Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως προσπαθήσω να φτιάξω έναν οδηγό τις προσεχείς μέρες (για να δικαιολογήσω και τον τίτλο που έχω στο φόρουμ - όχι τίποτα άλλο! :lol: :p ) αλλά δεν μπορώ να υποσχεθώ καθότι είναι περίοδος εξεταστικής και τρέχω πολύ με μελέτες κτλ.

Προσευχήσου για καταλήψεις και την επόμενη εβδομάδα και θα έχεις τον οδηγό σου!

 

Θα είναι για πολλούς χρήσιμος ο οδηγός αυτός. Ελπίζω να μπορέσεις να τον κάνεις και να έχεις οδηγίες και για root.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω την 2.3 είμαι άσχετος από ροοτ:) και θέλω να μάθω αν υπάρχει κάποιος οδηγός για ροοτ ευχαριστώ

 

Οδηγός για root υπάρχει. Αν κατέχεις Αγγλικά κλίκαρε εδώ αλλιώς όπως είπα και πιο πάνω θα προσπαθήσω να φτιάξω εγώ έναν ελληνικό οδηγό προσεχώς...

 

Καλήσπερα, προτη μου μερα στο forum σας οποτε οτι λαθος εχω κανει θα ειναι λογικο!!

Εχω το Εξεις προβλημα, σημερα εκανα update το κινιτο μου απο το pc companion (sony ericsson xperia x10 to megalo)

και παρατιρισα μεγαλο lag(κολιμα) και στην κινισει και παντου, και ακομα οταν πηγα να βαλω ενα τραγουδει η πιοτιτα του ηχου ειχε προβλημα δηλαφει ητανε σαν να ακουγα τραγουδει απο καποιο cd χαλασμενο!!! :confused: παρακαλω οποιος νωριζει κατι ας με βοηθισει, Ευχαριστω!!! :D

 

Γεια σου και καλώς ήρθες στο forum!

Το σύστημα Android όταν πρωτομπαίνει σε μια συσκευή πραγματοποιεί κάποιες διεργασίες. Η βασικότερη και πιο χρονοβόρα από αυτές είναι το λεγόμενο "Media Scanning". Σαρώνει όλη την κάρτα μνήμης του κινητού για να βρει κομμάτια μουσικής , βίντεο και φωτογραφίες , να αναλύσει το compression τους , να φτιάξει database με thumbnails για μικρογραφίες κλπ. έτσι ώστε να μοιάζουν όλα όμορφα και ωραία όταν ανοίξεις εσύ να τα προβάλεις.

Λογικό και επόμενο είναι κατά την διάρκεια αυτών των διεργασιών να κολλάει λίγο το σύμπαν. Επίσης λογικό είναι ότι όσο πιο γεμάτη SDcard έχεις με multimedia περιεχόμενο τόσο πιο πολύ ώρα να του πάρει! Άστο 10-15 λεπτά σε ησυχία να κάνει "τις δουλειές" του και μετά θα δεις το smoothness που θέλεις.

Το λεγόμενο "τραύλισμα του ήχου" ή όπως αλλιώς είναι γνωστό αγγλιστί "audio stutter" είναι γνωστό bug της τελευταίας αναβάθμισης. Ο γνωστός developer zdzihu από τους xda έβγαλε ένα patch-fix το οποίο υποτίθεται πως διορθώνει το πρόβλημα. Αλλά 2 φορές που το χρησιμοποίησα δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά...

Το κυρίως πρόβλημα (εκεί που σκοντάφτει τραγικά ο ήχος) είναι όχι όταν είναι φορτωμένο το κινητό ή όταν έχει πολλές διεργασίες (δεν μιλάμε για Windows κύριοι). Το bug έγκειται στην αλλαγή της κατηγορίας σήματος.

Όταν μετακινήστε μέσα σε μια πόλη και αλλάζει από GSM σε WCDMA (δηλαδή από G σε 3G ή H) τότε εμφανίζεται...

