Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εσεις που την βάλατε,περα απο το ποσο smooth ειναι,εχει ελληνικα;H Μπροστινη καμερα δουλευει;τραβαει βιντεο 720p?Βαρεθηκα αυτο το θεμα με την μπαταρία που τελειωνει συνέχεια.Διαβασα οτι αυτη η ρομ Jvp ειναι πολυ καλη στην αποδοση μπαταρίας,αν και σε ολες ετσι λενε,τι να πεις.Επίσης οταν λεμε stock rom ,ενουμε οτι εχουμε αυθεντικη ρομ και εντος εγγυησης ή οχι;Ειμαστε ακομα superuser;
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εσεις που την βάλατε,περα απο το ποσο smooth ειναι,εχει ελληνικα;H Μπροστινη καμερα δουλευει;τραβαει βιντεο 720p?Βαρεθηκα αυτο το θεμα με την μπαταρία που τελειωνει συνέχεια.Διαβασα οτι αυτη η ρομ Jvp ειναι πολυ καλη στην αποδοση μπαταρίας,αν και σε ολες ετσι λενε,τι να πεις.Επίσης οταν λεμε stock rom ,ενουμε οτι εχουμε αυθεντικη ρομ και εντος εγγυησης ή οχι;Ειμαστε ακομα superuser;

 

σιγα ρε φιλε μην τραβαει και 1080p... :lol::lol::lol:

η μπροστινη καμερα ειναι vga και ειναι μονο για τα υποτυπωδη

ελληνικο μενου εχει μονο, οχι πληκτρολογιο

για την μπαταρια που λες διαβασε λιγο στο θεμα που απαντησες ηδη και τι πιστευω εγω για αυτο

εγγυηση δεν θα εχεις οπως δεν θα εισαι και root, πρεπει να ξαναγινεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μολις την εβαλα κι εγω :up:

πρωτη και κυριοτερη εντυπωση: πολυ πολυ smooth και αρκετα γρηγορη...περισσοτερο απο την jvo :D:D

Δεν κρατηθηκες εε??:lol::lol:

Λοιπον,για το gps μια επανεκινηση ηθελε και κλειδωσε εν ριπη οφθαλμου.

 

Παιδια εσεις που την βάλατε,περα απο το ποσο smooth ειναι,εχει ελληνικα;H Μπροστινη καμερα δουλευει;τραβαει βιντεο 720p?Βαρεθηκα αυτο το θεμα με την μπαταρία που τελειωνει συνέχεια.Διαβασα οτι αυτη η ρομ Jvp ειναι πολυ καλη στην αποδοση μπαταρίας,αν και σε ολες ετσι λενε,τι να πεις.Επίσης οταν λεμε stock rom ,ενουμε οτι εχουμε αυθεντικη ρομ και εντος εγγυησης ή οχι;Ειμαστε ακομα superuser;
Ελληνικη γλωσσα εχει κανονικα,ελληνικα πληκτρολογια οχι.

Για την μπαταρια φιλε μου,αυτα που γραφουν αυτη την στιγμη ειναι ακυρα και αναξιοπιστα,αν ειναι δυνατον να εχουν βγαλει συμπερασματα σε μια ρομ που βγηκε πριν 3-4 ωρες!!!Γι αυτο το θεμα θα πληροφορηθεις με σιγουρια απο τα <δικα μας> παιδια εδω μεσα,αφου περασουν λιγες μερες και θα εχουμε σαφη συμπερασματα.

 

edit: κοιτα τωρα που θα ξαναφλασαρω :dizzy: εβγαλε κιολας deodexed o ramad

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που την βάλατε,περα απο το ποσο smooth ειναι,εχει ελληνικα;H Μπροστινη καμερα δουλευει;τραβαει βιντεο 720p?Βαρεθηκα αυτο το θεμα με την μπαταρία που τελειωνει συνέχεια.Διαβασα οτι αυτη η ρομ Jvp ειναι πολυ καλη στην αποδοση μπαταρίας,αν και σε ολες ετσι λενε,τι να πεις.Επίσης οταν λεμε stock rom ,ενουμε οτι εχουμε αυθεντικη ρομ και εντος εγγυησης ή οχι;Ειμαστε ακομα superuser;

 

Λέμε ότι ειναι όντως πιο smooth...λογικά θα είναι! Καλύτερη θα είναι σε πολλά γενικά και το θετικότερο είναι ότι ακόμα δεν βρήκαν κάτι αρνητικό!

ψήθηκα να την πέρασω το πρωί (προέχει η ξεκούραση).

