Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι μπορει να γινει ρουτ η επισημη 2.3.3?

 

 

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

 

Φυσικά.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φυσικά.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Πως γινεται αυτο,γιατι νομιζα οτι πρεπει να κατεβασεις την εκδοση πρωτα.

 

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δάσκαλε μου επιτρέπεις ;... ( elthis)

 

Αν κατεβάσει το mybackup δεν μπορεί να κάνει το Backup χωρίς root ?. Noμίζω ότι μόνο τα δεδομένα δεν μπορείς να κάνεις backup

 

lol...

Δε το εχω χρησιμοποιησει,αλλα ειναι πιθανο αυτο που λες.Απλα το ειπα γιατι ετσι κι αλλιως θα γινει root.

 

Πως γινεται αυτο,γιατι νομιζα οτι πρεπει να κατεβασεις την εκδοση πρωτα.

 

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

 

Με αυτο το προγραμμα κανεις downgrade,root,ολα τα off,recovery και εισαι ετοιμος να περασεις custom rom.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε καινούριο HD ποια rom προτείνετε για root?

Στο tablet δουλεύω το CM7 αλλά βλέπω στο XDA ότι το πιο εμπορικό είναι το Android Revolution HD™ που βασίζεται στο Sense 3.0.

MIUI δεν με ενδιαφέρει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

lol...

Δε το εχω χρησιμοποιησει,αλλα ειναι πιθανο αυτο που λες.Απλα το ειπα γιατι ετσι κι αλλιως θα γινει root.

 

 

 

Με αυτο το προγραμμα κανεις downgrade,root,ολα τα off,recovery και εισαι ετοιμος να περασεις custom rom.

 

Ναι αλλα αν κανω downgrade θα χασει ολες τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους.

 

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν κανω downgrade θα χασει ολες τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους.

 

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

 

Εννοειται.Γιαυτο δοκιμασε το mybackup για να τις κανεις backup μιας και οπως λεει ο apitsakis δε θελει root.

 

Send from Guantanamo using stolen DHD.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εεγκατεστησα την τελευταια εκδοση του htc sync στον υπολογιστη με windows 7 και μολις συνδεσω την συσκευη μου στο usb,αφου μου δειχνει οτι εντοπισε συνδεση και επιλεγω htc sync,το προγραμμα κλεινει και δεν μπορω να συγχρονισω τις επαφες μου με το outlook.

υπαρχει λυση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε κάποιες ρομ (με sence 3 ή 3,5) που πιστεύετε ότι αξίζει να της δοκιμάσω.

Και ποια ρομ με sence 3~ είναι κοντά στην official με sence 3~

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται.Γιαυτο δοκιμασε το mybackup για να τις κανεις backup μιας και οπως λεει ο apitsakis δε θελει root.

 

Send from Guantanamo using stolen DHD.

 

Τις εφαρμογές μόνο μπορεί να κάνει backup. Όχι τα δεδομένα.

 

Πάντως έχω μια άποψη. Αφου θα χάσει που θα χάσει τα δεδομένα, καλύτερα είναι να μην κάνει backup. Να τις περάσει πάλι από την αρχή. Θα κάτσει καλύτερα η ROM μετά.

 

@dimikord

Μήπως είχες firewall κατά την εγκατάσταση του προγράμματος ;.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρουν οι εφαρμογές (πάω για root ... ) με τις επαφές όμως τι γίνετε? τις έχω στο outlook με Sync.. η καινούργια ROM θα τις πάρει από εκεί ε?

α! και κάτι άλλο μπορώ να μεταφέρω εύκολα τις local επαφές του τηλεφώνου στο Goοgle account μου?

Link to comment
Share on other sites

Για κάθε ενδεχόμενο, κάνε το εξής. Στις επιλογές εκεί στις επαφές βάλε να εμφανίζονται και οι επαφές τηλεφώνου και google. Μετά κάνε export τις επαφές από το google, και από το τηλέφωνο. Έτσι δεν θα τις χάσεις σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται.Γιαυτο δοκιμασε το mybackup για να τις κανεις backup μιας και οπως λεει ο apitsakis δε θελει root.

 

Send from Guantanamo using stolen DHD.

 

Δοκίμασα ηλία αλλά κάνει μόνο τις εφαρμογές χωρίς τα δεδομένα τους.

