Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δε κάνω λάθος, κάποιες εφαρμογές που είχα δοκιμάσει τύπου Lost phone, μόλις ο κλέφτης αλλάξει τη sim, το κινητό στέλνει αυτόματα sms σε ένα προκαθορισμένο νούμερο με κάποια στοιχεία όπως τον αριθμό της sim, τη γεωγραφική θέση που βρίσκεται κ.α. Οπότε αυτές οι εφαρμογές (για το androidlost δεν ξέρω αν ισχύει) δεν είναι μόνο για φιγούρα αλλά έχουν και αξία. Συγχωρέστε με αν κάνω λάθος γιατί έχει περάσει καιρός από την τελευταία μου δοκιμή.

 

Επισης (το βασικοτερο κατα τη γνωμη μου) σε καποιες μπορεις μεσω εντολης sms να διαγραψεις τα παντα απο τη συσκευη...

 

sent from my Galaxy S 2 using smoke signals...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν δε κάνω λάθος, κάποιες εφαρμογές που είχα δοκιμάσει τύπου Lost phone, μόλις ο κλέφτης αλλάξει τη sim, το κινητό στέλνει αυτόματα sms σε ένα προκαθορισμένο νούμερο με κάποια στοιχεία όπως τον αριθμό της sim, τη γεωγραφική θέση που βρίσκεται κ.α. Οπότε αυτές οι εφαρμογές (για το androidlost δεν ξέρω αν ισχύει) δεν είναι μόνο για φιγούρα αλλά έχουν και αξία. Συγχωρέστε με αν κάνω λάθος γιατί έχει περάσει καιρός από την τελευταία μου δοκιμή.

 

Συμφωνώ με των προλαλησαντα, και αν υπάρχει κάτι τέτοιο πολύ θα ήθελα να την αποκτήσω..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάποιες το κάνουν, η συγκεκριμένη έχει τέτοια δυνατότητα?

 

http://www.androidlost.com/#controls_Security

 

SMS notification number

Enter a phonenumber that will receive a message in case your simcard is changed. This is useful in case your mobile is stolen and the sim card is changed. When you get an SMS from the new number you can still send SMS commands to the phone. You should use your country code in front of your number.

 

Επισης (το βασικοτερο κατα τη γνωμη μου) σε καποιες μπορεις μεσω εντολης sms να διαγραψεις τα παντα απο τη συσκευη...

 

 

sent from my Galaxy S 2 using smoke signals...

http://www.androidlost.com/#controls_Security

 

Erase SD Card

This will erase your SD card. No further warning will be given.

 

Wipe phone

Dont use this feature unless you REALLY mean it. It will wipe your phone. You must first have accepted the admin rights on the phone (cannot be initiated remote).

Also wipe external storage (requires android 2.3)

 

δεν τα εχω δοκιμασει ολα αυτα βεβαια ακομη!

αλλα απο θεμα μπαταριας την εχω την εφαρμογη απο χθες στον γαλαξια μου και πραγματικα δεν "επηρεάζει" την μπαταρια καθολου!

σε αντιθεση με αλλες παρομοιες εφαρμογές που μου την ρουφουσαν σαν σφουγγάρι....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις το παρακατω widget ωρας/ημερομηνιας?

http://postimage.org/image/demj34bo/

 

Το retro clock widget είναι.

 

Sent from my GT-I5800

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είχα περάσει το navigon 3.0.0 αν δεν κάνω λάθος πριν λίγες μέρες και επειδή δεν έμεινα ικανοποιημένος το διέγραψα. Όμως ο χάρτης της Ευρώπης που είχα κατεβάσει στην αρχή για τις ανάγκες της πλοήγησης δεν διαγράφτηκε και αυτός. Είναι στα 2 gb αν δεν κάνω λάθος και έχει γεμίσει την sd card. Προσπάθησα να δω που έχει εγκατασταθεί αλλά μάταια. Γνωρίζει κανείς καμιά λύση πως να διαγράψω τα δεδομένα του;

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτα σου δες αν υπάρχει ενας φάκελος με όνομα navigon

 

Sent from my HD2

 

Δεν υπαρχει στην sd card τετοιος φάκελος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, παίζει αν βάλουμε το αρχείο με τις φωνές απο 10 Mικρούς Mήτσους στο Ndrive να λειτουργήσουν ή λειτουργούν αποκλειστικά και μόνο για το Ndrive που είναι για τα xperia X8 και Arc?
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε φάση. Έχω το droidstats και σε μια ρύθμιση που βάζεις το ανώτατο όριο ευρώ που θες να φτάσει ο λογαριασμός σου και αλλιώς να σε ειδοποιεί έβαλα κατά λάθος κενό. Και crashaρε και κρασάρει όποτε πάω να το ανοίξω για να αλλάξω την ρύθμιση.

