Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιο πρόγραμμα για εύκολη και γρήγορη μετατροπή ?

Η μετατροπή γίνεται από το PC και μετά αντιγραφή της ταινίας στο τηλέφωνο ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιο πρόγραμμα για εύκολη και γρήγορη μετατροπή ?

Η μετατροπή γίνεται από το PC και μετά αντιγραφή της ταινίας στο τηλέφωνο ?

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Xilisoft HD Video Converter 6 το οποίο έχει έτοιμο προφίλ για android και τις διαστάσεις του Ace, και το μόνο που αλλάζω είναι η ένταση, δλδ το βάζω στο 150% να είναι λίγο πιο δυνατό. Βγάζει mp4 και αν έχεις υπότιτλους τους παίζει κατευθείαν το mVideoPlayer. Την ταινία μπορείς να την έχεις όπου γουστάρεις στην SD κάρτα σου. Αλλά ίσως ξεφεύγουμε από το θέμα του topic...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

πρωτοφανές να παίρνουν αναβάθμιση οι branded συσκευές πρώτα ! Αντε ανυπομονώ !!!!
Link to comment
Share on other sites

βρήκα Bug στην Gingerbread ... :worry::worry: (εκτός και αν δεν το κάνει σε εσάς που την περάσατε οπότε το αναφέρετε για να δω τι μπορώ να κάνω).

 

Πατώντας παρατεταμένα το κουμπί του Power δεξιά έβγαζε μια οθόνη για Flight mode, Αθόρυβο κτπ και ανάμεσά τους είτε την επιλογή για "Λειτουργία δικτύου δεδομένων" όπου εκεί ενεργοποιούσες ή απ απεργοποιούσες τα δεδομένα.

Με την Froyo δούλευε κανονικά η επιλογή αυτή. Με την Ginderbread δεν αλλάζει η επιλογή και πρέπει να πας από τις ρυθμίσεις για να αλλάξεις την επιλογή.

Οι λοιπές επιλογές του συγκεκριμένου μενού παίζουν κανονικά ... μόνο η συγκεκριμένη δεν αλλάζει.

Το κάνει και σε εσάς ή έχει φάει το δικό μου κάποιο σκάλωμα (όπου ούτε με επανεκκίνηση έφτιαξε). :O

Aλλαξει κανονικα στο δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα!

Σήμερα μου πετάει συνέχεια το μήνυμα "text message memory full" με αποτέλεσμα να μην δέχομαι άλλα sms..

Έχω ήδη διαγράψει σχεδόν τα μισά μηνύματά μου κι όμως δεν με αφήνει να λάβω νέα :mad:

καμιά ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη απάντηση (επισυναπτόμενη φωτο) απο τη samsung hellas στο ερώτημα "γιατί ενώ συνδέω τα κινητά με το kies δεν μου βγαζει την αναβάθμιση ενω στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών μου λένε ότι έχει βγει" και αποστολή στην samsung των στοιχείων του κινητού μου (firmware, version κτλ.) και φωτος απο το kies που λέει οτι εχω την τελευταία version.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και unroot το συνέδεσα άνοιξα το KIES αλλά και πάλι τίποτα....:( δεν μου βγάζει για αναβάθμιση.Το έχω πάρει από πλαίσιο κάποιος που το έχει αγοράσει από εκεί και του έχει γίνει το update υπάρχει???
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το Galaxy3 που είχα πάρει πριν μία εβδομάδα και πήρα το απόγευμα το ACE, πρώτη εντύπωση σούπερ, είχε μέσα την 2.3.3 από το κουτί του, root στην 2.3.3 γίνεται;

 

EDIT:

Το βρήκα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1034145

 

EDIT2:

Θα βγει και 2.3.4 για το κινητάκι μας;

Edited by DeathAngel

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το Galaxy3 που είχα πάρει πριν μία εβδομάδα και πήρα το απόγευμα το ACE, πρώτη εντύπωση σούπερ, είχε μέσα την 2.3.3 από το κουτί του, root στην 2.3.3 γίνεται;

 

EDIT:

Το βρήκα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1034145

 

με αυτό το τρόπο όμως πως γίνετε το unroot ?

