Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο σημείο Tools -> Data Package Download πρέπει να βάλεις εσύ ένα από τα Ελληνικά product code που υπάρχουν στην αρχή του θέματος, μετά να κάνεις Check availability και μετά Download
Εμενα που ειναι παραεισαγωγης τι product code θα βαλω; Εχω μπερδευτει αρκετα, και επισης φοβαμαι μη χαλασω το κινητο!!

 

Στο N82 και στα προηγουμενα νοκια που ειχα, απλα πατουσα τον κωδικο για hard format και ολα ηταν μια χαρα.. Εδω γιατι οχι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για ψαχτείτε λίγο ρε παιδιά, πριν απο λίγο διάβασα το εξής:

 

 

Symbian Anna v25.007 via OTA

Now a new official update for Symbian Anna, it is

Version v25.007 for Nokia N8, but also is expected to reach a

all Symbian Anna as the C7, E7, X7 and C6-01.

 

This version is available for now only via OTA (via

* # 0000 #), integrates the new version of Nokia Store 3.16 and corrects certain

v22 errors. In other changes are not known but

 

στον ούγγρο μου δεν ήρθε πάντως τίποτα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

για ψαχτείτε λίγο ρε παιδιά, πριν απο λίγο διάβασα το εξής:

 

 

Symbian Anna v25.007 via OTA

Now a new official update for Symbian Anna, it is

Version v25.007 for Nokia N8, but also is expected to reach a

all Symbian Anna as the C7, E7, X7 and C6-01.

 

This version is available for now only via OTA (via

* # 0000 #), integrates the new version of Nokia Store 3.16 and corrects certain

v22 errors. In other changes are not known but

 

στον ούγγρο μου δεν ήρθε πάντως τίποτα

 

oυτε και εγω με ελληνικο Ν8 ειδα κατι.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδία προσπαθω να εγκαταστήσω το skype απο χθες over the air και και ενω μου κάνει λήψη του προγράμματος το οποίο είναι 4,1 MB ...οταν φτάνει η λήψη στο τέλος της μου βγάζει μήνυμα "Αδύνατη η ολοκλήρωση της εγκατάστασης,λάβετε ξανά το αρχείο"....Όσες φορές και να το κατεβάσω δεν μου κάνει εγκατάσταση..

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το περάσω; Άλλες εφαρμογές μου τις εγκαθειστά κανονικά, σε αυτή στο τέλος κολλάει..

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδία προσπαθω να εγκαταστήσω το skype απο χθες over the air και και ενω μου κάνει λήψη του προγράμματος το οποίο είναι 4,1 MB ...οταν φτάνει η λήψη στο τέλος της μου βγάζει μήνυμα "Αδύνατη η ολοκλήρωση της εγκατάστασης,λάβετε ξανά το αρχείο"....Όσες φορές και να το κατεβάσω δεν μου κάνει εγκατάσταση..

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το περάσω; Άλλες εφαρμογές μου τις εγκαθειστά κανονικά, σε αυτή στο τέλος κολλάει..

Καμιά βοήθεια;

googlαρέ το λίγο, θα το βρεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

για ψαχτείτε λίγο ρε παιδιά, πριν απο λίγο διάβασα το εξής:

 

 

Symbian Anna v25.007 via OTA

Now a new official update for Symbian Anna, it is

Version v25.007 for Nokia N8, but also is expected to reach a

all Symbian Anna as the C7, E7, X7 and C6-01.

 

This version is available for now only via OTA (via

* # 0000 #), integrates the new version of Nokia Store 3.16 and corrects certain

v22 errors. In other changes are not known but

 

στον ούγγρο μου δεν ήρθε πάντως τίποτα

ελπιζω να ερθει για το ελληνικο της βοντα γιατι 5 φορες δεν μπορεσα να βαλω αννα με ovi suite :mad:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το update μέσω φοίνικα χωρίς να πειράξω το κινητό, το πέρασα από πάνω και ότι είχα διατηρήθηκε. Το κινητό είναι ποιο γρήγορο και λειτουργεί απροβλημάτιστα.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα..

Καταρχάς έχω το Nokia N8

1. Θέλω να παρακολουθήσω από το κινητό μου το Ant1 WEB TV, αλλάδεν μου εμφανίζει τίποτα..Ή μου εμφανίζει κάποιος λάθος του java

Για ποιον λόγο γίνεται αυτο??

