Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρει κάνεις από που θα αγοράσω το πανό πλαστικό? έσπασε εκεί στα ακουστικά

 

nokia care :) 15-20 € για τα 2 νομιζω....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nokia care :) 15-20 € για τα 2 νομιζω....

 

ευχαριστώ έπεσε και μέτρησε πάρα πολλά α σκαλοπάτια έπαθε μικρο σημαδάκια και σπάσιμο πάνω στην γωνιά

είμαι τυχερός

 

 

http://img534.imageshack.us/img534/916/1000748e.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by makrimanolis
Link to comment
Share on other sites

και ενα μηνα σχεδον αναμονη.παει εξωτερικο.

 

ευχαριστώ έπεσε και μέτρησε πάρα πολλά α σκαλοπάτια έπαθε μικρο σημαδάκια και σπάσιμο πάνω στην γωνιά

είμαι τυχερός

 

οχι ρε... σε 2 λεπτα μπορει να στο αλλαξει... εκτος και αν επαθε τιποτα μεσα, η εχουν ξεμεινει παντου απο ανταλλακτικα!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε... σε 2 λεπτα μπορει να στο αλλαξει... εκτος και αν επαθε τιποτα μεσα, η εχουν ξεμεινει παντου απο ανταλλακτικα!

 

όχι άπλα έφυγε το πλαστικό έβαλα φώτο στο προηγούμενο ποστ

Link to comment
Share on other sites

εγω που ρωτησα στην κατεχακη μου ειπαν δεν εχει ερθει το ανταλακτικο ελλαδα και γι αυτο παει εξωτερικο.μονο το κατω μερος υπαρχει ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρείς τις ρυθμίσεις για cosmote internet.

*Σημείωση: Αν δεν λειτουργεί το Cosmote Internet με την παραπάνω ρύθμιση τότε δοκιμάστε να γράψετε στο πεδίο APN μόνο την λέξη internet. **Εμένα δουλεψε με APN internet.

 

που παω για να περασω και εγω αυτες τις ρυθμισεις?

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

που παω για να περασω και εγω αυτες τις ρυθμισεις?

 

Μενου -> Ρυθμίσεις -> Συνδεσιμότητα -> Ρυθμίσεις -> Προορισμοί -> Διαδίκτυο

Αν υπάρχει η σύνδεση cosmote internet τσέκαρε τις ρυθμίσεις να είναι ίδιες, αν δέν υπάρχει πάτα

Επιλογές -> Νέο σημείο πρόσβασης και βάλε αυτές τις ρυθμίσεις.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από Hard Reset που έκανα στο Ν8 μου δεν μου βγάζει μαζί με τις υπόλοιπες ενημερώσεις την ενημέρωση για το Video δηλαδή αυτή που το κάνει να παίζει εξωτερικούς υπότιτλους .srt και .sub....Τι μπορώ να κάνω?Δοκίμασα και δεν παίζει εξωτερικούς υπότιτλους και στις εγκατεστημένες εφαρμογές δεν υπάρχει πουθενά.

 

Η συσκευή μου είναι Cosmote Branded δεν ξέρω αν παίζει κάνα ρόλο αυτό...Περιμένω την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από Hard Reset που έκανα στο Ν8 μου δεν μου βγάζει μαζί με τις υπόλοιπες ενημερώσεις την ενημέρωση για το Video δηλαδή αυτή που το κάνει να παίζει εξωτερικούς υπότιτλους .srt και .sub....Τι μπορώ να κάνω?Δοκίμασα και δεν παίζει εξωτερικούς υπότιτλους και στις εγκατεστημένες εφαρμογές δεν υπάρχει πουθενά.

 

Η συσκευή μου είναι Cosmote Branded δεν ξέρω αν παίζει κάνα ρόλο αυτό...Περιμένω την βοήθεια σας.

 

καλημερα. κανε εγκατασταση αυτο (ειναι η αναβαθμιση) , επανεκκινηση, και πες μου αν τωρα σου παιζει εξωτερικους υποτιτλους :)

Edited by nektaria
Link to comment
Share on other sites

Μενου -> Ρυθμίσεις -> Συνδεσιμότητα -> Ρυθμίσεις -> Προορισμοί -> Διαδίκτυο

Αν υπάρχει η σύνδεση cosmote internet τσέκαρε τις ρυθμίσεις να είναι ίδιες, αν δέν υπάρχει πάτα

Επιλογές -> Νέο σημείο πρόσβασης και βάλε αυτές τις ρυθμίσεις.

