Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εχω 7-8 μηνες πηγα να το κανω και εγω για πρωτη φορα αναβαθμιση και μου κολλησε στο "emergency mode" βγαζω την μπαταρια την βαζω τα ιδια τι θα γινει τωρα; πως θα ξεκολλησει;
Δοκιμασε το ιδιο 3/4ις φορες.Αν δεν πιασει κρατας πατημενα Home,Volume Down button και χωρις να αφησεις πατάς το power button...αν αυτος ο τροπος δουλεψει σε μερικα δευτερα θα μαυρισει η οθονη και θα πρεπει να ακολουθησεις καποιες οδηγιες.Αν οχι το στελνεις στο service της LG.Ο παραπανως τροπος με το 3 button κανει hard reset και σβηνει ΟΛΑ τα δεδομένα σου :!: Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το ιδιο 3/4ις φορες.Αν δεν πιασει κρατας πατημενα Home,Volume Down button και χωρις να αφησεις πατάς το power button...αν αυτος ο τροπος δουλεψει σε μερικα δευτερα θα μαυρισει η οθονη και θα πρεπει να ακολουθησεις καποιες οδηγιες.Αν οχι το στελνεις στο service της LG.Ο παραπανως τροπος με το 3 button κανει hard reset και σβηνει ΟΛΑ τα δεδομένα σου :!:

δε πιανει τιποτα, εχω μετανιωσει που το πηρα ****το, για ποιο λογο εγινε αυτο; ολα τα εκανα κατα γραμμα γιατι να μου βγαλει αυτο το μυνημα; θα πληρωσω τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

δε πιανει τιποτα, εχω μετανιωσει που το πηρα ****το, για ποιο λογο εγινε αυτο; ολα τα εκανα κατα γραμμα γιατι να μου βγαλει αυτο το μυνημα; θα πληρωσω τιποτα;

 

Οχι.......

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη χρησιμοποιουσες να πουμε και στον @jdiakos που δεν εχει κανει το update...?

Ισως ξεχασα να πω οτι εχω κανει την αναβαθμιση σε 2.3.3.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και γω την αναβάθμιση σε 2.3 και πήγαν όλα καλά.:D

Όμως δεν έχω παρατηρήσει καμιά διαφορά αν και είναι κάτι ώρες απο τότε που το κινητό πήρε την 2.3...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μετα την αναβαθμιση το google maps σας εχει ενημερωθει?γιατι εμενα δεν εμφανιζει την εφαρμογη στο μαρκετ:(

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα το market enabler και άλλαξα τα carrier settings σε T-mobile και την εμφάνισε κανονικά στο market, όπως και άλλες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Το custom recovery τι ακριβώς είναι και τι μπορούμε να κάνουμε με αυτό?

Εχώ περάσει το official update στο κινητό,το έχω κάνει και root και τώρα θέλω να συνεχίσω τους πειραματισμούς πάνω στο κινητό.Κάθε βοήθεια δεκτή.Αν υπάρχει κάποιο λινκ,για να διαβάσω εχει καλώς.

Link to comment
Share on other sites

Το custom recovery τι ακριβώς είναι και τι μπορούμε να κάνουμε με αυτό?

Εχώ περάσει το official update στο κινητό,το έχω κάνει και root και τώρα θέλω να συνεχίσω τους πειραματισμούς πάνω στο κινητό.Κάθε βοήθεια δεκτή.Αν υπάρχει κάποιο λινκ,για να διαβάσω εχει καλώς.

 

Μέσω αυτού μπορείς να περάσεις custom rom, να κάνεις backup & restore, delete cache κτλ. Έχει βγει και εφαρμογή(Rom Manager) για εύκολη εγκατάσταση recovery/rom κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει την ελληνική γλώσσα στο standrard πληκτρολόγιο του android ( Μονο για 2,3,3 ) και έιναι ροοτ, να flasharει από το recovery αυτό το αρχείο. Απενεργοποιείστε πρώτα το signature verification.

 

http://www.4shared.com/file/gBLgi_ZN/latin-ime.html

Link to comment
Share on other sites

Το custom recovery τι ακριβώς είναι και τι μπορούμε να κάνουμε με αυτό?

Εχώ περάσει το official update στο κινητό,το έχω κάνει και root και τώρα θέλω να συνεχίσω τους πειραματισμούς πάνω στο κινητό.Κάθε βοήθεια δεκτή.Αν υπάρχει κάποιο λινκ,για να διαβάσω εχει καλώς.

