Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα και εγω.Αρκετα πιο μεγαλη γρατζουνια(σε μηκος και πλατος) απο αυτες που βλεπω στην φωτο,η οποια φαινοταν οταν εσκαγε πανω το φως ή οταν ειχαν υγρασια στα χερια μου...Σαν να pixelιαζε η οθονη στο σημειο αυτο...

 

Το εχω πει 100φορες και στο τελος θα νομιζουν οτι δουλευω για την SGP,

αλλα η γρατζουνια αυτη εξαφανιστηκε με την SGP ultra clear.Ουτε καν φαινεται να υπαρχει,πεφτει δεν πεφτει φως πανω...

 

Ειναι λιγο ακριβη βεβαια σε σχεση με αλλες που κυκλοφορουν αλλα μπαινει ευκολα(και σηκωνει και διορθωσεις αν κατι παει στραβα),δεν φαινεται οτι υπαρχει protector και στο feeling προσωπικα(συγκρινοντας το με οθονη χωρις protector) νιωθω οτι το δαχτυλο γλιστραει πιο ευκολα πανω...

 

Απο εκει και περα οτι νομιζεις...

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια. Απ'οτι ειδα υπαρχουν τρια SGP Ultra Clear, το Anti Fingerprint, το Ultra Crystal και το Ultra Oleophobic. Ποιο συστηνεται? Επισης απο που μπορω να το παρω, γιατι σε ευρωπαικο ebay-amazon και skroutz δεν το ειχε για Galaxy S, μονο για iphone.

 

edit. Μολις ειδα το post σου στο thread με τα αξεσουαρ, οποτε μαλλον απο ebay αμερικανικο θα το παρω.

Edited by Eladrin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είσαι σε λάθος θέμα. Το σωστό θέμα είναι εδώ. Αλλά ναι, επίσημο είναι το firmware που έχεις, και το τελευταίο Ελληνικό Gingerbread για το τηλέφωνό σου (όπως άλλωστε θα σου πει το Kies όταν το συνδέσεις).

Χίλια ευχαριστώ tyxerakias.

Και συγνώμη για το άτοπο της ερώτησης μου...

;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παω να κανω update απο το odin την 2.3.5. Το θεμα ειναι : οταν παταω factory reset / wipe data, μου βγαζει κατι μηνυματα οτι : Ε:/ could not be formatted κλπ. Οταν περναω την 2.3.5, και μπουταρει το κινητο, αρχιζει και μου βγαζει μηνυματα οτι η ταδε εφαρμογη τερματιστηκε (π.χ. h titanium backup), δηλαδη ΔΕΝ εχει περαστει η 2.3.5 ΚΑΙ εχουν μεινει οι παλιες εφαρμογες μεσα και τρεχουν! Γιατι γινεται αυτο? φταιει μηπως το cwm?

 

 

ΕΠΙΣΗΣ : στις ρυθμισεις, ακομα μου δειχνει : firmware 2.3.4

Baseband version XXJVS

Kernel : 2.6.35.7-I9000XXJVQ-CL281085

Build number : Gingerbread.XXJVR

 

Εκανα wipe data/format μεσα απο το CWM !

 

Το προγραμαμτακι αυτο, εχει κατσικωθει στο κινητο και δε φευγει με απεγκατασταση! Γιατι??

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα κι εγώ. Έκανα wipe data/format και μέσα από τα μενού και μέσω cwm, πληκτρολόγησα τον κωδικό στο dialer που κάνει το ίδιο (και δεν τον θυμάμαι αυτή τη στιγμή) ... τίποτα.

Τελικά έκανα wipe dalvik cache μέσω cwm και έτσι προχώρησε η διαδικασία και πλέον έχω την 2.3.5 XXJVS με Semaphore 1.7.0.

Link to comment
Share on other sites

Ενω παει μια χαρα μεχρι ΠΡΙΝ το βημα να συνδεθω με Kies mode (debuggin κλπ) οταν παω να κανω το τελευταιο βημα δεν με συνδεει και μου βγαζει το ιδιο μηνυμα

 

ΣΗΜ. Το τηλεφωνο ειναι ακομα καινουργιο που σημαινει οτι με παιρνει να κανω "επαναφορα" αρχικων ρυθμισεων (η κατι τετοιο, ουτε ξερω πως γινεται). Μηπως αυτο βοηθουσε?

