Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα σε ολους ειμαι διακοπες και μετα απο backup μου κολησε και δεν ανοιγε με τιποτα . Αναγκαστικα να κανω hardreset (Μονο αυτο μου ελειπε την τυχη μου μεσα ) και τωρα μετα απο επαναφορα απο το προηγουμενο backup δεν μου αναβοσβηνη το ενδεικτικο led στις αναπαντητες h στα μυνηματα δυστιχως ουτε χρονο ουτε ογκο εχω περισεμα για να αρχισω να το ψαχνω μεσα στο forum , μια γρηγορη βοηθεια θα ητανε σωτηρια εστω και 1 πμ για την ενεργοποιηση του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για καθε βοηθεια .

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ φιλε dimikord αλλα ειχα να το κανω αυτο 1+ χρονο πριν οποτε ειχα ξεχαση την διαδικασια !!!!!!!!!!!!

Edited by powerser
Δωθηκε λυση απο τον dimikord .
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους ειμαι διακοπες και μετα απο backup μου κολησε και δεν ανοιγε με τιποτα . Αναγκαστικα να κανω hardreset (Μονο αυτο μου ελειπε την τυχη μου μεσα ) και τωρα μετα απο επαναφορα απο το προηγουμενο backup δεν μου αναβοσβηνη το ενδεικτικο led στις αναπαντητες h στα μυνηματα δυστιχως ουτε χρονο ουτε ογκο εχω περισεμα για να αρχισω να το ψαχνω μεσα στο forum , μια γρηγορη βοηθεια θα ητανε σωτηρια εστω και 1 πμ για την ενεργοποιηση του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για καθε βοηθεια .
πηγαινε πινακας ελεγχου>ηχοι και ειδοποιησεις>ειδοποιησεις και διαλεξε αναπαντητες κλησεις και μηνυματα και ενεργοποιησε να αναβει το φως ειδοποιησης
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ρυθμίσω τη συσκευή ώστε να κάνει συγχρονισμό με gmail ακολουπόντας πιστά τις οδηγίες του 1ου post, μέχρι hard reset έκανα, αλλά δεν μπορεί να συγχρονίσει.

 

Όταν ξεκινώ να κάνω τη ρύθμιση και πατάω Configure Server η πρώτη ρύθμιση που ζητάει είναι η "Εισαγωγή διεύθυνσης email" η οποία δεν υπάρχει στις οδηγίες.

Μάλλον κάτι άλλο χρειάζεται, επιπλέον από αυτά που λέει το ποστ με τις οδηγίες.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νίκο οι οδηγίες δουλεύουν σίγουρα, είναι δοκιμασμένες από πολύ κόσμο απροβλημάτιστα. Σιγουρέψου ότι ακολουθείς επακριβώς τα βήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νίκο οι οδηγίες δουλεύουν σίγουρα, είναι δοκιμασμένες από πολύ κόσμο απροβλημάτιστα. Σιγουρέψου ότι ακολουθείς επακριβώς τα βήματα.

 

Το λογαριασμό που φτιάχει τον ονομάζει "Microsoft Exchange".

 

Η φωτό που επισυνάπτω είναι η 1η σελίδα που βγαίνει όταν στο ActiveSync πατάω Μενού->Προσθ.προέλ.διακομ..

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τετοια περιπτωση ? γινεται ? μπορω να το κανω κι εγω ?????

 

ενθουσιασμος!

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τετοια περιπτωση ? γινεται ? μπορω να το κανω κι εγω ?????

 

ενθουσιασμος!

 

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς;

Να βάλεις Android στο HD2 ή να συγχρονίσεις μέ Gmail;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει τετοια περιπτωση ? γινεται ? μπορω να το κανω κι εγω ?????

 

ενθουσιασμος!

 

Έχουμε ολόκληρο θέμα αφιερωμένο σε αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279151

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς;

Να βάλεις Android στο HD2 ή να συγχρονίσεις μέ Gmail;

 

θελω να βαλω android στο HD2 :)

μαρεσει πολυ σα συσκευη αλλα τα windows που εχει ΚΑΘΟΛΟΥ!

 

ειναι ασφαλες να το βαλω αραγε...

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θελω να βαλω android στο HD2 :)

μαρεσει πολυ σα συσκευη αλλα τα windows που εχει ΚΑΘΟΛΟΥ!

 

ειναι ασφαλες να το βαλω αραγε...

