Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Κάποιο conflict δημιουργεί το format της κάρτας. Στη συσκευή διαβάζεται κανονικά και από τον υπολογιστή όχι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται η οθόνη του optimus black στην tv? Π.χ αν έχω συνδρομή στην wind για το nova mobile να βλέπω τους αγώνες στην tv μέσω σύνδεσης με το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται η οθόνη του optimus black στην tv? Π.χ αν έχω συνδρομή στην wind για το nova mobile να βλέπω τους αγώνες στην tv μέσω σύνδεσης με το κινητό.

 

Από τη στιγμή που δεν έχει hdmi port η συσκευή σου, ο μοναδικός τρόπος είναι ασύρματα μέσω DLNA αλλά αυτό είναι κάτι που πρέπει να το υποστηρίζει και η (τελευταίας τεχνολογίας) τηλεόρασή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν έχει hdmi port η συσκευή σου, ο μοναδικός τρόπος είναι ασύρματα μέσω DLNA αλλά αυτό είναι κάτι που πρέπει να το υποστηρίζει και η (τελευταίας τεχνολογίας) τηλεόρασή σου.

Το OPTIMUS 2X έχει κανονικά TV OUT?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρόγραμμα για να βλέπω live stream video ή αγώνες από το optimus black στην οθόνη του υπολογιστή μου?

 

Για τέτοιες εφαρμογές συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271921

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πηρα κ γω το black(μου εχει κ 1 αναμενο pixel αλλα τεσπα)κ εχω προβλημα με το lg pc suite..δεν αναγνωριζει το κινητο.

ο υπολογιστης εχει vista 64 κατεβασα κ το lg mobile update αλλα τιποτα.

ενω σε υπολογιστη με τα 7 βρηκαν τα windows μονα τους προγραμμα κ συνδεθηκε κανονικα στο pc suite.

 

επεισης δε μου βγαζει καμια επιλογη το black για pc suite οταν το συνδεω με usb..???

 

καμια βοηθεια στον ασχετο...

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω.κανα τραγουδι να πεταξω μεσα κ συνχρονισμο.αλλα δεν ειναι περιεργο που δεν γινετε να συνδεθω??
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν αφού έχεις πρόβλημα με Pixel πήγαινε πίσω όσο προλαβαίνεις.

Επίσης για να κάνεις αυτό που λες δεν χρειάζεται pc suite ή κάτι άλλο...όταν συνδέεις το usb σου λέει στο κινητό turn on sync κάπως έτσι πάτα το και μετά θα βλέπεις το κινητό στο pc όπως βλέπεις ένα flashaki

Link to comment
Share on other sites

το πιχελ φαινετε μονο στο μαυρο κ ισα ισα..το θεωρω λιγο λαθος να το γυρισω πισω για κατι τοσο μικρο,ελαχιστο, οπως θες πες το...αλλα αμα βγει κ 2 εφυγα σφαιρα χαχα.μου φαινετε οτι η lg δινει εγγυηση 0 Pixel στα 2 χρονια της εγγηυσης(εκτος αν κανω λαθος)

 

στο κινητο τωρα,οταν βαζω το usb κ το συνδεω με τον υπολογιστη απλα φορτιζει.

μετα παω εφαρμογες-ρυθμισεις-αποθηκευση σε καρτα sd επιλεγω- μαζικης αποθηκευσης μονο-κ το βγαζει σαν φλασακι οπως λες..με τα τραγουδια το ελυσα το προβλημα απλα δεν ξερω πως να κανω συχρονισμο επαφων κ τα αλλα που εχει.

με το nokia Που ειχα το εβαζα στο pc suite κ αποθηκευοντουσαν εκει ολα τα αρχεια που ειχα (επαφες κ αλλα που ειχα)κ ημουν κομπλε.

τωρα με το lg δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν δουλευει...κανονικα επρεπε να μου βγαζει στο κινητο επιλογη pc suite, αυτο δεν βγαζει τιποτα.. μονο στο πανω μερος της οθωνης το σημα του usb,δεν ξερω τι γινετε...ασε που ειμαι κ φουλ ασχετος με ρηγαδες:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το πιχελ φαινετε μονο στο μαυρο κ ισα ισα..το θεωρω λιγο λαθος να το γυρισω πισω για κατι τοσο μικρο,ελαχιστο, οπως θες πες το...αλλα αμα βγει κ 2 εφυγα σφαιρα χαχα.μου φαινετε οτι η lg δινει εγγυηση 0 Pixel στα 2 χρονια της εγγηυσης(εκτος αν κανω λαθος)

 

Αν θες τη γνώμη μου επέστρεψε το πίσω τώρα που είναι νωρίς. Πρώτον το μάτι σου θα πηγαίνει συνέχεια εκεί και δεύτερον αν σε ενδιαφέρει η μεταπώληση... δεν θα το πάρει κανείς. Είναι κρίμα να δίνεις τόσα χρήματα και να μην έχεις άρτια συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με τα τραγουδια το ελυσα το προβλημα απλα δεν ξερω πως να κανω συχρονισμο επαφων κ τα αλλα που εχει.