 

2. Για να κάνω hard reset, πως γίνεται?, μετά θα πρέπει να κάνω εγώ κάποιες ξεχωριστές εγκαταστάσεις ή θα είναι όλα στα updates?

 

3. Τι είναι οι Qt libraries και που χρησιμεύουν?

 

4 Θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι αυτα τα σοιχεία που μου εμφανίζει στην ενημέρωση συσκευής...

Έκδοση: Symbian Anna

Έκδοση λογισμικού: 022.014

Ημερομηνία Έκδοσης Λογισμικού: 2011-07-05

Προσαρμοσμένη Έκδοση: 022.014.00.01

Ημερομηνία Προσαρμοσμένης Έκδοσης: 2001-07-05

Γλώσσα που έχει οριστεί:022.014.07.01

Κωδικός Προϊόντος: 0599902

Μοντέλο: N8-00

Τύπος RM-596

Τελευταία Ενημέρωδη 13/8/2011

Έκδοση Περιήγησης 7.3

Έκδοση Flash 4.0

Έκδοση Java 2.2

 

Δεν μιλάω βέβαια για της ημερομηνίες...

Απλά τα γράφω.....

Edited by Dj_Foris
Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω μια απορία και δεν ξέρω τι να κάνω όταν βγήκε η ανά την πέρασα μαζί με τις δυο ενημέρωσης 1 και 2 μετά έσβησα το comminicator τις microsoft γιατί δεν το χρειαζόμουνα σήμερα λοιπόν όταν σύνδεσα το κινητό so pc suite μου βρήκε πάλι την ενημερωτή τις άννας 2/2 τι να κάνω να την βάλω την έχει βγάλει και εσάς??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Σου τη βγάζει γιατί έσβησες το comminicator

Αν βάλεις πάλι την ενημέρωση τις άννας 2/2 θα εγκατασταθεί ξανά το comminicator

Γι΄ αυτό στην εμφανίζει

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Σου τη βγάζει γιατί έσβησες το comminicator

Αν βάλεις πάλι την ενημέρωση τις άννας 2/2 θα εγκατασταθεί ξανά το comminicator

Γι΄ αυτό στην εμφανίζει

 

Α σε ευχαριστώ φιλε μου να είσαι καλά γιατί σκεφτόμουνα να την κάνω αν είναι να μου το φόρτωση πάλι δεν θέλω εκτος αν ενημερώνει και άλλες εφαρμογές

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως ενημερωση της anna δε μου βρισκει με τιποτα. το Nokia store 3.16 το ειχα βαλει χειροκινητα πριν βγει η ενημερωση. Δε θα επρεπε να μου βγαζει για τα αλλα που υποτθεται οτι αλλαζει?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.περασα την αννα ,ολα καλα αλλα μου φαινεται οτι η μπαταρια τελειωνει ποιο γρηγορα.το εχει δει κανεις αυτο?:(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.περασα την αννα ,ολα καλα αλλα μου φαινεται οτι η μπαταρια τελειωνει ποιο γρηγορα.το εχει δει κανεις αυτο?:(

 

εχει ειπωθει και απο αλλους, δεν γνωριζω κατα ποσο ισχυει . Παντως οπως και να χει, με ενδιαφερει ενα κινητο που να αποδιδει οπως πρεπει(οπως δηλαδη κανει με την αννα χωρις λαγκαρισματα) και οχι ενα κινητο που να κολλαει και να αντεχει 3-4 ωρες παραπανω.. :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι αλλαγή touch panel. Θα αλλάξει δηλαδή όλο το τζαμάκι μπροστά στην οθόνη, δεν πρόκειται περί μεμβράνης. Πήγαινέ το σε ένα Nokia Care, καλύπτεται κανονικά από εγγύηση.

 

Γειά σου φίλε μ! Σ ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! :)

Απόδειξη δυστυχώς δεν έχω..Γίνετε να την παραγγείλω απο e-bay??

Αν ναι ξέρεις ποια είναι η κατάλληλη??

Η όποιο παιδί ξέρει μπορει να μου πεί??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε μ! Σ ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! :)

Απόδειξη δυστυχώς δεν έχω..Γίνετε να την παραγγείλω απο e-bay??

