Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λoγικά μου κάνει, απλά αν πάρω 2 πράγματα από Resco, πέφτει και η τιμή τους!! :D

 

αλλά οκ, θα δοκιμάσω το free για αρχή. Μπορεί να μη με βολέψει καθόλου και τσάμπα να το αγόραζα το resco.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Πως μπορω να βαλω σε ενα HTC T8282 ROM WM 6.5 EΛΛΗΝΙΚΗ ? ΕΧΕΙ SPL 1.14

 

Αν δεν είναι ελληνική η συσκευή δεν μπορείς να βάλεις τα ελληνικά της ace hellas. Ζητάς κάτι ανεπίσημο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα το custom keyboard του tax tax απλα τα σπαει! το κινητο στο messaging εχει πραγματικα μεταμορφωθει! Σταθερο πλεον και η αμεσοτητα των πληκτρων ιδια με το ipod touch μου! Μαγικο!!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή.

 

 

 

Εχω την μαγειρεμενη του Γρηγορη και εχω μερικα προβληματα. Κατεβασα την ρομ που προτεινεις και θελω να την περασω. Επειδη εχω καιρο να ασχοληθω και ο χρονος μου ειναι περιορισμενος θα ηθελα, αν μπορουσες να μου υποδειξεις εναν οδηγο.

Εχω ελληνικη συσκευη φοραω την εξης: RUU_BlackStone_HTC_Europe_1.56.401.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν έχεις ελληνική συσκευή δεν μπορείς να βάλεις τη συγκεκριμένη rom που δίνω (και δεν υπάρχει και λόγος εξάλλου).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οντως δεν κανει για σενα, αλλα αν βρεις καποια σχετικη για τη συσκευη σου απο εκεινο το site, φανταζομαι η διαδικασια θα ειναι ιδια και σε καθοδηγει απο μονος του ο wizard που βγαινει μολις τρεξεις το αρχειο! Πραγματικα ειναι πολυ απλο, και εγω δεν ειχα ιδεα οταν πηγα να τη περασω! ;)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παντως μπηκε και το Resco File Explorer και το κινητακι δειχνει πληρες!! και το μικροπροβλημακια με τη νεα ROM εχουν εκλειψει και ειμαστε μια χαρα!!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη από πέρισυ την kwbr 4.5 WWE (OS Version-5.2.21914 21914.5.0.93, manila 2.5.20121225.0, 25-8-2010) και επειδή τότε μου είχε φανεί οκ, δεν έψαξα κάτι πιο καινούριο.

Επειδή όμως έχω και εγώ ως ένα σημείο την "μανία" των updates, είπα τώρα μετά από 1 χρόνο να δοκιμάσω κάτι καινούριο. Έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Ένας φίλος σε προηγούμενη σελίδα πρότεινε την Cloudy 2.5. Μπορεί να την δοκιμάσω αν και δεν βλέπω να έχει κάτι το εξαιρετικό (os 23138, Manila 2.5.20183025).

Κοιτάω και την blackSTONEhenge™HyPer (os 28248) που λέει ότι έχει διάφορα optimizations.. Την έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι γρήγορη;

Υπάρχουν και οι Blackstone EDGE και Energy που έχουν την πιο καινούρια έκδοση windows που βρήκα (os 29022). Κάποια σχόλια για αυτές;

 

Η πιο safe περίπτωση για μένα (κρίνοντας από την προσωπική μου εμπειρία από την kwbr 4.5) είναι να βάλω την τελευταία rom του kwbr (5.7).

 

Οποιοδήποτε σχόλιο από χρήστες των παραπάνω roms θα είναι πολύ χρήσιμο.

 

PS Το κινητό το χρησιμοποιώ για gps (igo-racechrono με εξωτερικό bt δέκτη), audio-movie player (tcmp) και λίγο gaming με scummvm..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακριβώς στην ίδια θέση με σένα: Έχω εγκαταστήσει την kwbr 5.7 Sense C3 εδώ και μήνες, αφού είχα δοκιμάσει διάφορες άλλες στο ενδιάμεσο (Energy κλπ). Οι άλλες δε με βόλευαν για διαφορετικό λόγο η καθεμία (π.χ. μικρά εικονίδια, δύσχρηστο interface & menus κλπ). Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την kwbr και πλέον τη λειτουργώ με κλειστά μάτια, ενώ έχω συνηθίσει και διάφορα bugs που έχει, όπως αυτό με τη σύνδεση σε νέο WiFi δίκτυο (που δεν λειτουργεί το πλήκτρο connect και πρέπει να ανοίξεις το menu και να κάνεις 2-3 κινήσεις επιπλέον)

 

Έτσι, παρότι έχουν κυκλοφορήσει νεότερες ROM για το Blackstone με καινούριο Sense κλπ δεν έχω πάρει την απόφαση να αποχωριστώ την kwbr (η οποία δεν πρόκειται να αναβαθμιστεί άλλο). Ίσως αν βαρεθώ σε κάποια φάση, να το πάρω απόφαση να την αλλάξω με κάποια άλλη, αν και πιστεύω ότι θα επιστρέψω σύντομα πάλι στην kwbr. :D

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..απο χθες προσπαθω να βαλω μια εικονα φοντο στο hd μου αλλα ματαια..μηπως ξερεις κανεις τιποτα..?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σε ολους..απο χθες προσπαθω να βαλω μια εικονα φοντο στο hd μου αλλα ματαια..μηπως ξερεις κανεις τιποτα..?

