Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δέν τρελένομαι κ να το βγάλω απλά για εμφανισιακούς λόγους κ μόνο.

 

Μην το κάνεις τότε.

 

Το usb jig που αναφέρεις είναι ξεχωριστός τρόπος απ το να φλασάρεις πάλι stock που αναφέρεται στο σύνδεσμο που μου έδωσες?

 

Για το usb jig... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309302

 

Κ άν γίνει με έναν απ τους δύο τρόπους επηρεάζει σε κάτι?

 

Με το USB Jig όχι, με το άλλο αλλάζεις kernel και αυτό δεν το θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλεπω οτι παρα τα καλα λογια πολλων ,δημιουργηθηκαν πολλά προβλήματα σε όσους έβαλαν jeffrey 3.0.0..επίσης ακούστηκαν πολλά για θερμοκρασία σχετικά με τον nimph 2.1.3..τελικά ποιόν kernel να περάσουμε με τη leomar 2.6 γιατί από το πολυ διάβασμα ζαλιστηκαμε

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προς το παρον αστην με αυτον που εχει ηδη(cf-rooot) εκτος αν θελεις bln

 

...ή/και cpu overclocking.

 

Βλεπω οτι παρα τα καλα λογια πολλων ,δημιουργηθηκαν πολλά προβλήματα σε όσους έβαλαν jeffrey 3.0.0..επίσης ακούστηκαν πολλά για θερμοκρασία σχετικά με τον nimph 2.1.3..τελικά ποιόν kernel να περάσουμε με τη leomar 2.6 γιατί από το πολυ διάβασμα ζαλιστηκαμε

 

o nimph 2.1.2 αποτελεί από τις καλύτερες και δοκιμασμένες επιλογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην το κάνεις τότε.

 

 

 

Για το usb jig... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309302

 

 

 

Με το USB Jig όχι, με το άλλο αλλάζεις kernel και αυτό δεν το θέλεις.

 

Σε ευχαριστώ.

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποτέ δεν περίμενα με μια αλλαγή rom να αλλάζει τόσο ο γαλαξίας μας.Πραγματικά άλλο κινητό.Μέ όλη την έννοια της λέξης.Ευχαριστώ όσους βοήθησαν.

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

Γρήγορο - σφαιράτο με λίγα λόγια,ρολάρει τρελά κ με πολύ καλή συνεργασία της leomar - jeffrey 3.0.0.Το set cpu δουλεύει κανονικά.

Απο θερμοκρασία 36 min - 42 max (φορτιση).Να με αποσχολεί το max ή το βρίσκεται λογικό?

Εντάξει το theme galaxy blue του criskelo τα σπάει.

Το spycpu απ τα λεγόμενα του ήταν όλο το βράδυ σε sleep mode κ το battery drain ήταν 1% κατα την διάρκεια της νύχτας μέχρι το πρωί στις 10.Βέβαια με wifi disable κ χωρίς συχρονισμούς.Και χωρίς καλαμπράρισμα ακόμα.

Το μόνο που παρατήρησα ήταν οτι κατα την διάρκεια της φόρτισης κ όταν ήταν κλειστό το κινητό δέν άναβε κ έτσι χρειάστηκε να το διακόψω απ την φόρτιση οπου κ άναψε με την μία.Λίγο κουλό δεν είναι αυτό?:hypno:Αυτός είναι κ ο λόγος που δέν έχω κάνει ακόμα calibration.Θα του κάνω μιά πλήρη αποφόρτιση κ πλήρη φόρτιση χωρίς διακοπή κ μετα θα το καλιμπράρω.

Υπάρχει καποιος τρόπος να φύγει το θαυμαστικό απ το boot logo?:!:

 

για το θαυμαστικο μην ασχολεισαι γιατι μπορει να χεις χειροτερα μπερδεματα.. θερμοκρασιες των 40-42 βαθμων σε φορτιση ειναι απολυτως φυσιολογικες..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να δώσω ένα δωράκι σε όσους έχουν revolution 2.6 , ίσως να δουλεύει και σε άλλους.

 

3.25 swipe με ελληνικά , το καινούριο με υποστήριξη swipe gestures και προσωπικό λεξικό.

 

Το δοκίμασα και δουλεύει πολύ καλα. Εδώ download

 

Οδηγίες :

 

Backup to swipe που έχετε τώρα.

Απεγκατάσταση

Reboot

Εγκατάσταση το νέο

Reboot

Από τις ρυθμίσεις κάνουμε τικ το swipe ξανά

Σε οποιοδήποτε πλαίσιο κειμένου πατάμε παρατεταμένα και το διαλέγουμε ως μέθοδο κειμένου.