Αν ναι ξέρεις ποια είναι η κατάλληλη??

Η όποιο παιδί ξέρει μπορει να μου πεί??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Αν εννοείς για την εγγύηση που λες ότι δεν έχεις απόδειξη, νομίζω ότι δεν χρειάζεται. Άμα το πας σε nokia care θα το δουν από το ΙΜΕΙ. Μην κάνεις το λάθος και το πειράξεις γιατί θα χάσεις την εγγύηση.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδια που γίνομαι επαναλαμβανόμενος αλλά δεν είχα ιντερνετ και δεν μπορουσα να δω τι γραφατε. Λοιπόν. Είμαι ο τύπος που δεν είχε το FM Transmittor και που τελικα το εβαλα κανοντας reinstal το λογισμικο ΧΩΡΙΣ Hard Reset. Τωρα το κινητο κολλάει. Θέλω να κανω Hard Reset τωρα και θελω να μου πείτε ολη την διαδικασια πως πρεπει να την κανω για να μην λείψουν προγραμματα απο το κινητο (τα προγραμματα που είχε οταν το πηρα) ουτε να κολλάει οπως κανει τώρα.

 

Edit: Επειδη με τρώει ο κ***ς μου εκανα το hard rest αλλα το μονο που καταφερα ειναι να χασω τα αρχεια μου και τιποτα αλλο. Κολλάει ακομα.

Edited by boom100060
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδια που γίνομαι επαναλαμβανόμενος αλλά δεν είχα ιντερνετ και δεν μπορουσα να δω τι γραφατε. Λοιπόν. Είμαι ο τύπος που δεν είχε το FM Transmittor και που τελικα το εβαλα κανοντας reinstal το λογισμικο ΧΩΡΙΣ Hard Reset. Τωρα το κινητο κολλάει. Θέλω να κανω Hard Reset τωρα και θελω να μου πείτε ολη την διαδικασια πως πρεπει να την κανω για να μην λείψουν προγραμματα απο το κινητο (τα προγραμματα που είχε οταν το πηρα) ουτε να κολλάει οπως κανει τώρα.

 

Edit: Επειδη με τρώει ο κ***ς μου εκανα το hard rest αλλα το μονο που καταφερα ειναι να χασω τα αρχεια μου και τιποτα αλλο. Κολλάει ακομα.

 

η δουλεια του hard reset ειναι να σου διαγραψει τα ΠΑΝΤΑ περα απο το λογισμικο του. Με ποιον τροπο εκανες hard reset?

1)κανεις back up τις επαφες σου ΚΑΙ ΜΟΝΟ

2)Κανεις hard reset πατωντας *#7370#

για να το κανεις αυτο εχε το full φορτισμενο . Αφου το πατησεις και ξεκινησει θα παρει 3-10 λεπτα να μπουταρει, ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.

3)Κανεις φορματ την εσωτερικη μνημη(εφοσον δεν εχει γινει με το hard reset, δεν ειμαι 100%σιγουρος για αυτο) , ΚΑΙ την micro SD card σου.

4)μετα το hard reset εχει ενα ΚΑΘΑΡΟ κινητο με το λογισμικο symbian^anna και ΔΕΝ γινεται να κολλαει. Το συνδεεις και με το Ovi suite και του κανεις οσα updates σου βγαζει. Μεσα σε αυτα εχει και τα apps packets της νοκια που σου χει μεσα αρκετα apps που ειναι χρησιμα(πχ Office) . Μετα απο αυτο εισαι ετοιμος . Φυσικα ειτε πριν το βημα 4 ειτε μετα κανεις RESTORE τις επαφες σου.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

κανεις back up τις επαφες σου ΚΑΙ ΜΟΝΟ

Γιατί μόνο τις επαφές; Εγώ κάθε φορά κάνω backup επαφές, μυνήματα, φωτογραφίες και μουσική...και μετά τα επαναφέρω χωρίς πρόβλημα! Νομίζω ότι μόνο τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές είναι καλό να μην κάνεις backup.

Link to comment
Share on other sites

η δουλεια του hard reset ειναι να σου διαγραψει τα ΠΑΝΤΑ περα απο το λογισμικο του. Με ποιον τροπο εκανες hard reset?