 

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα, όποιος ξέρει παρακαλώ μια βοήθεια...

Κάποια στιγμή στο ημερολόγιο είχα εισάγει δεδομένα μέσω pc sync (έτσι μου εμφανίζει από την επιλογή ημερολόγια).

Θέλω να περάσω τα πάντα σε google ημερολόγιο και να σβήσω αυτό το pc sync.

'Οτι κι αν δοκίμασα δεν πιάνει...

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα, όποιος ξέρει παρακαλώ μια βοήθεια...

Κάποια στιγμή στο ημερολόγιο είχα εισάγει δεδομένα μέσω pc sync (έτσι μου εμφανίζει από την επιλογή ημερολόγια).

Θέλω να περάσω τα πάντα σε google ημερολόγιο και να σβήσω αυτό το pc sync.

'Οτι κι αν δοκίμασα δεν πιάνει...

Καμμιά ιδέα;

Πρέπει να πας στο outlook, να κάνεις εξαγωγή σε αρχείο (επέλεξε αν θυμάμαι καλα ένα που αναφέρεται ώς στοιχεία windows με κόμμα ή κατι τέτοιο) τα στοιχεία του ημερολογίου. Έπειτα κάντα κάπου αποθπήκευση και πήγαινε απο το pc μεσω ενος Ιnternet explorer στο gmail σου. Εκει κάνε εισαγωγή στοιχείων και επέλεξε το αρχείο που έκανες πριν. Θα περάσουν τα στοιχεία στο gmail.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε θεωρώμαι τελείως newbie αφού είχα περάσει custom rom και στο tablet πριν λίγο καιρο, ομολογώ ότι με ταλαιπώρησε πολύ το HD.

Έφαγα 4 ώρες και έβγαλα 4-5 φορές την μπαταρία, για να το κάνω downgrade, root και τέλος να του περάσω άλλο radio και Rom.

Οι οδηγοί που ακολούθησα ήταν:

- Για downgrade από 1,7 στην 1,3

- Για root, εγκατάσταση άλλου Radio

- Η Rom που έβαλα: Revolution HD™ 6.1.0

 

Το κινητό δουλεύει τέζα πάντως!! :) :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να ρίξετε μία ματιά στο επερχόμενο Sense 3.5?

Δείτε τις εικόνες:

 

Αν και ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο αν θα είναι η επόμενη βασική έκδοση του Sense ή απλά μια παραλαγή, εμένα μου άφησε καλή αίσθηση.

 

Δείτε περισσότερες εικόνες εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Μάστορα @elthis θα μας τρελανετε εντελώς ? Τι Rom είναι αυτή πάλι ? Απλά απίστευτη... Μια ερώτηση μόνο. Από τότε που έβαλα την Desense με sense 3 δεν μπορώ να συγχρονισω οποίο calendar και να χρησιμοποιήσω με το Facebook για να δω πχ τα γενέθλια των φίλων μου. Τι κάνω λάθος ?
Link to comment
Share on other sites

Μάστορα @elthis θα μας τρελανετε εντελώς ? Τι Rom είναι αυτή πάλι ? Απλά απίστευτη... Μια ερώτηση μόνο. Από τότε που έβαλα την Desense με sense 3 δεν μπορώ να συγχρονισω οποίο calendar και να χρησιμοποιήσω με το Facebook για να δω πχ τα γενέθλια των φίλων μου. Τι κάνω λάθος ?

 

Αρχιμαστορες ειναι ο Spyr0s και ο famonaco.lol

Δεν εχω Facebook να το δοκιμασω...ο Dante που ειναι fb maniac ισως μπορει να βοηθησει.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εχω την android Revolution HD™ 6.1.0 και σε μερικες εφαρμογες μου βγαζει το κινητο σφαλμα και εμφανιζεται αυτο το μυνυμα υπηρξε μη αναμενομενη εφαρμογη com.noshufou.android.su και παταω μετα αναγκαστικο κλεισιμο.μηπως γνωριζει κανεις τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Μάστορα @elthis θα μας τρελανετε εντελώς ? Τι Rom είναι αυτή πάλι ? Απλά απίστευτη... Μια ερώτηση μόνο. Από τότε που έβαλα την Desense με sense 3 δεν μπορώ να συγχρονισω οποίο calendar και να χρησιμοποιήσω με το Facebook για να δω πχ τα γενέθλια των φίλων μου. Τι κάνω λάθος ?

