Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

για την εγκατασταση του στο κινητο??

 

Ναι. κάνεις εγκατάσταση το root explorer μετά περνάς στην SD τα 3 αρχεία που έχει στο site που σου έγραψα, μέσα από το root explorer πάνω γράφει mounted as R/O το αλλάζεις με R/W και κάνεις multiselect τα 3 αρχεία και copy. μετά πας στο /system/bin και paste. επανεκίνηση το κινητό και όταν εμφανίσει το sony ericsson πατάς διακεκομένα το κουμπί "πίσω" μέχρι να σε βγάλει στο μενού του Xrecovery. εκεί χρησημοποιείς τα πλάγια κουμπιά της έντασης και το μεσαίο από μπροστά

Link to comment
Share on other sites

δεν το ρισκαρω γιατι δεν το ξερω τοσο καλα το προγραμμα...θα το δοκιμασω με αυτο που μου ειπες!!!!

 

το root explorer το βρηκα στο market αλλα επι πληρωμη..αυτο λες??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

το root explorer το βρηκα στο market αλλα επι πληρωμη..αυτο λες??

 

μπορεις να το βρεις και απο αλλες πηγες εκτος απο μαρκετ.και το ES explorer μια χαρα ειναι που το δοκιμασα αλλα πιο περιπλοκο,το root explorer πολυ πιο ευχρηστο στο θεμα r/w r/o.;)

X8 Root|Xrecovery|Gingerbread 2.3.4|ax8mt.v005|MDDI.v001|SetCPU 768mhz
Link to comment
Share on other sites

το es explorer κανει???

 

Γίνεται και μία εφαρμογή πλέον, χωρίς root explorer, και χωρίς όλη αυτή την διαδικασία αντιγραφής.

Στο έχω ξανααναφέρει 3 σελίδες πίσω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=276211&page=177

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι επαθε το κινιτο μου παω να στειλω μηνυμα και γραφει αποστολη.....περναει ωρα και τιποτα το μηνυμα δεν στελνεται εκανα επανακινιση στο κινιτο αλλα τιποταα βοηθηστε σας παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Γιατί με την froyobread v023b τα μυνήματα με ελληνικά έχουν μέγεθος 70 χαρακτήρες; Υπάρχει ρύθμιση να το αλλάξω στους 160; Γνωρίζει κανείς;

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί με την froyobread v023b τα μυνήματα με ελληνικά έχουν μέγεθος 70 χαρακτήρες; Υπάρχει ρύθμιση να το αλλάξω στους 160; Γνωρίζει κανείς;

 

Βάλε το handcent sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) Υπάρχει τρόπος να βάλω στην λίστα για τα widgets κάποιες εφαρμογές που δεν τις εμφανίζες;;;;

 

2) Όταν έρχεται μήνυμα μου το εμφανίζει αμέσως στο Handcent SMS;;;; (να αφήσω της προκαθορισμένες ρυθμίσεις ή όχι;;;)

 

Μάλλος για το πρώτο ερώτημα πρέπει να χρησιμοποιήσω κάτι σαν το ADW Launcher ε;;;;

Αν γίνεται να μου δώσει κάποιος κάποιο λινκ για να δώ πως το ρυθμίζεις θα του ήμουν ευγνώμον :P

Edited by rafinos
Link to comment
Share on other sites

λοιποοοον..εκανα εγκατασταση με το astro το xrecovery,εκλεισα το κινητο,πατησα στο logo της se το πληκτρο πισω διακεκομενα αλλα δεν εγινε τιποτα..συνεχισε κανονικα στην εκκινηση τ κινητου..προφανως δεν εκανα κατι αλλα τι???
Link to comment
Share on other sites

λοιποοοον..εκανα εγκατασταση με το astro το xrecovery,εκλεισα το κινητο,πατησα στο logo της se το πληκτρο πισω διακεκομενα αλλα δεν εγινε τιποτα..συνεχισε κανονικα στην εκκινηση τ κινητου..προφανως δεν εκανα κατι αλλα τι???

 

τι ακριβώς έκανες? με λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

συνδεσα το κινητο στο πς,περασα το xrecovery στη sd,εβγαλα το κινητο απο το πς,μετα ανοιξα το αστρο,το εκανα κανονικα εγκατασταση,τελειωσε,εκλεισα το κινητο,το ανοιξα και μετα πατησα διακεκομμενα οπως ειπατε το πληκτρο πισω στο logo της se..αλλα συνεχισε κανονικα χωρις να μ βγαλει καποιο μενου....
Link to comment
Share on other sites

συνδεσα το κινητο στο πς,περασα το xrecovery στη sd,εβγαλα το κινητο απο το πς,μετα ανοιξα το αστρο,το εκανα κανονικα εγκατασταση,τελειωσε,εκλεισα το κινητο,το ανοιξα και μετα πατησα διακεκομμενα οπως ειπατε το πληκτρο πισω στο logo της se..αλλα συνεχισε κανονικα χωρις να μ βγαλει καποιο μενου....

