Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Gosms φταιει για την ανοιχτη ακροαση...Το λεγανε εχτες τα παιδια σε ενα thread.Η βγαλτο ή παγωσε το το προγραμμα καπως

Παιδια οπως προβλεψαμε εχθες, βγηκε σημερα update του gosms που διορθωνει το bug. Το λεει και στο changelog. Κατεβαστε το απο το μαρκετ.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι λέτε ρε παιδιά ποπό ..

Θα φλασαρα ολόκληρο κινητό για το go sms ..

Ποπό καλά που είδα τις απαντήσεις σας στο τσάφ την γλίτωσα :)

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως προβλεψαμε εχθες, βγηκε σημερα update του gosms που διορθωνει το bug. Το λεει και στο changelog. Κατεβαστε το απο το μαρκετ.

 

Myphone.gr πρωτο και στις προβλεψεις :)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Myphone.gr πρωτο και στις προβλεψεις :)

:lol::lol: ε ηταν και δυσκολη προβλεψη ομολογουμενως:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

@ what

 

Δηλαδή για να έχω το daily briefing θα πρέπει να φλασάρω εκ νέου;;;

Αυτό είναι κάτι που θα ήθελα να αποφύγω...

Και δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή. Κάποια άλλη ιδέα γιατί το widget ήταν εξαιρετικά χρήσιμο!;)

Link to comment
Share on other sites

@ what

 

Δηλαδή για να έχω το daily briefing θα πρέπει να φλασάρω εκ νέου;;;

Αυτό είναι κάτι που θα ήθελα να αποφύγω...

Και δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή. Κάποια άλλη ιδέα γιατί το widget ήταν εξαιρετικά χρήσιμο!;)

 

Οχι,δεν χρειαζεται.Απλα περνα αυτο με CWM

Αν δεν εχεις CWM,εδω ειναι το .apk το οποιο το περνας στο /system/app και κανεις reboot

 

Τα λινκς του Ramad απτο xda

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παίδες!! Είχα Cyanogen και αποφάσισα να τη βγάλω να περάσω άλλη custom rom. Ακολούθησα τις οδηγίες με το repartition και το 512 pit file. Μετά με το Odin πέρασα την ελβετική JVR αλλά έχει πέσει το κινητό σε boot loop. Τι να κάνω τώρα να το διορθώσω!!;;
Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν χρειαζεται.Απλα περνα αυτο με CWM

Αν δεν εχεις CWM,εδω ειναι το .apk το οποιο το περνας στο /system/app και κανεις reboot

 

Τα λινκς του Ramad απτο xda

 

Προσοχή όμως, το συγκεκριμένο apk είναι μεγάλο, πρέπει να έχεις περίπου 8MB ελεύθερα στο /system... που κατά πάσα πιθανότητα δεν έχεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν κάνει μετατροπή σε ext4, σας δουλεύει κανονικά το stock email app? (από sgs 2)? :wacko::mad:
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όμως, το συγκεκριμένο apk είναι μεγάλο, πρέπει να έχεις περίπου 8MB ελεύθερα στο /system... που κατά πάσα πιθανότητα δεν έχεις.

 

Τοσo γεματο ειναι το /system απο default?

Αν βεβαια ειναι γεματο,το λογικο ειναι να μην αντιγραφει το .apk.

Αλλα καλυτερα να το checkarει οπως λες

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παίδες!! Είχα Cyanogen και αποφάσισα να τη βγάλω να περάσω άλλη custom rom. Ακολούθησα τις οδηγίες με το repartition και το 512 pit file. Μετά με το Odin πέρασα την ελβετική JVR αλλά έχει πέσει το κινητό σε boot loop. Τι να κάνω τώρα να το διορθώσω!!;;

 

Wipe data,cache,dalvik cache από cwm και κλειστο (power off, όχι reboot). Πέρνα την jvr με repartition και 512pit. Έτοιμος. :)

 

Όσοι έχουν κάνει μετατροπή σε ext4, σας δουλεύει κανονικά το stock email app? (από sgs 2)? :wacko::mad:

 

ποτέ δεν μου δούλευε σωστά σε οποιαδήποτε ρομ/filesystem.. κ9 καλύτερα για mail!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Wipe data,cache,dalvik cache από cwm και κλειστο (power off, όχι reboot). Πέρνα την jvr με repartition και 512pit. Έτοιμος. :)

 

 

Δηλαδη στη διαδικασια του φλασαρισματος θα εχω στο Odin repartition, to 512 pit και sto PDA την JVR και μετά start όλα παράλληλα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στη διαδικασια του φλασαρισματος θα εχω στο Odin repartition, to 512 pit και sto PDA την JVR και μετά start όλα παράλληλα;

 

Pit τικαρισμενο,512 pit στη θέση του, το code στο πεδίο pda, modem στο πεδίο phone και το csc στο csc. Αν δεν έχεις κατεβάσει τη ρομ απο το samfirmware, κατέβασε την (την πρώτη jvr, με csc jvq)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τοσo γεματο ειναι το /system απο default?