Στο πληκτρολόγιο πατάμε παρατεταμένα την γλώσσα για να επιλέξουμε ποιες γλώσσες θέλουμε.

Voila

 

Υ.Γ. Τι νέο υπάρχει εδώ

Edited by voltaire

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που βρισκω να κατεβασω την leomar 2.6 ???

 

ειναι Rom που την περνας με το odin?

μετα πρεπει να κανω root η ειναι pre-routed?

Link to comment
Share on other sites

Να δώσω ένα δωράκι σε όσους έχουν revolution 2.6 , ίσως να δουλεύει και σε άλλους.

 

3.25 swipe με ελληνικά , το καινούριο με υποστήριξη swipe gestures και προσωπικό λεξικό.

 

Το δοκίμασα και δουλεύει πολύ καλα. Εδώ download

 

Οδηγίες :

 

Backup to swipe που έχετε τώρα.

Απεγκατάσταση

Reboot

Εγκατάσταση το νέο

Reboot

Από τις ρυθμίσεις κάνουμε τικ το swipe ξανά

Σε οποιοδήποτε πλαίσιο κειμένου πατάμε παρατεταμένα και το διαλέγουμε ως μέθοδο κειμένου.

Στο πληκτρολόγιο πατάμε παρατεταμένα την γλώσσα για να επιλέξουμε ποιες γλώσσες θέλουμε.

Voila

 

Στο πρώτο post δίνεται το 3.5 με ελληνικά.Τι διαφορές να έχει αραγε με αυτη την έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο post δίνεται το 3.5 με ελληνικά.Τι διαφορές να έχει αραγε με αυτη την έκδοση?

 

Έκανα edit το post μου με το changelog. Τις διαφορές τις έγραψα , "υποστήριξη swipe gestures και προσωπικό λεξικό"

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που βρισκω να κατεβασω την leomar 2.6 ???

 

ειναι Rom που την περνας με το odin?

μετα πρεπει να κανω root η ειναι pre-routed?

 

 

οκ τα βρηκα ολα.

 

μια ερωτηση.. μεσα στο kitchen κατεβασα το socialhub (υποθετω πως ειναι αυτο που υπηρχε και στα <official roms> σωστα?

το τικαρα και πατησα <download amd istall (packages)>

εσβησε το κιητο..κατεβασε και περασε το προγραμμα αλλα δε το βλεπω πουθεα στο homescreenαλλα ουτε και στις εφαρμογες?

τσεκαρα πως μεσα στην sd card/revolutio/downloads υπαρχεο υπο την μορφη .zip

 

ειναι κατι αλλο που πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

οκ τα βρηκα ολα.

 

μια ερωτηση.. μεσα στο kitchen κατεβασα το socialhub (υποθετω πως ειναι αυτο που υπηρχε και στα <official roms> σωστα?

το τικαρα και πατησα <download amd istall (packages)>

εσβησε το κιητο..κατεβασε και περασε το προγραμμα αλλα δε το βλεπω πουθεα στο homescreenαλλα ουτε και στις εφαρμογες?

τσεκαρα πως μεσα στην sd card/revolutio/downloads υπαρχεο υπο την μορφη .zip

 

ειναι κατι αλλο που πρεπει να κανω?

 

Ναι σωστά, στις επίσημες ROM είναι μάλιστα εφαρμογή συστήματος που σημαίνει οτι χωρίς Titanium Backup δεν μπορείς ούτε uninstall να την κάνεις...

Έκανες enable beta απο την revolution εφαρμογή?

Νομίζω οτι δεν θα έχεις πρόβλημα να πας στο zip, να το ανοίξεις πχ με astro explorer και να κάνεις εγκατάσταση την εφαρμογή απο εκεί...Δε θα στη βάλει στο system/app αλλά αυτό δε πειράζει καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά, στις επίσημες ROM είναι μάλιστα εφαρμογή συστήματος που σημαίνει οτι χωρίς Titanium Backup δεν μπορείς ούτε uninstall να την κάνεις...

Έκανες enable beta απο την revolution εφαρμογή?

Νομίζω οτι δεν θα έχεις πρόβλημα να πας στο zip, να το ανοίξεις πχ με astro explorer και να κάνεις εγκατάσταση την εφαρμογή απο εκεί...Δε θα στη βάλει στο system/app αλλά αυτό δε πειράζει καθόλου...

 

 

ΟΧΙ ΔΕΝ ειχα κανει "enable beta" απο την εφαρμογη.. τα εσβησα μεσα απο το /revolution/download/ και τα ξανατικαρα και παλι download&install και ετσι το περασα...

