Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λιγο καιρο θυμαμαι που ειχε αναφερθει καπου κατι σχετικα με την αλλαγη τιμων των speaker αλλα δε θυμαμαι σε ποιο σημειο.

Θυμαμαι μονο οτι επρεπε να βρουμε μεσα στον φακελο etc καποιο αρχειο whvolume η κατι τετοιο και να αλλαξουμε τις τιμες του ακουστικου απο κει μεσα!

Το προβλημα ειναι οτι μεσα στον συγκεκριμενο φακελο δε μπορω να βρω το αρχειο αυτο επομενως δε μπορω να αλλαξω και τις τιμες

εντασης τους ηχειου. Επισης δε θυμαμαι που ακριβως ηταν τα κουτακια που επρεπε να τσεκαρω πρωτα για να κανω αυτη την διαδικασια.

Οποιος μπορει να βοηθησει ας με οδηγησει λιγο.

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα στην cm 7. Το σπαστικό είναι ότι υπάρχει υψηλό master στον ήχο με αποτέλεσμα να παραμορφώνεται όταν η ένταση είναι στο Full που σημαίνει χάλια ποιότητα ήχου.

=============

Πριν παρατήρησα ένα bug που έυχομαι να είναι θέμα της cm 7. Όταν στέλνω κάποιο αρχείο με Bluetooth ή ακούω μουσική με Bluetooth ακουστικά δεν ανοίγει καμιά σελίδα με wifi ενώ αυτό έχει συνδεθεί κανονικά. Κοιτάξτε το λίγο αν μπορείτε ρε παιδιά γιατί πραγματικά ξενέρωσα! :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και πως επιλεγω να κανω βιντεοκληση?δεν μου εχει καποια επιλογη οταν παω να καλέσω 1 αριθμο

 

Για να ειμαι ειλικρινεις και εγω δε ξερω πως γινεται βιντεοκληση στη συσκευη μας! Δεν το εχω ψαξει καν.

Φυσικα η βιντεοκληση σε ολα τα κινητα που ειχα στο παρελθον δεν την χρησιμοποιησα ποτε

γιατι την θεωρουσα ασημαντη και οσες φορες την χρησιμοποιησα το εκανα για δοκιμη απο

περιεργεια.

Τελικα βιντεοκληση δεν εχει απο οτι διαβασα σε αλλα site!

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει αλλα μπορεις να κανεις μεσω skype (δεν ειμαι σιγουρος αν υποστηριζει το skype την συσκευη αυτη ομως η θελει modded version του skype), με την πισω καμερα φυσικα...
Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι ειλικρινεις και εγω δε ξερω πως γινεται βιντεοκληση στη συσκευη μας! Δεν το εχω ψαξει καν.

Φυσικα η βιντεοκληση σε ολα τα κινητα που ειχα στο παρελθον δεν την χρησιμοποιησα ποτε

γιατι την θεωρουσα ασημαντη και οσες φορες την χρησιμοποιησα το εκανα για δοκιμη απο

περιεργεια.

Τελικα βιντεοκληση δεν εχει απο οτι διαβασα σε αλλα site!

 

το skype δουλεύει άψογα στο κινητό μας και για βιντεοκλήση.(μανίσια ROM)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυριο θα παω να παρω την συσκευη αυτη, μιας και εχω ανενεωση του συμβολαιου μου,απλα χαζευοντας και ψαχνοντας στο site της wind περαν του huawei ideos x5 εχει και αλλο ενα ideos x5 u 8800 PRO,στην ιδια τιμη και με ιδια εμφανιση ( και ιδιο λογισμικο αν ειδα καλα ) γνωριζει κανεις τι παιζει με αυτα τα δυο?εννοω διαφορες που μπορει να υπαρχουν μεταξυ τους, ωστε να ξερω και γω ποιο να ζητησω!thanks!
Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυριο θα παω να παρω την συσκευη αυτη, μιας και εχω ανενεωση του συμβολαιου μου,απλα χαζευοντας και ψαχνοντας στο site της wind περαν του huawei ideos x5 εχει και αλλο ενα ideos x5 u 8800 PRO,στην ιδια τιμη και με ιδια εμφανιση ( και ιδιο λογισμικο αν ειδα καλα ) γνωριζει κανεις τι παιζει με αυτα τα δυο?εννοω διαφορες που μπορει να υπαρχουν μεταξυ τους, ωστε να ξερω και γω ποιο να ζητησω!thanks!