 

Δες πρώτο post του topic για οδηγό.

 

Αν δεν είναι rooted το τηλέφωνο δεν παίρνουν αναβάθμιση οι χάρτες;

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

Bάλε το market enabler το οποιο χρειάζεται root για να λειτουργήσει.Μολις κανεις enable fake provider θα μπορεις να κανεις το update στους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Δες πρώτο post του topic για οδηγό.

 

 

 

Bάλε το market enabler το οποιο χρειάζεται root για να λειτουργήσει.Μολις κανεις enable fake provider θα μπορεις να κανεις το update στους χάρτες.

 

Το θεμα ειναι πως πριν με την 2.2.2 ενημερωθηκε κανονικα χωρις root..τωρα δεν το βρισκει καν στο μαρκετ:(

Σιγουρα ομως δεν φταιει η αναβαθμιση σε 2.3.3 αλλα η google..

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα forum βρήκα και την τελευταία έκδοση του Swype με Ελληνικά, καθώς στην official τα έχουν αφαιρέσει. Λειτουργεί κανονικά, αν κάνετε αναζήτηση στο Google: Swype v2.6.47.11856 for Android είναι στο δεύτερο αποτέλεσμα. Κατεβάστε την HVGA έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Bάλε το market enabler το οποιο χρειάζεται root για να λειτουργήσει.Μολις κανεις enable fake provider θα μπορεις να κανεις το update στους χάρτες.

 

Κατάλαβα τη διαδικασία αλλά έλεγα μήπως γίνεται update και χωρίς root. Δεν έχω ασχοληθεί με root και το αποφεύγω μέχρι στιγμής μην κάνω καμία "πατάτα".

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα forum βρήκα και την τελευταία έκδοση του Swype με Ελληνικά, καθώς στην official τα έχουν αφαιρέσει. Λειτουργεί κανονικά, αν κάνετε αναζήτηση στο Google: Swype v2.6.47.11856 for Android είναι στο δεύτερο αποτέλεσμα. Κατεβάστε την HVGA έκδοση.

 

Eλληνικά έχει?

http://uploaded.to/file/g3ep7h

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τη διαδικασία αλλά έλεγα μήπως γίνεται update και χωρίς root. Δεν έχω ασχοληθεί με root και το αποφεύγω μέχρι στιγμής μην κάνω καμία "πατάτα".

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

βρες το αρχειο που θες και εγκαθισταται μια χαρα χωρις root

 

ποτε δεν ειχα θεμα με τους χαρτες, απλα πρεπει να βρεις το .apk (freeware ειναι θα υπαρχει λινκ σε πολλα σιτε)

παντως τωρα τελευταια μια χαρα αναβαθμιζονται συχνα οι χαρτες.. δεν ξερω σε ποια εκδοση ειμαστε , αλλα εχουμε απο τις τελευταιες πιστευω

 

ΥΓ

 

ερωτηση προς ολους, η νεοτερη εκδοση του μαρκετ εχει ερθει σε κανεναν?

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Eλληνικά έχει?

http://uploaded.to/file/g3ep7h

 

Όπως είπα ναι έχει Ελληνικά. Επιλέγεις Ελληνικά από τις ρυθμίσεις και μετά για να αλλάζεις γλώσσες κάνεις swype από το OPT key προς τα πάνω στο EN/EL που γράφει.

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα ναι έχει Ελληνικά. Επιλέγεις Ελληνικά από τις ρυθμίσεις και μετά για να αλλάζεις γλώσσες κάνεις swype από το OPT key προς τα πάνω στο EN/EL που γράφει.

 

Ουπς δεν προσεξα την απαντηση σου :p.....το προσθεσα στο πρωτο post.Τhanks :)

Link to comment
Share on other sites

Με το flash τι γίνεται τελικά; Σε μένα φαίνεται να δουλεύει. Είμαι με CM7 6.5 και τα μπανερακια με τις διαφημίσεις στο πάνω μέρος του myphone, τρέχουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Με το flash τι γίνεται τελικά; Σε μένα φαίνεται να δουλεύει. Είμαι με CM7 6.5 και τα μπανερακια με τις διαφημίσεις στο πάνω μέρος του myphone, τρέχουν κανονικά.

 

βιντεο ειναι το θεμα να δουλεψει

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Με την 2.3 διορθωνεται το θεμα που υπαρχει στην 2.2 με την καρτα μνημης;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...