 

Το να κάνω uninstall και reinstall δεν είναι λύση γιατί θα χάσω τα δεδομένα του (στατιστικά κλήσεων).

Nandroid backup πολύ πρόσφατο που να αξίζει να γυρίσω δεν έχω.

 

Έχετε καμιά ιδέα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω περάσει το TheftAware

Αφού έψαξα και δοκίμασα κάποιες αυτού του είδους κατέληξα σ'αυτήν την οποία ναι μεν πλήρωσα 10 ευρώ (αυτή τη στιγμή έχει τιμή 2,99 για promotion) αλλά έχει αρκετά χαρακτηριστικά που με κάλυψαν για να τα δώσω.

 

Μαζί με το Seal που κλειδώνω το τηλέφωνo, αν το χάσω τουλάχιστον ξέρω ότι θα κερδίσω λίγο χρόνο για να το εντοπίσω.

 

To Theft Aware περνιέται σαν εφαρμογή συστήματος και ακόμα και με update λογισμικού δεν χάνεται από το τηλέφωνο αν είσαι root.

"Exceptional ROOT support, Theft Aware even survives factory reset on rooted phones"

 

Άρα αν το τηλέφωνο είναι ανοιχτό, παραμένει κλειδωμένο και έχεις μεγάλες πιθανότητες να το βρεις.

Στην τελική, ο κλέφτης (αν δεν είναι εξπέρ των τηλεφώνων) μπορεί να βαρεθεί και να στο επιστρέψει αφού δε θα ξέρει τι άλλο να το κάνει... :p

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια free εφαρμογή για να κλειδώνει το τηλ με κωδικό υπάρχει; (δε θέλω να το πάρει κανεις στα χέρια το κ να το ψάξει)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα το κινητο μου root.

μου εμφανιζει την εφαρμογη superuser.

εχετε να προτεινετε καποια εφαρμογη για να απεγκαταστησω προεγκατεστημενες εφαρμογες στο κινητο μου που δεν τις χρειαζομαι;

με το advanced taskmanager δεν μπορω να το κανω

Και εγώ μόλις έκανα για πρώτη φορά root και έχω την εφαρμογή superuser.

Παρ'όλα αυτά, όσες εφαρμογές που απαιτούν root access κατέβασα λένε ότι δεν έχω root access. Πρέπει να κάνω κάτι ακόμα;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις έκανα για πρώτη φορά root και έχω την εφαρμογή superuser.

Παρ'όλα αυτά, όσες εφαρμογές που απαιτούν root access κατέβασα λένε ότι δεν έχω root access. Πρέπει να κάνω κάτι ακόμα;

 

εχω την εντυπωση οτι πρεπει να εγκαταστησεις την εφαρμογη superuser απο το market πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και εγώ μόλις έκανα για πρώτη φορά root και έχω την εφαρμογή superuser.

Παρ'όλα αυτά, όσες εφαρμογές που απαιτούν root access κατέβασα λένε ότι δεν έχω root access. Πρέπει να κάνω κάτι ακόμα;

 

Όταν μια εφαρμογή απαιτεί root access εμφανίζεται ένα παράθυρο από το superuser που σε ρωτάει αν επιτρέπεις το root access. Δεν συμβαίνει σε εσένα αυτό; Δες εκεί μήπως έχει blocked τις εφαρμογές που αναφέρεις.

 

εχω την εντυπωση οτι πρεπει να εγκαταστησεις την εφαρμογη superuser απο το market πρωτα.

 

Όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι πρεπει να εγκαταστησεις την εφαρμογη superuser απο το market πρωτα.

Αφού εμφανίστηκε κατά το root δε σκέφτηκα να το κάνω.