 

Θα είναι για πολλούς χρήσιμος ο οδηγός αυτός. Ελπίζω να μπορέσεις να τον κάνεις και να έχεις οδηγίες και για root.

 

 

Edit: Ο οδηγός που ζητήσατε είναι έτοιμος παίδες! Απολαύστε υπεύθυνα! Εδώ!

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, να ρωτήσω κάτι ξανά? Αγόρασα μια microsd 32gb και έκανα copy-paste όλη την κάρτα μέσω H/Y και δεν μου παίζει τα βιντεάκια συν ότι έχω χάσει και κάποιες εφαρμογές (όπως το paradise island), αλλά και ''εξαφανίζει'' φακέλους όπως τον φάκελο με τα ringtone.Η κάρτα είναι class 10. Γνωρίζει κανείς κανένα τρόπο να διορθωθούν όλα αυτά? Συν τοις άλλοις το τηλ. έχει γίνει χαρακτηριστικά πιο αργό. Να πάρω μια 16gb?

Άλλο θέμα-mr element ο οδηγός είναι super, θα το τολμήσω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, να ρωτήσω κάτι ξανά? Αγόρασα μια microsd 32gb και έκανα copy-paste όλη την κάρτα μέσω H/Y και δεν μου παίζει τα βιντεάκια συν ότι έχω χάσει και κάποιες εφαρμογές (όπως το paradise island), αλλά και ''εξαφανίζει'' φακέλους όπως τον φάκελο με τα ringtone.Η κάρτα είναι class 10. Γνωρίζει κανείς κανένα τρόπο να διορθωθούν όλα αυτά? Συν τοις άλλοις το τηλ. έχει γίνει χαρακτηριστικά πιο αργό. Να πάρω μια 16gb?

Άλλο θέμα-mr element ο οδηγός είναι super, θα το τολμήσω..

 

Φίλε μου , τα προβλήματα σου είναι λίγο περίεργα ωστόσο θα προσπαθήσω να ερμηνεύσω πολλά από αυτά.

Το ότι δεν σου παίζει τα βίντεο , δεν εμφανίζει φακέλους με ringtones κλπ. καθώς και ότι το κινητό είναι αργό πιστεύω πως σχετίζονται.

Εφόσον το κινητό διαπίστωσε διαφορετική κάρτα SD έκανε ότι κάνει κάθε σύστημα Android που σέβεται τον εαυτό του. Και αυτό είναι το λεγόμενο media scan. Αυτή η διαδικασία προκύπτει όποτε κάτι αλλάζει στα πολυμέσα τα οποία θεωρεί το κινητό ως τότε δεδομένα (π.χ. αν αλλάξεις τίτλο σε ένα κομμάτι , αν μετακινήσεις μια φωτογραφία σε κάποιο διαφορετικό φάκελο , αν προσθέσεις ή αφαιρέσεις οποιουδήποτε τύπου πολυμέσα κλπ.).

Τι κάνει λοιπόν το κινητό? Σαρώνει όλη την κάρτα μνήμης και επαναδημιουργεί τα labels με τα ονόματα των αρχείων , τα thumbnails των φωτογραφιών (οι μικρογραφίες των φωτογραφιών δηλαδή τα previews) , σαρώνει για να βρει τυχόν IPv6 πληροφορίες περασμένες στο encoding των μουσικών κομματιών σου (ως IPv6 πληροφορίες θεωρούνται τα: Όνομα Καλλιτέχνη , Τίτλος , Χρονιά , Είδος , Αριθμός κομματιού κλπ.).