 

Θενξ

 

Μολις ανακαλυψα οτι και σε Αποθηκευση mode το pc ενω αναγνωριζει τα 2 "αποθηκευτικα μεσα" (τις SD δηλαδη) οταν παω να τα ανοιξω λεει "τοποθετηστε μια δισκετα στη μοναδα I". Αυτο συμβαινει και με τις 2 καρτες

 

Τι γινεται ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα οτι και σε Αποθηκευση mode το pc ενω αναγνωριζει τα 2 "αποθηκευτικα μεσα" (τις SD δηλαδη) οταν παω να τα ανοιξω λεει "τοποθετηστε μια δισκετα στη μοναδα I". Αυτο συμβαινει και με τις 2 καρτες

 

Τι γινεται ρε παιδια?

 

Δεν έχεις κάνει mount από το τηλέφωνο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κάνει mount από το τηλέφωνο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Κι ομως στο χωρος αποθηκευσης φαινεται οτι τις βλεπει και τις 2 και μου δειχνει συνολικο χωρο, διαθεσιμο χωρο κλπ

Εκτος αν πρεπει να κανω κατι καπου αλλου

 

Επισης οταν παω απο πινακα ελεγχου στο προσθηκη υλικου, μου βγαζει το "MTP Android" με κιτρινο ερωτηματικο, παταω να κανω εγκατασταση αυτου του υλικου, "βλεπει" κανονικα τη συσκευη αλλα ΠΑΛΙ βγαζει το μηνυμα MTP γτπ

Edited by playloud
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως στο χωρος αποθηκευσης φαινεται οτι τις βλεπει και τις 2 και μου δειχνει συνολικο χωρο, διαθεσιμο χωρο κλπ

Εκτος αν πρεπει να κανω κατι καπου αλλου

 

Καλησπέρα, η χρήση μπαταρίας πώς μηδενίζει? Μου έκλεισε απο μπαταρία, τώρα το έχω να φορτίζει και εξακολουθεί να λέει χρήση μπαταρίας 1 μέρα και..... όταν βγει από την φόρτιση θα ξεκινήσει από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η χρήση μπαταρίας πώς μηδενίζει? Μου έκλεισε απο μπαταρία, τώρα το έχω να φορτίζει και εξακολουθεί να λέει χρήση μπαταρίας 1 μέρα και..... όταν βγει από την φόρτιση θα ξεκινήσει από την αρχή?

 

Ναι, μόλις το αποσυνδέσεις μηδενίζει

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόλις το αποσυνδέσεις μηδενίζει

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ΟΚ ευχαριστώ! Γιατί πάλευα με επανεκκινήσεις μπας και μηδένιζε αλλα μπαα :p

 

edit: Αν βράζει το κινητό και ζεματάει φορτιστής την ώρα που φορτίζει με ανοιχτό το κινητό βέβαια, είναι νορμαλ? :wacko: Έχει τεράστια διαφορά θερμοκρασίας και ο φορτιστής και το κινητό σε σύγκριση με όταν φορτίζει κλειστό...

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως στο χωρος αποθηκευσης φαινεται οτι τις βλεπει και τις 2 και μου δειχνει συνολικο χωρο, διαθεσιμο χωρο κλπ

Εκτος αν πρεπει να κανω κατι καπου αλλου

 

Επισης οταν παω απο πινακα ελεγχου στο προσθηκη υλικου, μου βγαζει το "MTP Android" με κιτρινο ερωτηματικο, παταω να κανω εγκατασταση αυτου του υλικου, "βλεπει" κανονικα τη συσκευη αλλα ΠΑΛΙ βγαζει το μηνυμα MTP γτπ

 

Βάλε τους drivers, αν δεν έχεις το kies εγκατάστησέ το.

 

Sent from my Galaxy Tab 10.1

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν βράζει το κινητό και ζεματάει φορτιστής την ώρα που φορτίζει με ανοιχτό το κινητό βέβαια, είναι νορμαλ? :wacko: Έχει τεράστια διαφορά θερμοκρασίας και ο φορτιστής και το κινητό σε σύγκριση με όταν φορτίζει κλειστό...

 

ναι στη φορτιση ειναι λογικο να ειναι ζεστο, ειδικα αν το δουλευεις κιολας.

αν εχεις wifi ανοιχτο,παιζεις και φορτιζεις δηλαδη, ειναι λογικο να καιει! οχι σε σημειο ομως να λιωνουν πλαστικα και να βρωμαει καμμενο πλαστικο (εχει αναφερθει απο ενα παιδι παλεοτερα:blink:),ή να μην μπορεις να το πιασεις!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τους drivers, αν δεν έχεις το kies εγκατάστησέ το.