 

το pro αν δεν κάνω λάθος είναι το ίδιο κινητό απλά με καλύτερο επεξεργαστή στο 1ghz.. αυτό να πάρεις είναι ένα κλικ καλύτερο πιστεύω, πήγαινε μια βόλτα απο εκεί και ρώτα τους

Link to comment
Share on other sites

το pro αν δεν κάνω λάθος είναι το ίδιο κινητό απλά με καλύτερο επεξεργαστή στο 1ghz.. αυτό να πάρεις είναι ένα κλικ καλύτερο πιστεύω, πήγαινε μια βόλτα απο εκεί και ρώτα τους

αυτο θα κανω..;) thank you!αυριο που θα παω απο εκει, θα σας ενημερωσω και για τυχον διαφορα που λογικά θα χει, γιατι αλλιως δεν υπαρχει λογος το ενα να λεγεται Pro :p

αν και τωρα που ειδα σε διαθεσημοτητα το zte skate μου μπηκαν και αλλες σκεψεις :confused:

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα κανω..;) thank you!αυριο που θα παω απο εκει, θα σας ενημερωσω και για τυχον διαφορα που λογικά θα χει, γιατι αλλιως δεν υπαρχει λογος το ενα να λεγεται Pro :p

αν και τωρα που ειδα σε διαθεσημοτητα το zte skate μου μπηκαν και αλλες σκεψεις :confused:

 

Ουσιαστικα οι δυο διαφορες που εχει ειναι οτι ο επεξεργαστης ειναι στα 1000ghz αντι 800 του δικου μας (που φυσικα ολοι ξεκλειδωσαμε και συγχρονισαμε πολυ παραπανω πχ 1,5 ghz) και η αλλη διαφορα οτι θα ειναι αναβαθμισμενο στην 2.3 κατι που επισης μπορεις να κανεις με custom rom!

Λογικα στις τιμες θα παιχτει το παιχνιδι που ισως να ειναι λιγο πιο φηθνο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το pro ειναι απλα μια εκδοση με μεγαλυτερη ταχυτητα στο 3g internet... το αλλο δεν εχει βγει ακομα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το pro ειναι απλα μια εκδοση με μεγαλυτερη ταχυτητα στο 3g internet... το αλλο δεν εχει βγει ακομα...

 

εχει αλλο επεξεργαστη στα 1 ghz το προ...

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζουν μονον τον επεξεργαστη και τιποτα αλλο στο τηλ. γιατι το wi-fi παρουσιαζε προβληματα σε μερικες συσκευες,δηλ.τον αλλαζουν για θεμα πιστοτητας!

Εδω λεει οτι ο 7230 και ο 8255 ειναι σχεδον ιδιοι(τους αποκαλει μια παραλλαγη της ιδιας αρχιτεκτονικης) και οτι η ουσιαστικη διαφορα τους ειναι ο διαφορετικος χρονισμος γιατι ο ενας τρεχει στα 800 και ο αλλος στα 1000MHz!

Δηλ αν δεν εχετε προβλημα με το wifi δεν χανεις και τιποτα !

http://smartphonebenchmarks.com/forum/index.php?/topic/100-msm7x30-msm7230-msm7630-msm8x55-msm8255-msm8655-and-qsd8x50a-qsd8250a-qsd8650a-are-qualcomms-2nd-gen-snapdragon-processors-how-fast-are-they/

 

εχει αλλο επεξεργαστη στα 1 ghz το προ...

 

 

Οπως ειπε ο φιλος valsam ουσιαστικα ειναι οι ιδιοι επεξεργαστες απλα του pro θα ειναι ξεκλειδωτος!

Και οση ωρα το αναλυουμε ολοι μας εχουμε ξεκλειδωσει τον επεξεργαστη πανω απο 1000ghz.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

MSM7x30, MSM8x55 and QSD8x50A - all 3 variations share the same design, differs only by the clock speeds. These 3 variations run at 800MHz, 1.0GHz and 1.3GHz respectively. Each of these features Adreno 205 GPU which runs at significantly higher performance level than Adreno 200 found in the 1st generation Snapdragon processor.

