Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν με το καλό κυκλοφορήσει το mango, πιστεύετε ότι θα ήταν καλό να γίνει (από όσους φυσικά αντέχουν!) ένα reset στη συσκευή και να περαστεί το mango σε "καθαρή" συσκευή; Το λέω επειδή χρησιμοποιώ το κινητό εδώ και 3 εβδομάδες μόνο, δεν υπάρχουν πολλά αποθηκευμένα πράγματα που να με ενδιαφέρει να τα κρατήσω και θέλω να κάνω αλλαγές σεταρίσματος σε e-mail accounts κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

- ΟΚ ,ευχαριστώ!! ... το άλλο το είδες;;

New Official HTC 7 Mozart ROM with Mango leaked .... xda's

- Αλλά κι αυτή είναι ...7720.68 :confused: ... ενώ η επίσημη λέγεται ότι θα είναι ... 7720.500 !!!

 

Μακρια και αγαπημένοι ....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314967

πιστευω να ειναι και το ακριβες :)

 

Ναι αυτο θα ειναι, το εγραψα και αλλου στο φορουμ ...Ειναι η πιο πιθανη ημερομηνία (αν οχι και πιο γρηγορα !!!)

Link to comment
Share on other sites

http://pocketnow.com/windows-phone/editorial-windows-phone-7-is-winning

 

απλα για την ιστορια, τα wp7 εχουν αρχισει να αγαπιουνται πλεον απο ολο τον κοσμο και να κερδιζουν τους οπαδουσ τους!

καθε μερα ολα και περισοτερα καλα λογια λεγονται! ( για την ακριβια τους τελευταιουσ μηνες δεν εχω ακουσει ασχημα)

 

απο το αρθρο το καλυτερο σημειο ειναι πως η MS εχει παρει την αποφασγη ασχετους κοστους να τα δωσει ΟΛΑ στην πλατφορμα και αυτο μας χαροποιει ιδιαιτερα!! οποτε πολλα update και πολλα αλλα καλουδια ερχονται στο μελλον!!! απλα το ανεβασα γιατι νιωθω πως ειμαστε πολυ τυχεροι που εχομε ηδη συσκευη wp7 και πολοι απο μας την εχουν απο κτησει ακι σε πολυ καλη τιμη!!! ( οταν ισως ξεπουλαγαν μη εχοντας πιστη για τα wp7) (και πλεον οι τιμες θα ανεβουν κατακορυφα)

Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR
Παιδιά μου ήρθε το Dell Venue Pro. Πολύ καλό κινητό πράγματι. ΓΙΑΤΙ όμως δε μπορώ να μπω στο markeplace? Δοκίμασα ελληνικό Account, τίποτα. Υποτίθεται δεν πρέπει να δουλέψει αφού πλέον υποστηρίζεται η Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε το Dell Venue Pro. Πολύ καλό κινητό πράγματι. ΓΙΑΤΙ όμως δε μπορώ να μπω στο markeplace? Δοκίμασα ελληνικό Account, τίποτα. Υποτίθεται δεν πρέπει να δουλέψει αφού πλέον υποστηρίζεται η Ελλάδα;

 

η ελλαδα θα υποστηρηζετε με την επισημη κυκλοφορια και το update του mango! σε λιγο καιρο θα ειναι εφικτο

Link to comment
Share on other sites

http://pocketnow.com/windows-phone/editorial-windows-phone-7-is-winning

 

απλα για την ιστορια, τα wp7 εχουν αρχισει να αγαπιουνται πλεον απο ολο τον κοσμο και να κερδιζουν τους οπαδουσ τους!

καθε μερα ολα και περισοτερα καλα λογια λεγονται! ( για την ακριβια τους τελευταιουσ μηνες δεν εχω ακουσει ασχημα)

 

απο το αρθρο το καλυτερο σημειο ειναι πως η MS εχει παρει την αποφασγη ασχετους κοστους να τα δωσει ΟΛΑ στην πλατφορμα και αυτο μας χαροποιει ιδιαιτερα!! οποτε πολλα update και πολλα αλλα καλουδια ερχονται στο μελλον!!! απλα το ανεβασα γιατι νιωθω πως ειμαστε πολυ τυχεροι που εχομε ηδη συσκευη wp7 και πολοι απο μας την εχουν απο κτησει ακι σε πολυ καλη τιμη!!! ( οταν ισως ξεπουλαγαν μη εχοντας πιστη για τα wp7) (και πλεον οι τιμες θα ανεβουν κατακορυφα)

 

Οταν ολοι οι αλλοι αρχισουν να το ανακαλυπτουν εμεις εδω σε αυτη την παρεα θα ειμαστε βετεράνοι !!!! χα χα χα

 

Οσο για την τιμή ....Δεν θυμαμαι να εχω αγοράσει αλλο smartphone τοσα χρονια τοσο φτηνά (199) ....