μια χαρουλα! απλα προσπαθησα να το κανω οπως λες μεσο astro αλλα απλα το ανελυε σε φακελους....μαλλον λογο .zip

τεσςπα...εντελει βρεθηκε...

 

υπαρχει καποιο theme που ξεχωριζει?? καπου ειχα διαβασει για ενα τοπ αλλα δε θυμαμαι.... :(

Link to comment
Share on other sites

Φοράει κανείς τον RAGEmod kernel? Μου φαίνεται πολλά υποσχόμενος...είναι κάτι σαν speedmod με oc/uv...τον έβαλα το μεσημεράκι και δείχνει καλός..θα επιστρέψω με εντυπώσεις..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Leomar 2.6

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δεν νομίζω να έχει κανείς διαφορετική ρομ εδώ μέσα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες βλεπω ολα οσα λετε για Leomar και οτι σας εχει αφησει αψογες εντυπωσεις αλλα εχω τα εξης 2 ερωτηματα:

 

1)Εχω την Litening v5.0 (Βασισμενη στην official KG6) και το κινητο πραγματικα πεταει στην ταχυτητα κ σταθεροτητα κ γενικοτερα θεματα απο αυτη την ρομ δεν εχω αν και ειναι η μονη που εχω δοκιμασει.Αξιζει λοιπον να την αλλαξω με την Leomar?Θα χασω σε θεμα ταχυτητας ή σταθεροτητας?Απο kernel εχω Jeffrey 3.0.0 oποτε στην μπαταρια δε θα εχει διαφορες ετσι???

 

2)Αν τελικα αξιζει αυτη η αλλαγη της ρομ,εφοσον κατεβασω την εφαρμογη του Leomar την Revolution app αν δεν κανω λαθος μετα θα μπορω να κανω αμεσως μεσω αυτης την αλλαγη απο την litening στην leomar χωρις καποιο προβλημα(αφου κανω wipe data και τα λοιπα) ή θα πρεπει ξανα-μανα να κατεβαζω την τελευταια official rom και αντε παλι odin και αντε παλι φλασαρισμα μεσω odin της Leomar???

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες βλεπω ολα οσα λετε για Leomar και οτι σας εχει αφησει αψογες εντυπωσεις αλλα εχω τα εξης 2 ερωτηματα:

 

1)Εχω την Litening v5.0 (Βασισμενη στην official KG6) και το κινητο πραγματικα πεταει στην ταχυτητα κ σταθεροτητα κ γενικοτερα θεματα απο αυτη την ρομ δεν εχω αν και ειναι η μονη που εχω δοκιμασει.Αξιζει λοιπον να την αλλαξω με την Leomar?Θα χασω σε θεμα ταχυτητας ή σταθεροτητας?Απο kernel εχω Jeffrey 3.0.0 oποτε στην μπαταρια δε θα εχει διαφορες ετσι???

 

2)Αν τελικα αξιζει αυτη η αλλαγη της ρομ,εφοσον κατεβασω την εφαρμογη του Leomar την Revolution app αν δεν κανω λαθος μετα θα μπορω να κανω αμεσως μεσω αυτης την αλλαγη απο την litening στην leomar χωρις καποιο προβλημα(αφου κανω wipe data και τα λοιπα) ή θα πρεπει ξανα-μανα να κατεβαζω την τελευταια official rom και αντε παλι odin και αντε παλι φλασαρισμα μεσω odin της Leomar???

 

απο πλευρας αποδοσης ειναι στα ιδια επιπεδα.. μην περιμενεις να δεις διαφορες.. τα καλουδια που δινει στο πιατο τραβανε τον κοσμο..

 

απο τη στιγμη που (λογικα θα) εχεις cwm φλασαρεις πολυ απλα κανωντας τα σχετικα wipes..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α μια χαρα δηλαδη ουτε odin ουτε τπτ τετοιο ετσι?Ναι εχω CWM και γνωριζω να το χρησιμοποιω οποτε ολα μια χαρα!Μια ερωτηση ομως τις εφαρμογες κ τα μνμτα μου πως να τα κανω backup ωστε να μη τα χασω???Χρησιμοποιουσα παλια το MyBackUp Pro(σπασμενο φυσικα) αλλα για καποιο λογο τωρα δεν μου λειτουργει οπως και το Titanium Backup κρασαρει μετα απο λιγη ωρα που κανει το Backup οποτε αν εχετε κανα αλλο τροπο θα ηταν ευπροσδεκτος...!!! :)

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

Α μια χαρα δηλαδη ουτε odin ουτε τπτ τετοιο ετσι?Ναι εχω CWM και γνωριζω να το χρησιμοποιω οποτε ολα μια χαρα!Μια ερωτηση ομως τις εφαρμογες κ τα μνμτα μου πως να τα κανω backup ωστε να μη τα χασω???Χρησιμοποιουσα παλια το MyBackUp Pro(σπασμενο φυσικα) αλλα για καποιο λογο τωρα δεν μου λειτουργει οπως και το Titanium Backup κρασαρει μετα απο λιγη ωρα που κανει το Backup οποτε αν εχετε κανα αλλο τροπο θα ηταν ευπροσδεκτος...!!! :)

 

για sms υπαρχουν αρκετα δωρεάν στο μάρκετ..