 

Θα πας στο προφιλ σου στο facebook, στην ενοτητα με τα γενεθλια. ΕΚΕΙ στο κατω μερος της σελιδας μετα την εμφανιση των γενεθλιων των φιλων σου, σου εχει μια επιλογη: Εξαγωγη γενεθλιων ή στα αγγλικα Export birthdays. Θα πατησεις, θα σου βγαλει λινκ, θα κανεις copy, και paste στο δικο σου google calendar. Για να κανεις paste θα πας: Αριστερα στα "Αλλα Ημερολογια" και μετα "Προσθηκη μεσω Διευθυνσης url. Εκει κανεις paste. Κανε μετα απο λιγο refresh το ημερολογιο σου, και ξεγνοιασες.

Link to comment
Share on other sites

εχω την android Revolution HD™ 6.1.0 και σε μερικες εφαρμογες μου βγαζει το κινητο σφαλμα και εμφανιζεται αυτο το μυνυμα υπηρξε μη αναμενομενη εφαρμογη com.noshufou.android.su και παταω μετα αναγκαστικο κλεισιμο.μηπως γνωριζει κανεις τι ειναι?

 

Σημαίνει ότι έχει πρόβλημα το visionary.με αυτό κάνεις το permroot αν θυμάμαι καλά.σε εμένα δεν έχει βγει ποτέ τέτοιο μήνυμα.

 

Και μια άλλη απορία για την ταχύτητα της cpu.βλέπω στο cpus py ότι βγάζει μόνο na δουλεύει στα 1100 και 230 με 300.στα ενδιάμεσα γιατί δεν πάει ποτέ η παραπάνω?

 

Unleashed from my rooted Desire HD

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να ρίξετε μία ματιά στο επερχόμενο Sense 3.5?

Δείτε τις εικόνες:

 

Αν και ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο αν θα είναι η επόμενη βασική έκδοση του Sense ή απλά μια παραλαγή, εμένα μου άφησε καλή αίσθηση.

 

Δείτε περισσότερες εικόνες εδώ!

 

Αυτό είναι το "γυναικείο" Sense 3.5 που θα υπάρχει στο Bliss που προορίζεται για το ασθενές φύλο.

Το κανονικό Sense 3.5 θα κυκλοφορήσει με το Runnymede ή κάπως έτσι και ήδη υπάρχει αντίστοιχο port για το DHD, δες στο xda.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Σχεδόν πάντα όταν απαντάω σε μια εισερχόμενη κλήση για 3δευτερόλεπτα δεν ακουγετε τίποτα και μετά αρχίζω και ακούω κανονικά τον συνομιλητή μου. Μήπως έχω πειράξει κάποια ρύθμιση; Μπορει να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Μάστορα @elthis θα μας τρελανετε εντελώς ? Τι Rom είναι αυτή πάλι ? Απλά απίστευτη... Μια ερώτηση μόνο. Από τότε που έβαλα την Desense με sense 3 δεν μπορώ να συγχρονισω οποίο calendar και να χρησιμοποιήσω με το Facebook για να δω πχ τα γενέθλια των φίλων μου. Τι κάνω λάθος ?

 

Καλησπερα φιλε μου!

Εκτος απο την απαντηση που σου εδωσε ο φιλος πιο πριν εχω να πω τα εξης.

Πρωτον ελπιζω να φλασαρες το σωστο ζιπ για Facebook-Twitter για sense 3 που παρεθεσα στο τοπικ του Desense στο xda.

Δευτερον επιβεβαιωσε οτι εχεις τσεκαρισμενα στο accounts and sync ολα τα στοιχεια κατω απο το Facebook συμπεριλαμβανομενου και του calendar για να κανει sync.

Τριτον αν τιποτα απο τα παραπανω δεν δουλεψει τοτε δοκιμασε να κανεις clear το cache και το data για οτιδηποτε εχει σχεση με calendar και facebook απο το manage applications και μετα ξανακανε sync.

Τεταρτον σαν τελευταια λυση μπορεις να ξανακανεις install το ρομ απο την αρχη με full-wipe φυσικα..

Καμια φορα μονο αυτο βοηθαει :p

Ελπιζω να βοηθησα εστω και λιγο φιλε μου :)

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...