 

Έχεις πάρει ήδη την απάντησή σου. Διάβασε στο link που σου έδωσα ξεκινώντας από το τέλος. Το android δουλεύει άψογα στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

μπορεί να μου πει κάποιος αν ξέρει πως μπορώ να ρυθμίσω το τηλέφωνο ετσι ώστε όταν εχω συνδεμένο το hands free και με καλούν να ακούγετε ο ήχος κλήσης απο το τηλέφωνο και οχι απο το hands free γιατί χάνω τις κλήσεις???πρέπει αναγκαστικά να το έχω στο αφτί μου για να το ακούω ή να βλέπω την οθόνη...:(

hands free χρησιμοποιώ αυτά

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=36750

rom την energy

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

μπορεί να μου πει κάποιος αν ξέρει πως μπορώ να ρυθμίσω το τηλέφωνο ετσι ώστε όταν εχω συνδεμένο το hands free και με καλούν να ακούγετε ο ήχος κλήσης απο το τηλέφωνο και οχι απο το hands free γιατί χάνω τις κλήσεις???πρέπει αναγκαστικά να το έχω στο αφτί μου για να το ακούω ή να βλέπω την οθόνη...:(

hands free χρησιμοποιώ αυτά

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=36750

rom την energy

 

Εφόσον είναι τα ενσύρματα ακουστικά, αυτό που περιγράφεις δεν γίνεται (από όσο ξέρω και το έχω ψάξει τουλάχιστον).

Το 3,5" βύσμα έχει αποκλεισμό του εξωτερικού ηχείου μέσω ενός εσωτερικού ελάσματος που διαθέτει (όπως όοοοολα τα 3,5" σε ραδιοφωνάκια κλπ κλπ). Επομένως όταν μπαίνει μέσα το βύσμα, αποκλείεται αυτόματα μέσω hardware δηλαδή το εξωτερικό ηχείο της συσκευής και δεν γίνεται με κάποιο τρόπο software να το επανεργοποιήσεις εκτός αν βγάλεις το βύσμα...

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

μπορεί να μου πει κάποιος αν ξέρει πως μπορώ να ρυθμίσω το τηλέφωνο ετσι ώστε όταν εχω συνδεμένο το hands free και με καλούν να ακούγετε ο ήχος κλήσης απο το τηλέφωνο και οχι απο το hands free γιατί χάνω τις κλήσεις???πρέπει αναγκαστικά να το έχω στο αφτί μου για να το ακούω ή να βλέπω την οθόνη...:(

hands free χρησιμοποιώ αυτά

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=36750

rom την energy

 

Θεωρω οτι μονο σε ασυρματα handsfree γινεται αυτο. Μολις διαβασα το post σου, δοκιμασα στο iphone και σ ενα ΝΟΚΙΑ Ν95 που εχω. Ολα αντιδρουσαν οπως το Leo. Δε νομιζω να επιλυεται με software το θεμα αυτο! :)

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά πριν απο λίγο που ασχολήθηκα παλι βρήκα μια λύση...επέλεξα απο το μενου να έχω και ήχο και δόνηση.

βέβαια ο ήχος κλήσης ακούγετε απο το ηχείο λες και παίζει απο το παλιό γραμμόφωνο του παππού μου και εχω και την δόνηση συνεχώς αλλά μην είμαστε και αχάριστοι...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέμα λειτουργικού και ρομ είναι το συγκεκριμένο ζήτημα.Στο hd2 με rom cyanogen7 και android 2.3.5,υπάρχει μέσα στο μενού ρυθμίσεων μια επιλογή που λέγεται always play on speaker και κάνει αυτό ακριβώς το πράγμα,με ξεχωριστή ρύθμιση για τον ήχο κλήσης,τις ειδοποιήσεις και το ξυπνητήρι.
Link to comment
Share on other sites

Θέμα λειτουργικού και ρομ είναι το συγκεκριμένο ζήτημα.Στο hd2 με rom cyanogen7 και android 2.3.5,υπάρχει μέσα στο μενού ρυθμίσεων μια επιλογή που λέγεται always play on speaker και κάνει αυτό ακριβώς το πράγμα,με ξεχωριστή ρύθμιση για τον ήχο κλήσης,τις ειδοποιήσεις και το ξυπνητήρι.

 

Σοβαρα; Πολυ καλη πληροφορια που ομολογω μ εξεπληξε... Τοτε για καποιο λογο που δεν κατανοω, αν δεν ευθυνεται το hardware, σχεδον ολοι οι κατασκευαστες σχεδον επιλεγουν να ακουγεται ο ηχος κλησης απο το ακουστικο. Το δοκιμασα και σ ενα lg και 2 sony ericsson. Ευχαριστουμε φιλε μου!

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι με την έννοια ότι η cyanogen team πήρε τον κώδικα της google (που διανέμεται ελεύθερα) και πρόσθεσε αυτή την επιλογή και όχι μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος καλός άνθρωπος μπορεί να ανεβάσει τις φωτογραφίες που είχε το τηλέφωνο μέσα με τη stock ROM, γιατί για κάποιο λόγο εξαφανίστηκαν μετά που επισκέφθηκε το service το τηλεφωνάκι μου;

Ξέρετε, εκείνες με την κοπέλα με τον στύλο φωτισμού, το σκυλί, την παραλία, την άλλη κοπέλα που κάθεται κτλ κτλ κτλ.