Αν βεβαια ειναι γεματο,το λογικο ειναι να μην αντιγραφει το .apk.

Αλλα καλυτερα να το checkarει οπως λες

 

Σε stock odex το system είναι full.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pit τικαρισμενο,512 pit στη θέση του, το code στο πεδίο pda, modem στο πεδίο phone και το csc στο csc. Αν δεν έχεις κατεβάσει τη ρομ απο το samfirmware, κατέβασε την (την πρώτη jvr, με csc jvq)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Λοιπον ακολουθησα αυτές εδώ τις οδηγιες. Εκανα και το πρωτο βημα και το δευτερο οπως ακριβως τα λεει.

Εσυ μου λες να κανω κατι σαν να ενωσω τα βηματα. Δηλαδη repartition τικαρισμενο, 512 pit στη θεση του και στο pda την JVR. Σωστα; Την JVR την ειχα ξαναπερασει μονο στο pda χωρις modem και τετοια παρα μονο αφου το χα ξεζιπαρει το χα βαλει στη θεση του pda.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακολουθησα αυτές εδώ τις οδηγιες. Εκανα και το πρωτο βημα και το δευτερο οπως ακριβως τα λεει.

Εσυ μου λες να κανω κατι σαν να ενωσω τα βηματα. Δηλαδη repartition τικαρισμενο, 512 pit στη θεση του και στο pda την JVR. Σωστα; Την JVR την ειχα ξαναπερασει μονο στο pda χωρις modem και τετοια παρα μονο αφου το χα ξεζιπαρει το χα βαλει στη θεση του pda.

 

Ξέρω τι λέει. εσύ κάνε αυτό που σου λέω εγώ.

Κατέβασε την jvr απο το samfirmware. Μεσα στο Zip θα βρεις code,modem,csc και 512 pit. βαλτα όπως σου είπα και σταρτ :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακολουθησα αυτές εδώ τις οδηγιες. Εκανα και το πρωτο βημα και το δευτερο οπως ακριβως τα λεει.

Εσυ μου λες να κανω κατι σαν να ενωσω τα βηματα. Δηλαδη repartition τικαρισμενο, 512 pit στη θεση του και στο pda την JVR. Σωστα; Την JVR την ειχα ξαναπερασει μονο στο pda χωρις modem και τετοια παρα μονο αφου το χα ξεζιπαρει το χα βαλει στη θεση του pda.

 

Oι οδηγίες δε λένε αυτό... αν έχεις μόνο ένα αρχείο που μπαίνει στο PDA, ΔΕΝ κάνεις repartition. Τώρα κάνε αυτό που σου λέει ο Νίκος και θα φτιάξει. Αν δε διαβάζουμε τις οδηγίες... σόρρυ κιόλας.

 

ποτέ δεν μου δούλευε σωστά σε οποιαδήποτε ρομ/filesystem.. κ9 καλύτερα για mail!

Εμένα όμως δούλευε τέλεια μέχρι που έκανα την μετατροπή σε ext4, και θέλω να σιγουρευτώ ότι φταίει αυτό... κανένας άλλος;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Oι οδηγίες δε λένε αυτό... αν έχεις μόνο ένα αρχείο που μπαίνει στο PDA, ΔΕΝ κάνεις repartition. Τώρα κάνε αυτό που σου λέει ο Νίκος και θα φτιάξει. Αν δε διαβάζουμε τις οδηγίες... σόρρυ κιόλας.

 

 

Εμένα όμως δούλευε τέλεια μέχρι που έκανα την μετατροπή σε ext4, και θέλω να σιγουρευτώ ότι φταίει αυτό... κανένας άλλος;

 

σε εμενα δουλεπυει κανονικα,και εχω κανει ext4 εδω και δυο μηνες τωρα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δουλεπυει κανονικα,και εχω κανει ext4 εδω και δυο μηνες τωρα

 

Ευχαριστώ Chryssostomos, μιλάς για το email του sgs2, ή το αρχικό του 1;

Μήπως φταίει που αφαίρεσα το journaling? Αλλά δε μπορώ να καταλάβω πώς...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα απο την αρχή kernel (μέσω odin) και λογικά θα επανέλθει το CWM recovery... Ποια rom είχες παλαιότερα; Ίσως σε βοηθήσει περισσότερο να περάσεις και αντίστοιχο kernel για τη rom που επανέφερες!

