Jump to content

Αξεσουάρ για Samsung Android (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


TonyK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ποιοτητα ηταν ελεινη σιγουρα, απλα επειδη ειμαι και ψιλοπεριεργος με αυτα και δεν μπορω να μην γλιστραει τελειως το δαχτυλο μου, δεν την αντεξα.

 

Βλ. το παραπάνω μήνυμα :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλ. το παραπάνω μήνυμα :)

 

Καλα την τοποθετησα, ειμαι σιγουρος γιαυτο. Δεν δοκιμασα και οσες υπαρχουν αλλα μαλλον σαν ιδεα δεν ταιριαζουν και πολυ σε εμενα.:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

βασικα παιδια εχει μεμβρανες και μεμβρανες...καποιες καλες καποιες κακες και καποιες απλα με καλο promotion

 

πχ η invisible shield ειναι αθλια!κολαει το δαχτυλο και η εφαρμογη της ειναι δυσκολη(ψεκασμα με υγρο και βλακιες)

η sgp ultra clear ειναι για μενα πολυ κομπλε...Σαν να μην εχω τπτ.Και κανει λιγοτερες δαχτυλιες απο οτι χωρις μεμβρανη

Αλλα κανει γυρω στα 10+ οι 2

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

βασικα παιδια εχει μεμβρανες και μεμβρανες...καποιες καλες καποιες κακες και καποιες απλα με καλο promotion

 

πχ η invisible shield ειναι αθλια!κολαει το δαχτυλο και η εφαρμογη της ειναι δυσκολη(ψεκασμα με υγρο και βλακιες)

η sgp ultra clear ειναι για μενα πολυ κομπλε...Σαν να μην εχω τπτ.Και κανει λιγοτερες δαχτυλιες απο οτι χωρις μεμβρανη

Αλλα κανει γυρω στα 10+ οι 2

 

αν και ειναι εκτος θεματος οι μεμβράνες, η sgp ultra clear είναι ίσως από τις καλύτερες που κυκλοφορούν για το γάλαξυ...Είναι σαν να μην την έχει. Τα αξίζει τα λεφτά της και με το παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Έχω διαβάσει πολλά αν και αυτό είναι το πρώτο μου ποστ :)

Θα ήθελα να ρωτήσω τους ειδικούς και όσους έχουν δοκιμάσει τις μεμβράνες της SGP ποια από τις 2 προτιμούν για το γαλαξία :

 

1) Tην Crystal Clear ?? :

http://cgi.ebay.com/SGP-ULTRA-CRYSTAL-Screen-Film-Samsung-Galaxy-S-i9000-/270646089227?pt=PDA_Accessories&hash=item3f03c3960b#ht_7464wt_905

 

2) Την Ultra Oleophobic ?? :

http://cgi.ebay.com/SGP-ULTRA-Oleophobic-Screen-Film-Samsung-Galaxy-S-i9000-/270661495179?pt=PDA_Accessories&hash=item3f04aea98b#ht_7206wt_927

 

Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες να λένε οι περισσότεροι υπέρ της Crystal Clear σε σχέση με άλλες μεμβράνες αλλά η ερώτησή μου είναι σε σχέση με τη "συμπατριώτισσά" της, την Oleophobic !

 

Ευχαριστώ :)

Edited by somebilly
- Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!πριν λίγες μερες ειχα πάρει απο το εbay αυτην την καρτα http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110556524129

 

Στο galaxy s δεν αναγνωρίζεται.Επίσης την δοκιμασα σε sony ericsson satio,nokia express music 5530,σε ενα lg δεν θυμαμαι μαρκα,και σε ενα usb ανταπτορα.Η καρτα δεν αναγνωριζεται καθολου ωστε να μπορω να τις κανω μορφοποίηση.Δοκιμασα επίσης και αυτο το εργαλέιο

http://www.sdcard.org/consumers/formatter_3 ,και συνδεσα το κινητο και μου βρήκε μονο την sd του κινητου.Εγραψα email στον seller οτι δεν δουλευει,και αρχισε να μου λεει οτι ειναι περιεργο και οτι η καρτα δοκιμαστηκε πριν την στειλει.Επισης μου πε να την καθαρισω με ενα στεγνο πανι,και να τις ξεκλειδωσω την ασφαλεια,που φυσικα δεν εχει.Εχετε δει Micro sd με ασφαλεια?γιατι εγώ οχι.Τελος μου πε να του την στειλω πισω που αυτο ειναι απαραδεκτο,γιατι τσαμπα λογικα δεν ταχυδρομειτε.Προτεινετε καποια αλλη λυση;

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!πριν λίγες μερες ειχα πάρει απο το εbay αυτην την καρτα http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110556524129

 

