Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να γίνεις λιγο πιο σαφης; Στα options απο τι; Στα options του phoenix?

 

Tools-> Options -> ????

 

Edit 7.38

Μήπως εννοεις εδω;

Link

Τι ακριβως πρεπει να κανω;

Edited by boom100060
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις να γίνεις λιγο πιο σαφης; Στα options απο τι; Στα options του phoenix?

 

Tools-> Options -> ????

 

Edit 7.38

Μήπως εννοεις εδω;

Link

Τι ακριβως πρεπει να κανω;

 

ναι εκει!! επιλεγεις το κοκκινο και πατας delete

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς.. Αλλά την παρασκευή το πρωί έβγαλα το κινητό από το ρεύμα και σήμερα το μεσημέρι το έβαλα γιατί είχα 10 % μπαταρία..!! :D Η χρήση του ήταν όμως λίγα μηνύματα και 2-3 τηλέφωνα... :p
Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει! Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας! Και ο FM Transmitter δουλεύει κανονικά και έβαλα τα ελληνικά.

 

Το περιεργο της όλης υπόθεσης ειναι πως είχα αγοράσει το NFS: Hot Pursuit για να παίζω και μετά την προσθηκη των Ελληνικών εγινε κατι περιεργο. Δεν σβήστηκε αλλά... αντικαταστάθηκε απο το NFS: Shift το οποιο μαλιστα ειναι πολύ καλυτερο απο το Hot Pursuit :lol:

 

Τώρα του ξαναπερναω απλα τις ρυθμίσεις που είχα πριν το flashάρισμα και 2-3 προγραμματα που σβήστικαν.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει! Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας! Και ο FM Transmitter δουλεύει κανονικά και έβαλα τα ελληνικά.

 

Το περιεργο της όλης υπόθεσης ειναι πως είχα αγοράσει το NFS: Hot Pursuit για να παίζω και μετά την προσθηκη των Ελληνικών εγινε κατι περιεργο. Δεν σβήστηκε αλλά... αντικαταστάθηκε απο το NFS: Shift το οποιο μαλιστα ειναι πολύ καλυτερο απο το Hot Pursuit :lol:

 

Τώρα του ξαναπερναω απλα τις ρυθμίσεις που είχα πριν το flashάρισμα και 2-3 προγραμματα που σβήστικαν.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Το ΝFS Shift είναι στάνταρ στο N8 (τουλάχιστον στο ελληνικό). Όλοι το έχουμε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το είχε εμένα, οπότε τι είχα, τι έχασα! :P

 

Απορία, το ρολοι (το ψηφιακο) οταν κλειδώνετε το κινητο δεν εμφανίζεται στην μεση; Πριν κανω το flash εβγαινε στην μέση αλλα τώρα ειναι κατω κατω.

 

Edit: Εφτιαξε :p

Edited by boom100060
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πως ακριβώς μπορώ να ξανα εγκαταστήσω την symbian^Anna χωρίς back up.

Αυτό που θέλω δηλαδή είναι να "καθαρίσει" το κινητό και να μην μου ξαναπεράσει τα αρχεία πάλι.

Θα τα περάσω εγώ χειροκίνητα.

Γνωρίζει κανείς πως το κάνω;

Αν κάνω Hard Reset θα έχω κάποιο πρόβλημα με το OVI Store και τους OVI Maps;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πως ακριβώς μπορώ να ξανα εγκαταστήσω την symbian^Anna χωρίς back up.

Αυτό που θέλω δηλαδή είναι να "καθαρίσει" το κινητό και να μην μου ξαναπεράσει τα αρχεία πάλι.

Θα τα περάσω εγώ χειροκίνητα.

Γνωρίζει κανείς πως το κάνω;

Αν κάνω Hard Reset θα έχω κάποιο πρόβλημα με το OVI Store και τους OVI Maps;

 

περνας το symbian anna μεσω ovi suite και μετα κανε hard reset.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

περνας το symbian anna μεσω ovi suite και μετα κανε hard reset.

Πριν κάνεις hard reset, σύνδεσε το με τον υπολογιστή σε mass storage mode και κάνε format στο E (ή έστω σβήσε τους φακέλους private, sys και system).