 

ευχαριστω το εκανα και τωρα μπορω να συνδεθω κανονικα παντου δεν εφταιγαν οι βιβλιοθηκες

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. κανε εγκατασταση αυτο (ειναι η αναβαθμιση) , επανεκκινηση, και πες μου αν τωρα σου παιζει εξωτερικους υποτιτλους :)

 

Καλημέρα nektaria δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω...πραγματικά με έσωσες...από την πρώτη φορά που έκανα Hard Reset πριν κάνα 2 μήνες δεν μου έβγαζε υπότιτλους με τίποτα και την ενημέρωση δεν μου την έβγαζε πουθενά...έψαξα στο ίντερνετ,ζήτησα βοήθεια στο Nokia Discussions και δεν ήξεραν να μου πουν...έπρεπε από την αρχή να ρωτήσω εδώ....εσύ που την βρήκες??? :D

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα χτες στο Ovi store και ειδα οτι υπηρχαν 3 αναβαθμισεις για καποιες εφαρμογες μου (utube downloader,shazam,backword recorder). Επελεξα να τις κανω αλλα το κινητο σβηνει οταν βγαινει το μηνυμα οτι κανει Προετοιμασια Εγκαταστασης. Οταν ξαναμπαινω στο Ovi μου λεει οτι ειναι διαθεσιμες παλι οι αναβαθμισεις!?!

 

Τι εχει παιχτει?

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

θα χαζεψω , πριν κανω φορματ με τον οπερα 11 στο facebook ειχε την επιλογη ιστοτοπος αφης. απο το φορματ και μετα δεν το εχει ουτε στο μινι ουτε στο 11 , ξερει κανεις τι παιζει ?? νομιζω ειχε γινει θεμα παλαιοτερα
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 μέρα πατάω το κουμπί για να ανοίξει η κάμερα κάνει πως φορτώνει και μετά με πετάει...Ο μόνος τρόπος να ανοίξω την κάμερα είναι να ανοίξω πρώτα το panorama να το κλείσω και μετά ανοίγει κανονικά η κάμερα.Ειχα και το camerapro και το camerafx αλλά τα έσβησα.Το πρόβλημα όμως παραμένει...

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

εγω ανακαλυψα ενα τεραστιο μπαγκ. οταν μιαλω στο τηλεφωνο και κλεισω με το δαχτυλο το προξιμιτι σενσορ, τοτε το κινητο κανει ρισταρτ. (μιλαω με μπλουτουθ γιαυτο μπορω και να ακουμπησω το προξιμιτι

 

μου ετυχε 3 φορες. κανενας αλλος το εχει προσεξει?

Link to comment
Share on other sites

εγω ανακαλυψα ενα τεραστιο μπαγκ. οταν μιαλω στο τηλεφωνο και κλεισω με το δαχτυλο το προξιμιτι σενσορ, τοτε το κινητο κανει ρισταρτ. (μιλαω με μπλουτουθ γιαυτο μπορω και να ακουμπησω το προξιμιτι

 

μου ετυχε 3 φορες. κανενας αλλος το εχει προσεξει?

 

Αδερφέ μάλλον κάποιο πρόβλημα έχει η συσκευή σου. Εγώ το κάνω συνέχεια αυτό, για εξοικονόμηση ενέργειας και ποτέ δεν μου έχει rr...

Link to comment
Share on other sites

εγω ανακαλυψα ενα τεραστιο μπαγκ. οταν μιαλω στο τηλεφωνο και κλεισω με το δαχτυλο το προξιμιτι σενσορ, τοτε το κινητο κανει ρισταρτ.

 

Σίγουρα παίζει πρόβλημα με κάποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

ένα πολύ καλό βιντεάκι με τις διαφορές της αννούλας με την τωρινή έκδοση.

 

qwerty pλεον θα ειναι μονιμο? δε μου αρεσει αυτο. ελπιζω να μπορει να αλλαχτει απο τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

αποτι εδειξε δεν ειναι μονιμο.απλα ξεκιναει με αυτο ομως απο το μενου το γυρισε κ στο αλλο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να ρωτησω τα εξης 1 μπορει καποιος να βοηθεισει να το χακαρω με το just hack it γιατι με τα αγγλικα δεν τα παω καλα δεν εχω και ιδεα απο symbian και ξεκινησα την διαδικασια αλλα τιποτα οποτε αν μπορει καποιος να μου τα πει βημα βημα στα ελληνικα θα ημουν υποχρεως 2 δεν εχω ελληνικο πληκτρολογιο στον οπερα μινι πως το αλλαζω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να ρωτησω τα εξης 1 μπορει καποιος να βοηθεισει να το χακαρω με το just hack it γιατι με τα αγγλικα δεν τα παω καλα δεν εχω και ιδεα απο symbian και ξεκινησα την διαδικασια αλλα τιποτα οποτε αν μπορει καποιος να μου τα πει βημα βημα στα ελληνικα θα ημουν υποχρεως 2 δεν εχω ελληνικο πληκτρολογιο στον οπερα μινι πως το αλλαζω ευχαριστω

 

Για το πληκτρολόγιο, πήγαινε ρυθμίσεις, για προχωρημένους, πληκτρολόγιο opera και τσέκαρε ποτέ. Μετά από αυτό θα σου βγάζει το πληκτρολόγιο του τηλεφωνου και βάζεις εσύ οποια γλώσσα θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωσα οτι το τηλεφωνο μου δεν ειναι καλιμπραρισμενο σωστα. Το εχει καποιοσ αλλος αυτο το προβλημα? Ξερει κανεις πως διορθωνεται? Πρεπει να το στειλω για επισκευη? Και στο nfs και σε προγραμματα τυπου level, anglemeter ειναι σαν να "γέρνει" προς τα δεξια καποιες μοιρες!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...