 

Λεει οτι και τα τρια chip ειναι παραλλαγές του ιδιου πραγματος με μονη διαφορα στους χρονισμους!

Τωρα αν ισχυει αυτο που διαβασα στο xda:

the pro uses the FM from it's wifi chip (BCM4329) which is different to the regular u8800.

Tοτε οι μονες διαφορες ΤΟΥ Χ5 με το PRO ειναι το διαφορετικο wifi chip και το οτι εχουν συνδεσει το ραδιο!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

και ολα αυτα διοτι του απλου οπως λενε ειχε "προβληματικο" wifi chip Και αυτη ηταν η ουσιαστικη αλλαγη που εγινε... Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια ρυθμιση στο τηλεφωνο ωστε να κανει καποιο θορυβο οταν φορτισει 100%?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια ρυθμιση στο τηλεφωνο ωστε να κανει καποιο θορυβο οταν φορτισει 100%?

 

με αυτό πάντως,γίνεται:

https://market.android.com/details?id=ccc71.bmw&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.διαβαζοντας αρκετες σελιδες του φορουμ ειδα οτι οι περισσοτεροι ειστε πολυ ευχαριστημενοι με την συσκευη.επειδη θελω να γινω και εγω μελος της παρεας σας μπορειτε να μου πειτε καποια σημαντικα μειονεκτηματα της συσκευης ωστε να αποφασισω?ευχαριστω προκαταβολικα
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Είχα γραψει και παλαιώτερα εδώ οτι η wind διαφήμιζε στο site της οτι εδίνε με το συγκεκριμένο κίνητο και μια κάρτα micro sd 32GB μαζί. Τελικα ειχαμε εξελίξεις. Οσοι αγοράσατε κινητό πριν της 22/7/2011 να πατε και να απαιτήσετε να σας παραδώσουν τι συγκεκριμενη κάρτα. Ειμαι σε θέση να γνωρίζω προσωπικά οτι κάποια ατομα ήδη παρέλαβαν την συγκεκριμένη κάρτα.

Μετα τις 22/7/2011 και ειχα κι εγω κανει τοτε ερώτηση στη wind άλλαξαν το site στο οποίο ανέφεραν οτι μαζί με το κινητό περιλαμβλανεται στη συσσκευασια και καρτα μνήμης micro SD 32GB. Για αυτο ανεβάζω και την φωτογραφια που είχαμε τραβήξει τότε για οποιον απιστο θωμά, Μπορεί να χρειαστει βέβαια και μια καταγγελία στο υπουργείο εμπορίου Γενικη γραμματεία καταναλωτή γιατι αφου αλλαξαν το site αρχισαν και το επεζαν τρέλα τα παληκάρια της wind. Παρτε λοιπον και τη φωτο σαν αποδεικτικο στοιχείο για να ξέρουν καποιες εταιρειες οτι επειδη εχουν ενα site και διαφημιζουν οτι θέλουν δεν θα τη βγαζουν και καθαρη με μια γρήγορη και προχειρη αλλαγή.

http://photoshosting.net/thumb-A3FD_4E8E56C8.jpg

http://photoshosting.net/image-A3FD_4E8E56C8.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.διαβαζοντας αρκετες σελιδες του φορουμ ειδα οτι οι περισσοτεροι ειστε πολυ ευχαριστημενοι με την συσκευη.επειδη θελω να γινω και εγω μελος της παρεας σας μπορειτε να μου πειτε καποια σημαντικα μειονεκτηματα της συσκευης ωστε να αποφασισω?ευχαριστω προκαταβολικα

υπαρχουν κατι ψιλα γραμματακια που λενε οτι για οποιδηποτε τυπογραφικο λάθος δεν αυθυνεται η εταιρεια. εαν μπορουμε να εχουμε γραπτώς κατι η να βρουμε κατι τοτε θα γινει δουλεια. με ενα print screen δεν γινεται τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.διαβαζοντας αρκετες σελιδες του φορουμ ειδα οτι οι περισσοτεροι ειστε πολυ ευχαριστημενοι με την συσκευη.επειδη θελω να γινω και εγω μελος της παρεας σας μπορειτε να μου πειτε καποια σημαντικα μειονεκτηματα της συσκευης ωστε να αποφασισω?ευχαριστω προκαταβολικα

