Jump to content

Sony Ericsson Xperia Neo


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως γεμίζει εύκολα αφού τα 380 ΜΒ ίσως είναι λίγα.

Βοηθάει πολύ πάντως η εφαρμογή App 2 sd ,έτσι ώστε να μεταφέρεις αρκετά προγ/τα στην κάρτα μνήμης.

Απο 'κει και πέρα πρέπει να σβήνουμε κάποιες εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούμε.

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 586
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν συμπληρώνω το καινούριο apn και πατάω αποθήκευση,δεν θα έπρεπε να γίνεται κάτι; Επειδή πατώντας αποθήκευση γυρίζει στην καρτέλα των apn και είναι κενή ( δεν θα έπρεπε να αναφέρει το όνομα του νέου apn;)

 

Βρήκα τη λύση(internet).Απενεργοποίησα το pin για την κάρτα sim και δούλεψε κανονικά!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα στα παιδια ειμαι κατοχος ενος xperia neo σημερα βρηκε μια ενημερωση το τηλ και την εκανα μια χαρα ολα ομως εχω μια απορια αν ξερει καποιος αλαξε και το market σε 3.1.3 και δεν μου αρεσει ετσι οπως ειναι να το καταργησω η οχι ? αν το καταργησω εχω καποια μειων?ευχαριστω προκαταβολικα συγνωμη για το μεγαλο [ποστ
Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!!!παντως εχω μια ερωτησει ακομα αν το απεγκαταστησω απλως θα εχω το παλιο μενου και ολες τις εφαρμογες η αυτο εχει καινουργες?που δεν θα τις εχει το παλιο ?

 

μολις ανακαλυψα κατι βοηθεια παιδια σωστε με μετα την αναβαθμιση μου ερχονται μηνυματα τηλεφωνα κανονικα να στηλω μηνυμα δεν μπορω τι παιζει?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί ατο τελευταίο τρίμηνο του έτους και το δίδυμο αδελφάκι του, Neo V, με 5άρα κάμερα και υποστήριξη 3D. ;)
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί ατο τελευταίο τρίμηνο του έτους και το δίδυμο αδελφάκι του, Neo V, με 5άρα κάμερα και υποστήριξη 3D. ;)

μα καλα....4.2 το arc και ολα τα αλλα της SE στις 3.7" 3.8 & 4 δεν μπορουν να φτιαξουν¨?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

To 3,7" με το 3,8" δεν έχει μεγάλη διαφορά. Οι 4" 'ισως είχαν νόημα αλλά αν αποφασίσεις να πας στις 4" τις παλεύεις και τις 4,3".
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To 3,7" με το 3,8" δεν έχει μεγάλη διαφορά. Οι 4" 'ισως είχαν νόημα αλλά αν αποφασίσεις να πας στις 4" τις παλεύεις και τις 4,3".

ναι σωστα αλλα στις τοσες συσκευες που εβγαλε επρεπε να εχει και προτασεις στις 4"..ειμαι απο αυτους που βρισκω λιγες τις 3.7" και πολλες τις 4.3" (για καθημερινο κινητο)

και οταν βγαζεις 7 συσκευες ολες 3.7 πλην μιας στα 4.2 ειναι χαζο κατα τη γνωμη μου (μαζι με την πολυ μικρη διαθεσιμη μνημη)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής αν δεν το δω στο χέρι μου ένα κινητό δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά από έναν αριθμό. Προσωπικά περιμένω να κυκλοφορήσει και το Ray για να τα δω και τα δυο από κοντά ώστε να αποφασίσω. Πάντως και το Neo V που ανακοίνωσε πρόσφατα είναι ακόμα καλύτερη επιλογή αλλά αν περιμένω κι άλλο με βλέπω να μην παίρνω ποτέ κινητό!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το Neo V που ανακοίνωσε πρόσφατα είναι ακόμα καλύτερη επιλογή αλλά αν περιμένω κι άλλο με βλέπω να μην παίρνω ποτέ κινητό!

 

Επειδή και γω είμαι ανάμεσα στα 3, γιατί θεωρείς ότι το neo V είναι ακόμα καλύτερο σαν επιλογή;

 

Sent from my X10mini using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει καθαρά με προσωπικές προτιμήσεις κάτι που σημαίνει ότι δεν είναι και απαραίτητα ουσιαστικές (πχ το DLNA). Στο Ray για παράδειγμα με ενοχλεί που δεν έχει HDMI διαφορετικά μάλλον προς αυτό θα πήγαινα...