 

τι έκανες εγκατάσταση? μια αντιγραφή και επικόλληση είναι τα 3 αρχεία που περιέχει το .tar που κατέβασες. κάνεις δεξί κλικ πάνω του και επιλέγεις extract. εκείνα τα 3 αρχεία που περιέχει τα περνας στην sd και μετά copy/paste στο /system/bin

Link to comment
Share on other sites

εσυ τ λες μ διαφορετικο τροπο..ευχααριστω π εισαι προθυμος ν βοηθησεις αλλα αν μπορει ο superuser_78 ας μου πει τι να κανω καθως ακολουθω τις οδηγιες του!!

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το handcent sms αλλά δεν μου έρχεται αναφορά αν αφήσω την αναφορά του handcent μόνο με την αναφορά του παροχέα μου δίχνει ότι παραδόθηκε (απλά μου βγάζει το σύμβολο με το v δίπλα από το μήνυμα...)...

 

Μήπως πρέπει να έχω ενεργοποιημένες και τις δύο αναφορές για να δουλέψει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το handcent sms αλλά δεν μου έρχεται αναφορά αν αφήσω την αναφορά του handcent μόνο με την αναφορά του παροχέα μου δίχνει ότι παραδόθηκε (απλά μου βγάζει το σύμβολο με το v δίπλα από το μήνυμα...)...

 

Μήπως πρέπει να έχω ενεργοποιημένες και τις δύο αναφορές για να δουλέψει;;;;;

 

 

ανοιξε το handsent πηγαινε settings-notification settings-sent notifications-notify when sent!!οσο για αυτο που ειπες εγω εχω μονο του παροχεα!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε custom rom και cosmote τον πάροχο τον εμφανίζει "COSMOTE" ή "GR COSMOTE"?

 

Εμενα με gingerbread 2.3.4 εχει GR COSMOTE

X8 Root|Xrecovery|Gingerbread 2.3.4|ax8mt.v005|MDDI.v001|SetCPU 768mhz
Link to comment
Share on other sites

οπ..δε ειχα κανει εγκατασταση το busybox..και τωρα που παω να το κανω μου λεει οτ υπηρξε προβλημα και σταματαει το install...τι μπορει ν φταιει??
Link to comment
Share on other sites

οπ..δε ειχα κανει εγκατασταση το busybox..και τωρα που παω να το κανω μου λεει οτ υπηρξε προβλημα και σταματαει το install...τι μπορει ν φταιει??

 

δοκιμασε απλα να το κανεις με την μεθοδο copy-paste..

X8 Root|Xrecovery|Gingerbread 2.3.4|ax8mt.v005|MDDI.v001|SetCPU 768mhz
Link to comment
Share on other sites

οχι..πετυχε...και ανοιγει και το κινητοοοοοοοο!!!!!!!:):):)(απλα δεν ειχα συνδεθει στ ιντερνετ!!!)

ευχαριστω τον superuser_78..επομενο βμα????

Link to comment
Share on other sites

εσυ τ λες μ διαφορετικο τροπο..ευχααριστω π εισαι προθυμος ν βοηθησεις αλλα αν μπορει ο superuser_78 ας μου πει τι να κανω καθως ακολουθω τις οδηγιες του!!

 

1.Μπες στο market και κατέβασε την εφαρμογή busybox installer, άνοιξε τη και κάνε εγκατάσταση το busybox.

2.μπες σε αυτή εδώ την σελίδα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=970842

πάνε εκεί που λέει attached files και πάτησε στο σημείο που λέει: xrecovery_E15i_installer.apk.θα αρχίσει να κατεβαίνει μία εφαρμογή.μόλις τελειώσει επειδή δεν είναι από το market δεν γίνεται αυτόματη εγκατάσταση.πρέπει να την κάνεις μόνος σου χειροκίνητα..επίσης όταν κατεβάζεις non market εφαρμογές 1.πρέπει να έχεις τικαρισμενη την επιλογή: ρυθμίσεις/εφαρμογές/και άγνωστες πηγές 2. τις κάνεις εγκατάσταση μόνος σου.

3.Πήγαινε στον file manager που έχεις (από ότι είδα έχεις τον Es) και στον φάκελο download (όχι downloads) βρες αυτή που μόλις κατέβασες και κάνε την εγκατάσταση.άνοιξε την και έτσι εύκολα κάνε εγκατάσταση το xrecovery

 

Το έχω δοκιμάσει προσωπικά και λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

οχι..πετυχε...και ανοιγει και το κινητοοοοοοοο!!!!!!!:):):)(απλα δεν ειχα συνδεθει στ ιντερνετ!!!)

ευχαριστω τον superuser_78..επομενο βμα????

 

εκανες restart και δοκιμασες να πατησεις το πληκτρο που παει πισω για να σου εμφανισει το μενου του Xrecovery?

X8 Root|Xrecovery|Gingerbread 2.3.4|ax8mt.v005|MDDI.v001|SetCPU 768mhz
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...