Παντα πληρωνα 500-700 ευρώ (η δραχμες πιο παλια) ...

 

 

Παιδιά μου ήρθε το Dell Venue Pro. Πολύ καλό κινητό πράγματι. ΓΙΑΤΙ όμως δε μπορώ να μπω στο markeplace? Δοκίμασα ελληνικό Account, τίποτα. Υποτίθεται δεν πρέπει να δουλέψει αφού πλέον υποστηρίζεται η Ελλάδα;

 

Πες μας για την συσκευή ???

Ηταν η αγαπημένη μου συσκευή αλλα δεν την βρήκα πουθενα τοτε που εψαχνα !!! Ποσο την πηρες και απο που ???

Περιμενε το Mango ( μαλλον στις 15 Σεπ) για Marketplace η βαλε χωρα UK

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Οταν ολοι οι αλλοι αρχισουν να το ανακαλυπτουν εμεις εδω σε αυτη την παρεα θα ειμαστε βετεράνοι !!!! χα χα χα

 

Οσο για την τιμή ....Δεν θυμαμαι να εχω αγοράσει αλλο smartphone τοσα χρονια τοσο φτηνά (199) ....

Παντα πληρωνα 500-700 ευρώ (η δραχμες πιο παλια) ...

 

το radar και το titan ειδες τιμες? 600+ & 850 σε δολαρια αρχικες τιμες!!!!

παντος εδω το φορουμ ειναι τρομερο και μπραβο σε ολους μας που δεν υπαρχουν αντιδικιες ουτε καυγαδες που το μονο που κανουν ειναι να μεγαλονουν το φορουμ με αχρηστα πραγματα!!! να συνεχησουμε ετσι και να μοιραζομαστε τις γνωσεις! θυμαμαι οταν ειδα το πρωτο κινητο ena ericson με κεραια και μια μπαταρια οσο το σταθερο τηλεφωνο χαχαχα και τωρα εχουμε τα παντα στην τσεπη μας

Link to comment
Share on other sites

το radar και το titan ειδες τιμες? 600+ & 850 σε δολαρια αρχικες τιμες!!!!

HTC Titan and Radar appear on Amazon UK .... Titan=489,99 pounds

= 559 euro

 

- Το LG είναι άψογο ,αλλά ... θέλω μεγαλύτερη επιφάνεια :( ... το ίντερνετ ,το οποίο χρησιμοποιώ κατά κόρον ,θέλει μεγαλύτερη επιφάνεια εργασίας !!!

- Το Titan θα είναι ότι πρέπει στις 4,7",αλλά!!! .... 4,7" με 800*480 = παρωχημένη ανάλυση!!

- Πρέπει δηλαδή να αλληθωρίσουμε πάλι με το Galaxy note;;!!!!

 

- Δεν μπορούσαν οι διακονιάρηδες ,... οι παλιο φραγκοφονιάδες :whip: ,να βάλουν λίγο μεγαλύτερη ανάλυση;; :mad: .. ένα σωρό ευρώ μας ζητάνε ... πόσο παραπάνω θα τους στοίχιζε αν έβαζαν μια 1000άδα*600 ας πούμε;; ... και μην πείτε ότι δεν υποστηρίζεται απ' το λειτουργικο!!! ... σκέτη αγανάκτηση αυτοί της hTC ρε παιδί μου!! ... πολύ καρμίρηδες !!

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR
Οταν ολοι οι αλλοι αρχισουν να το ανακαλυπτουν εμεις εδω σε αυτη την παρεα θα ειμαστε βετεράνοι !!!! χα χα χα

 

Οσο για την τιμή ....Δεν θυμαμαι να εχω αγοράσει αλλο smartphone τοσα χρονια τοσο φτηνά (199) ....

Παντα πληρωνα 500-700 ευρώ (η δραχμες πιο παλια) ...

 

 

 

 

Πες μας για την συσκευή ???

Ηταν η αγαπημένη μου συσκευή αλλα δεν την βρήκα πουθενα τοτε που εψαχνα !!! Ποσο την πηρες και απο που ???