Μπορείς να συγκρίνεις και τα τρια εδώ.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πήρα ένα κινητό Sony Ericsson Xperia Neo. Έχω δύο απορίες:

 

1. Υπάρχει κάποιος τρόπος οι επαφές να ταξινομούνται με βάση το επίθετο και όχι το όνομα; Έψαξα αλλά δεν βρήκα τέτοια δυνατότητα. Είναι δυνατόν να έχουν αυτή την επιλογή τα "χαζά" τηλέφωνα και να μην την έχει ένα καινούριο smart phone; Εαν όχι γίνεται να κατεβάσω κάποιο άλλο πρόγραμμα για διαχείριση επαφών που θα το κάνει (ταξινόμηση κατά επίθετο) και να αντικαταστήσω το "μαμίσιο" πρόγραμμα;

 

2. Υπάρχει κάποιος file browser που σου επιτρέπει να δεις τα αρχεία του τηλεφώνου και που βρίσκονται; Προς το παρόν ο μόνος τρόπος είναι να βλέπω τα αρχεία μέσω PC όταν συνδέω εκεί το κινητό.

 

Και τις δύο αυτές δυνατότητες τις είχε το παλιό τηλέφωνο και με δυσκολεύει που δεν υπάρχουν τώρα. Ειδικά η ταξινόμηση κατά μικρό όνομα είναι μεγάλο πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

 

Ρίξε μια ματιά στις Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android.

 

Στην κατηγορία Οι καλύτερες επαγγελματικές εφαρμογές υπάρχουν προτάσεις και για τα δυο που ζητάς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

2. Υπάρχει κάποιος file browser που σου επιτρέπει να δεις τα αρχεία του τηλεφώνου και που βρίσκονται; Προς το παρόν ο μόνος τρόπος είναι να βλέπω τα αρχεία μέσω PC όταν συνδέω εκεί το κινητό.

.

 

ASTRO File Manager

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Κάνω λάθος ή δεν υπάρχει το Neo στην σελίδα της SonyEricsson;

 

δεν κανεις λαθος..μαλλον τα εχει χαμενα η αγαπημενη μας SE.ελαττωματικα κινητα,καθυστερησεις στην κυκλοφορια,ακυρωσεις κυκλοφιριων..ο,τι ναναι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι ακύρωση κυκλοφορίας. Ας μην βγάζουμε συμπεράσματα. Μπορεί απλά να γίνονται εργασίες συντήρησης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι ακύρωση κυκλοφορίας. Ας μην βγάζουμε συμπεράσματα. Μπορεί απλά να γίνονται εργασίες συντήρησης.

 

Λες να παιχτηκε κανα προβλημα τυπου μινι προ και να καθυστερουν την κυκλοφορια για να μην γινει δευτερος χαμος;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας αρέσουν οι θεωρίες συνωμοσίας τελικά! Τόσο στο Γερμανικό όσο και στο Αγγλικό κομμάτι της σελίδας εμφανίζονται κανονικά. Οπότε μάλλον κάτι λάθος έχουν κάνει οι διαχειριστές στην Ελλάδα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και η καταστροφολογια επισης!

Απλα μαυτα που γινονται τελευταια στην SE δεν ξερω τι να σκεφτω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρίν από λίγες μέρες υπήρχε το τηλέφωνο στο site. Τώρα το βγάλανε. Εγώ για να πω την αλήθεια ανάμεσα στο Neo και το Neo V, θα προτιμούσα το δεύτερο γιατί δε με ενδιαφέρει τόσο πολύ η κάμερα που υπολείπεται 3 megapixels. Κατα τα άλλα είναι στα ίδια περίπου χαρακτηριστικά και αυτό θα βγει και πιο φθηνό απ'ότι λένε. Ήταν να πάρω το mini pro αλλά λόγω του προβλήματος που παρουσίασε τώρα είμαι ανάμεσα σε Neo V και Ray. Θα περιμένω να δω τις τιμές και θα αποφασίσω.

Ρώτησα στη se hellas για την ημερομηνία κυκλοφορίας και μου είπαν με επιφύλαξη το Ray και το Active 15 Σεπτεμβρίου και το Neo / Neo V (?) μέχρι τέλος Σεπτέμβρη.

Αν τους πιστέψουμε μέσα στο μήνα που έρχεται θα έχουμε καινούριο τηλεφωνάκι...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

To κινητο απο οτι βλεπω εχει πεσει στα 310 στο skroutz. Ειναι ολα παραεισαγωγης ?:rolleyes:

 

Επισης καπου ειχα δει πως δεν εχει Light sensor ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Neo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...