 

Μάλλον το wallpaper που θέλεις να περάσεις είναι σε λάθος format ή διαστάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το wallpaper που θέλεις να περάσεις είναι σε λάθος format ή διαστάσεις.

οχι ολα ενταξει τελικα μετα 3-4 hard reset(το χρειαζοταν η συσκευη!!) ξαναενοιωσε..;)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακριβώς στην ίδια θέση με σένα: Έχω εγκαταστήσει την kwbr 5.7 Sense C3...

Τελικά έβαλα την 5.7 c3(αφού έκανα ένα task29). Μάλλον θα μείνω σε αυτήν. thx για τις πληροφορίες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μια φίλη έχει αυτήν τη συσκευή και πρόσφατα χρειάστηκε να την πάει για αναβάθμιση, με αποτέλεσμα να χαθεί η ελληνική γλώσσα. Θα μπορούσε να κάνει κάτι γι'αυτό; Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσει ξανά την ελληνική γλώσσα στο τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μια φίλη έχει αυτήν τη συσκευή και πρόσφατα χρειάστηκε να την πάει για αναβάθμιση, με αποτέλεσμα να χαθεί η ελληνική γλώσσα. Θα μπορούσε να κάνει κάτι γι'αυτό; Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσει ξανά την ελληνική γλώσσα στο τηλέφωνο;

 

Φυσικά και μπορεί να περάσει Ελληνική γλώσσα, εάν και εφόσον η συσκευή είναι Ελληνική (ace ΕΛΛΑΣ). Το απόγευμα που θα πάω σπίτι θα δω αν έχω ακόμη το αρχείο που χρειάζεται για να εγκαταστήσει τα Ελληνικά.(αν μέχρι τότε δεν στο δώσει κάποιος άλλος)

 

 

---

- Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους. Μια φίλη έχει αυτήν τη συσκευή και πρόσφατα χρειάστηκε να την πάει για αναβάθμιση, με αποτέλεσμα να χαθεί η ελληνική γλώσσα. Θα μπορούσε να κάνει κάτι γι'αυτό; Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσει ξανά την ελληνική γλώσσα στο τηλέφωνο;

 

Που την πήγε για αναβάθμιση; Στην ACE Hellas; Δεν έχει ελληνική συσκευή; Το αρχείο που αναφέρεται ο φίλος ακριβώς από πάνω εξελληνίζει το αγγλικό μενού αλλά μόνο σε ελληνικές συσκευές. Μπορείς να μας πεις ποια rom φοράει η συσκευή τώρα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί να περάσει Ελληνική γλώσσα, εάν και εφόσον η συσκευή είναι Ελληνική (ace ΕΛΛΑΣ). Το απόγευμα που θα πάω σπίτι θα δω αν έχω ακόμη το αρχείο που χρειάζεται για να εγκαταστήσει τα Ελληνικά.(αν μέχρι τότε δεν στο δώσει κάποιος άλλος)

 

 

---

- Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι ελληνική είναι η συσκευή της. ΟΚ θα περιμένω λοιπόν. Και κάτι ακόμα: Της είπαν ότι υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξει το λειτουργικό της συσκευής και να το κάνει android. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι ελληνική είναι η συσκευή της. ΟΚ θα περιμένω λοιπόν. Και κάτι ακόμα: Της είπαν ότι υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξει το λειτουργικό της συσκευής και να το κάνει android. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Ισχύει αλλά θέλει ψάξιμο, διάβασμα και δοκιμές, πολλές δοκιμές... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=577

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ελληνική είναι η συσκευή της. ΟΚ θα περιμένω λοιπόν. Και κάτι ακόμα: Της είπαν ότι υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξει το λειτουργικό της συσκευής και να το κάνει android. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

 

Κάνεις αντιγραφή το παρακάτω αρχείο στην συσκευή (αφού το αποσυμπιέσεις πρώτα) και το τρέχεις μέσα από την συσκευή.

 

Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση των Ελληνικών κάνεις ένα hard reset.

 

Αυτό ήταν :)

 

ExtendedPKG

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνεις αντιγραφή το παρακάτω αρχείο στην συσκευή (αφού το αποσυμπιέσεις πρώτα) και το τρέχεις μέσα από την συσκευή.

 

Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση των Ελληνικών κάνεις ένα hard reset.

 

Αυτό ήταν :)

 

ExtendedPKG

 

Προστέθηκε στο πρώτο post! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την 5.7 c3(αφού έκανα ένα task29). Μάλλον θα μείνω σε αυτήν. thx για τις πληροφορίες..

Καμία αλλαγή στην κατανάλωση με την καινούρια rom. Με 1 ώρα την ημέρα τηλ και λίγο gps κρατάει ~65 ώρες μέχρι να πέσει η στάθμη στο 10%..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...