Jump to content

Δωρεάν Εφαρμογες για Windows Phone 7


colossus_r
 Κοινοποίηση

Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???  

169 members have voted

  1. 1. Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???

    • Κακο-Αδιαφορο
      9
    • Μετριο
      24
    • Καλο
      65
    • Πολυ καλο
      71


Recommended Posts

μπραβο φιλε! ετσι σιγα σιγα να αρχισουμε να φτιαχνουμε εφαρμογες που να καληπτουν τους Ελληνες πανω απο ολα!

 

 

Δυστυχώς η εφαρμογή δεν μπορεί να πάει στο marketplace, διότι θεωρούν πως γίνεται promotion των πακέτων της Cosmote!

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς η εφαρμογή δεν μπορεί να πάει στο marketplace, διότι θεωρούν πως γίνεται promotion των πακέτων της Cosmote!

 

και εδω περα μεσα στο φορουμ να την εχεις θα την δουνε παρα πολλοι!!! οποτε μην ανυσηχεις!

Link to comment
Share on other sites

και εδω περα μεσα στο φορουμ να την εχεις θα την δουνε παρα πολλοι!!! οποτε μην ανυσηχεις!

 

ελπίζω να φανεί χρήσιμη και να αρέσει σε αρκετούς!

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η εφαρμογή δεν μπορεί να πάει στο marketplace, διότι θεωρούν πως γίνεται promotion των πακέτων της Cosmote!

 

Κατ αρχήν μπραβο για αυτο που εφτιαξες ...

Υπαρχει μια ιδια ακριβως απο Ελληνα στο marketplace (για την ακριβεια υπαρχουν 2 cosmote kai Vodafone cu) ...και την εχω δωσει στο πρωτο ποστ ...

Δεν καταλαβαινω γιατι δεν αφηνουν την δική σου

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν μπραβο για αυτο που εφτιαξες ...

Υπαρχει μια ιδια ακριβως απο Ελληνα στο marketplace ...και την εχω δωσει στο πρωτο ποστ ...

Δεν καταλαβαινω γιατι δεν αφηνουν την δική σου

 

 

μιλάς για την εφαρμογή του Νόντα!

Με το Νόντα γνωριζόμαστε και σήμερα λέγαμε για τις εφαρμογές.

Η βασική διαφορά στις 2 εφαρμογές είναι πως η δικιά του δνε περιλαμβάνει τα πακέτα.

Στην αρχίκη του εφαρμογή τα είχε περάσει αλλα δεν την δέχτηκαν στο marketplace

επειδή υποτίθεται πως κάνει promotion στα πακετά της cosmote/what's up!

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

αν και χρησιμοποιώ κάρτα vodafone στο lg η σκέψη παίρνει άριστα! αρκετά χρήσιμη. και εγώ τα χάνω με τους αριθμούς των πακέτων του wu :P

 

μια ερώτηση σε όλους εσάς που ασχολείστε! υπάρχει η δυνατότητα να γίνει εφαρμογή που θα μπαίνουμε και θα ενημερώνει για τα λεπτά ομιλίας/mb/μηνύματα που μας απομένουν στο πρόγραμμα συμβολαίου που έχουμε; στα vodafone unlimited πχ

Link to comment
Share on other sites

αν και χρησιμοποιώ κάρτα vodafone στο lg η σκέψη παίρνει άριστα! αρκετά χρήσιμη. και εγώ τα χάνω με τους αριθμούς των πακέτων του wu :P

 

μια ερώτηση σε όλους εσάς που ασχολείστε! υπάρχει η δυνατότητα να γίνει εφαρμογή που θα μπαίνουμε και θα ενημερώνει για τα λεπτά ομιλίας/mb/μηνύματα που μας απομένουν στο πρόγραμμα συμβολαίου που έχουμε; στα vodafone unlimited πχ

 

αθτο που ζητας περιεχετε στην βαση δεδομενων της αντιστηχης εταιρειας!!! οποτε ποκλειετε να μπορεις να μπεις και να τραβηξεις δεδομενα! τωρα αν καποια εταιρια εχει καποιο site οπου μπορεις να δωσεις τον αριθμο σου και να σου λεει τι σου εχει μεινει τοτε μπορουμε να κανουμε τετια εγαρμογη

Link to comment
Share on other sites

αθτο που ζητας περιεχετε στην βαση δεδομενων της αντιστηχης εταιρειας!!! οποτε ποκλειετε να μπορεις να μπεις και να τραβηξεις δεδομενα! τωρα αν καποια εταιρια εχει καποιο site οπου μπορεις να δωσεις τον αριθμο σου και να σου λεει τι σου εχει μεινει τοτε μπορουμε να κανουμε τετια εγαρμογη

νομίζω είχε γίνει κάτι παρόμοιο για το android. αν κάνω λάθος διορθώστε με :)

Link to comment
Share on other sites

αν και χρησιμοποιώ κάρτα vodafone στο lg η σκέψη παίρνει άριστα! αρκετά χρήσιμη. και εγώ τα χάνω με τους αριθμούς των πακέτων του wu :P

πχ

 

