Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα τι παιζει με το htcsense.com?? εδω και 2 βδομαδες μ λεει 'We're working on retrieving your device location and settings. This may take up to 2 hours to complete.' :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eυχαριστώ, ανυπομονούσα να δοκιμάσω τη νέα MIUI:)

 

Κι εγω θα ηθελα πολυ να τη δοκιμασω...Με τη μπαταρια δε ξερω τι παιζει ομως.Κατι διαβασα οτι τη ρουφαει αρκετα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θα ηθελα πολυ να τη δοκιμασω...Με τη μπαταρια δε ξερω τι παιζει ομως.Κατι διαβασα οτι τη ρουφαει αρκετα...

 

θα δείξει, σε όλα τα thread παράπονα για τη μπαταρία διαβάζεις:p

Link to comment
Share on other sites

θα δείξει, σε όλα τα thread παράπονα για τη μπαταρία διαβάζεις:p

Τελευταια εχουν αλλαξει τα πραγματα στις sense roms οπως ξερεις...

Εντωμεταξυ ολο λεω οτι με ενδιαφερει η μπαταρια και καθε μερα flashαρω 2 roms!!!LoL...Που να αντεξει!!!

 

Anyway,πες εντυπωσεις αν τη περασεις πρωτος...Ξερεις εσυ...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια εχουν αλλαξει τα πραγματα στις sense roms οπως ξερεις...

Εντωμεταξυ ολο λεω οτι με ενδιαφερει η μπαταρια και καθε μερα flashαρω 2 roms!!!LoL...Που να αντεξει!!!

 

Anyway,πες εντυπωσεις αν τη περασεις πρωτος...Ξερεις εσυ...:p

 

Την έχω περάσει εδω και ώρα, απο εμφάνιση τα σπάει αλλα ακόμα το ψάχνω καθ'οτι noobas. Βασικά δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και πρέπει να βάλω το smart keyboard pro απ'οτι βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

2. Το πιο πιθανό είναι τα 2gb που σου λείπουν να τα πιάνουν οι χάρτες του Route66 (το default gps της htc).

 

Φιλε ολα maps ειναι απο χωρες της ευρωπης. Μιλαμε πολλα Mbs.. και navigators.. Μετα εχει φακελους ονοματι Android, Κατι αλλους φακελους κενους, κατι αλλα thumbnails και δε συμμαζευεται...Μου φαινεται αυριο παω για καρτα μνημης 32 gb και τελος....Ετσι κ αλλιως το καλοκαιρι προβλεπεται φουλ με εφαρμογες, παιχνιδια, μουσικη και βιντεο, κ πολλες φωτο :P Αφου στη δινουν δωρο τη micro sd τι τη γεμιζουν με μ@λ..ιες????

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

 

Όταν συγχρονίζουμε με το HTC Sync ένα folder από το PC, που πάει αυτό το folder στην συσκευή?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω τους απανταχού DHDάκηδες.

 

Δεν ήξερα που έπρεπε να το βάλω κι έτσι το βάζω εδώ, οι Mods ας το διορθώσουν, ευχαριστώ!

Πρίν λίγο καιρό αγόρασα κι εγώ το DHD από Αγγλία, φυσικά ήταν στην Orange και έπρεπε να κάνω Goldcard και Downgrade.

Ετσι αγόρασα με microsd 16GB με 14 ευρώ (μαζί με τα μεταφορικά) και ξεκίνησα με τον οδηγό Goldcard που υπάρχει στην 1η σελίδα.

Ευχαριστώ καταρχήν του συγγραφείς των οδηγών γιατί είναι πραγματικά πολύτιμοι βοηθοί.

Ηθελα να πώ ότι σε εμένα δεν δούλεψε αυτός ο τρόπος για Goldcard αφού δεν μου έδινε το mmc2. Ετσι μετά από σχετική έρευνα στο διαδίκτυο σας γράφω τί έκανα και ας αποφασίσουν οι mods πως θα χρησιμοποιήσουν τις πληροφορίες, απο εμένα είναι ελεύθεροι.

1. Τι χρειάζεται:

Μια microSD κάρτα (δεν έκανα γρήγορη διαμόρφωση και έβαλα στα sectors 4096)

Ενα card reader για σύνδεση της sd card στο PC.