Link to comment
Share on other sites

με αυτό το τρόπο όμως πως γίνετε το unroot ?

 

E. Unrooting for 2.3.3/2.3.4 (Thanks to ingbrzy):

1) Download attached file called unroot.zip and copy it to your sdcard

2) Turn off your phone

3) Press POWER+HOME BUTTON

4) Select update from sdcard, select the file unroot.zip

5) After the update completed - reboot

6) Now you have rooted S5830

 

Διάβασε λίγο παρακάτω...

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον τρόπο που παραθέσατε πιο πάνω για να γίνει Root η συσκευή συμπεριλαμβάνει και το Lagfix ? ή είναι κάτι τελείως διαφορετικό ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

με αυτό το τρόπο όμως πως γίνετε το unroot ?

 

Μα το γράφει..!

Έτσι κι αλλιώς, ότι και να έχεις περασμένο στο κινητό, επανέρχεσαι στην εγγύηση περνώντας με το odin την εργοστασιακή ρομ που έχει το κινητό σου (όποια έκδοση θέλεις τέλος πάντων, από αυτές που έχουν δοθεί στην χώρα από την οποία προέρχεται το κινητό σου)

Αν δεν είναι το θέμα η εγγύηση(πρόβλημα του κινητού δηλαδή), δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο λόγο για unroot..

 

πρωτοφανές να παίρνουν αναβάθμιση οι branded συσκευές πρώτα ! Αντε ανυπομονώ !!!!

 

Μα πάντα τα branded παίρνουν πρώτα τα updates :)

 

Μέσα στον τρόπο που παραθέσατε πιο πάνω για να γίνει Root η συσκευή συμπεριλαμβάνει και το Lagfix ? ή είναι κάτι τελείως διαφορετικό ?

 

Καμία σχέση!

Lagfix ονομάζουν την μετατροπή του συστήματος απο rfs σε ext4 που είναι πολύ καλύτερο και πιο γρήγορο. Πρέπει να έχεις περάσει κάποιον custom kernel που να το υποστηρίζει για να γίνει η μετατροπή.

Το ροοτ δεν έχει καμία σχέση :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει και 2.3.4 για το κινητάκι μας;

Έχει βγεί η 2.3.4 για το Ace. Κοίτα καλύτερα στο http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-s5830.htm

 

με αυτό το τρόπο όμως πως γίνετε το unroot ?

Με το συνημμένο κάνεις unroot σε 2.3.3 και 2.3.4

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις δοκιμασει τα ακουστικα mw600 με το Ace?

Δουλευουν κανονικα? Γιατι σκεφτομαι να τα παρω.

 

Προφανώς εννοείς τα Sony-Ericsson με την οθόνη και τα διπλά εκουστικά! Δουλευουν κανονικά, όμως ενίοτε χάνεται η σύνδεση. Υπάρχει βέβαια η δυνατότητα επαναφοράς της σύνδεσης με το βασικό κουμπί των ακουστικών, ειδάλλως ο πιο χρονοβόρος τρόπος μέσω των ρυθμίσεων του κινητού ('' δημιουργία ζεύγους "). Και κάτι ακόμα: Εμφανίζει στην οθόνη του τον καλούντα αριθμό και όχι το όνομα της επαφής, ενώ με το Sony-Ericsson C510 δεν μου το έκανε αυτό! Καμιά βοήθεια κάποιος?

ΥΓ: Πλέον τα ακουστικά μπορείς να τα βρεις και κάτω απο 40ε και τα αξίζουν τα λεφτά τους. 'Ομως, οι ψείρες τους είναι τόσο "μακριές", που βουλώνουν τα αυτιά σου και σε απομονώνουν από το περιβάλλον όταν φοράς και τις 2!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω. Αυτα εννοουσα.

Παντως για αυτο που λες με τον καλουντα αριθμο που φαινεται και οχι η επαφη, πρεπει να πηρε το ματι καπου οτι ειναι θεμα του Android. Ας απαντησει καποιος που να ειναι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καμια προταση για καλο antivirus?

