Jump to content

[ROM] CyanogenMod 7


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν λειτουργει σε cm7, αλλα το ειχα δοκιμασει παλιοτερα και δεν με ενθουσιασε. Ευχαριστω παντως για την προταση:)

για να περασω απο juwe σε cyan κανω τα wipes απο το cwm και περναω η να κανω trepartition μεσω odin πρωτα?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνησω απολυτως Μακη. Επιπλεον να πω οτι και για μενα ο στοκ απεδειχθη η αριστη επιλογη, καθως με τον neo αντιμετωπισα μερικα fc καθως και αυξημενη καταναλωση. Επισης, θα ηθελα παρα πολυ να μπορεσω να χρησιμοποιησω το BLN, αλλα δυστυχως το ξεπατωσα στις δοκιμες για να το κανω να λειτουργησει και δοκιμαστηκε αρκετα η υπομονη μου. Το μονο που μενει τωρα ειναι να γινουν βελτιωσεις στον κερνελ ωστε να μπορεσει να υποστηριξει τις αλλαγες που εγιναν στο FM radio της τελευταιας nightly.

 

Δεν ειχα ποτε προβλημα με τα Led-notif με Neo && Glitch kernels

Link to comment
Share on other sites

για να περασω απο juwe σε cyan κανω τα wipes απο το cwm και περναω η να κανω trepartition μεσω odin πρωτα?

 

Κάνε wipe data,cache,dalvik και power off (όχι reboot).Πέρασε την jvr με repartition, μετά ένα κερνελ για να έχεις cwm, βάζεις την cm7 στην sd του κινητου, μπαίνεις recovery-mounts & storage-format cache,data,dbdata,system, μετα advanced-wipe dalvik cache (μην ξεχαστεις και κάνεις reboot!). Τώρα κάνεις instal τη ρομ (install zip from sd :p ) και μόλις τελειώσει αυτό πηγαίνεις advanced-fix permissions. Reboot! έτοιμος και καθαρός! :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω ηδη JVR και semaphore 1.6.0 αν θελησω να την περασω κανω απλα τα σχετικα wipes και την περναω ετσι;

Λογικα θα μετατρεψω απο ext4 που ειναι τωρα τα αρχεια σε rfs πρωτα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω ηδη JVR και semaphore 1.6.0 αν θελησω να την περασω κανω απλα τα σχετικα wipes και την περναω ετσι;

Λογικα θα μετατρεψω απο ext4 που ειναι τωρα τα αρχεια σε rfs πρωτα.

 

μπορεις να την περασεις. οχι κανοντας "wipes" ομως. το μονο wipe που θα κανεις ειναι το cache,dalvik cache. για να κατσει καλα χρειαζεται "Format" οτι ειπα παραπανω.

να μην ξεχασεις να εχεις βαλει την ρομ στο κινητο πριν τα σβησεις ολα. επισης μετα τα wipe και τα format, ΔΕΝ κανουμε reboot. φλασαρουμε τη ρομ, κανουμε fix permissions και μετα reboot! (εξηγουμεθα να μην παρεξηγουμεθα..!:p)

καλο ειναι να εχεις γυρισει σε rfs. η cm7 δεν εχει rfs filesystems. εχει ext4 και yaffs2.

 

(σε περιπτωση που το κινητο μετα το boot μας βαζει σε recovery και δεν ανοιγει, ξανακανουμε Install τη ρομ,fix permissions,wipe data,cache,dalvik και reboot.)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μπηκα και γω στον πειρασμο να βαλω cyan.μολις την περασα οποτε δε θα κανω καποιο σχολιο.το θεμα ειναι οτι δε βλεπει ομως το ασυρματο ρουτερ μου...

edit τo βρηκα!!καιρος για μονταρισμα τωρα!!!

2ο edit: εβαλα και neo9 redux v5 κερνελ και το κινητο φαινεται ακομα πιο γρηγορο!!το μονο σπαστικο ειναι το voodoo colour...

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το neo17 butterfly με stock color πολυ καλος κερνελ

 

που μοπρω να τον βρω?εψαξα στο xda αλλα μεχρι neo 16 βρηκα...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

που μοπρω να τον βρω?εψαξα στο xda αλλα μεχρι neo 16 βρηκα...

 

http://www.galnetmiui.co.uk/content/forum/index.php?board=7.0

 

στα εμφανιζει ? αν οχι κανε register.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μπηκα και γω στον πειρασμο να βαλω cyan.μολις την περασα οποτε δε θα κανω καποιο σχολιο.το θεμα ειναι οτι δε βλεπει ομως το ασυρματο ρουτερ μου...

edit τo βρηκα!!καιρος για μονταρισμα τωρα!!!

2ο edit: εβαλα και neo9 redux v5 κερνελ και το κινητο φαινεται ακομα πιο γρηγορο!!το μονο σπαστικο ειναι το voodoo colour...

