 η ακόμα καλύτερα 6, εγώ την εχω με την 4gb class2 που είχε το desire κι έχει κάποια λίγα στιγμιαία lags αλλά δεν με ενοχλούν ως τώρα. Με class6 λένε άλλοι users ότι πάει πάρα πολύ καλά, με την πρώτη ευκαιρία θα πάρω μια 8gb class6 να δοκιμάσω.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να δωσει ενα link για την droid 2.3.3 rom ?Παρολο που γραφτηκα στο φορουμ τους , για καποιον ηλιθιο λογο δεν μπορω να την βρω για κατεβασμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πόσταρα προηγουμένως σε λάθος τόπικ, μάλλον. Παρόλο ότι πήρα μια απάντηση εκεί, επαναλαμβάνω και εδώ μήπως υπάρξει και άλλη γνώμη.

 

Εγώ έχοντας διαβάσει κατά καιρούς το 50% αυτού του τόπικ (και του προηγούμενου επίσημου) θα ζητήσω από όποιον έχει υπομονή να μου πει τη γνώμη του για το εξής:

 

Είμαι rooted στο 2.2. Μέχρι τώρα δεν έχω βάλει κάποια custom.

 

Προτεραιότητά μου ως χρήστης είναι: Σταθερό τηλέφωνο, συμβατότητα με τα πράγματα της google (market, maps, location, gmail κλπ.), καλή μπαταρία, συνέχεια και συνέπεια (δηλ. αν εγκαταστήσω μια custom να προέρχεται από κάποιον ενεργό developer), να είναι δοκιμασμένη, χωρίς φανταιζί νέα πράγματα που όμως κάποιες φορές δεν παίζουν και (τελευταίο) να εγκαθίσταται με απλά βήματα, χωρίς απαιτητικά hacks.

 

Προτείνετε την επίσημη 2.3 ή κάποια custom; Και αν προτείνετε το δεύτερο, ποια από όσες κυκλοφορούν είναι πιο κοντά στο profile μου;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

ok, κάποιο λινκ για οδηγίες / πληροφορίες / download?

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχοντας διαβάσει κατά καιρούς το 50% αυτού του τόπικ (και του προηγούμενου επίσημου) θα ζητήσω από όποιον έχει υπομονή να μου πει τη γνώμη του για το εξής:

 

Είμαι rooted στο 2.2. Μέχρι τώρα δεν έχω βάλει κάποια custom.

 

Προτεραιότητά μου ως χρήστης είναι: Σταθερό τηλέφωνο, συμβατότητα με τα πράγματα της google (market, maps, location, gmail κλπ.), καλή μπαταρία, συνέχεια και συνέπεια (δηλ. αν εγκαταστήσω μια custom να προέρχεται από κάποιον ενεργό developer), να είναι δοκιμασμένη, χωρίς φανταιζί νέα πράγματα που όμως κάποιες φορές δεν παίζουν και (τελευταίο) να εγκαθίσταται με απλά βήματα, χωρίς απαιτητικά hacks.

 

Προτείνετε την επίσημη 2.3 ή κάποια custom; Και αν προτείνετε το δεύτερο, ποια από όσες κυκλοφορούν είναι πιο κοντά στο profile μου;

 

Δες και τη supernova του droidzone στο xda developers ;)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει παρει το ματι κανενος θεματα για την supernova η την gingerburst? Edited by dillyboy

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει παρει το ματι κανενος θεματα για την supernova η την gingerburst?

 

Αν τα έχουμε δει που;

 

Εγώ πάντως τη supernova τρέχω απο αρχές του μήνα που βγήκε η τελευταία της εκδοση, δεν βλέπω λόγο να πάει κάποιος στην παλιότερη gingerburst.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Αν τα έχουμε δει που;

 

Εγώ πάντως τη supernova τρέχω απο αρχές του μήνα που βγήκε η τελευταία της εκδοση, δεν βλέπω λόγο να πάει κάποιος στην παλιότερη gingerburst.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Αν υπαρχουν θεματα ρωταω!!Επισης η supernova μπαινει σε αλλο hboot εκτος του stock?>

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...