Δεν έχει ράδιο, το μοναδικο μειονέκτημα για μένα .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.διαβαζοντας αρκετες σελιδες του φορουμ ειδα οτι οι περισσοτεροι ειστε πολυ ευχαριστημενοι με την συσκευη.επειδη θελω να γινω και εγω μελος της παρεας σας μπορειτε να μου πειτε καποια σημαντικα μειονεκτηματα της συσκευης ωστε να αποφασισω?ευχαριστω προκαταβολικα

 

Αν δεν σε πειράζει η έλλειψη ραδιοφώνου και οι μέτριες επιδόσεις του σε φωτογραφίες και βίντεο, τότε μπορείς άνετα να το πάρεις. Σε όλα τα άλλα θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει η έλλειψη ραδιοφώνου και οι μέτριες επιδόσεις του σε φωτογραφίες και βίντεο, τότε μπορείς άνετα να το πάρεις. Σε όλα τα άλλα θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.

 

Είναι τόσο άσχημα τα αποτελέσματα της φωτογραφίας του και του βίντεο του? Ή απλά είναι καλά, αλλά υπάρχουν και καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν κατι ψιλα γραμματακια που λενε οτι για οποιδηποτε τυπογραφικο λάθος δεν αυθυνεται η εταιρεια. εαν μπορουμε να εχουμε γραπτώς κατι η να βρουμε κατι τοτε θα γινει δουλεια. με ενα print screen δεν γινεται τιποτα

 

+1

 

αν μπορουμε να εχουμε κατι πιο επισημο θα ηταν καλυετρο απο το να πηγαινουμε και με ενα λινκ σε site που ανεβαζεις photo να τους λεμε "δωσε μου τωρα τα 32gb"... (δεν ειπα οτι δε σε πιστευω αλλα μετα απο 6 μηνες κοντα να τους πω τωρα το θυμηθηκα και ηρθα παει καπως....

 

Είναι τόσο άσχημα τα αποτελέσματα της φωτογραφίας του και του βίντεο του? Ή απλά είναι καλά, αλλά υπάρχουν και καλύτερα?

 

μερα ειναι μια χαρα στη φωτογραφια με πολυ καλα αποτελεσματα , βιντεο δεν εχω τραβηξει ποτε δε ξερω...

βραδυ ειναι τραγικη καπως η κατασταση (φανταζομαι και στο βιντεο προφανως)....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν κατι ψιλα γραμματακια που λενε οτι για οποιδηποτε τυπογραφικο λάθος δεν αυθυνεται η εταιρεια. εαν μπορουμε να εχουμε γραπτώς κατι η να βρουμε κατι τοτε θα γινει δουλεια. με ενα print screen δεν γινεται τιποτα

 

Εγω αυτο που ξέρω ειναι οτι 2 κολλητοί μου την πηραν την καρτα.

Απο κει και πέρα υπάρχει και η έννοια της παραπλανητικής διαφήμισης. Αν είναι ετσι στήνουμε ενα site δινουμε ενα προιον με 10 δωρα κι οταν ερθει ο αλλος να το παρει του λέμε τα δώρα τυπογραφικό λάθος. Δεν νομίζω οτι μια εταιρεια με μεγεθος wind να μπορεί να επικαλείται τυπογραφικό λάθος. Κι εδώ κλείνω και το συγκεκριμένο θέμα όποιος θελει ας δοκιμάσει κι ας μας πει τι του απάντησαν.:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που ξέρω ειναι οτι 2 κολλητοί μου την πηραν την καρτα.

Απο κει και πέρα υπάρχει και η έννοια της παραπλανητικής διαφήμισης. Αν είναι ετσι στήνουμε ενα site δινουμε ενα προιον με 10 δωρα κι οταν ερθει ο αλλος να το παρει του λέμε τα δώρα τυπογραφικό λάθος. Δεν νομίζω οτι μια εταιρεια με μεγεθος wind να μπορεί να επικαλείται τυπογραφικό λάθος. Κι εδώ κλείνω και το συγκεκριμένο θέμα όποιος θελει ας δοκιμάσει κι ας μας πει τι του απάντησαν.:D

μηπως οι φιλοι σου μπορουν να μας πουν πως ακριβως πηραν τη καρτουλα? Γιατι αν βεβαια πηραν καρτουλα 32gb, να παμε ολοι τρεχοντας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...