 

Όπως αντιλαμβάνεσαι λοιπόν αυτό είναι μια επίπονη διαδικασία για τον επεξεργαστή και την RAM , πόσο μάλλον όταν γίνονται τραγικές και μαζικές αλλαγές. Το κινητό κατά την διάρκεια του media scan θα γίνει πιο αργό και ελαφρώς θα κολλάει. Η ώρα δε που θα κρατήσει αυτή η διαδικασία καθώς και το μέγεθος των κολλημάτων εξαρτώνται άμεσα από το μέγεθος της κάρτας SD (32GB - Oh my God!) , την ταχύτητα ανάγνωσης της (class10 - ευτυχώς!) και το μέγεθος που καταλαμβάνουν τα πολυμέσα σου (φωτογραφίες , μουσική , βίντεο).

Εμπειρικά 5-6GB πολυμέσων απαιτούν γύρω στα 10-15' media scan την 1η φορά σε μια κάρτα class2. (προσωπική εμπειρία)

 

Τώρα όσο για το παιχνίδι που αναφέρεις ότι χάθηκε... μήπως το είχες μεταφέρει στην κάρτα SD μέσω του Apps2SD που δίνει το Gingerbread? Αν ναι , τότε με αλλαγή της κάρτας SD λογικό να χάθηκε γιατί οι εφαρμογές που μεταφέρονται στην κάρτα , αποθηκεύονται σε ξεχωριστό αόρατο partition της κάρτας που δεν είναι FAT32 όπως η υπόλοιπη κάρτα. Είναι ext3 ή ext4 ενίοτε και ένα απλό copy/paste δεν θα σε βοηθήσει.

 

Ελπίζω να σε διαφώτισα!

Φιλικά!

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ μάλλον κάτι τέτοιο θα έγινε, οπότε θα το δοκιμάσω με πιο πολύ υπομονή αυτή την φορά. Είχα media και δεδομένα 6,5gb και γιαυτό αργούσε υποθέτω. Θα επαναφέρω τα παιχνίδια κ τις εφαρμογές στο τηλέφωνο και θα κοιτάξω. Όπως και να έχει σ'ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου στην παρεα... ηθελα λιγακι τα φωτα σας... Αν μπορει καποιος να μου πει τι να κανω...

 

παω να κανω install custom zip μεσω XRECOVERY οποιοδηποτε αρχειο και μου βγαζει

E: can't mount /dev/block/mmcblkop1 (or /dev/block/mmcblk0)

(Device or recource busy)

E: Can't mount SDCARD:fFILES/xloud-x10-v2.zip

 

τι πρεπει να κανω.? το τηλ ειναι rooted.. εχω το 2.3 adroid

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για root υπάρχει. Αν κατέχεις Αγγλικά κλίκαρε εδώ αλλιώς όπως είπα και πιο πάνω θα προσπαθήσω να φτιάξω εγώ έναν ελληνικό οδηγό προσεχώς...

 

 

 

Γεια σου και καλώς ήρθες στο forum!

Το σύστημα Android όταν πρωτομπαίνει σε μια συσκευή πραγματοποιεί κάποιες διεργασίες. Η βασικότερη και πιο χρονοβόρα από αυτές είναι το λεγόμενο "Media Scanning". Σαρώνει όλη την κάρτα μνήμης του κινητού για να βρει κομμάτια μουσικής , βίντεο και φωτογραφίες , να αναλύσει το compression τους , να φτιάξει database με thumbnails για μικρογραφίες κλπ. έτσι ώστε να μοιάζουν όλα όμορφα και ωραία όταν ανοίξεις εσύ να τα προβάλεις.

Λογικό και επόμενο είναι κατά την διάρκεια αυτών των διεργασιών να κολλάει λίγο το σύμπαν. Επίσης λογικό είναι ότι όσο πιο γεμάτη SDcard έχεις με multimedia περιεχόμενο τόσο πιο πολύ ώρα να του πάρει! Άστο 10-15 λεπτά σε ησυχία να κάνει "τις δουλειές" του και μετά θα δεις το smoothness που θέλεις.

