Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) ο διπλασιος χρόνος δεν έχει χρονικούς περιορισμούς. βάζεις 5..παίρνεις 10 ..και όσο το φρογκακι ζει...μπορείς να τα φας...

ακόμα και λήξει η προσφορά ...που δύσκολο... δεν αλλάζει τίποτα...

2) μεταφορά υπολοίπου γίνεται ...είναι νέα υπηρεσία ...υπάρχει στο σιτε σχετική ενημέρωση.

3)τα απεριοριστα της κοσμοτε ειναι και προς φρογ.... όπως και το 1 λεπτο το 1λεπτό της κοσμοκάρτας

 

..το 13840 τι είναι???

Link to comment
Share on other sites

1) ο διπλασιος χρόνος δεν έχει χρονικούς περιορισμούς. βάζεις 5..παίρνεις 10 ..και όσο το φρογκακι ζει...μπορείς να τα φας...

ακόμα και λήξει η προσφορά ...που δύσκολο... δεν αλλάζει τίποτα...

2) μεταφορά υπολοίπου γίνεται ...είναι νέα υπηρεσία ...υπάρχει στο σιτε σχετική ενημέρωση.

3)τα απεριοριστα της κοσμοτε ειναι και προς φρογ.... όπως και το 1 λεπτο το 1λεπτό της κοσμοκάρτας

 

..το 13840 τι είναι???

 

Στο 1 λεπτο το 1λεπτό της κοσμοκάρτας δεν μπορείς να δηλώσεις νούμερο φρογκ.

Link to comment
Share on other sites

Το 13840 ειναι η εξυπηρετηση πελατων vodafone σχετικα με βλαβες δικτυου.

Προφανως 13838 εννοουσε ο φιλος.

Οσον αφορα την κοσμοκαρτα το ενα λεπτο το λεπτο δεν ισχυει για frog, καθως το δοκιμασαν πολλοι φιλοι συμφορουμιτες.

Για τα απεριοριστα κοσμοτε συμφωνα με τα λεγομενα των συμφορουμιτων ισχυουν και για frog.

Εχω στειλει σχετικο email στην κοσμοτε εδω και 5 μερες και απαντηση ακομα δεν εχω παρει. Και φανταστειτε το αυτοματο email που ελαβα ελεγε οτι θα μου απαντησουν συντομα :P

Link to comment
Share on other sites

1) ο διπλασιος χρόνος δεν έχει χρονικούς περιορισμούς. βάζεις 5..παίρνεις 10 ..και όσο το φρογκακι ζει...μπορείς να τα φας...

ακόμα και λήξει η προσφορά ...που δύσκολο... δεν αλλάζει τίποτα...

2) μεταφορά υπολοίπου γίνεται ...είναι νέα υπηρεσία ...υπάρχει στο σιτε σχετική ενημέρωση.

3)τα απεριοριστα της κοσμοτε ειναι και προς φρογ.... όπως και το 1 λεπτο το 1λεπτό της κοσμοκάρτας

 

..το 13840 τι είναι???

 

Το έχω γράψει και στο σχετικό thread της cosmokartas, το 1'/λεπτό δεν ισχύει για αριθμούς frog.

Το λέω για μην μπερδεύουμε τον κόσμο. Δεν ξέρω τι ισχύει με τα συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και στο σχετικό thread της cosmokartas, το 1'/λεπτό δεν ισχύει για αριθμούς frog.

Το λέω για μην μπερδεύουμε τον κόσμο. Δεν ξέρω τι ισχύει με τα συμβόλαια.

 

πάω πάσο...οτι πεις.... για το 1 λεπτο το λεπτό

Link to comment
Share on other sites

Tι είναι το 13840;

 

σορυ το 13897 το τμημα φορητοτητας της κοσμοτε εννοουσα και μπερδευτηκα με την βονταφον.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις κάνει εσύ και λειτουργεί, πάω εγώ πάσο αλλά θα πρέπει να μας πεις και πως τα κατάφερες. Εγώ σε 3 sim που το προσπάθησα δεν τα κατάφερα.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: εαν εισαι στο εξωτερικο και δεν εχεις καρτα ανανεωσης μαζι σου, μπορει καποιος στην ελλαδα να παει σε ενα καταστημα κοσμοτε ή γερμανος και να σου βαλει μοναδες;
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί καλό είναι να πάει. Αν δεν μπορεί αγοράζει μια κάρτα καλεί 6971001314 δωρεάν από Cosmote και σου την περνάει
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη γινεται απο τους υπολογιστες του καταστηματος. Ταυτοποιηση φανταζομαι γινεται σε κοσμοτε, ετσι δεν ειναι;
Link to comment
Share on other sites

3)τα απεριοριστα της κοσμοτε ειναι και προς φρογ.... όπως και το 1 λεπτο το 1λεπτό της κοσμοκάρτας

στον Γερμανό μου είπανε ότι τα απεριόριστα της cosmote είναι μόνο για συβόλαια, καρτοσυμβόλαια, cosmocarta και whats up. όλα δηλαδή εκτός από frog.