Στο galaxy s δεν αναγνωρίζεται.Επίσης την δοκιμασα σε sony ericsson satio,nokia express music 5530,σε ενα lg δεν θυμαμαι μαρκα,και σε ενα usb ανταπτορα.Η καρτα δεν αναγνωριζεται καθολου ωστε να μπορω να τις κανω μορφοποίηση.Δοκιμασα επίσης και αυτο το εργαλέιο

http://www.sdcard.org/consumers/formatter_3 ,και συνδεσα το κινητο και μου βρήκε μονο την sd του κινητου.Εγραψα email στον seller οτι δεν δουλευει,και αρχισε να μου λεει οτι ειναι περιεργο και οτι η καρτα δοκιμαστηκε πριν την στειλει.Επισης μου πε να την καθαρισω με ενα στεγνο πανι,και να τις ξεκλειδωσω την ασφαλεια,που φυσικα δεν εχει.Εχετε δει Micro sd με ασφαλεια?γιατι εγώ οχι.Τελος μου πε να του την στειλω πισω που αυτο ειναι απαραδεκτο,γιατι τσαμπα λογικα δεν ταχυδρομειτε.Προτεινετε καποια αλλη λυση;

 

Eίναι πολύ συχνό φαινόμενο αυτό, ειδικά με μάρκα μ'έκαψες κάρτες από ebay, πάντα έχει ρίσκο. Κάποιοι απατεώνες μάλιστα πουλάνε 1GB κάρτες πειραγμένες για να φαίνονται 32GB και πιάνουν κορόιδα... γράψτου ότι θέλεις full refund including postage, και αν δε σου το κάνει όταν πάρει την κάρτα βάλτου negative feedback. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Η κάρτα είναι ΠΟΛΥ ακριβή πάντως, γι'αυτό που είναι. Aυτήν εδώ που είναι απλά άψογη, έχει σχεδόν την ίδια τιμή...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Thanx Alex αλλα τώρα παει εσκασα 18 ευρω για να παρω μια απο multirama η οποια εινα 4 class μαρκας Verbatim.Tωρα για να γινει full refund θα πρεπει να του την επιστρεψω πισω σωστα;Δεν θα θελει και κανα 5νταευρω να την στειλω?Τι προτεινεις;λες να την κρατησω και του κανω Negative feedback η να προχωρησω σε διαδικασια να του τη στειλω πισω.Φοβαμαι μηπως μου πει οτι δεν του την εστειλα και τετοια κουλα..
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα φορτιστη απο το vodafone joy 845.αυτος ειναι με usb (ξεχωριστο το καλωδιο απο την πριζα).ειναι συμβατο με το samsung galaxy 3 η θα δημιουργησει προβλημα στην μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψαχνω να βρω bluetooth handsfree με οθονη για να μπορω να βλεπω τις κλησεις...εχετε κατι να μου προτεινετε?

 

Ευχαριστω

 

 

Caller ID & Music ID :happy: + FM Radio, MW600 The king!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω ενα φορτιστη απο το vodafone joy 845.αυτος ειναι με usb (ξεχωριστο το καλωδιο απο την πριζα).ειναι συμβατο με το samsung galaxy 3 η θα δημιουργησει προβλημα στην μπαταρια?

 

Πρόβλημα δεν θα δημιουργήσει. Ρίξε μια ματιά ωστόσο και στις εξόδους του (Volt & mAh) και μάλλον θα είναι τα ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά!

 

Πήρα πριν λίγες μέρες το samsung galaxy mini! Έχει κανείς να μου προτείνει κάποια καλή μεμβράνη για την οθόνη?

 

Thanks!:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά!

 

Πήρα πριν λίγες μέρες το samsung galaxy mini! Έχει κανείς να μου προτείνει κάποια καλή μεμβράνη για την οθόνη?

 

Thanks!:happy:

 

Στο ebay θα βρεις πληθώρα επιλογών και στις καλύτερες τιμές.

 

Επίσης αν θες γράψε όπως όλοι μας μιας και η συνολική μορφοποίηση κειμένου δεν επιτρέπεται. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν κάναμε όλοι το ίδιο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και από μένα. Παρακολουθώ το forum εδώ και αρκετό καιρό, αν και γράφω σπάνια σε αυτό! Ομολογώ οτι με έχει εντυπωσιάσει η πληρότητα των θεμάτων με τα οποία καταπιάνεται και πραγματικά μπορεί κάποιος να βρει βοήθεια σε οποιαδήποτε πρόβλημα αντιμετωπίζει απλά διαβάζοντάς το κατάλληλο θέμα!!! Θα ήθελα, εάν είναι δυνατόν κάτι τέτοιο μια απάντηση στο εξής πρόβλημα:

Μια φίλη μου έχει το Samsung Galaxy S (8GB version) και έχει χάσει το αρχικό ενσύρματο handsfree που είχε η συσκευή από τον κατασκευαστή μέσα στη συσκευασία. Αγόρασε λοιπόν από ένα κατάστημα με είδη κινητής τηλεφωνίας ένα γνήσιο ενσύρματο Samsung handsfree (όχι απλά στερεοφωνικά ακουστικά) το οποίο, όπως αναφερόταν στη συσκευασία του είναι κατάλληλο για το Galaxy S (πράγματι το βύσμα ταιριάζει ακριβώς)! Όταν συνέδεσε το handsfree στο τηλέφωνο μπορούσε μεν ν' ακούσει μουσική από τη συσκευή, έστω και με προβλήματα στον ήχο (διακοπές και αυξομειώσεις της έντασής του), αλλά δεν μπορούσε καθόλου να κάνει οποιαδήποτε συνομιλία, αφού το ακουστικό δε λειτουργούσε καθόλου σας handfree, αφού ούτε άκουγε τον συνομιλητή της, ούτε ήταν δυνατό να την ακούσει εκείνος! Πριν ζητήσει την αντικατάσταση του ακουστικού, μήπως κανένας από εσάς γνωρίζει εάν υπάρχει κάποιο θέμα ή ασυμβατότητα με τα γνήσια ασύρματα ακουστικά-handsfree της Samsung που κυκλοφορούν στο εμπόριο και αναφέρουν ότι είναι συμβατά με το Galaxy S ή το Galaxy S II? Μήπως είναι κάποιο θέμα ρυθμίσεων από τη συσκευή? Μήπως υπάρχει κάποια ασυμβατότητα των handsfree αυτών της Samsung με τα Galaxy S & Galaxy S II? Τι λύση μου προτείνετε? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας!:):):)

Seize The Day Now! Tomorrow Would Be Too Late!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα συνιστούσα να απευθυνθείς στο σχετικό θέμα που υπάρχει συγκεκριμένα για το Galaxy S. Οι κάτοχοι εκεί θα σε βοηθήσουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς βάση GPS που να κρατάει καλά το Nexus S? Θα προτιμούσα χωρίς βεντούζα, γιατί θέλω να το βάλω στο ταμπλό του αυτοκινήτου και όχι στο παρμπρίζ..

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε φόρουμ αυτοκινήτων βρήκα αυτό: Holders for Nexus S GT-I9023

Δε το έχω αγοράσει αλλά φαίνεται καλή λύση! (Το συνδυάζεις με ένα Proclip ανάλογα το αυτοκίνητό σου)

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε γι αυτή την θήκη http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/PURO-Silicon-Case-Nexus-S-Black-SAMSI9020SBLK.htm .Από τις φώτο δεν βλέπω να προστατεύει την οθόνη.αξίζει; Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε γι αυτή την θήκη http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/PURO-Silicon-Case-Nexus-S-Black-SAMSI9020SBLK.htm .Από τις φώτο δεν βλέπω να προστατεύει την οθόνη.αξίζει;

 

Μάπα, είναι...

Το αγόρασα εγώ χωρίς να ξέρω ότι είναι για την AMOLED έκδοση (ο υπάλληλος του πλαισίου έλεγε ότι εφαρμόζει τέλεια)

με το ζορι χωράει το κινητό! Σήμερα παρήγγειλα άλλη απο ebay...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

έχεις να προτείνεις καμιά καλή-οικονομική;

 

Εγώ έχω πάρει αυτή Momax iCase Pro PC TPU Soft Case Cover Nexus S Black. Την έχουν προτείνει και άλλα παιδιά στο thread. Καλή είναι και ταιριάζει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

@haki http://www.ebay.co.uk/itm/170592780010?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 Αυτή η θήκη κολλάει απο πίσω? Ή μπαινοβγαίνει άνετα σε τσέπες και τα σχετικά? Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

@haki http://www.ebay.co.uk/itm/170592780010?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 Αυτή η θήκη κολλάει απο πίσω? Ή μπαινοβγαίνει άνετα σε τσέπες και τα σχετικά?

 

Μπορεις να δεις και αυτην εδω που ειναι απο τις λιγες φτιαγμενες θηκες για το 9023! Την εχω παρει και εχει πολυ καλη εφαρμογη. το πισω μερος της ειναι απο σκληρο πλαστικο και δεν κολαει στην τσεπη!!

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δεις και αυτην εδω που ειναι απο τις λιγες φτιαγμενες θηκες για το 9023! Την εχω παρει και εχει πολυ καλη εφαρμογη. το πισω μερος της ειναι απο σκληρο πλαστικο και δεν κολαει στην τσεπη!!

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260829869996&rvr_id=262093168822&clk_rvr_id=262093168822&mfe=sidebar

αυτη η θηκη βοηθαει να μην ανεβαινει η θερμοκρασια του κινητου,ειναι τελεια την πηρα πριν λιγες μερες.(9023)

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260829869996&rvr_id=262093168822&clk_rvr_id=262093168822&mfe=sidebar

αυτη η θηκη βοηθαει να μην ανεβαινει η θερμοκρασια του κινητου,ειναι τελεια την πηρα πριν λιγες μερες.(9023)

 

Αυτήν παρήγγειλα και εγώ,

μαζί με αυτή: http://www.ebay.com/itm/Leather-Case-Pouch-Protector-Samsung-i9023-Nexus-S-/250885301930?pt=PDA_Accessories&hash=item3a69ede6aa

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...