 

δοκιμασε μεσα απτο Voodoo control να σετταρεις τα εξης :

Color profile > Voodoo profile v1

Screen RGB multipliers RED: 3354165120 / GREEN: 3333712640 / BLUE: 3507556800

Screen v1 gamma hack: Red: -11 / Green: -18 / Blue: -11

 

Και θα εχεις top colours :) (Συγνωμη για το 2πλο ποστ.)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μεσα απτο Voodoo control να σετταρεις τα εξης :

Color profile > Voodoo profile v1

Screen RGB multipliers RED: 3354165120 / GREEN: 3333712640 / BLUE: 3507556800

Screen v1 gamma hack: Red: -11 / Green: -18 / Blue: -11

 

Και θα εχεις top colours :) (Συγνωμη για το 2πλο ποστ.)

 

δεν ειναι και ασχημα!απλα πως νμα τα πω,πολυ ζωγραφιστα,πολυ ζωντανα να το πω?ασχημα παντως οχι!ευχαριστω

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα αλλα θα μεινω λιγο με αυτον να δω πως παει...

μια απορια,πως βλεπω απο τον file explorer τα αρχεια που εχω στη εξωτερικη sd?

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα αλλα θα μεινω λιγο με αυτον να δω πως παει...

μια απορια,πως βλεπω απο τον file explorer τα αρχεια που εχω στη εξωτερικη sd?

 

mnt/emmc.

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα αλλα θα μεινω λιγο με αυτον να δω πως παει...

μια απορια,πως βλεπω απο τον file explorer τα αρχεια που εχω στη εξωτερικη sd?

 

/emmc ειναι το directory

Link to comment
Share on other sites

/emmc ειναι το directory

 

εισαι θεος,να σαι καλα για τις αμεσες απαντησεις σου!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μεσα απτο Voodoo control να σετταρεις τα εξης :

Color profile > Voodoo profile v1

Screen RGB multipliers RED: 3354165120 / GREEN: 3333712640 / BLUE: 3507556800

Screen v1 gamma hack: Red: -11 / Green: -18 / Blue: -11

 

Και θα εχεις top colours :) (Συγνωμη για το 2πλο ποστ.)

 

 

Ωραία settings. Ζωηρά, έντονα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόχειρο το λινκ από το ποστ με όλα τα theme chooser themes στο xda? Δεν το έκανα bookmark και δεν το βρίσκω γκρρρρ!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόχειρο το λινκ από το ποστ με όλα τα theme chooser themes στο xda? Δεν το έκανα bookmark και δεν το βρίσκω γκρρρρ!:mad:

 

εδω εισαι http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=527

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόχειρο το λινκ από το ποστ με όλα τα theme chooser themes στο xda? Δεν το έκανα bookmark και δεν το βρίσκω γκρρρρ!:mad:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1167075 αυτο ζητας Βασιλη?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

 

 

Σας ευχαριστώ και τους 2, ειδικά τον Παναγιώτη αυτό ακριβώς έψαχνα! ;) Εεε ρεεεε στραβωμάρα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2, ειδικά τον Παναγιώτη αυτό ακριβώς έψαχνα! ;) Εεε ρεεεε στραβωμάρα!

 

Πειτε με παραξενο,περιεργο δε ξερω τι αλλο,αλλα κανενα ραδιο της προκοπης μπορουμε να εχουμε στην cm?

εχω την #100,να βαλω την τελευταια?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πειτε με παραξενο,περιεργο δε ξερω τι αλλο,αλλα κανενα ραδιο της προκοπης μπορουμε να εχουμε στην cm?

εχω την #100,να βαλω την τελευταια?

Modem εννοεις ετσι? Τα 2 επικρατεστερα ειναι της JVQ και της JVR, αν και της JVR ειχε μεγαλη καταναλωση σε μενα οταν την δοκιμασα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Modem εννοεις ετσι? Τα 2 επικρατεστερα ειναι της JVQ και της JVR, αν και της JVR ειχε μεγαλη καταναλωση σε μενα οταν την δοκιμασα.

 

αν θυμαμαι καλα και γω το ραδιοφωνο ειναι μεσα στο modem..αλλα δε παιρνω και ορκο.το ραδιοφωνο που εχει η cm ειμαι για κλαμματα και θελω να δω αν καπιος ξερει αν γινετε αλλαγη.

edit:βρηκα στο μαρκετ το ραδιοφωνο spirit.παιζει πολυ καλα μονο σε cm7 αλλα κλασσικα δεν εχει πολυ καλο σημα.ειναι ενα δειγμα βελτιωσης παντως!

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα και γω το ραδιοφωνο ειναι μεσα στο modem..αλλα δε παιρνω και ορκο.το ραδιοφωνο που εχει η cm ειμαι για κλαμματα και θελω να δω αν καπιος ξερει αν γινετε αλλαγη.

edit:βρηκα στο μαρκετ το ραδιοφωνο spirit.παιζει πολυ καλα μονο σε cm7 αλλα κλασσικα δεν εχει πολυ καλο σημα.ειναι ενα δειγμα βελτιωσης παντως!

 

Όχι, ο Παναγιώτης πίστεψέ ότι εννοούσες το radio-modem ενώ εσύ ρωτάς για την εφαρμογή fm radio.

Ενημερωτικά, η cm7 έχει πολύ δυσλειτουργικό fm radio γιατί οι συγκεκριμένοι drivers της samsung δεν είναι προσβάσιμοι λόγω πνευματικών δικαιωμάτων. Αυτήν τη στιγμή που μιλάμε όμως βρισκόμαστε στην διαδικασία βελτίωσης της κατάστασης πολύ σύντομα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...