Link to comment
Share on other sites

στον Γερμανό μου είπανε ότι τα απεριόριστα της cosmote είναι μόνο για συβόλαια, καρτοσυμβόλαια, cosmocarta και whats up. όλα δηλαδή εκτός από frog.

 

Το έχω τσεκάρει στο λογαριααμό μου , και σε Frog,και σε Ciao ισχύουν τα απεριόριστα.

Στο 0.01 της cosmokarta δεν σε αφήνει να περάσεις αριθμό Frog.

Link to comment
Share on other sites

1) ο διπλασιος χρόνος δεν έχει χρονικούς περιορισμούς. βάζεις 5..παίρνεις 10 ..και όσο το φρογκακι ζει...μπορείς να τα φας...

ακόμα και λήξει η προσφορά ...που δύσκολο... δεν αλλάζει τίποτα...

2) μεταφορά υπολοίπου γίνεται ...είναι νέα υπηρεσία ...υπάρχει στο σιτε σχετική ενημέρωση.

3)τα απεριοριστα της κοσμοτε ειναι και προς φρογ.... όπως και το 1 λεπτο το 1λεπτό της κοσμοκάρτας

 

..το 13840 τι είναι???

 

ποσο καιρον ; ισχυει ο διπλασιασμος στο φρογκ;, εγω σκεφτομαι να κανω μια whAT'S UP φρογκ να βαζω 5 ευρω να ενεργοποιω το ιντερνετ με τα 3 ευρω και οτι μου μεινει μαζι με τον διπλασιασμο να το χρησιμοποιω για τον επομενο μηνα για να ενεργοποιω παλι το πακετο με τα 3ευρω. και να βαζω καρτα καθε δευτερο μηνα μπορω να το κανω αυτο;. ή δεν γινεται;. επισης τελικα η μεταφορα χρονου ομιλιας γινεται απο φρογκ σε κοσμοτε καρτοκινητο ή το αντιστροφο ; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

στον Γερμανό μου είπανε ότι τα απεριόριστα της cosmote είναι μόνο για συβόλαια, καρτοσυμβόλαια, cosmocarta και whats up. όλα δηλαδή εκτός από frog.

 

Ότι τους συμφέρει λένε εκεί!!

Λοιπόν τα απεριόριστα ισχύουν κανονικότατα και για frog μιας κ εγώ καλώ frog χωρίς χρέωση χρόνια τώρα απ το συμβόλαιο μου!

Απλά κάτι στόκοι υπαλληλοι δε το λένε η τους έχουν δασκαλεψει να ΜΗ το λένε!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρον ; ισχυει ο διπλασιασμος στο φρογκ;, εγω σκεφτομαι να κανω μια whAT'S UP φρογκ να βαζω 5 ευρω να ενεργοποιω το ιντερνετ με τα 3 ευρω και οτι μου μεινει μαζι με τον διπλασιασμο να το χρησιμοποιω για τον επομενο μηνα για να ενεργοποιω παλι το πακετο με τα 3ευρω. και να βαζω καρτα καθε δευτερο μηνα μπορω να το κανω αυτο;. ή δεν γινεται;. επισης τελικα η μεταφορα χρονου ομιλιας γινεται απο φρογκ σε κοσμοτε καρτοκινητο ή το αντιστροφο ; .

 

Γιατί να μην γίνεται; Και εγώ αυτό κάνω. Σύμφωνα με την εξ. πελατών δεν γίνεται μεταφορά από Frog σε Cosmokarta( δυστυχώς).