Περιμενε το Mango ( μαλλον στις 15 Σεπ) για Marketplace η βαλε χωρα UK

 

Παράγγειλα τη συσκευή από εξπάνσυς χθες το μεσημέρι και σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε στα χέρια μου με 330 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. από θέμα χαρακτηριστικών είναι πάρα πολύ καλή, ισάξια με καινούργια wp7.5 κινητά που θα κυκλοφορήσουν στην αγορά τις επόμενες μέρες. Είναι αρκετά μεγάλη σα συσκευή και μάλιστα όταν ανοίγεις το πληκτρολόγιο σε πιάνουν τα γέλια! μου θύμησε το αείμνηστο νοκια 7650! Το φυσικό πληκτρολόγιο μ εχει βολέψει πάρα πολύ γιατί το στέλνω καθημερινά πολλά mail. Η οθόνη είναι καταπληκτική, και γενικά η ποιότητα κατασκευής αξιοπρεπέστατη. Είχα, και έχω το Ν8 αλλά η εμπειρία χρήσης μου έσπασε κυριολεκτικά τα νεύρα. Το ψαχουλέυω από το μεσημέρι ασταμάτητα. Θα περιμένω την επίσημη έκδοση του mango μιας και δεν αργεί. Σκέφτομαι να ανεβάσω κι ένα hands on. Θα το ποστάρω εδώ. Γενικά είμαι υπερευχαριστημένος. Αν και στενοχωριέμαι που μετά απο χρόνια έφυγα από τη Νοκια, ελπίζω να επιστρέψω κάποια στιγμή. :D

Link to comment
Share on other sites

Το Titan θα είναι ότι πρέπει στις 4,7",αλλά!!! .... 4,7" με 800*480 = παρωχημένη ανάλυση!!

 

 

Μαζι σου κι εγω αλλα αν δε το δεις ζωντανα το κινητο δε ειναι απολυτο οτι δε θα σου αρεσει η οθονη του.

:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου κι εγω αλλα αν δε το δεις ζωντανα το κινητο δε ειναι απολυτο οτι δε θα σου αρεσει η οθονη του.

:)

- Είχα το dell streak στα τέλη του 2010 και ξέρω από πρώτο χέρι !! ... αλλά όπως είπα ,ενώ ζητούν ένα καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό για τη κτήση του ,δεν εισάγουν λίγη τεχνολογία αιχμής στην ανάλυση της οθόνης !!

- Το 800*480 ,είναι προπέρσινη ανάλυση και αρμόζει περισσότερο σε διαγωνίους 3,5"-4" κατά την άποψη μου .. για οθόνη 4,7" στα τέλη του 2011 ,θα ταίριαζε υψηλότερη ανάλυση!!

- Διαισθάνομαι πάντως ότι θα είναι δυνατό :) και εύχομαι τουλάχιστον να απεικονίζει πράγματι 16Μ χρώματα ,κάτι που δεν φαινόταν να απεικονίζει το HD7 όταν τo έβαλα δίπλα στο LG!! ... :X

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Είχα το dell streak στα τέλη του 2010 και ξέρω από πρώτο χέρι !! ... αλλά όπως είπα ,ενώ ζητούν ένα καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό για τη κτήση του ,δεν εισάγουν λίγη τεχνολογία αιχμής στην ανάλυση της οθόνης !!

- Το 800*480 ,είναι προπέρσινη ανάλυση και αρμόζει περισσότερο σε διαγωνίους 3,5"-4" κατά την άποψη μου .. για οθόνη 4,7" στα τέλη του 2011 ,θα ταίριαζε υψηλότερη ανάλυση!!

- Διαισθάνομαι πάντως ότι θα είναι δυνατό :) και εύχομαι τουλάχιστον να απεικονίζει πράγματι 16Μ χρώματα ,κάτι που δεν φαινόταν να απεικονίζει το HD7 όταν τo έβαλα δίπλα στο LG!! ... :X

 

To HD7 εχει απλη LCD οθονη ενω το Trophy πχ εχει SLCDπου δειχει πολυ-πολυ καλυτερη αν τα βαλεις διπλα-διπλα

Link to comment
Share on other sites

To HD7 εχει απλη LCD οθονη ενω το Trophy πχ εχει SLCDπου δειχει πολυ-πολυ καλυτερη αν τα βαλεις διπλα-διπλα

- To Trophy δεν το έχω πετύχει πουθενά "ζωντανό" να το περιεργαστώ!!! ... πάντως μου έκανε εντύπωση η διαφορά στο χρώμα του HD7 συγκριτικά με το LG !!!!