Την τελευταία έκδοση του HTC Sync ήδη εγκατεστημένη.

Το Microsoft .NET Framework 2.0 η ανώτερο, επίσης ήδη εγκατεστημένο.

Ενα καλώδιο USB

Η εφαρμογή GoldCard Tool για τον Υπολογιστή (βρίσκεται πανεύκολα μέσω google).

Η εφαρμογή GoldCard Helper για το κινητό από το Market, πατήστε αναζήτηση και γράψτε το όνομα, θα σας βρεί την εφαρμογή.

2. Η ώρα της κρίσης:

Τρέξτε πρώτα το HTC Sync (με το κινητό συνδεδεμένο) και πατήστε ενημερώση. Μετά κλείστε το HTC Sync, δεν πρέπει να εκτελείται

ούτε στο παρασκήνιο κατά τη διαδικασία Goldcard.

Διαμορφώστε τη microsd (αν δεν το έχετε κάνει) όχι μέσω του τηλεφώνου αλλά του Υπολογιστή.

Τοποθετήστε έπειτα την κάρτα στο DHD και ενεργοποιήστε το.

Σιγουρευτείτε ότι το USB Debbuging είναι ενεργοποιημένο, Μενού->Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Ανάπτυξη->Εντοπισμός Σφαλμάτων USB.

Συνδέστε το τηλέφωνο σας στον υπολογιστή στη λειτουργία. Φόρτιση Μόνο.

Τρέξτε την εφαρμογή GoldCard Tool που είχατε κατεβάσει στον υπολογιστή σας

3. Η Διαφορά:

Τρέξτε το Goldcard Helper από το κινητό, θα δείτε:

Card: mmc2:0001

Reverce CID: και μια μεγάλη σειρά με νούμερα. Ακριβώς από κάτω το ίδιο με mmc1.

4. Τον αριθμό (Reverce CID) απο το mmc2 τον γράφετε στη σελίδα της Revskills, πατώντας το σύνδεσμο κάτω από το Gold Card Gen στην

εφαρμογή Goldcard Tool.

Αφού λάβετε το μαιλ με το αρχείο Goldcard.img, σώστε το στην επιφάνεια εργασίας σας π.χ. και χρησιμοποιήστε το τελευταίο μέρος του

Goldcard Tool (MMC TOOLS) για να επιλέξετε την sdcard σας και να φορτώσετε το Goldcard.img. Πατήστε Patch MMC και αυτό ήταν. Με

γειά η Goldcard.

 

Αν δεν σας δείχνει την sdcard στα MMC Tools, βγάλτε και ξαναβάλτε το USB και επιλέξτε όταν σας ρώτησει Μονάδα Δίσκου. Πατήστε Refresh στα MMC Tools και θα την εμφανίσει.

 

Ελπίζω να βοήθησα κάποιους, γιατί και τα εισαγόμενα DHD θέλουν να εξελληνιστούν ρε γ@μ@τ@.:lol:

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.6.17 εδώ!

 

Το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση όταν στέλνω SMS

 

1. Στέλνω ΕΥ στο 1256, για ενημέρωση υπολοίπου

 

2. Η αναφορά δουλεύει κανονικά

 

3. Μετα απο λίγο κάνει επανεκκίνηση και δε παίρνω απάντηση ποτέ.

 

και φυσικά υπάρχει το κλασσικό bug που κράσαρει ο theme manager

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελπίζω να βοήθησα κάποιους, γιατί και τα εισαγόμενα DHD θέλουν να εξελληνιστούν ρε γ@μ@τ@.:lol:

 

Προστέθηκε link παραπομπής στο πρώτο post. Ευχαριστούμε. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση όταν στέλνω SMS

 

1. Στέλνω ΕΥ στο 1256, για ενημέρωση υπολοίπου

 

2. Η αναφορά δουλεύει κανονικά

 

3. Μετα απο λίγο κάνει επανεκκίνηση και δε παίρνω απάντηση ποτέ.

 

και φυσικά υπάρχει το κλασσικό bug που κράσαρει ο theme manager

 

Ωραια...Ακομα προβληματικη η miui αν και πανεμορφη...

