Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επισης ειδα οτι αν βαλεις πολλες μαζι, τις δειχνει σαν μια και αλλαζει που και που εικονα μονο του !

Οντως μπορεις να επιλεξεις πολλες μαζι και τις αλλαζει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Οντως μπορεις να επιλεξεις πολλες μαζι και τις αλλαζει μονο του.

 

Πως επιλέγεις πολλές?

Link to comment
Share on other sites

Πως επιλέγεις πολλές?

μενου/ ρυθμισεις/ θεματα/ προφυλαξη οθ./ Sleeping Screen/ add my own. και επιλεγεις οσες φωτο θες (εγω 3 εχω επιλεξει)/ οκ/ create theme...

Kαθε λεπτο θα κανει εναλλαγη εικονων.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να βγαλω το μηνυμα "connection prompt:off" που μ βγαζει οταν παω να παρω τηλ απο οταν εγκατεστησα το m-guard??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να βγαλω το μηνυμα "connection prompt:off" που μ βγαζει οταν παω να παρω τηλ απο οταν εγκατεστησα το m-guard??

 

Δεν νομίζω ότι μπορείς.

Προσωπικά το έχω στο on γιατί δεν χρειάζεται να έχω το τηλέφωνο στο αυτί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς.

Προσωπικά το έχω στο on γιατί δεν χρειάζεται να έχω το τηλέφωνο στο αυτί.

 

εγώ καταλαβαίνω ότι το σήκωσε από το χρονόμετρο που βγάζει και το βάζω τότε όταν δεν φοράω ακουστικά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και καινούργιος στο Symbian^3 θα ήθελα να αναφέρουμε τις εφαρμογές που θεωρούμε must για κάθε κινητό για κάθε χρήστη.

 

Ξεκινάω με τις πρώτες που εγκατέστησα στο νέο μου Symbian^3:

 

 

Skype - γνωστό σε όλους - OVI

Opera Mobile - web browser με tabs - opera.com

TuneWiki - live radios and podcasts - OVI

 

----------------------------------pgetsopoulos----------------------------------

όπερα μίνι... Απλά σώζει... Όπως βέβαια και ο κανονικός

soundhound... μιας και εχω ένα θεματακι με τους τίτλους τραγουδιών, με σώζει

x-plore... Κορυφαίος file browser

jbakTaskMan... Για να βλέπεις τα πάντα που τρέχουν από πίσω

fast panel... Βοηθά πολύ σε γρηγόρη διαχείριση bt,wlan,να δεις πόσο ακριβώς μπαταρία έχεις,αθόρυβο,φακός κτλ

favourite apps... Βοηθά πολύ στο να κρατάς την αρχική οθόνη "καθαρή"...

Bubbles... Πολύ ωραίο προγραμματάκι

sleeping screen...επίσης πολύ καλό, ειδικά να βλέπεις γρήγορα ώρα, κλήσεις κτλ... Τώρα βάζεις και ότι εικόνα θες, έγινε ακόμα καλύτερο

Edited by nickfoxjr
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλό θα ήταν να κανείς τροποποίηση το μήνυμα σου που και που και να βάζεις τις εφαρμογές που θα λέμε ώστε να μην χρειάζεται να ψάχνουμε σελίδες, να έχουμε τις καλύτερες στο πρώτο μήνυμα :)

 

θα πω ποιες χρησιμοποιώ σχεδόν συνέχεια

 

όπερα μίνι... Απλά σώζει... Όπως βέβαια και ο κανονικός

soundhound... μιας και εχω ένα θεματακι με τους τίτλους τραγουδιών, με σώζει

x-plore... Κορυφαίος file browser

jbakTaskMan... Για να βλέπεις τα πάντα που τρέχουν από πίσω

fast panel... Βοηθά πολύ σε γρηγόρη διαχείριση bt,wlan,να δεις πόσο ακριβώς μπαταρία έχεις,αθόρυβο,φακός κτλ

favourite apps... Βοηθά πολύ στο να κρατάς την αρχική οθόνη "καθαρή"...