 

- Το παρακάτω το είδες;;

Nvidia CEO expects Windows Phone 7 apps to run on Windows 8

- Δυνατές εξελίξεις αναμένονται ... το πήρε σοβαρά ο Βασίλακας!!!! :D

 

Is an Orientation Lock coming to Windows Phone 7? :confused:

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- To Trophy δεν το έχω πετύχει πουθενά "ζωντανό" να το περιεργαστώ!!! ... πάντως μου έκανε εντύπωση η διαφορά στο χρώμα του HD7 συγκριτικά με το LG !!!!

 

- Το παρακάτω το είδες;;

Nvidia CEO expects Windows Phone 7 apps to run on Windows 8

- Δυνατές εξελίξεις αναμένονται ... το πήρε σοβαρά ο Βασίλακας!!!! :D

 

Ναι το διαβασα ...

Μια Alpha Windows 8 που ειδα και επεξεργαστηκα για λιγο ειδα οτι εχει μεσα πολλες βιβλιοθηκες απο το WP7 ...

Νομιζω οτι αν το αποφασισει η MS τοτε αυτο θα γινει ...Ολες οι εφαρμογες θα τρεχουν και στο pc me Windows 8

 

Και ναι το εχουν παρει πολυ σοβαρα το θεμα με τα WP7 ... και θα του ριχνουν λεφτα μεχρι να πετυχει ...Αυτο ειναι σιγουρα

πολυ καλο για μας..

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται πολύ καλό, τώρα θα φανεί ποιος κάνει σοβαρή δουλειά και ποιος απλά πουλάει gadgets, πιστεύω ότι αυτό το μοτίβο του ενοποιημένου συστήματος είναι η επόμενη μέρα στον χώρο των υπολογιστών για να δούμε ποιος θα προλάβει πρώτος :)

 

και αυτό το lock orientation όντως είναι πολύ χρήσιμο !

 

 

http://pocketnow.com/windows-phone/editorial-windows-phone-7-is-winning

 

απλα για την ιστορια, τα wp7 εχουν αρχισει να αγαπιουνται πλεον απο ολο τον κοσμο και να κερδιζουν τους οπαδουσ τους!

καθε μερα ολα και περισοτερα καλα λογια λεγονται! ( για την ακριβια τους τελευταιουσ μηνες δεν εχω ακουσει ασχημα)

 

απο το αρθρο το καλυτερο σημειο ειναι πως η MS εχει παρει την αποφασγη ασχετους κοστους να τα δωσει ΟΛΑ στην πλατφορμα και αυτο μας χαροποιει ιδιαιτερα!! οποτε πολλα update και πολλα αλλα καλουδια ερχονται στο μελλον!!! απλα το ανεβασα γιατι νιωθω πως ειμαστε πολυ τυχεροι που εχομε ηδη συσκευη wp7 και πολοι απο μας την εχουν απο κτησει ακι σε πολυ καλη τιμη!!! ( οταν ισως ξεπουλαγαν μη εχοντας πιστη για τα wp7) (και πλεον οι τιμες θα ανεβουν κατακορυφα)

 

για μένα που αγόρασα 230 ευρώ το omnia 7 με super amoled 4", δεν νομίζω ότι υπήρχε καλύτερη επιλογή σε αυτή την κατηγορία, υστερεί βέβαια λίγο σε γραφικά αλλά ούτως η άλλως δεν παίζω παιχνίδια.. εμένα αυτό που με έκανε να το πάρω είναι η δυναμική εξέλιξης που του έδωσε η MS και η διαφορετικότητα του από όλα τα κλασικά συστήματα των άλλων εταιριών, google, apple..

ελπίζω να μην ανέβουν οι τιμές :p

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

το θεμα με την αναλυση 800χ480 ειναι αποφαση της MS να εχουν ολα τα wp7 μια κοινη αναλυση! αλλα εχει κρατησει ανοιχτο το παραθυρο για αλλη αναλυση! πχ αν αλλαξουν σε μια μεγαλυτερη ολες οι εφαρμογες οι οποιες εχουν φτιαξει το UI τους σωστα θα τρεχουν τελεια!

 

οσο αφορα τα γραφικα στα παιχνιδια και αυτα εμενα μαρεσουν δεν εχω κανενα προβλημα ισα ισα που μερικα παιχνιδια εχουν τελεια γραφικα! το μονο κακο ειναι το 30 fps limit του xna! αλλα αυτο το αλλαζουν πιστευω ανετα σε 60!!! και το xna ειναι η πλατφορμα του XBOX οποτε καλυπτει απιστευτα γραφικα, απλα πρπεει να περασουν αυτη την τεχνολογια αργα με σταθερα βηματα στα κινητα

 

χαχαχαχαχαχαχ δειτε διαφημηση

http://www.youtube.com/watch?v=EIz4C93i-U8&feature=player_embedded#!