 

Stock rom εννοούμε κάποια επίσημη rom κάποιας χώρας αλλα αν δεν είναι της χώρας αγοράς του κινητού δεν υπάρχει εγγύηση και πάλι.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε φιλε μην τραβαει και 1080p... :lol::lol::lol:

η μπροστινη καμερα ειναι vga και ειναι μονο για τα υποτυπωδη

ελληνικο μενου εχει μονο, οχι πληκτρολογιο

για την μπαταρια που λες διαβασε λιγο στο θεμα που απαντησες ηδη και τι πιστευω εγω για αυτο

εγγυηση δεν θα εχεις οπως δεν θα εισαι και root, πρεπει να ξαναγινεις

Βασιλη μαλλον εννοει την πισω καμερα ο φιλος απλα ετυχε να το γραψει διπλα στην ερωτηση για το αν δουλευει η μπροστινη καμερα:lol: Μην τον πιανεις απο τα μουτρα:)

Λέμε ότι ειναι όντως πιο smooth...λογικά θα είναι! Καλύτερη θα είναι σε πολλά γενικά και το θετικότερο είναι ότι ακόμα δεν βρήκαν κάτι αρνητικό!

ψήθηκα να την πέρασω το πρωί (προέχει η ξεκούραση).

 

Stock rom εννοούμε κάποια επίσημη rom κάποιας χώρας αλλα αν δεν είναι της χώρας αγοράς του κινητού δεν υπάρχει εγγύηση και πάλι.

Βασιλη (γεμισε ο τοπος Αντωνηδες, Αλεκους και Βασιληδες:lol:) με καθε επιφυλαξη, αλλα καθε φορα που κυκλοφορει μια καινουργια ρομ δεν βρισκει κανεις ψεγαδια και ειναι ολα τελεια. Γιαυτο οπως λεει και ο Παρης πιο πανω αναμενουμε για ασφαλη συμπερασματα:)

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε φιλε μην τραβαει και 1080p... :lol::lol::lol:

η μπροστινη καμερα ειναι vga και ειναι μονο για τα υποτυπωδη

ελληνικο μενου εχει μονο, οχι πληκτρολογιο

για την μπαταρια που λες διαβασε λιγο στο θεμα που απαντησες ηδη και τι πιστευω εγω για αυτο

εγγυηση δεν θα εχεις οπως δεν θα εισαι και root, πρεπει να ξαναγινεις

 

thanks για τις απαντησεις!Αλλα ενουσα για την κανονικη καμερα αν τραβαει 720,και οχι για την μπροστινη.Για την μπροστινη απλα ρωτησα μηπως υπαρχει κανα Bug που σε δειχνει τριπλο,επειδη μου εχει τυχει με καποιον κερνελ.δεν θυμαμαι με ποιον.το χω τρελενει το κινητο

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη μαλον εννοει την πισω καμερα ο φιλος απλα ετυχε να το γραψει διπλα στην ερωτηση για το αν δουλευει η μπροστινη καμερα:lol: Μην τον πιανεις απο τα μουτρα:)

 

Βασιλη (γεμισε ο τοπος Αντωνηδες, Αλεκους και Βασιληδες:lol:) με καθε επιφυλαξη, αλλα καθε φορα που κυκλοφορει μια καινουργια ρομ δεν βρισκει κανεις ψεγαδια και ειναι ολα τελεια. Γιαυτο οπως λεει και ο Παρης πιο πανω αναμενουμε για ασφαλη συμπερασματα:)

 

μα η πισω καμερα ανεκαθεν τραβουσε 720p :worry:

για το υπογραμμισμενο θα συμφωνησω :lol::lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη (γεμισε ο τοπος Αντωνηδες, Αλεκους και Βασιληδες:lol:) με καθε επιφυλαξη, αλλα καθε φορα που κυκλοφορει μια καινουργια ρομ δεν βρισκει κανεις ψεγαδια και ειναι ολα τελεια. Γιαυτο οπως λεει και ο Παρης πιο πανω αναμενουμε για ασφαλη συμπερασματα:)

 

Πάντα έτσι γίνεται όταν βγαίνει μία νέα rom, 2-3 ώρες μετά την κυκλοφορία της είναι τέλεια, χωρίς bugs κλπ και μετά από λίγο ξεκινάνε τα παράπονα. Όπως επίσης δεν καταλαβαίνω τη λογική που μόλις περνάνε μία νέα rom για δοκιμή περνάνε κατευθείαν κάποιον modded kernel και οτιδήποτε άλλες hackies και μετά προσπαθούν να βγάλουν συμπεράσματα για τη rom... :wacko:

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Πάντα έτσι γίνεται όταν βγαίνει μία νέα rom, 2-3 ώρες μετά την κυκλοφορία της είναι τέλεια, χωρίς bugs κλπ και μετά από λίγο ξεκινάνε τα παράπονα. Όπως επίσης δεν καταλαβαίνω τη λογική που μόλις περνάνε μία νέα rom για δοκιμή περνάνε κατευθείαν κάποιον modded kernel και οτιδήποτε άλλες hackies και μετά προσπαθούν να βγάλουν συμπεράσματα για τη rom... :wacko:

 

Βασικα στις τελευταιες gingerbread περνανε αμεσως κερνελ γιατι μοvο ετσι γινεται root:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αφού ο Αντώνης είπε ότι το swype του sgs2 δουλεύει μια χαρά στα Ελληνικά, μόλις κατέβασα την τελευταία KE7 rom του sgs2 από το samfirmware και την άνοιξα, σε λίγο θα έχουμε το swype τους, κι αν θέλει κάποιος κάτι άλλο μου λέτε :)

 

Βtw το Swype τους είναι τεράστιο, η KE7 έχει μέσα EnglishUK,EnglishUS,Bulgarian,Croatian,Czech,Danish,Dutch,Estonian,Finnish,French,FrenchCH,German,Greek,Hungarian,Italian,Korean,Norwegian,Polish,PortuguesePT,Romanian,Russian,SerbianLA,Slovak,Slovenian,Spanish,Swedish,Turkish,Ukrainian ....

οπότε θα το κουτσουρέψω λίγο :)

 

ΕDIT: Τελικά δε δουλεύει στο δικό μας.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αφού ο Αντώνης είπε ότι το swype του sgs2 δουλεύει μια χαρά στα Ελληνικά, μόλις κατέβασα την τελευταία KE7 rom του sgs2 από το samfirmware και την άνοιξα, σε λίγο θα έχουμε το swype τους, κι αν θέλει κάποιος κάτι άλλο μου λέτε :)

 

Εχεις ΠΜ δεν σε προλαβα.

Παντως αν σκοπευεις να ριπαρεις εφαρμογες, δοκιμασε το ΙΜ. Τελεια εφαρμογη για αυτο που κανει, αλλα δεν ξερω αν θα λειτουργησει στο S. Παντως γλιτωνεις 3rd party apps ετσι :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ΠΜ δεν σε προλαβα.

Παντως αν σκοπευεις να ριπαρεις εφαρμογες, δοκιμασε το ΙΜ. Τελεια εφαρμογη για αυτο που κανει, αλλα δεν ξερω αν θα λειτουργησει στο S. Παντως γλιτωνεις 3rd party apps ετσι :)

 

Δεν ξέρω τι είναι το ΙΜ, τα έκανα όλα σε linux.... no worries.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι το ΙΜ, τα έκανα όλα σε linux.... no worries.

 

Eιναι μια preinstalled εφαρμογη instant messaging που εχει το 2 και αν λειτουργει στο 1 την προτεινω ανεπιφυλακτα. Anyways απλα ειπα να το αναφερω σε περιπτωση που σκοπευες να βγαλεις κι αλλες εκτος απο το swype :)

Sorry για το offtopic :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Eιναι μια preinstalled εφαρμογη instant messaging που εχει το 2 και αν λειτουργει στο 1 την προτεινω ανεπιφυλακτα. Anyways απλα ειπα να το αναφερω σε περιπτωση που σκοπευες να βγαλεις κι αλλες εκτος απο το swype :)

Sorry για το offtopic :)

η εφαρμογη αυτη (im) σου δινει δυνατοτητα να προσθεσεις λογαριασμου οπως msn, yahoo Και τετοια, η ειναι μονο για chat gmail ? για τσεκαρε το φιλε και πες μας.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη αυτη (im) σου δινει δυνατοτητα να προσθεσεις λογαριασμου οπως msn, yahoo Και τετοια, η ειναι μονο για chat gmail ? για τσεκαρε το φιλε και πες μας.

 

Ειναι για Msn, Google Talk και Yahoo! Messenger. Για το πρωτο (που δοκιμασα ο ιδιος) ειναι πολυ καλο με πολυ απλο UI :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για Msn, Google Talk και Yahoo! Messenger. Για το πρωτο (που δοκιμασα ο ιδιος) ειναι πολυ καλο με πολυ απλο UI :)

 

Aκουγεται πολυ καλο Πετρο. Βασικα αν δουλεψει οντως και σε εμας θα με βολεψει παρα μα παρα πολυ.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από αρκετές προσπάθειες με το Swype του SGSII κατέληξα ότι δε δουλεύει στο δικό μας. Είναι διαφορετικές οι βιβλιοθήκες, και δε γίνεται.

ΑΛΛΑ, πάνω στο μαγείρεμα, κατάφερα να κάνω το Swype της Gingerbread, την τελευταία δηλαδή έκδοση (JVH), v. 2.28.70.19880.147.OXX, να παίζει κανονικά Ελληνικά :)

Ε, και είπα να τη μοιραστώ :p Εnjoy!!! :)

 

http://www.multiupload.com/63QC1CLLDX

 

Η έκδοση αυτή περιλαμβάνει και voice recognition (όχι στα Ελληνικά).