Bubbles... Πολύ ωραίο προγραμματάκι

sleeping screen...επίσης πολύ καλό, ειδικά να βλέπεις γρήγορα ώρα, κλήσεις κτλ... Τώρα βάζεις και ότι εικόνα θες, έγινε ακόμα καλύτερο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα κάνω φίλε.

 

Απλά καλό θα ήταν να γράφαμε δίπλα κ που μπορούμε να τις βρούμε και αν έχουν κάποιο αντίτιμο.

 

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια σου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα κάνω φίλε.

 

Απλά καλό θα ήταν να γράφαμε δίπλα κ που μπορούμε να τις βρούμε και αν έχουν κάποιο αντίτιμο.

 

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια σου.

 

με ένα googleάρισμα του ονόματος βρίσκεις ότι χρειάζεσαι :) όλες τις κατέβασα από διάφορα μαγαζάκια και όσες θελαν πληρωμή αφού με φάνηκαν χρήσιμες, τις αγόρασα... Επίσης οι τελευταίες είναι της nokia

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

to κατεβασα οπως μου ειπες αλλα ενω το εχει σαν επιλογη, δεν γραφει ελληνικα μονο αγγλικα, τι να πω.....

 

Στο swype γλώσσα αλλάζεις με το πλήκτρο Q. Αν το κρατήσεις λίγο πατημένο θα γράψει "Γλώσσα" και το αφήνεις. Τότε σου βγάζει να διαλέξεις την γλώσσα που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο swype γλώσσα αλλάζεις με το πλήκτρο Q. Αν το κρατήσεις λίγο πατημένο θα γράψει "Γλώσσα" και το αφήνεις. Τότε σου βγάζει να διαλέξεις την γλώσσα που θέλεις.

 

το κανω ακριβως οπως ειπες, αφου επιλέγω ελληνικά μου κανει το ιδιο και οταν ξανα παω στο ιδιο σημειο μου εχει επιλεγμενα τα Αγγλικα. Οταν παω σπιτι θα την ξανα εγκαταστησω να δω τι "παίζει" Σε ευχαριστω πολυ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εγώ καταλαβαίνω ότι το σήκωσε από το χρονόμετρο που βγάζει και το βάζω τότε όταν δεν φοράω ακουστικά

 

Ναι αλλά χρειάζεται να το κοιτάς ;)

 

μενου/ ρυθμισεις/ θεματα/ προφυλαξη οθ./ Sleeping Screen/ add my own. και επιλεγεις οσες φωτο θες (εγω 3 εχω επιλεξει)/ οκ/ create theme...

Kαθε λεπτο θα κανει εναλλαγη εικονων.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρουμε παιχνίδια του Symbian^3 που θεωρούμε must για κάθε κινητό και για κάθε χρήστη.

 

Ξεκινάω με τα πρώτα που εγκατέστησα στο νέο μου Symbian^3:

 

 

Angry Birds OVI 2.46e

Real Football 2010 OVI 2.46e

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

θα γράψω μερικά κάπως πιο "ασημα" άλλα με αυτα εχω περάσει ώρες...

 

Virtual table tennis 3d...πινκ πονκ, απλό άλλα καλό

Tropical towers...το είχε και το κινητο μέσα δοκιμαστικό, αρκετό εθιστικό

Burn the rope...επίσης αρκετά εθιστικό, δοκιμάστε το

fragger...κάπως πιο γνωστό, πρέπει να σκοτώσεις τους κακούς με χειροβομβίδες... Ακούγεται κάπως χαζό άλλα δεν είναι

iStunt... Snowboarding παιχνίδι, από τα λίγα που χειρίζονται ωραία με το επιταχύνσιόμετρο...

impossible game... Σπαστικό έως θανάτου, δύσκολο έως αδύνατο...