 

Ελπίζω φυσικά να έχεις BACKUP και την rom που είχες πριν κάνεις επαναφορά μέσω CWM (δια παν ενδεδόμενον:p)!

 

Με odin πέρασα τη stock ρομ που δίνει η samsung και την είχα κατεβάσει από το samfirmwares. Με αυτήν τώρα βέβαια βλέπω οτι χάθηκε το root :wacko:

Ήταν αναμενόμενο?

Επίσης τα backup που είχα στη sd διαγράφηκαν κι αυτό μάλλον αναμενόμενο...

Είχα περάσει αυτή τη rom (GingerReal-Guerrilla-Basepack).

Λέω να την ξαναπεράσω, βάσει αυτού του οδηγού.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο να την περάσω, τι πρέπει δλδ να προσέξω?

 

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση στο πρόβλημα μου.

 

Καλημέρα, το (ψιλο)μπρίκαρες... το έχω πάθει κι εγώ 7-8 φορές...:X:p

 

μόνη λύση να φλασάρεις την στοκ ρομ στην οποία βασίζεται αυτή που πήρες μπακαπ, απο την αρχή και μετά να ξαναπροσπαθήσεις το restore.

Aυτό όμως που λες ότι λειτουργεί το download mode και όχι το recovery mode με βάζει σε σκέψεις... δεν έχω ξανακούσει να συμβει σε άλλον τέτοιο πράγμα.

η θα δουλεύει πλήρως ο συνδυασμός των 3 κουμπιών η καθόλου!

Δοκίμασε πάλι 2-3 φορές μήπως δεν είχες καλά πατημένα τα κουμπιά και επίσης κράτα τα πατημένα μέχρι να μπει στο μενου του recovery, κράτα καλά πατημένα πρώτα το up, κεντρικό κουμπί και μετά το power

Πες μου μετά αν σε βοήθησα:)

 

Κι όμως δε δούλευε ο συνδυασμός!!!

Αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις τι έκανα και ξαναδούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Chryssostomos, μιλάς για το email του sgs2, ή το αρχικό του 1;

Μήπως φταίει που αφαίρεσα το journaling? Αλλά δε μπορώ να καταλάβω πώς...

 

Αυτό παίζει να φταίει (δεν καταλαβαίνω πως βέβαια). αν θυμάμαι καλά, όταν δοκίμασα να το βάλω ενώ ήμουν με εχτ2 δεν δούλευε (ούτε καν ελεεινά όπως πάντα). Οπότε μάλλον φταίει το οτι έβγαλες το journal.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oι οδηγίες δε λένε αυτό... αν έχεις μόνο ένα αρχείο που μπαίνει στο PDA, ΔΕΝ κάνεις repartition. Τώρα κάνε αυτό που σου λέει ο Νίκος και θα φτιάξει. Αν δε διαβάζουμε τις οδηγίες... σόρρυ κιόλας.

 

 

Μια χαρά τις διάβασα τις οδηγίες αλλα όταν ξεζίπαρα την JVR απο samfirmware ειδα ενα .tar και όχι 3 το οποιο με τη σειρα του περιλαμβάνει τα boot.bin, modem.bin κτλ. Τα .tar.md5 να βάλω το καθένα στη θέση του που βρίσκονται ή είμαι τυφλός;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τις διάβασα τις οδηγίες αλλα όταν ξεζίπαρα την JVR απο samfirmware ειδα ενα .tar και όχι 3 το οποιο με τη σειρα του περιλαμβάνει τα boot.bin, modem.bin κτλ. Τα .tar.md5 να βάλω το καθένα στη θέση του που βρίσκονται ή είμαι τυφλός;

 

το .tar αυτό όπως είναι το βάζεισ στο pda, πατάς start και περιμένεις.

 

ΔΕΝ ξεζιπάρεις 2η φορά

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Chryssostomos, μιλάς για το email του sgs2, ή το αρχικό του 1;

Μήπως φταίει που αφαίρεσα το journaling? Αλλά δε μπορώ να καταλάβω πώς...

 

ειχα περασει το email του s2 απο την αρχη και δουλευει κανονικα...τωρα για το journaling δεν εχω ιδεα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το .tar αυτό όπως είναι το βάζεισ στο pda, πατάς start και περιμένεις.

 

ΔΕΝ ξεζιπάρεις 2η φορά

 

Ναι το ξερω αυτο εκανα αλλα εδω μου λενε για 3 αρχεια και το καθενα στο pda phone k csc αντιστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...