 

Ευχαριστώ.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος καλός άνθρωπος μπορεί να ανεβάσει τις φωτογραφίες που είχε το τηλέφωνο μέσα με τη stock ROM, γιατί για κάποιο λόγο εξαφανίστηκαν μετά που επισκέφθηκε το service το τηλεφωνάκι μου;

Ξέρετε, εκείνες με την κοπέλα με τον στύλο φωτισμού, το σκυλί, την παραλία, την άλλη κοπέλα που κάθεται κτλ κτλ κτλ.

 

Ευχαριστώ.

 

Χρησιμευουν καπου αυτες; Εγω τις εσβησα την ιδια μερα που πηρα το τηλεφωνο.. :lol: Νομιζω ομως, υπαρχουν στους xda Νασο! :)

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως κάποιος καλός άνθρωπος μπορεί να ανεβάσει τις φωτογραφίες που είχε το τηλέφωνο μέσα με τη stock ROM, γιατί για κάποιο λόγο εξαφανίστηκαν μετά που επισκέφθηκε το service το τηλεφωνάκι μου;

Ξέρετε, εκείνες με την κοπέλα με τον στύλο φωτισμού, το σκυλί, την παραλία, την άλλη κοπέλα που κάθεται κτλ κτλ κτλ.

 

Αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν εμφανίζονται;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν εμφανίζονται;

 

Ξέρω κι εγώ; Η επαναφορά δεν θα το κάνει όπως ήταν όταν πέρασα τη ROM; Έχω omega. Εγώ δεν τις έσβησα, δεν υπήρχαν απ' την αρχή.

Αν κάνω επαναφορά θα είναι σαν hard reset;

Ειρήνη, σε εσένα δεν χρησίμευαν, γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος μία κοπέλα να έχει κοπέλες στο κινητό της. Εμένα μου άρεσε η φωτογραφία, την έβρισκα πολύ καλόγουστη!

 

Λοιπόν, άλλο τώρα:

Σήμερα παρέλαβα την μπαταρία των 1600 mAh και των 7,08 € από ebay. Κατ' αρχήν εντυπωσιάστηκα απ' τη συσκευασία. Μεταλλικό κουτάκι μέσα σε χάρτινο κουτάκι και η μπαταρία σε πλαστική "υποδοχή" μέσα στο μεταλλικό κουτάκι, οι επαφές της προστατευμένες με διαφανή αυτοκόλλητη ταινία η οποία όμως δεν χάλασε τη χάρτινη ετικέτα της μπαταρίας όταν την αφαίρεσα. Καταπληκτικό σύνολο, δείχνει πολύ ποιοτική και αν δεν έγραφε μόνο κινέζικα πάνω, θα έλεγε κανείς ότι αγοράστηκε από πολύ καλό κατάστημα της Ευρώπης. Τη φόρτισα από τον υπολογιστή και περιμένω να δω συμπεριφορά.

Edited by nasos79

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως κάποιος καλός άνθρωπος μπορεί να ανεβάσει τις φωτογραφίες που είχε το τηλέφωνο μέσα με τη stock ROM, γιατί για κάποιο λόγο εξαφανίστηκαν μετά που επισκέφθηκε το service το τηλεφωνάκι μου;

 

Η επαναφορά δεν θα το κάνει όπως ήταν όταν πέρασα τη ROM; Έχω omega. Εγώ δεν τις έσβησα, δεν υπήρχαν απ' την αρχή.

 

Έτσι όπως το είπες πριν νόμιζα ότι είσαι με την stock όπως ήρθε από την αντιπροσωπεία. Αν δεν απατώμαι ο Γιάννης δεν έχει αφαιρέσει αυτές τις φωτογραφίες από την Omega; (Εν ολίγοις δεν έχει να κάνει με την επιστροφή από το service)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 100% σίγουρος ότι ως και τουλάχιστον την 29, τις χρησιμοποιούσα, ενώ είμαι 99% σίγουρος ότι τις είχα βρει και στην 30. Τώρα έχω την 30 και δεν τις βλέπω πουθενά. Και επίσης δυστυχώς δεν τις είχα κρατήσει κι εγώ ο πανέξυπνος.

Δεν πειράζει, θα crop-άρω μερικές δικές μου και θα κάνω δουλειά. :)

Thanks!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 100% σίγουρος ότι ως και τουλάχιστον την 29, τις χρησιμοποιούσα, ενώ είμαι 99% σίγουρος ότι τις είχα βρει και στην 30. Τώρα έχω την 30 και δεν τις βλέπω πουθενά. Και επίσης δυστυχώς δεν τις είχα κρατήσει κι εγώ ο πανέξυπνος.

Δεν πειράζει, θα crop-άρω μερικές δικές μου και θα κάνω δουλειά. :)

Thanks!

 

Νασο εψαξες στο google με τον ορο HTC HD 2 sample photos? Καπως ετσι τις ειχα βρει στην αναζητηση κι αν δεν κανω λαθος ηταν απο τους xda. :)

 

Δες εδω: http://mobile512.wordpress.com/2010/02/01/htc-hd2-official-albums-samples-set-by-gio512/

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...