Αν ξερει ο finn κατι για αυτα τα προβληματα ας μας απαντησει (αν και για τον theme manager δε νομιζω να υπαρχει λυση ακομα).

 

Το 1256 ειναι cosmote αν δε κανω λαθος;Δοκιμασες με το cosmote info αν σου κανει το ιδιο;Το λεω γιατι και αυτο στελενει sms στο 1256.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι καρτα 32αρα class 10 προτεινεται παιδια?

 

Δε νομίζω ότι θα βρεις πολλές επιλογές. Προτίμησε μια επώνυμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραια...Ακομα προβληματικη η miui αν και πανεμορφη...

Αν ξερει ο finn κατι για αυτα τα προβληματα ας μας απαντησει (αν και για τον theme manager δε νομιζω να υπαρχει λυση ακομα).

 

Το 1256 ειναι cosmote αν δε κανω λαθος;Δοκιμασες με το cosmote info αν σου κανει το ιδιο;Το λεω γιατι και αυτο στελενει sms στο 1256.

 

Τελικά στο θέμα του SMS, έφταιγε η εφαρμογή qtadb και το Superuser που δεν ζηταγε root. Έδωσα root access χειροκίνητα και το πρόβλημα εξαφανίστηκε.

 

Για το theme manager και τα κινέζικα στο super user, δοκίμασα ένα fix που κυκλοφορεί αλλα είχε ως αποτέλεσμα να χάσω τα ελληνικα οπότε πέρασα πάλι το Greek pack και γύρισα στην ίδια κατάσταση.

 

Περίμενα να δοκιμάσω και τη honeyogen αλλα από ότι φαίνεται μας δουλεύουν...

Link to comment
Share on other sites

Τι καρτα 32αρα class 10 προτεινεται παιδια?

 

Επειδή θελω να αγορασω κι εγω καρτα μνημης 16αρα, παιδες τι ειναι αυτο το class? Και γιατί ακριβως ειναι καλυτερες αυτες οι καρτες απο τις παλιες? (Στο πλαισιο ειδα τιμη 60€, κ ειδα...60 αστερακια μεμιας) :p

 

Επισης επειδη το τηλεφωνο ειναι απο Γερμανια, τα δεδομενα της προ-ενσωματομενης καρτας μνημης των 8 giga να τα κανω copy-paste απο το pc ή να κρατησω backup των δεδομενων; Βασικα η καρτα μνημης εχει πολλα MBs απο δεδομενα χαρτων χωρων του εξωτερικου!

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θελω να αγορασω κι εγω καρτα μνημης 16αρα, παιδες τι ειναι αυτο το class? Και γιατί ακριβως ειναι καλυτερες αυτες οι καρτες απο τις παλιες? (Στο πλαισιο ειδα τιμη 60€, κ ειδα...60 αστερακια μεμιας) :p

 

Oσο μεγαλυτερο ειναι το class τοσο γρηγοροτερο ειναι το read/write μεταξυ συσκευης και καρτας.Οι απλες ειναι class2.Οσο ανεβαινουν τα class τοσο θα πολλαπλασιαζονται τα αστερακια στα ματια σου...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα την miui παιδια καλη μπορω να πω οντως μου φαινεται οτι τρωει μπαταρια αρκετη. Ακομα παιζω ομως και εχω κατεβασει αρκετες εφαρμογες. Δοκιμασα και την honeymiui αλλα μερικα γραμματα μου τα εβγαζε με τετραγωνακια.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται ετοίμασα ένα πακετάκι με τις συχνότητες που προτιμώ εγώ για τον νέο C daemon.

Προσοχή είναι συμβατό μόνο με τον 3.1.6 kernel του LeeDroid.

 

Οι συχνότητες είναι:

awake max: 1036800

awake min: 245000

sleep max: 499200

sleep min: 254000

 

και οι governor:

awake: smoothass

sleep: powersave

 

Αν κάποιος θέλει μπορώ να φτιάξω ότι πακέτο χρειάζεστε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται ετοίμασα ένα πακετάκι με τις συχνότητες που προτιμώ εγώ για τον νέο C daemon.

Προσοχή είναι συμβατό μόνο με τον 3.1.6 kernel του LeeDroid.