 

Sent from my Galaxy Tab 10.1

 

Ρε παιδια, εννοειται οτι τα εχω κανει ΟΛΑ αυτα

Χτες αργα καταφερα με ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ της ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ καρτας να μπω τελικα στο Kies και να κανω την αναβαθμιση σε Froyo.

Ομως για να κανω και την επομενη θα επρεπε να αποσυνδεθω και να ξανασυνδεθω, ετσι ειπε το Kies. Mε αποτελεσμα οταν ξανασυνδεθηκα να ΜΗΝ μπορω παλι να συνδεθω στο Kies μιας και η αποσυνδεση της εσωτερικης καρτας δεν υπαρχει ως επιλογη

 

Τωρα? Ευχαριστω παντως ολους οσους διαβαζουν το προβλημα

 

ΥΓ. Με το adb γινεται τιποτα για το προβλημα?

Edited by playloud
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς γιατί δεν βλέπει το κινητό μου την αναβάθμιση του google maps και όταν πάω να το εγκαταστησω χειροκινητα βγάζει σφάλμα; (θέλει root) ?
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς γιατί δεν βλέπει το κινητό μου την αναβάθμιση του google maps και όταν πάω να το εγκαταστησω χειροκινητα βγάζει σφάλμα; (θέλει root) ?

 

Δεν θέλει root. Η μόνη λύση που έχω βρει για να μου εμφανίσει την αναβάθμιση είναι να περάσω χειροκίνητα την τελευταία έκδοση και μετά μου την εμφανίζει κανονικά! Όσο αφορά το μήνυμα σφάλματος μήπως έχει πρόβλημα το .apk που κατέβασες; Δοκίμασε να το κατεβάσεις από αλλού και ξανακάνε εγκατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει root. Η μόνη λύση που έχω βρει για να μου εμφανίσει την αναβάθμιση είναι να περάσω χειροκίνητα την τελευταία έκδοση και μετά μου την εμφανίζει κανονικά! Όσο αφορά το μήνυμα σφάλματος μήπως έχει πρόβλημα το .apk που κατέβασες; Δοκίμασε να το κατεβάσεις από αλλού και ξανακάνε εγκατάσταση.

 

Εγω για να το κανω update, μεσω Market Enabler το γυρναω σε Ιταλικη TIM και μετα κανει το update κανονικα.

Ουσιαστικα δεν μπορει λογο ελλαδας...Τον λογο δεν το ξερω...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

σημερα εκανα root στο sgs με CF-Root ολα πηγαν καλα!

μετα ηθελα να περασω την CyanogenMod 7

την κατεβασα κανονικα το θεμα ειναι οτι την εβαλα στην εξωτερικη καρτα μνημης και οχι στην μνημη του κινητου

πηγα απο το CWM εκανα WIPE (wipe data/factory reset + wipe cache partition)

και μετα πηγα να κανω install το zip apo thn sd την εξωτερικη που το ειχα περασει ξεκινησε κανονικα αλλα κρατησε η διαδικασια πολυ λιγο μετα εβγαλε την αρχικη οθονη που βγαζει παντα στην εκκινηση και μετα ενα μενου το cwm και απο εκει και επειτα σε οτι και αν εκανα δεν ανταποκρινοταν

προσπαθησα να κανω restore αλλα δεν εγινε τπτ!!

εχει κανεις καμοια ιδεα πως να του περασω τελικα την CyanogenMod 7 ή εστω να δουλεψει!!!!!!????????????????

αυτη τη στιγμη δεν δουλευει καθολου!!!

 

(το εχω ποσταρει και στο treat ths cyanogenmod. Εδω το βαζω μηπως εχει καποιος μια αλλη λυση για να δουλεψει το κινητο)

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να το κανω update, μεσω Market Enabler το γυρναω σε Ιταλικη TIM και μετα κανει το update κανονικα.

Ουσιαστικα δεν μπορει λογο ελλαδας...Τον λογο δεν το ξερω...

 

Μόλις το έκανα και έγινε μια χαρά !

 

Ευχαριστώ :)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

σημερα εκανα root στο sgs με CF-Root ολα πηγαν καλα!