Αλλά μιας και είπες το έκανα, και μου έγραψε ότι υπάρχουν νέα binaries. Άρα μάλλον μου είχε περάσει παλιά έκδοση. Thanks. :)

 

Όταν μια εφαρμογή απαιτεί root access εμφανίζεται ένα παράθυρο από το superuser που σε ρωτάει αν επιτρέπεις το root access. Δεν συμβαίνει σε εσένα αυτό; Δες εκεί μήπως έχει blocked τις εφαρμογές που αναφέρεις.

Δε μου εμφάνιζε αυτό το παράθυρο.

Όταν όμως δοκίμασα να κατεβάσω πάλι το superuser, μου έβγαλε το μήνυμα για τα νέα binaries και με ρώτησε αν θέλω να κάνει update.

Με το που έγινε το update μου πέταξε το παράθυρο για να δώσω root access στο ίδιο το superuser.

Δηλαδή έδωσε root access στο εαυτό του. :p

Μετά άρχισαν να πετάν το παράθυρο και οι άλλες δύο εφαρμογές που είχα κατεβάσει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;
το παιρνει το τηλ ο γιος μου κ δε θα ηθελα να μπαινει οποτε θελει στο ιντερνετ αν μπορουσα να εκλεινα καπως τη συνδεση με το ρουτερ Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το παιρνει το τηλ ο γιος μου κ δε θα ηθελα να μπαινει οποτε θελει στο ιντερνετ αν μπορουσα να εκλεινα καπως τη συνδεση με το ρουτερ

 

Και γιατί δεν απενεργοποιείς απλά το wifi από τις ρυθμίσεις;

 

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποια εφαρμογη για να ''σπαμε'' τα κλειδωμενα ασυρματα δικτυα?

 

Οι κανονισμοί του παρόντος φόρουμ δεν μας επιτρέπουν να συζητάμε/ζητάμε οτιδήποτε παράνομο.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε φάση. Έχω το droidstats και σε μια ρύθμιση που βάζεις το ανώτατο όριο ευρώ που θες να φτάσει ο λογαριασμός σου και αλλιώς να σε ειδοποιεί έβαλα κατά λάθος κενό. Και crashaρε και κρασάρει όποτε πάω να το ανοίξω για να αλλάξω την ρύθμιση.

 

Το να κάνω uninstall και reinstall δεν είναι λύση γιατί θα χάσω τα δεδομένα του (στατιστικά κλήσεων).

Nandroid backup πολύ πρόσφατο που να αξίζει να γυρίσω δεν έχω.

 

Έχετε καμιά ιδέα?

Η αλήθεια είναι ότι δε νομίζω να μπορείς να κάνεις και πολλά. Το πρόγραμμα δεν ανοίγει καθόλου; Κατευθείαν σου

βγάζει fc;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δε νομίζω να μπορείς να κάνεις και πολλά. Το πρόγραμμα δεν ανοίγει καθόλου; Κατευθείαν σου

βγάζει fc;

 

Το fc δεν ξέρω τι είναι αλλά κατευθείαν βγάζει ένα f*cking μήνυμα ότι η διεργασία τερματίστηκε.

Δεν μπορώ με κάποιο τρόπο να κρατήσω το ιστορικό κλήσεων και να κάνω reinstall την εφαρμογή?

 

Πάντως μέχρι τώρα ένα πρόγραμμα της προκοπής για στατιστικά κλήσεων δεν βρήκα. Και όταν λέω της προκοπής εννοώ να τα κάνει όλα και όχι να κάνει τα μισά το ένα πρόγραμμα τα άλλα μισά ένα άλλο και τα υπόλοιπα ένα άλλο και να πρέπει να έχεις 3 διαφορετικά apps για την ίδια λειτουργία.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν απενεργοποιείς απλά το wifi από τις ρυθμίσεις;

γιατι λογικα θα μπορει να το ενεργοποιησει

 

θελω κατι με κωδικο που να το ανοιγω οποτε θελω εγω

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το samsung galaxy 3 εδώ και 3 μέρες έχει καεί ο εγκέφαλος μου να διαβάζω και να ψάχνω διάφορα, νομίζω ότι το έφερα εκεί που ήθελα αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω κάποιο free πρόγραμμα πλοήγησης να μην θέλει Internet και να δουλεύει μόνο με το gps. Έχει κανένας καμιά πρόταση έστω και με PM; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...