1)κανεις back up τις επαφες σου ΚΑΙ ΜΟΝΟ

2)Κανεις hard reset πατωντας *#7370#

για να το κανεις αυτο εχε το full φορτισμενο . Αφου το πατησεις και ξεκινησει θα παρει 3-10 λεπτα να μπουταρει, ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.

3)Κανεις φορματ την εσωτερικη μνημη(εφοσον δεν εχει γινει με το hard reset, δεν ειμαι 100%σιγουρος για αυτο) , ΚΑΙ την micro SD card σου.

4)μετα το hard reset εχει ενα ΚΑΘΑΡΟ κινητο με το λογισμικο symbian^anna και ΔΕΝ γινεται να κολλαει. Το συνδεεις και με το Ovi suite και του κανεις οσα updates σου βγαζει. Μεσα σε αυτα εχει και τα apps packets της νοκια που σου χει μεσα αρκετα apps που ειναι χρησιμα(πχ Office) . Μετα απο αυτο εισαι ετοιμος . Φυσικα ειτε πριν το βημα 4 ειτε μετα κανεις RESTORE τις επαφες σου.

 

Με τον αριθμο εκανα το Reset αλλα πιο πριν ειχα πατησει sync all. Εκανα πατατα;

Format πως κάνω;

Μετα το hard rest δεν εχασα κατι αλλο περα απο τις εικονες/τραγουδια/βιντεο και γενικα οτι περασα εγώ. Τα υπολοιπα ειναι μεσα.

 

Edit 8,37: Τα κανω παλι απο την αρχη ολα.

Edited by boom100060
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα..

Καταρχάς έχω το Nokia N8

1. Θέλω να παρακολουθήσω από το κινητό μου το Ant1 WEB TV, αλλάδεν μου εμφανίζει τίποτα..Ή μου εμφανίζει κάποιος λάθος του java

Για ποιον λόγο γίνεται αυτο??

 

2. Για να κάνω hard reset, πως γίνεται?, μετά θα πρέπει να κάνω εγώ κάποιες ξεχωριστές εγκαταστάσεις ή θα είναι όλα στα updates?

 

3. Τι είναι οι Qt libraries και που χρησιμεύουν?

 

4 Θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι αυτα τα σοιχεία που μου εμφανίζει στην ενημέρωση συσκευής...

Έκδοση: Symbian Anna

Έκδοση λογισμικού: 022.014

Ημερομηνία Έκδοσης Λογισμικού: 2011-07-05

Προσαρμοσμένη Έκδοση: 022.014.00.01

Ημερομηνία Προσαρμοσμένης Έκδοσης: 2001-07-05

Γλώσσα που έχει οριστεί:022.014.07.01

Κωδικός Προϊόντος: 0599902

Μοντέλο: N8-00

Τύπος RM-596

Τελευταία Ενημέρωδη 13/8/2011

Έκδοση Περιήγησης 7.3

Έκδοση Flash 4.0

Έκδοση Java 2.2

 

Δεν μιλάω βέβαια για της ημερομηνίες...

Απλά τα γράφω.....

 

Καμία βοήθεια????

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε μ! Σ ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! :)

Απόδειξη δυστυχώς δεν έχω..Γίνετε να την παραγγείλω απο e-bay??

Αν ναι ξέρεις ποια είναι η κατάλληλη??

Η όποιο παιδί ξέρει μπορει να μου πεί??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Δεν χρειάζεσαι απόδειξη, αρκεί το κινητό να έχει ευρωπαϊκό Product Code. Μπορούν από το ΙΜΕΙ να δουν αν είσαι στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Τα handsfree μου κάτι πάθανε και παίζει μόνο το δεξί, το αριστερό πολύ χαμηλά ή καθόλου. Έχουν εγγύηση? Έβαλα άλλα και παίζουν κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Τα handsfree μου κάτι πάθανε και παίζει μόνο το δεξί, το αριστερό πολύ χαμηλά ή καθόλου. Έχουν εγγύηση? Έβαλα άλλα και παίζουν κανονικά

 

τρεχα γυρευε φιλε μου. Παρε τηλ καλυτερα σε ενα νοκια care να σαι σιγουρος :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...