dalton... Απλό παιχνίδι που τρέχεις και πηδάς άλλα ωραίο

minesweeper... Το κλασσικό

i must run... Και αυτό τρέχεις και πηδάς, κάπως διαφορετικό βέβαια, αρκετά ωραίο

ovimaps challenge... Παιχνίδι γεωγραφικών γνώσεων

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το κανω ακριβως οπως ειπες, αφου επιλέγω ελληνικά μου κανει το ιδιο και οταν ξανα παω στο ιδιο σημειο μου εχει επιλεγμενα τα Αγγλικα. Οταν παω σπιτι θα την ξανα εγκαταστησω να δω τι "παίζει" Σε ευχαριστω πολυ

 

Mπορει κανεις να με βοηθησει με το swype και ελληνικά σε Νοκια Ε7?

Εχω πρόβλημα οποιος ξερει για το θέμα, θα ειμαι υπόχρεος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Mπορει κανεις να με βοηθησει με το swype και ελληνικά σε Νοκια Ε7?

Εχω πρόβλημα οποιος ξερει για το θέμα, θα ειμαι υπόχρεος

 

φιλε μου εχειες αννα στο ε7?αν ναι με ποιον τροπο το καταφερες?για το αλλο δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω...

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεί κάποιος να μου πει πως λέγεται η εφαρμογή που πχ όταν γράφεις μήνυμα πατάς επάνω δεξιά στο ΄΄αβγ΄΄ και σου αλλάζει την γλώσσα γραφής ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεί κάποιος να μου πει πως λέγεται η εφαρμογή που πχ όταν γράφεις μήνυμα πατάς επάνω δεξιά στο ΄΄αβγ΄΄ και σου αλλάζει την γλώσσα γραφής ?

 

καλησπερα. αυτο ψαχνεις? :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. αυτο ψαχνεις? :)

 

καλώς την, όχι αυτό αλλά κάνει την δουλειά του...αυτό που είχα ήταν ένα που πάταγες επάνω στο αβγ και άλλαζε την γλώσσα ενώ αυτό ΄΄σερνεις΄΄ το βελάκι αν κατάλαβα καλά!

Ευχαριστώ πάντως:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλώς την, όχι αυτό αλλά κάνει την δουλειά του...αυτό που είχα ήταν ένα που πάταγες επάνω στο αβγ και άλλαζε την γλώσσα ενώ αυτό ΄΄σερνεις΄΄ το βελάκι αν κατάλαβα καλά!

Ευχαριστώ πάντως:)

 

καλησπερα. εχει 5 τροπους. ο ενας ειναι αυτος που ζητας με το αβγ :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχει 5 τροπους. ο ενας ειναι αυτος που ζητας με το αβγ :)

όποτε μπορέσεις μου αναφέρεις τα προγράμματα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όποτε μπορέσεις μου αναφέρεις τα προγράμματα !

 

καλησπέρα. Το προγραμμα που σου ειπα παραπάνω αυτο εχει στις επιλογες του 5 διαφορετικούς τρόπους αλλαγής γλώσσας

Link to comment
Share on other sites

καλώς την, όχι αυτό αλλά κάνει την δουλειά του...αυτό που είχα ήταν ένα που πάταγες επάνω στο αβγ και άλλαζε την γλώσσα ενώ αυτό ΄΄σερνεις΄΄ το βελάκι αν κατάλαβα καλά!

Ευχαριστώ πάντως:)

Αυτο ειναι το προγραμμα που ψαχνεις, απλα πανε στις ρυθμισεις και βαλ'το ν'αλλαζει γλωσσα με τικ στην πανω δεξια γωνια της οθονης...(οπου απλα τυχαινει να ειναι και το αβγ...)

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τρόπος να αλλάζεις γλώσσα με την άννα και το full portrait qwerty είναι νομίζω από κάτω προς τα πάνω.. Έτσι δε χάνεις το πληκτρολόγιο όταν είσαι ας πούμε στον browser και θες να αλλάξεις γλώσσα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...