 

Δεν έχει κριθεί απαραίτητη η χρήση τους μέχρι τώρα και κατά συνέπεια δεν υπάρχει λόγος να βαρύνεις τη συσκευή σου με τέτοιο software. Αν εξακολουθεί να σε ενδιαφέρει απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291945

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΚΑΛΑ με το gingerbread

αλλα τι γινεται με το NAVIGON???

Ενω πριν ετρεχε κανονικα τωρα δεν ανοιγει καν:(

Το απεγκατεστησα σβηνοντας και το φακελο εγκαταστασης και το εστησα παλι απο το .apk(ολιγον σπασμενο βεβαια) που ειχα κρατησει καπου σ΄ενα φακελο με διαφορα .apk.

Δε δουλευει. Μονο απο market επι πληρωμη. Γινεται κατι ή να παω σε sygik?

 

------------------------

Απαντηση σε crazyio:

Πατωντας το δεξι πλαινο κουμπι ON/ΟFF μου βγαζει κανονικα το μενου οπως και πριν με froyo 2.2

ΑΘΟΡΥΒΗ

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΙΚΤΥΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΤΗΣΗΣ

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ

(Μαλλον το προβλημα ειναι σε σενα)

 

Καμια προταση για καλο antivirus?

 

Εχω βαλει το ESET mobile Security εδω και καιρο. (Εχει και Αντικλεπτικο μενου):!:

Μεχρι τωρα δε μου βρηκε ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. Ή ειναι πολυ καλο προγραμμα(σιγουρα ειναι γιατι το χρησιμοποιω και στα pc) ή οπως ειπε φιλος πιο πανω δε χρειαζεται.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Boys ερωτηση.Μπορει να μου πει καποιος που χρησιμοποιει το traffic counter γιατι δεν μου μετραει ουτε wifi ουτε cell.Ειναι ενοργοποιημενα μεσα απο τις ρυθμησεις τους.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σήμερα την 2.3.3 αυτοματα με το kies.

Μου φαίνεται λίγο πιο αργό ???

π.χ. το πάτημα του Power για να ανοίξει η οθόνη είναι λίγο πιο αργό.

σαφής βελτίωση στην κάμερα και σε wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδέετε στο KIES με τίποτα, με 2.3.3 και root, καμιά ιδέα κανένας; Όταν το συνδέω μέσω usb μου μπαίνει σε debug mod

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο περιπου 1 μηνα λειτουργίας η μπαταρία ανεξήγητα τελειώνει μέσα στο 12ωρο. :wacko:

 

Μπορει κάποιος να μου δώσει link για download και φλασάρισμα της 2.3.3 που βγήκε πρόσφατα?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο περιπου 1 μηνα λειτουργίας η μπαταρία ανεξήγητα τελειώνει μέσα στο 12ωρο. :wacko:

 

Μπορει κάποιος να μου δώσει link για download και φλασάρισμα της 2.3.3 που βγήκε πρόσφατα?

 

Αν είναι μέσω ODIN μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον ίδιο οδηγό όπως φαίνεται εδώ:

http://androidflip.com/upgrade-samsung-galaxy-ace-android-233-gingerbread/

 

Εγώ το είχα κάνει flash με την ΚΡΕ 2.3.3 και έβαλα απο πάνω την KPN και τη fla.sh ROM.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μέσω ODIN μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον ίδιο οδηγό όπως φαίνεται εδώ:

http://androidflip.com/upgrade-samsung-galaxy-ace-android-233-gingerbread/

 

Εγώ το είχα κάνει flash με την ΚΡΕ 2.3.3 και έβαλα απο πάνω την KPN και τη fla.sh ROM.

κι εγώ :) αλλά μετά από λίγες μέρες την έβγαλα και κατέληξα στην KPH 2.3.4 μου έκανε 2 φορές το κινητό SOD και κάποιες φορές (άσχετες) αργούσε τραγικά ακόμη και να ανοίξει πληκτρολόγιο. Ίσως έφταιγε κάποια εφαρμογή μου, δεν ξέρω...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...