Το λεγόμενο "τραύλισμα του ήχου" ή όπως αλλιώς είναι γνωστό αγγλιστί "audio stutter" είναι γνωστό bug της τελευταίας αναβάθμισης. Ο γνωστός developer zdzihu από τους xda έβγαλε ένα patch-fix το οποίο υποτίθεται πως διορθώνει το πρόβλημα. Αλλά 2 φορές που το χρησιμοποίησα δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά...

Το κυρίως πρόβλημα (εκεί που σκοντάφτει τραγικά ο ήχος) είναι όχι όταν είναι φορτωμένο το κινητό ή όταν έχει πολλές διεργασίες (δεν μιλάμε για Windows κύριοι). Το bug έγκειται στην αλλαγή της κατηγορίας σήματος.

Όταν μετακινήστε μέσα σε μια πόλη και αλλάζει από GSM σε WCDMA (δηλαδή από G σε 3G ή H) τότε εμφανίζεται...

 

 

 

 

Edit: Ο οδηγός που ζητήσατε είναι έτοιμος παίδες! Απολαύστε υπεύθυνα! Εδώ!

 

 

 

 

Μεγάλεεεεε!!!! Δεν το δοκίμασα αλλά τώρα έχω ένα οδηγό στα ελληνικά.......

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου στην παρεα... ηθελα λιγακι τα φωτα σας... Αν μπορει καποιος να μου πει τι να κανω...

 

παω να κανω install custom zip μεσω XRECOVERY οποιοδηποτε αρχειο και μου βγαζει

E: can't mount /dev/block/mmcblkop1 (or /dev/block/mmcblk0)

(Device or recource busy)

E: Can't mount SDCARD:fFILES/xloud-x10-v2.zip

 

τι πρεπει να κανω.? το τηλ ειναι rooted.. εχω το 2.3 adroid

Ευχαριστω

 

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αλλά επειδή κάποια στιγμή είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα(προφανώς είχα περάσει λάθος το xrecovery) δοκίμασε να ξαναπεράσεις μόνο το xrecovery με τον οδηγό αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316066

Ελπίζω να βοηθήσω στη λύση

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα κουφαθώ τελείως με αυτό που μου κάνει το market :wacko:

Πρόσφατα πήρα την τελευταία αναβάθμιση 3.1.5 , μου βγάζει το εξής μήνυμα στης εφαρμογές επι πληρωμή " Παρουσιάστηκε σφάλμα κατα τη δημιουργία της παραγγελίας σας" με την παλιότερη έκδοση δεν είχα πρόβλημα, το κουφό είναι οτι όταν γυρίσω το πληκτρολόγιο στα αγγλικά τότε η αγορά γίνεται κανονικά , άλλο πάλι και τούτο, έκανα απεγκατάσταση το νεο μαρκετ έβαλα το παλιό , κατεβάζω κανονικά, μετά απο λίγο μου εγκαθιστά την νέα έκδοση και άντε παλι τα ίδια , βρε τι πάθαμε :lol:

Να υποθέσω οτι δεν είμαι μόνο εγώ και οτι δεν έχω κανει κατι στο Χ10 που θα προκαλούσε τέτοια αναστάτωση έτσι δεν είναι ?

 

Για κοιτάξτε το και ενημερώστε με ρε παιδιά !!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα κουφαθώ τελείως με αυτό που μου κάνει το market :wacko:

Πρόσφατα πήρα την τελευταία αναβάθμιση 3.1.5 , μου βγάζει το εξής μήνυμα στης εφαρμογές επι πληρωμή " Παρουσιάστηκε σφάλμα κατα τη δημιουργία της παραγγελίας σας" με την παλιότερη έκδοση δεν είχα πρόβλημα, το κουφό είναι οτι όταν γυρίσω το πληκτρολόγιο στα αγγλικά τότε η αγορά γίνεται κανονικά , άλλο πάλι και τούτο, έκανα απεγκατάσταση το νεο μαρκετ έβαλα το παλιό , κατεβάζω κανονικά, μετά απο λίγο μου εγκαθιστά την νέα έκδοση και άντε παλι τα ίδια , βρε τι πάθαμε :lol:

Να υποθέσω οτι δεν είμαι μόνο εγώ και οτι δεν έχω κανει κατι στο Χ10 που θα προκαλούσε τέτοια αναστάτωση έτσι δεν είναι ?