 

Οι συχνότητες είναι:

awake max: 1036800

awake min: 245000

sleep max: 499200

sleep min: 254000

 

και οι governor:

awake: smoothass

sleep: powersave

 

Αν κάποιος θέλει μπορώ να φτιάξω ότι πακέτο χρειάζεστε.

 

καλησπερα.

τωρα εμεις θα επρεπε να καταλαβουμε τι ειναι αυτο ε???? χαχαχα:) πλακα κανω φυσικα

μπορεις να μας εξηγησεις και εμας τους νεους τι ειναι αυτο??

 

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

τωρα εμεις θα επρεπε να καταλαβουμε τι ειναι αυτο ε???? χαχαχα:) πλακα κανω φυσικα

μπορεις να μας εξηγησεις και εμας τους νεους τι ειναι αυτο??

 

ευχαριστω

 

Χρησιμοποιησε αυτες τις ρυθμισεις αν εχεις τον κερνελ του Lee και το setcpu.Οι ρυθμισεις του sleep mode μπαινουν σαν επιπροσθετο προφιλ στο setcpu.Αν δε καταλαβαινεις και πολλα βαλε μονο στην αρχικη οθονη scalling smoothass, max 1036. min 245.

 

@edit:Τωρα ειδα οτι ο Ανδρεας εχει φτιαξει ενα πακετακι με τις ρυθμισεις.Απ οτι φανταζομαι το flashαρετε εχωντας απεγκαταστησει το setcpu.Ας το επιβεβαιωσει πρωτα...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όντως, όποιος θέλει να το περάσει πρέπει πρώτα να απεγκαταστήσει το setCPU αλλιώς δεν θα δουλέψει ο νέος δαίμονας.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται ετοίμασα ένα πακετάκι με τις συχνότητες που προτιμώ εγώ για τον νέο C daemon.

Προσοχή είναι συμβατό μόνο με τον 3.1.6 kernel του LeeDroid.

 

Οι συχνότητες είναι:

awake max: 1036800

awake min: 245000

sleep max: 499200

sleep min: 254000

 

και οι governor:

awake: smoothass

sleep: powersave

 

Αν κάποιος θέλει μπορώ να φτιάξω ότι πακέτο χρειάζεστε.

 

Ανδρεα με τη virtuous εχεις αυτες τις ρυθμισεις;Αντικαθιστουν τα scriptακια που εχει ηδη μεσα;

 

Και να προσθεσω οτι για να λειτουργησει,install kernel και install το παραπανω zip χωρις reboot ενδιαμεσα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται ετοίμασα ένα πακετάκι με τις συχνότητες που προτιμώ εγώ για τον νέο C daemon.

Προσοχή είναι συμβατό μόνο με τον 3.1.6 kernel του LeeDroid.

 

Οι συχνότητες είναι:

awake max: 1036800

awake min: 245000

sleep max: 499200

sleep min: 254000

 

και οι governor:

awake: smoothass

sleep: powersave

 

Αν κάποιος θέλει μπορώ να φτιάξω ότι πακέτο χρειάζεστε.

 

κι εγώ δεν γνώριζα τι κάνει το setcpu και έβαλα τα default (max 1420800 min 254000) και είδα τρελή !!!!! διαφορά στην μπαταρία.

φόρτιζα μεσημέρι βράδυ γιατί μιλάω πολύ, και σήμερα είμαι στο 44% μετά από 14ω λειτουργίας..... ακόμα δεν το πιστεύω.

 

Από ότι βλέπω όμως από αυτά που προτείνεις πρέπει να το κατεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ δεν γνώριζα τι κάνει το setcpu και έβαλα τα default (max 1420800 min 254000) και είδα τρελή !!!!! διαφορά στην μπαταρία.

φόρτιζα μεσημέρι βράδυ γιατί μιλάω πολύ, και σήμερα είμαι στο 44% μετά από 14ω λειτουργίας..... ακόμα δεν το πιστεύω.

 

Από ότι βλέπω όμως από αυτά που προτείνεις πρέπει να το κατεβάσω?

 

Δε κατεβαζεις τίποτα.απλά flashαρεις τον κερνελ,μετά το πακέτο του ανδρέα αμέσως και είσαι έτοιμος!απεγκατεστησε το setcpu πρώτα.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...