Υπάρχει η ιδια εφαρμογή και για vodafone cu ψαξε στο marketplace

 

Επίσης κανε ενα λογαριασμο στη voda ston internet και απο κει βλεπεις οτι θελεις

 

...τωρα αν καποια εταιρια εχει καποιο site οπου μπορεις να δωσεις τον αριθμο σου και να σου λεει τι σου εχει μεινει τοτε μπορουμε να κανουμε τετια εγαρμογη

 

To site της Voda εδω αν εχεις κανει internet account kai login

σου δειχνει τα υπολοιπα σου

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

δε μιλάω για cu! αν παρατηρήσετε λέω για προγράμματα συμβολαίου! θα ήταν ωραίο να μπορούσαμε να τα είχαμε μαζεμένα σε μια εφαρμογή και πιο όμορφο πιστεύω :)
Link to comment
Share on other sites

Η νεα μου εφαρμογη SMS Templates για wp 7.1 v. 1.0.0.0 BETA

Η εφαρμογη δημιουργει πρότυπα μημυματα.

 

Η εφαρμογη τρεχει σε WP 7.1 ( 7403 και πανω ) ( θα φτιαξω και για 7.0 το συντομοτερο )

 

http://hotfile.com/dl/127511232/fa05704/SMStemplates_wp7_1.xap.html

 

http://www.topgun.gr/DataForDownload/Images/View/p1.jpg

http://www.topgun.gr/DataForDownload/Images/View/p2.jpg

http://www.topgun.gr/DataForDownload/Images/View/p3.jpg

http://www.topgun.gr/DataForDownload/Images/View/p4.jpg

 

Η εκδοση ειναι BETA, τα ορθογραφικα εχουν διορθωθει.

δεν φερω ευθηνη για τηχον βλαβες,

Παρακαλω οσοι δοκιμασετε ποσταρετε αν δουλευει σωστα και οτι αλαγη χριαζετε να γινει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η νεα μου εφαρμογη SMS Templates για wp 7.1 v. 1.0.0.0 BETA

 

Σας δίνω και εγώ μια μικρή εφαρμογή που έκανα για προσωπική χρήση αρχικά

αλλά ίσως φανεί χρήσιμη και σε άλλους!

 

Τι κάνει:

Σας δείχνει τα πακέτα προσφορών της What's Up και σας δίνει την δυνατότητα να τα ενεργοποιήσετε με 2 κλικ.

 

Οι εφαρμογές σας προστέθηκαν στο πρώτο post μαζί με κάποιες αλλαγές που έγιναν για να γίνει περισσότερο ευανάγνωστο.

 

@Όλους:

Για αλλαγές/βελτιώσεις/προσθήκες κτλ επικοινωνήστε μαζί μου ούτως ώστε να έχουμε το πρώτο post up to date και πλήρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές σας προστέθηκαν στο πρώτο post μαζί με κάποιες αλλαγές που έγιναν για να γίνει περισσότερο ευανάγνωστο.

 

@Όλους:

Για αλλαγές/βελτιώσεις/προσθήκες κτλ επικοινωνήστε μαζί μου ούτως ώστε να έχουμε το πρώτο post up to date και πλήρες.

Γιαννη οπως και στα ξενα forums πρεπει να μπαινουν ολα αυτα σε stickies ΕΞΩ απο το thread ασχετα αν ειναι και μεσα στο thread...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένας μετρητής κλήσεων μηνυμάτων και δεδομένων όπως το home screen plusplus που είχα στα windows 6.5 στο omnia?

Τώρα είδα οτι έχουν απαντήσει στο ίδιο ερώτημά μου σε άλλο θέμα.

Edited by laskaris
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη οπως και στα ξενα forums πρεπει να μπαινουν ολα αυτα σε stickies ΕΞΩ απο το thread ασχετα αν ειναι και μεσα στο thread...

 

Στην παρούσα μορφή του forum δεν είναι εύκολο, λαμβάνεται υπόψιν ωστόσο η πρόταση.

 

Παιδιά υπάρχει κανένας μετρητής κλήσεων μηνυμάτων και δεδομένων όπως το home screen plusplus που είχα στα windows 6.5 στο omnia?

 

Εν ολίγοις... προς το παρόν όχι. Μελλοντικά ενδέχεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να μεταφέρουν μεγάλα pdf αρχεία απο τον υπολογιστή στο κινητό και γενικώς ενα τρόπο να περάσεις πολλά αρχεία κατευθείαν στο κινητό.

 

Απο το PC

Κατεβουμε το Dropbox από εδώ

Αφού το κατεβάσουμε κάνουμε register και μπορούμε να επιλέξουμε πόσο χώρο διαθέσιμο θα έχουμε(το free είναι 2GB)

Μετά την εγκατάσταση θα εμφανιστεί ένας φάκελος με το όνομα Dropbox στο My Documents.Σε αυτόν τον φάκελο θα κάνουμε copy/paste οτι θέλουμε να περάσουμε στο κινητό.Αυτόματα το αρχείο αυτό θα γίνει uploaded στο dropbox(μετά το απαραίτητο χρονικό διάστημα που χρειάζεται το upload) και θα είναι διαθέσιμο για να το έχουμε οπουδήποτε το χρειαστούμε απλά κάνοντας log in.