 

Για κοιτάξτε το και ενημερώστε με ρε παιδιά !!!

 

Πρέπει να είσαι offline. βάζεις το παλιό μαρκετ και παγωνεις με το τιτανιουμ το market updater (η ενημέρωση μαρκετ, κάτι τέτοιο θα λεει) η το βγάζεις από το /system/app.

Έτσι δεν θα ξαναγινει update.

 

Το νεο μάρκετ έχει θέματα σε όλους. Μην αγχώνεσαι.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι offline. βάζεις το παλιό μαρκετ και παγωνεις με το τιτανιουμ το market updater (η ενημέρωση μαρκετ, κάτι τέτοιο θα λεει) η το βγάζεις από το /system/app.

Έτσι δεν θα ξαναγινει update.

 

Το νεο μάρκετ έχει θέματα σε όλους. Μην αγχώνεσαι.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Άρα πρόκειται για κάποια δισλειτουργία του νέου μάρκετ και όχι του χ10

Link to comment
Share on other sites

@Sotarts:

 

Με το νέο market και όχι με την 3.1.5 αλλά γενικά με το νέο market από τότε που άρχισε να μοιάζει με WindowsPhoneMarket με τα πλακίδια και τα σχετικά , είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. Πήγαινα να αγοράσω και μου έλεγε ότι δημιουργήθηκε πρόβλημα. Αργότερα που έκανα reflash (γιατί τα μυαλά μου ώρες ώρες είναι πάνω από το κεφάλι μου και δεν προσέχω τι zips περνάω! :rolleyes: :lol: ) πάγωσα εγκαίρως με το Titanium το market updater και έτσι έμεινα με το παλιό market που και πιο ελαφρύ είναι , και τις αγορές μου με αφήνει να κάνω κανονικότατα!

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

@mr_element

 

Μα το περίεργο είναι οτι μόλις αλλάξω γλώσσα απο Ελληνικά σε Αγγλικά όλα εντάξει το ίδιο συμβαίνει και στο ray της γυναίκας μου το διαπίστωσα χτες άρα είναι καθαρά θέμα του νέου market οπότε δε θα ασχοληθώ άλλο .

 

Υ.Γ. Μα περίεργο πράμα, να μη θες την αναβάθμιση και να σου έρχεται :lol:

Link to comment
Share on other sites

μαγκες εκανα αναβαθμιση σε 2.3.3 απο update service το χ10 και ολο κανει restart μονο του....το χει παθει κανεις αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη rom για το κινητό μας απο όλες αυτές που έχουν βγει? είναι καλύτερες απο την κλασική που μας δίνει η se? και τι πρέπει να κάνω για να την περάσω? σόρρυ αν κούρασα!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη rom για το κινητό μας απο όλες αυτές που έχουν βγει? είναι καλύτερες απο την κλασική που μας δίνει η se? και τι πρέπει να κάνω για να την περάσω? σόρρυ αν κούρασα!!

 

Ως επί το πλείστον οι custom ROMs που υπάρχουν αυτή τη στιγμή για την συσκευή μας δεν έχουν να πουν πολλά. Υπάρχουν τα συνήθη προβλήματα με την κάμερα (λήψη βίντεο με ηχοκαθυστέρηση - λήψη λιγότερο καλών φωτογραφιών) συν κάποια άλλα bugs με το tethering. Επιπρόσθετα σε όλα αυτά υπάρχει πάντα το native bug που κληρονομήσαμε από την ίδια την Sony Ericsson με το τελευταίο update και είναι το "τραύλισμα του ήχου" , αγγλιστί "audio stutter".