Edited by ViEL
Link to comment
Share on other sites

απο το αρθρο το καλυτερο σημειο ειναι πως η MS εχει παρει την αποφασγη ασχετους κοστους να τα δωσει ΟΛΑ στην πλατφορμα

 

 

Δηλαδή εννοείς και μεταφορά αρχείων με bluetooth και εγκατάσταση προγραμμάτων από την κάρτα μνήμης όπως στα wm 6.5 ?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχ δειτε διαφημηση

http://www.youtube.com/watch?v=EIz4C93i-U8&feature=player_embedded#!

 

Και οι ξεκαρδιστικές συνέχειες εδώ: :lol:

http://youtu.be/wOfGYDiKryA

http://youtu.be/5hmaX2YCFWc

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείς και μεταφορά αρχείων με bluetooth και εγκατάσταση προγραμμάτων από την κάρτα μνήμης όπως στα wm 6.5 ?

 

κοιτα να δεις για το bluetooth εχω ακουσει πως το tango update θα εχει καλυτερη υποστηρηξη στο bluetooth! τωρα αυτο τι ακριβως σημαινει και ποσο αληθες ειναι δεν ξερω! οσο για εγκατασταση προγραμματων μεσω sd card αυτο μπορει να γινει και τωρα να βγει ενα προγραμμα το οποιο να διαωαζει το xap αρχειο και να κανει εσωτερικα την ιδια συσνδεση που κανει το zune! δεν ξερω ομως ποσο ευκολο ειναι να γινει! οταν λεω γενικα πως η mS θα υποστηριξει το λειτουργηκο της ενωω πως θα δωσει χρημα μεχρι να καταφεροι να στρεψει το ενδιαφερων των developers σε μεγιστο βαθμο! ωστε να βγουνε πολλες εφαρμογες χρησημες! και να κανει αλαγες και ενσωματωσεις στο λειτουργηκο... τωρα τι πως και γιατι αυτα θα τα δειξει το μελλον! προς το παρον εχοθμε ανοδο και αυτο ειναι πολυ καλο

 

Και οι ξεκαρδιστικές συνέχειες εδώ: :lol:

http://youtu.be/wOfGYDiKryA

http://youtu.be/5hmaX2YCFWc

 

χαχαχ σε λιγο θα γυρησουν και σιριαλ χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,πως μπορούμε να περασουμε ebook μεσο του Zune;

 

 

Σε τι μορφή θα ειναι και με τι θα τα διαβασεις ??? Υπαρχουν στο Market εφαρμογες e-book readers Ριξε μια ματια εκει

Aυτος ειναι απο τους γνωστους ....http://www.windowsphoneapplist.com/freda-a1338.html

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κύριοι.

Ξέρετε να υποθέσω το γνωστό θέμα του λειτουργικού με τα ασύρματα bluetooth handsets, όπου μόνο για μουσική και ομιλία κάνουν. Αν βάλεις δηλαδή ένα βίντεο να παίξει ή κανένα πρόγραμμα streaming radio (πχ tunein) αυτό θα παίξει από το μεγάφωνο. Αν θέλετε σε αυτές τις περιπτώσεις ακουστικά, μόνο ενσύρματα.

Λοιπόν σήμερα δοκίμασα το Navigon και προς μεγάλη μου έκπληξη το ασύρματο bluetooth άκουγες τις οδηγίες του προγράμματος! Ό,τι πρέπει δηλαδή πχ αν δε θες να κοιτάς το κινητό (τοχεις στην τσέπη) και θέλεις οδηγίες, οπότε απλά ακούς και πηγαίνεις ξέρωγω.

Αυτά. Ελπίζω η μλκία με το bluetooth στην τελική mango να τη φτιάξουν.

LG Optimus 7 με 7720 RTM εδώ ε.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , αντιμετωπίζω ένα χαζό πρόβλημα με τις επαφες στο trophy μου.

Ενα δεχομαι κανονικα τα Mail απο το Live account μου , οτι αλλαγές κανω στις επαφες απο το pc (Live account) δεν μου τις ενημερωνει στο τηλ.

Ενώ το αντίθετο γίνεται (αλλαγή στο κινητό ενημερώνει το web)

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι στις ρυθμίσεις του λογαριασμού στο κινητό

settings --> email & accounts --> Windows live ,στο content to Synchronize εμφανίζει μονο email !!

ενω πριν μπεις μεσα στο μενου του Live account δείχνει οτι συγχρονίζει τα πάντα

 

Βοήθεια κανείς ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...