 

Για τις επαφές είναι αλλιώς το σύστημα. Πήγαινε στο www.google.com/contacts και login με το gmail σου αυτό που χρησιμοποιείς και στο κινητό (την πρώτη φορά που το σέταρες στο ζήτησε, στο μαρκετ κλπ)

 

Εκεί κάνε import τις επαφές σου ή πέρνα τες μια μια :p και μετά στο κινητό(αφού έχει internet το κινητό, με WiFi ή αλλιώς) κάνε sync (θα το βρεις κάπου στις ρυθμίσεις). Δηλαδή μέσω internet γίνεται ο συγχρονισμός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που θες να κάνεις, μπορει να γινουν απλουστατα αν κατεβασεις απο το market στο κινητο το myphoneexplorer και το αντιστοιχο στον υπογιστη σου.

http://www.fjsoft.at/en/downloads.php

ευχαριστω haki hacker:D

 

Αν θες τη γνώμη μου επέστρεψε το πίσω τώρα που είναι νωρίς. Πρώτον το μάτι σου θα πηγαίνει συνέχεια εκεί και δεύτερον αν σε ενδιαφέρει η μεταπώληση... δεν θα το πάρει κανείς. Είναι κρίμα να δίνεις τόσα χρήματα και να μην έχεις άρτια συσκευή.

με βαζεις σε σκεψεις τωρα....μαλλον θα παρω τηλεφωνο για να το επιστρεψω.

αλλα που θα παρω..στην lg ή στο καταστημα απο οπου το πηρα??

 

Για τις επαφές είναι αλλιώς το σύστημα. Πήγαινε στο www.google.com/contacts και login με το gmail σου αυτό που χρησιμοποιείς και στο κινητό (την πρώτη φορά που το σέταρες στο ζήτησε, στο μαρκετ κλπ)

 

Εκεί κάνε import τις επαφές σου ή πέρνα τες μια μια :p και μετά στο κινητό(αφού έχει internet το κινητό, με WiFi ή αλλιώς) κάνε sync (θα το βρεις κάπου στις ρυθμίσεις). Δηλαδή μέσω internet γίνεται ο συγχρονισμός.

ευχαριστω κ σενα φιλε

το εκανα:ninja:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

με βαζεις σε σκεψεις τωρα....μαλλον θα παρω τηλεφωνο για να το επιστρεψω.

αλλα που θα παρω..στην lg ή στο καταστημα απο οπου το πηρα??

Καλύτερα στην LG θα σου έλεγα εκτος αν το πήρες απο κάποια ''επώνυμη'' αλυσίδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα στην LG θα σου έλεγα εκτος αν το πήρες απο κάποια ''επώνυμη'' αλυσίδα.

για να πω την αληθεια ντρεπομαι να τους πω ''θελω αλλαγη για 1 αναμενο Pixel"αλλα κ αυτα που λετε ειναι σωστα..

θα παρω δε μαμιετε κ οτι μου πουν μου ειπαν.

 

υ.γ

σορρυ για τα spam μηνυματα απλα δεν ειμαι πολυ εξικιομενος με τα forum

Link to comment
Share on other sites

για να πω την αληθεια ντρεπομαι να τους πω ''θελω αλλαγη για 1 αναμενο Pixel"αλλα κ αυτα που λετε ειναι σωστα..

θα παρω δε μαμιετε κ οτι μου πουν μου ειπαν.

 

υ.γ

σορρυ για τα spam μηνυματα απλα δεν ειμαι πολυ εξικιομενος με τα forum

 

agligore πρεπει να το πας πισω και σε εμενα ειχε καμμενα πιξελ, μου ειπαν θα γινει αντικατασταση συσκευης...............αλλα εδω και ενα ολοκληρο μηνα ακομα το περιμενω :cry:

και αυτην ειναι η δευτερη αντικατασταση συσκευης που γινεται, στο πρωτο δεν δουλευε η καμερα....αγοραζα το κινητο αρχες ιουνιου και ακομα το περιμενω..............απογοητευτικα δεν ξαναπαιρνω lg

FAIRY:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη απο την v10d και μέτα το Black δεν μπορούσε να γίνει Root παραθέτω τη νέα μέθοδο την οποία ακολουθείται με δική σας ευθύνη!!