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα τηλεφωνο το 6971001299 και ρωτησα εαν γινεται να μετατρεψω το what's up σε φρογκ και μου ειπανε οτι απο σημερα απο το απογευμα θα προσθεθει αυτη η δυνατοτητα . και η πρωτη αλλαγη δεν κοστιζει κατι αλλα μονο εαν εχεις ξανα κανει αλλαγη πακετου που τοτε κοστιζει 3 ευρω η αλλαγη . επισης η αλλαγη απο φρογκ σε κοσμοκαρτα και what's up κοστιζει 7ευρω!!. αλλαγη γινεται στελνοντας το μυνημα 1298 γραφωντας την λεξη αλπακ !! . παλι καλα διοτι η διπλη φορητοτητα ειναι πολυ σπαστικη!!. Απο οτι φαινεται οταν καποιος δεν μιλαει παραπανω απο 300λεπτα τον μηνα τον συμφερει να κανει αλλαγη σε φρογκ απο what's up διοτι του δινει και 300λεπτα προς φρογκ και δωρεαν διπλασιο χρονο ομιλιας στην πρωτη καρτα που βαζει καθε μηνα!!. αρα κανει και τους γνωστους του που εχουνε what's up φρογκ και μιλαει δωρεαν!!! . συμφερει αρκετα. !!! . Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα τηλεφωνο το 6971001299 και ρωτησα εαν γινεται να μετατρεψω το what's up σε φρογκ και μου ειπανε οτι απο σημερα απο το απογευμα θα προσθεθει αυτη η δυνατοτητα . και η πρωτη αλλαγη δεν κοστιζει κατι αλλα μονο εαν εχεις ξανα κανει αλλαγη πακετου που τοτε κοστιζει 3 ευρω η αλλαγη . επισης η αλλαγη απο φρογκ σε κοσμοκαρτα και what's up κοστιζει 7ευρω!!. αλλαγη γινεται στελνοντας το μυνημα 1298 νομιζω μου ειπανε οτι γραφω την λεξη frog για αλλαγη !! . παλι καλα διοτι η διπλη φορητοτητα ειναι πολυ σπαστικη!!.

 

Αυτό είναι όντως το καλύτερο νέο!

Μεγάλη αναβάθμιση η Frog.

Link to comment
Share on other sites

ουτε νεα sim, ουτε τιποτα; απο WU σε frog στελνουμε 'frog' στο 1298; μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος;

 

αλπακ στο 1314 στελνεις απο αριθμο κοσμοκαρτα και what's up.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

αλπακ στο 1314 στελνεις απο αριθμο κοσμοκαρτα και what's up.

 

σε ευχαριστω φιλε μου, ριξε μια ματιά στο τοπικ των καρτοκινητων της κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ΑΛΠΑΚ στο 1298 και μου λέει

ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙΣ ΣΕ WHAT'S UP ΣΤΕΙΛΕ W στο1298, ΣΕ COSMOKARTA ΣΤΕΙΛΕ C ΣΤΟ 1298 (ΧΡΕΩΣΗ € 7.00)

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ΑΛΠΑΚ στο 1298 και μου λέει

ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙΣ ΣΕ WHAT'S UP ΣΤΕΙΛΕ W στο1298, ΣΕ COSMOKARTA ΣΤΕΙΛΕ C ΣΤΟ 1298 (ΧΡΕΩΣΗ € 7.00)

 

οκ σε ευχαριστω και διορθωσα και το ποστ μου .

καλα αυτο που κανει η κοσμοτε ειναι χαζομαρα . γιατι στα αλλα δυο δικτυα δεν πληρωνεις τιποτα και εδω 3 και 7 ευρω . βλακιες τεσπα το καλο ειναι οτι σε βγαζει απο δρομο τις διπλης φορητοτητας . Η απορια η δικια μου ειναι η εξης:

ξερω οτι στα πακετα συνδεσης φρογκ γραφει στην οθονη την λεξη FROG στην θεση του δικτυου τωρα αμα κανεις αλλαγη θα εμφανιζει κοσμοτε στην οθονη; ή FROG?. Εγω πιστευω οτι ειναι θεμα καρτας αυτο αρα μαλλον οποιος κανει αλλαγη στο φρογκ απο καποιο πακετο καρτοκινητης θα εξακολουθει να γραφει κοσμοτε εγω ετσι πιστευω δλδ . το εχει δοκιμασει κανενας να μου πει τι εμφανιζει;. ευχαριστω εκ των προτερων .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει και τις δυο αλλαγες. Απο cosmokarta. σε frog στην οθονη γραφει cosmote, και απο frog σε cosmokarta συνεχιζει να γραφει frog. Οποτε ειναι καθαρα θεμα sim. Τουλαχιστον στο δικο μου κινητο.

Αυτο που καταλαβαινω επισης ειναι οτι πλεον θα μπορουμε να χρησιμοποιούμε και την 2in1 sim.

Τελος ειναι βλακεια να υπαρχει χρεωση για την αλλαγη πακετου, ας ελπισουμε να αλλαξει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει και τις δυο αλλαγες. Απο cosmokarta. σε frog στην οθονη γραφει cosmote, και απο frog σε cosmokarta συνεχιζει να γραφει frog. Οποτε ειναι καθαρα θεμα sim. Τουλαχιστον στο δικο μου κινητο.

Αυτο που καταλαβαινω επισης ειναι οτι πλεον θα μπορουμε να χρησιμοποιούμε και την 2in1 sim.

Τελος ειναι βλακεια να υπαρχει χρεωση για την αλλαγη πακετου, ας ελπισουμε να αλλαξει αυτο.

 

Όσο παραμένει ο διπλασιασμός στο frog, δεν πρόκειται να αλλάξει η χρέωση για τη αλλαγή πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...