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις hard reset, σύνδεσε το με τον υπολογιστή σε mass storage mode και κάνε format στο E (ή έστω σβήσε τους φακέλους private, sys και system).

 

Πλεον τα σβηνει ολα μονο του βεβαια.. Στην pr1.1 δεν το κανε, τωρα με καθε hard reset αδειαζει τελειως ο E

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πλεον τα σβηνει ολα μονο του βεβαια.. Στην pr1.1 δεν το κανε, τωρα με καθε hard reset αδειαζει τελειως ο E

Ωχ, σοβαρά μιλάς; Αν δεν το ξέρεις (και έχεις αρχεία που χρειάζεσαι) την έβαψες.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, σοβαρά μιλάς; Αν δεν το ξέρεις (και έχεις αρχεία που χρειάζεσαι) την έβαψες.

 

To λεω με 90% σιγουρια. Θα το φλασαρω(και παλι χαχαχα :lol: ) σε 2-3 μερες(μολις τελειωσω με εξεταστικη) και θα σου πω σιγουρα. Αλλα θυμαμαι πως τελευταια φορα μου χε διαγραψει τα παντα μονο του , και αυτο γιατι πηγα να κανω φορματ στον Ε μετα το hard reset.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μετά το Hard Reset το κινητό θα είναι "καθαρό' και θα πρέπει να περάσω τα πάντα από την αρχή;

Η θα πρέπει να ξαναπεράσω το λογισμικό πάλι;

Συγνώμη που ρωτάω πολλά και γίνομαι κουραστικός αλλά δεν έχω ξανακάνει ποτέ μου κάτι τέτοιο.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, μέχρι στιγμής

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Μετά το Hard Reset το κινητό θα είναι "καθαρό' και θα πρέπει να περάσω τα πάντα από την αρχή;

Η θα πρέπει να ξαναπεράσω το λογισμικό πάλι;

Συγνώμη που ρωτάω πολλά και γίνομαι κουραστικός αλλά δεν έχω ξανακάνει ποτέ μου κάτι τέτοιο.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, μέχρι στιγμής

 

καντο αναβαθμιση στην αννα μεσω ovi suite και μετα το hard reset το κινητο θα ναι πεντακαθαρο με ΜΟΝΟ το λογισμικο μεσα . Και ναι, τα περνας μετα ολα απο την αρχη, ειναι ο μονος τροπος να καθαρισει οπως πρεπει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα τον κωδικο κλειδωματος που εβαλα!! Το ιδιο ειχα κανει και στο n82, το ιδιο και τωρα! Θα τρελαθω!!

 

Πως μπορω να τον βρω;;

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα τον κωδικο κλειδωματος που εβαλα!! Το ιδιο ειχα κανει και στο n82, το ιδιο και τωρα! Θα τρελαθω!!

 

Πως μπορω να τον βρω;;

 

Μην το παλεύεις άδικα, εάν δεν είναι 12345 το εργοστασιακό δηλαδή ή δεν θυμηθείς τι έχεις βάλει, πήγαινέ το σε ένα nokia care και με 16 € θα στο ανοίξουν, είχα πάθει το ίδιο και το έψαξα πολύ, αλλά τρόπος εύκολος και γρήγορος για να το ανοίξείς δεν υπάρχει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και χανω ολα τα δεδομενα ετσι;

 

πάρε buckup και δεν χάνεις τίποτα, απλά μετά πρέπει να στείσεις και πάλι τις εφαρμογές

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως το κανω αυτο το φλασαρισμα; Θα χασω τα ελληνικα; Ειναι παραεισαγωγης το κινητο;

 

Υπηρχε και πιο ευκολος τροπος παντως. Συνδεες με το καλωδιο και εψαχνες για ενα αρχειο. Δε θυμαμαι..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι. Είμαι εκείνος που δεν του δούλευε ο πομπος FM.

 

Εχω προβλημμα στο κινητο. Επειτα απο την διαδικασια με τον Phoenix το κινητο καπως κολλάει. Δηλαδή:

 

α) Όταν εμφανίζεται το πληκτρολόγιο και απο ορθιο το βάζω σε landscape είτε αργει και κάνει γύρω στο 1.5 sec να γυρίσει, είτε γυρνάει πρώτα το πληκτρολόγιο και μετα το περιεχόμενο της σελίδας!