 

Θα χρειαστείται το Superoneclick (v1.7) απο εδώ : http://goo.gl/SK7M8

 

1.Aφού συνδέσουμε το Black στο PC (με εντοπισμό σφαλμάτων) ανοίγουμε το SuperoneClick και κλικάρουμε Shell Root

2.Kλείνουμε το cmd των Windows (μαυρο παράθυρο) που θα εμφανιστεί.

3.Κάνουμε extract το ZIP και μεταφέρουμε τα 2 αρχεία στον φάκελο ADB (δημιουργήθηκε στην επιφάνεια εργασίας ή εκεί πού τρέξαμε το SuperoneClick)

4.Στην search μπάρα του Start Menu των Windows γράφουμε cmd και μολις εμφανιστεί το επιλέγουμε.

5.Γραφουμε την εντολή adb push su /tmp/ και enter

6.Γράφουμε την εντολή adb push superuser.apk /tmp/ και enter

7.Γράφουμε adb shell και enter για να αλλάξει το πρόθεμα σε #

8.Γράφουμε τις παρακάτω εντολές 1 προς 1 και κάθε φορά πατάμε enter.To Βlack θα κάνει reboot και είστε έτοιμοι.

 

mount -o rw,remount -t ext3 /dev/block/mmcblk0p8 /system

cat /tmp/su > /system/bin/su

cat /tmp/superuser.apk > /system/app/Superuser.apk

chown root.root /system/bin/su

chmod 06755 /system/bin/su

chown root.root /system/app/Superuser.apk

chmod 0644 /system/app/Superuser.apk

reboot

 

Y.Γ.1 Ενναλακτικα αν δεν πιάσει το παραπάvω ακολουθείται τον οδηγό εδώ http://goo.gl/KTcdz

Υ.Γ.2 credits & στον athanaso77 που με βοήθησε στον οδηγό.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε sakiss, θα το δοκιμάσω αργότερα.δουλεύει και με 10c φαντάζομαι,ε; Τι μπορει να παει στραβά με αυτήν την διαδικασία;
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε sakiss, θα το δοκιμάσω αργότερα.δουλεύει και με 10c φαντάζομαι,ε; Τι μπορει να παει στραβά με αυτήν την διαδικασία;

Ναι υποτίθεται δουλεύει για όλες τις εκδόσεις firm.Στην χειρότερη να μην σου πετύχει.

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω να δουλεύει.

Αφού κάνεις το βήμα 5 κολλάει και δεν μπορείς να πληκτρολογήσεις το επόμενο βήμα.

Εκτός κι αν κάνω κάτι λαθος εγώ.

Πάντως πολύ λίγη υποστήριξη για το κινητό μας έχουμε από developers.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το εν λόγω κινητό με ενδιαφέρει πολύ αλλά ακόμα δεν είμαι σίγουρος για την αγορά του. Αλήθεια αξίζει μια τέτοια κίνηση? Έχει δημιουργήσει αρκετά προβλήματα σαν συσκευή αυτήν ή όχι?Εσείς μου προτείνετε να το πάρω ασυζητητί ή να το ψάξω λιγάκι ακόμα?Το κινητό το έχω δει και live και μου άρεσε,αλλά έχω διαβάσει εδώ κάποια αρνητικά του(αρκετοί είπαν και από ένα)και ο αρχικός μου ενθουσιασμός έχει φύγει κάπως. Αν όμως όλα είναι καλά θα το πάρω. Είναι εύκολο να μου απαντήσετε στα ερωτήματα μου?Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν το πήρα με 299 είναι η καλύτερη κίνηση που θα μπορούσα να κάνω. Δεν έχει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα :)

 

Τώρα για τα άλλα παιδιά δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά το εν λόγω κινητό με ενδιαφέρει πολύ αλλά ακόμα δεν είμαι σίγουρος για την αγορά του. Αλήθεια αξίζει μια τέτοια κίνηση? Έχει δημιουργήσει αρκετά προβλήματα σαν συσκευή αυτήν ή όχι?Εσείς μου προτείνετε να το πάρω ασυζητητί ή να το ψάξω λιγάκι ακόμα?Το κινητό το έχω δει και live και μου άρεσε,αλλά έχω διαβάσει εδώ κάποια αρνητικά του(αρκετοί είπαν και από ένα)και ο αρχικός μου ενθουσιασμός έχει φύγει κάπως. Αν όμως όλα είναι καλά θα το πάρω. Είναι εύκολο να μου απαντήσετε στα ερωτήματα μου?Σας ευχαριστώ.

 

Η συσκευή είναι μια χαρά, αν σου αρέσει... πάρτο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...