 

για εφαρμογές όλος ο κόσμος έχει titanium.. κανε μια βόλτα και από το section για android εφαρμογές να ρωτησεις τι άλλο παιζει για backup..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση...Οταν παω να δω χρηση μπαταριας και βγαζω το διαγραμμα στο κατω μερος της οθονης υπαρχουν 5 επιλογες

Σημα τηλ

WiFi

Αφυπνιση

Οθονη ενεργη

Φορτιση

 

Αυτη η αφυπνιση τι σημαινει ρε παιδια...Παντως εγω ξυπνητηρι δεν χρεισιμοποιω...

 

Sent from my GT-I9100

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες βλεπω ολα οσα λετε για Leomar και οτι σας εχει αφησει αψογες εντυπωσεις αλλα εχω τα εξης 2 ερωτηματα:

 

1)Εχω την Litening v5.0 (Βασισμενη στην official KG6) και το κινητο πραγματικα πεταει στην ταχυτητα κ σταθεροτητα κ γενικοτερα θεματα απο αυτη την ρομ δεν εχω αν και ειναι η μονη που εχω δοκιμασει.Αξιζει λοιπον να την αλλαξω με την Leomar?Θα χασω σε θεμα ταχυτητας ή σταθεροτητας?Απο kernel εχω Jeffrey 3.0.0 oποτε στην μπαταρια δε θα εχει διαφορες ετσι???

 

2)Αν τελικα αξιζει αυτη η αλλαγη της ρομ,εφοσον κατεβασω την εφαρμογη του Leomar την Revolution app αν δεν κανω λαθος μετα θα μπορω να κανω αμεσως μεσω αυτης την αλλαγη απο την litening στην leomar χωρις καποιο προβλημα(αφου κανω wipe data και τα λοιπα) ή θα πρεπει ξανα-μανα να κατεβαζω την τελευταια official rom και αντε παλι odin και αντε παλι φλασαρισμα μεσω odin της Leomar???

 

1. Οχι διαφορά δεν θα δεις ούτε στην απόδοση ούτε στην μπαταρία. Ισως η Litening να είναι και ένα κλικ πιο γρήγορη, απλά όπως σωστά ειπώθηκε η Leomar έχει πολλά καλούδια και μεγάλη ευκολία χρήσης αυτών. Αν είσαι ικανοποιημένος μην αλλάξεις.

 

2. Ο πιο "ανώδυνος" τρόπος είναι να κάνεις ένα nandroid backup όπως είσαι τώρα, να δοκιμάσεις αν θες τη Leomar και αν δεν σε ικανοποιεί απλά κάνεις restore την Litening.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση...Οταν παω να δω χρηση μπαταριας και βγαζω το διαγραμμα στο κατω μερος της οθονης υπαρχουν 5 επιλογες

Σημα τηλ

WiFi

Αφυπνιση

Οθονη ενεργη

Φορτιση

 

Αυτη η αφυπνιση τι σημαινει ρε παιδια...Παντως εγω ξυπνητηρι δεν χρεισιμοποιω...

 

Sent from my GT-I9100

 

Αφυπνιση=awake δεν είναι το ξυπνητήρι είναι όταν το κινητό είναι ενεργό δηλαδή δουλεύει ο επεξεργαστης

 

Η λειτουργιά του awake χωρίζεται σε 2 κατηγόριες οταν χρησημοποιουμαι το κινητο και όταν δεν το χρησημοποιουμαι.

 

τότε πρέπει να πεφτει σε deep sleep (minimum χρήση cpu ώστε να μην καταναλώνει μπαταρία) αν δεν πεφτει και δουλευτεί το κινητό σε ταχύτητες ιση και ανω των 200 mhz τότε εχουμαι battery drain(όσο μεγαλυτετο τόσο περισσότερη μπαταρία χάνουμε τσάμπα

 

Sent from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει κανείς διαφορετική ρομ εδώ μέσα.

 

Λαθος......

 

Criskelo και ξερο ψωμι....... μονο και μονο για την αποδοση του WiFi και για το οτι δεν θελει full wipe μετα απο καθε αναβαθμιση.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...