μετα ηθελα να περασω την CyanogenMod 7

την κατεβασα κανονικα το θεμα ειναι οτι την εβαλα στην εξωτερικη καρτα μνημης και οχι στην μνημη του κινητου

πηγα απο το CWM εκανα WIPE (wipe data/factory reset + wipe cache partition)

και μετα πηγα να κανω install το zip apo thn sd την εξωτερικη που το ειχα περασει ξεκινησε κανονικα αλλα κρατησε η διαδικασια πολυ λιγο μετα εβγαλε την αρχικη οθονη που βγαζει παντα στην εκκινηση και μετα ενα μενου το cwm και απο εκει και επειτα σε οτι και αν εκανα δεν ανταποκρινοταν

προσπαθησα να κανω restore αλλα δεν εγινε τπτ!!

εχει κανεις καμοια ιδεα πως να του περασω τελικα την CyanogenMod 7 ή εστω να δουλεψει!!!!!!????????????????

αυτη τη στιγμη δεν δουλευει καθολου!!!

 

(το εχω ποσταρει και στο treat ths cyanogenmod. Εδω το βαζω μηπως εχει καποιος μια αλλη λυση για να δουλεψει το κινητο)

 

Να κάνεις ότι σου είπε ο Μακης (λακερδας) στο θρεντ της cm7.

Επίσης μπορείς να ψάξεις κάποια μηνύματα μου στο θρεντ της cm για να κάνεις μια πεντακάθαρη εγκατάσταση της ρομ.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο Θεσσαλονίκη παιδιά. Είμαι και εγώ κάτοχος του γαλαξια και συγκεκριμενα φοράω την 2.1-update1 I9000XXJM1 εκδοση Kernel 2.6.29 root@SE-S603 #2 :worry:. Όπως καταλαβαίνετε απο την στιγμή που το αγόρασα δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση όσον αφορά το λογισμικό του μιας και δεν το έχω και πολύ σε αυτά τα θέματα. Οποιος μπορεί ας με βοηθήσει σε κάποιες απορίες που μάλλον θα σας φανούν αστείες..

1. Ποιά έκδοση με συμβουλεύετε να βάλω ώστε να μήν έχω τα κολλήματα που έχω εδώ και καιρό?

2. Υπάρχει κάποιος απο Θεσ/νίκη που δεν θα είχε πρόβλημα να πιούμε ένα καφέ και να μου εξηγήσει κάποια πράγματα που διαβάζω εδώ και μου φαίνονται κινέζικα??

4. Ειλικρινά οποιαδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ προκαταρκτικά.. :)

 

Αν σ' ενδιαφέρει, σήμερα και αύριο θα είμαι στη ΔΕΘ, οπότε αν θες στείλε pm.

 

Swyped from my GT-I9100 using tapatalk.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα ηθελα να κατεβασω ενα προγραμμα πλοηγησης για το κινητο.Κατεβασα πρωτα το gps test και δεν βρισκει κανενα δορυφορο με ενεργοποιημενο gps.Γιατι μπορει να γινεται αυτο?Οταν χρησημοποιηεις το gps χρειαζεται να εχεις ενεργοποιημενη την λειτουργια δικτυου?Το κινητο μου εχει επισημη 2.3.3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα ηθελα να κατεβασω ενα προγραμμα πλοηγησης για το κινητο.Κατεβασα πρωτα το gps test και δεν βρισκει κανενα δορυφορο με ενεργοποιημενο gps.Γιατι μπορει να γινεται αυτο?Οταν χρησημοποιηεις το gps χρειαζεται να εχεις ενεργοποιημενη την λειτουργια δικτυου?Το κινητο μου εχει επισημη 2.3.3

 

Την 1η φορα αργει λιγο να κλειδωσει δορυφορους.Αν μπορεις να το υποβοηθησεις με ενα wifi ή με του δικτυου σου το ιντερνετ θα επιταχυνεις την διαδικασια.Φυσικα δεν πρεπει να εισαι σε εσωτερικο χωρο ετσι;

Για προγραμματα πλοηγησης δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η 2.3.4 είναι επίσημη; Πώς αναβαθμίζεται; Προσπάθησα από τη συσκευή μέσω chk for updates αλλά λέει ότι έχω την πιο ενημερωμένη (2.3.3).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η 2.3.4 είναι επίσημη; Πώς αναβαθμίζεται; Προσπάθησα από τη συσκευή μέσω chk for updates αλλά λέει ότι έχω την πιο ενημερωμένη (2.3.3).

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω το magnet sensor σας δουλεύει καλά? Έχω βάλει 2-3 εφαρμογές για πυξίδα, αλλά μία δουλεύει σωστά και μία δε δουλεύει και κάνει κάτι τρελά.... Συνήθως βέβαια δεν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...