 

Απο το κινητό

Kατεβαζουμε απο το market την εφαρμογή LindyBox Free(την βρίσκεις με μια απλή αναζήτηση)

Αφου την εγκαταστήσουμε από την εφαρμογη θα χρησιμοποιήσουμε τα username,password του λογαριασμου μας στο dropbox και αμέσως ο φάκελος dropbox του υπολογιστή μας,που περιέχει τα αρχεία που ανεβάσαμε, εμφανίζεται στην οθόνη και μετά επιλέγοντας ποια αρχεία θέλουμε και τα κατεβάζουμε στο κινητό μας.

 

Ξερώ οτι πολλοί μπορεί να γνωρίζεται αυτό τον τρόπο(ή και κάποιον άλλον...:rolleyes:) αλλά τον παραθέτω γιατί μπορεί καποιος να τον χρειάζεται άμεσα(καλή ώρα...:lol:) και θα μπορεί γρηγορα να κάνει την δουλειά του.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για όσους θέλουν να μεταφέρουν μεγάλα pdf αρχεία απο τον υπολογιστή στο κινητό και γενικώς ενα τρόπο να περάσεις πολλά αρχεία κατευθείαν στο κινητό.

 

Προστέθηκε στο πρώτο post, no.26. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να μεταφέρουν μεγάλα pdf αρχεία απο τον υπολογιστή στο κινητό και γενικώς ενα τρόπο να περάσεις πολλά αρχεία κατευθείαν στο κινητό.

............

 

Προστέθηκε στο πρώτο post, no.26. ;)

 

Ειναι γνωστο οτι την ιδια δουλεια κανει (στο Mango) το Skydrive που ειναι ενσωματωμενο στο λειτουργικο και δεν χρειαζεται να εγκαταστησεις τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι γνωστο οτι την ιδια δουλεια κανει (στο Mango) το Skydrive που ειναι ενσωματωμενο στο λειτουργικο και δεν χρειαζεται να εγκαταστησεις τιποτα....

 

Σωστό αυτό αλλά δεν έχουν όλοι Mango...

 

Ας έρθει επίσημα και βλέπουμε. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο collosus απλα ισχυεί αυτό που είπε ο athanasso...δεν έχω περάσει ακόμα την beta mango.

 

offtopic:αξίζει να κάτσω τώρα να περάσω mango την στιγμη που λογικα μέσα στον επόμενο μήνα θα υπάρχει η επίσημη έκδοση.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

offtopic:αξίζει να κάτσω τώρα να περάσω mango την στιγμη που λογικα μέσα στον επόμενο μήνα θα υπάρχει η επίσημη έκδοση.

 

επειδή και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο δίλημμα, αποφάσισα να περιμένω! είναι γλυκιά αναμονή άλλωστε :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα που να το γράψω. Είναι πιο πολύ tip αλλά έχει σχέση με ότι λέγατε πριν...

 

Μπορείς με μία μικρή παραλλαγή να κάνεις και άλλα πραγματάκια με το SkyDrive. Με το mango δεν δουλεύει το WPDeviceManager. Συνεπώς αν θες να περάσεις ένα αρχείο στο κινητό, θα πρέπει υποχρεωτικά να υποστηρίζεται από την συσκευή. Τι γίνεται όμως με άλλου τύπου αρχεία; Ιδου η λύση...

1) Ανεβάζουμε το αρχείο μας στο SkyDrive

2) Μετονομάζουμε την επέκταση του αρχείου σε .txt

3) Το κατεβάζουμε και το σώνουμε μέσα στο κινητό

4) Με το TouchXplorer πηγαίνουμε στο My Documents στο κινητό μας

5) Μετονομάζουμε το αρχείο μας από .txt στην αρχική του μορφή

6) Μεταφέρουμε το αρχείο μας στην διαδρομή που θέλουμε.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο collosus απλα ισχυεί αυτό που είπε ο athanasso...δεν έχω περάσει ακόμα την beta mango.

 

offtopic:αξίζει να κάτσω τώρα να περάσω mango την στιγμη που λογικα μέσα στον επόμενο μήνα θα υπάρχει η επίσημη έκδοση.

 

επειδή και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο δίλημμα, αποφάσισα να περιμένω! είναι γλυκιά αναμονή άλλωστε :P

 

Οσοι δεν το κανατε ακομη μαλλον πρεπει να περιμενετε ..

Αν αληθευουν οι πληροφοριες μου μεσα στις επομενες μέρες θα ξεκινησει το "πανηγυρι".

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει πολλούς παραμέτρους το πανηγύρι. Λίγο πολύ όλοι μας είτε ξέρουμε είτε έχουμε δει τι κάνει το Mango. Αυτό που όλοι όμως περιμένουμε είναι να κυκλοφορήσουν οι εφαρμογές που θα εκμεταλεύονται το multitasking και να δούμε ένα πιο "ελληνοποιημένο" marketplace.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...