 

Απ' όσο γνωρίζω θα υποστηριχθεί η συσκευή επίσημα από την CyanogenMOD Team , που πρακτικά σημαίνει ότι τώρα με τον ανοιχτό μας bootloader σε λίγο καιρό θα έχουμε επίσημα bug-free CyanogenMOD 7 βασισμένη σε 2.3.3 Gingerbread. Ως τότε υπομονή. Η μόνη Cyanogen ROM που υπάρχει ως τώρα είναι καλούτσικη αλλά όχι τέλεια και θα την βρεις στους xda.

 

Όσον αφορά στην γνωστή iPhone-style ROM ονόματι MiUI , είδα κάποιες εκδόσεις της για το x10 αλλά πάλι είχαν τις ατέλειες τους. Σε άλλες είχε πρόβλημα το root , σε άλλες είχαμε τυχαίες επανεκκινήσεις και κοινός γνώμονας πάντα η ημί-λειτουργική κάμερα (δεν λέω δυσλειτουργική για να μην με πεις αρνητικό) και το audio stutter.

 

Για μένα ως εντατικός και απαιτητικός χρήστης του x10 εδώ και 1.5 χρόνο και έχοντας δοκιμάσει πάνω κάτω τα πάντα , στην φάση που βρισκόμαστε τώρα η καλύτερη επιλογή είναι μια stock-based-performance ROM ελληνιστί μια ROM βασισμένη πάνω στην stock με προσθήκες για βελτίωση επιδόσεων (RAM , ταχύτητα επεξεργαστή κλπ.).

Προσωπικά προτείνω αυτήν. Τα παιδιά που την φτιάχνουν έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Τα scripts για memory management τρέχουν άψογα και το κινητό το νιώθεις να κολλάει ελάχιστα μόνο στα πολύ χαμηλά επίπεδα μπαταρίας , έχουν όλα τα addons που έχουν βγει για xperia x10 προπερασμένα (όπως fps uncap, bravia engine , μερικό audio stutter fix , xRecovery , root) και η θεματοποίηση της είναι φοβερή μιας και έχουν κάνει τα πάντα διάφανα με αποτέλεσμα , ό,τι φόντο έχεις θέσει στην αρχική σου οθόνη να φαίνεται μέσα σε κάθε εφαρμογή του συστήματος της ROM κι έτσι ξεφορτώνεσαι αυτό το αηδιαστικό μπλε δίνοντας στην συσκευή την δική σου πινελιά!

 

Ελπίζω να σε κατατόπισα!

Φιλικά!

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

λεω να το δωσω αλλα δε ξερω τι να παρω..Αναμεσα σε htc hd2 και desire hd

 

το χειροτερο πραγμα ειναι το tethering..Ελεος

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

λεω να το δωσω αλλα δε ξερω τι να παρω..Αναμεσα σε htc hd2 και desire hd

 

το χειροτερο πραγμα ειναι το tethering..Ελεος

 

Πάρε Nexus Prime αγορίνα. Αν είναι αυτό που βλέπω στην αρχική σελίδα. Πετάω το x10 στη θάλασσα και το τσιμπάω ήδη! :lol: :offtopic:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όποιος έχει την δυνατότητα να περάσει αυτή την εφαρμογή στο κινητό του και να μου στείλει μερικά screenshots θα το εκτιμούσα. Η εφαρμογή είναι επί πληρωμή και σαφώς δεν έχω την απαίτηση κάποιος να χρεωθεί για μένα , γι' αυτό αν είναι κάποιος χρήστης που την έχει αγοράσει έτσι κι αλλιώς ή την χρησιμοποιεί με "άλλα" μέσα ας επικοινωνήσει!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :cool:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την κατεβάσεις, να την χρησιμοποιήσεις για 15 λεπτά κι αν δεν σου αρέσει να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...