 

β)Όταν ειμαι σε καποιο site και κάνω scrolling στην σελιδα μου κολλάει (ενω δεν κολλαγε)

 

γ)το ίδιο γίνεται και στον τηλεφωνικό κατάλογο. Όταν κάνω μια σπρωξια την λίστα με τα ονόματα, το scrolling δεν ειναι ομαλο και φαίνεται πως χάνει frames το κινητο.

 

 

Νομίζω πως την βλακεία την έκανα εγώ όμως. Όταν έκανα την διαδικασια με τον Φοινικα δεν έκανα Hard Reset. Ούτε που το πρόσεξα οτι μου το γραψατε αλλά ουτε και ξερω πως γίνεται.

 

Μπορω να κανω τώρα hard reset για να σταματησει το κολλημα; Θα χάσω τα ελληνικα και θα πρεπει παλι να κανω την διαδικασια ovi suite-phoenix ή μπορω να το κανω τώρα και να μην χάσω τις εγκατεστημενες γλώσσες;

 

(Πως κανουμε hard reset :O )

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη που σας σπαω τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι. Είμαι εκείνος που δεν του δούλευε ο πομπος FM.

 

Εχω προβλημμα στο κινητο. Επειτα απο την διαδικασια με τον Phoenix το κινητο καπως κολλάει. Δηλαδή:

 

α) Όταν εμφανίζεται το πληκτρολόγιο και απο ορθιο το βάζω σε landscape είτε αργει και κάνει γύρω στο 1.5 sec να γυρίσει, είτε γυρνάει πρώτα το πληκτρολόγιο και μετα το περιεχόμενο της σελίδας!

 

β)Όταν ειμαι σε καποιο site και κάνω scrolling στην σελιδα μου κολλάει (ενω δεν κολλαγε)

 

γ)το ίδιο γίνεται και στον τηλεφωνικό κατάλογο. Όταν κάνω μια σπρωξια την λίστα με τα ονόματα, το scrolling δεν ειναι ομαλο και φαίνεται πως χάνει frames το κινητο.

 

 

Νομίζω πως την βλακεία την έκανα εγώ όμως. Όταν έκανα την διαδικασια με τον Φοινικα δεν έκανα Hard Reset. Ούτε που το πρόσεξα οτι μου το γραψατε αλλά ουτε και ξερω πως γίνεται.

 

Μπορω να κανω τώρα hard reset για να σταματησει το κολλημα; Θα χάσω τα ελληνικα και θα πρεπει παλι να κανω την διαδικασια ovi suite-phoenix ή μπορω να το κανω τώρα και να μην χάσω τις εγκατεστημενες γλώσσες;

 

(Πως κανουμε hard reset :O )

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη που σας σπαω τα νευρα.

 

η διαδικασια με τον φοινικα δεν παιρνει πανω απο 5 λεπτα εφοσον την εχεις κανει μια φορα. Αρα, κανε hard reset τωρα , και χωρις να το φλασαρεις δοκιμασε το. Αν δεν κανω λαθος δεν θελει εκ νεου φλασαρισμα μετα το hard reset. Και οχι, δεν χανεις ελληνικα με το hard reset. *#7370# . Ετσι κανεις. Θα κανει 4-10 λεπτα να μπουταρει(θα ναι κυριως με λευκη οθονη) , περιμενε το .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Φλασάρισε με phoenix τα πάντα και τον σκληρό δίσκο. Εάν δεν φλασάρεις σκληρό έκανες μισή δουλειά.

Ποιος ειναι ο σκληρος δισκος κ πως γινετε;:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη κάτι παράξενο... από τότε που πήρα το κινητό, κρατάω αποθηκευμένα τα μηνύματα μου και τα βλέπω σε μορφή συνομιλίας! Ξαφνικά ανοίγω μια μέρα το κινητό και έχουν χαθεί όλα!! Είδα ότι υπάρχει ένα όριο αποθήκευσης 999 μυνημάτων, αλλά ακόμα και αν το έφτασα, δεν θα έδειχνε κάποια προειδοποίηση; Ευτυχώς που έχω ένα backup από την τελευταία αναβάθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...