 

Oι οδηγοί επίσης ανανεώθηκαν με αυτή την έκδοση. Flash με CWM (install zip from sdcard - choose zip).

 

Το IM που αναφέρατε, αν και το έκανα rip από την KE7 rom και εγκαθίσταται κανονικά, δεν κάνει τίποτα. Μου γράφει connecting, και κολλάει εκεί. Κρίμα, αλλά μάλλον δουλεύει μόνο στο SGS2. Ορίστε κι αυτό, για όποιον θέλει να δοκιμάσει:

http://www.multiupload.com/BXQS0NWS0L

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από αρκετές προσπάθειες με το Swype του SGSII κατέληξα ότι δε δουλεύει στο δικό μας. Είναι διαφορετικές οι βιβλιοθήκες, και δε γίνεται.

ΑΛΛΑ, πάνω στο μαγείρεμα, κατάφερα να κάνω το Swype της Gingerbread, την τελευταία δηλαδή έκδοση (JVH), v. 2.28.70.19880.147.OXX, να παίζει κανονικά Ελληνικά :)

Ε, και είπα να τη μοιραστώ :p Εnjoy!!! :)

 

http://www.multiupload.com/63QC1CLLDX

 

Η έκδοση αυτή περιλαμβάνει και voice recognition (όχι στα Ελληνικά).

 

Oι οδηγοί επίσης ανανεώθηκαν με αυτή την έκδοση. Flash με CWM (install zip from sdcard - choose zip).

 

Το IM που αναφέρατε, αν και το έκανα rip από την KE7 rom και εγκαθίσταται κανονικά, δεν κάνει τίποτα. Μου γράφει connecting, και κολλάει εκεί. Κρίμα, αλλά μάλλον δουλεύει μόνο στο SGS2. Ορίστε κι αυτό, για όποιον θέλει να δοκιμάσει:

http://www.multiupload.com/BXQS0NWS0L

 

αφου βγηκε κατι θετικο απο ολη την ιστορια ειναι καλο φυσικα

μπραβο Αλεξ :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Να αρχισουμε τη μερα μας με ευχαριστα.

1.Βγηκε cf-root για την JVP

2.Απωλεια μπαταριας ολο το βραδυ 1% (καλα ξεκινησαμε)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Να αρχισουμε τη μερα μας με ευχαριστα.

1.Βγηκε cf-root για την JVP

2.Απωλεια μπαταριας ολο το βραδυ 1% (καλα ξεκινησαμε)

 

άντε να δούμε :)

Link to comment
Share on other sites

Καποιες πρωτες/γρηγορες εντυπωσεις απο την νεα 2.3.4...

Λοιπον, ως ρομ ειναι για μενα μεχρι στιγμης πιο γρηγορη απο οποιαδηποτε 2.3.3 ρομ (και τις εχω δοκιμασει ολες) και πιο smooth σε ολα, οπως στην κυλιση των οθονων, του μενου, ακομα και ο browser ειναι παρα πολυ smooth ( και γρηγορος ενοειται) στην εναλλαγη των παραθυρων, στο zoom και στην κυλιση των σελιδων...ειναι σιγουρα βελτιωμενος απο τον αντιστοιχο της jvo !!!

Επισης, η γκαλερυ δουλευει πλεον ομαλα και γρηγορα !!!

Το gps, κλειδωνει αμεσως (και στην jvo δεν ειχα προβλημα),

Καποιες μικροοπτικες αλλαγες μου αρεσαν παρα πολυ οπως η μαύρη μπαρα στην πανω μερια :) ,τα διαφορα αναδυομενα παραθυρα επιλογων που βγαζει ειναι κι αυτα black,

Για αυτονομια, battery drain ειναι νωρις ακομη ( σε idle κατασταση παντως το βραδυ καταναλωθηκε μονο 1%)

Το multitasking ειναι παρα πολυ καλο (για την χρηση βεβαια που του κανω εγω), αν και στην πορεια θα φανει καλυτερα...

Κατι τελευταιο, χωρις lagfix σκορ στο quadrant 1838 :hypno:

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την ασχετοσυνη μου παιδια αλλα το αρχειο dark core 2.7.2. jvp τι το κανουμε. το χρησιμοποιουμε καπου;
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την ασχετοσυνη μου παιδια αλλα το αρχειο dark core 2.7.2. jvp τι το κανουμε. το χρησιμοποιουμε καπου;

 

καταρχην το αρχειο ειναι darc core 2.7.1 και ειναι ο kernel οπου μπορεις να κανεις root την νεα 2.3.4 (JVP)..αφου φλασαρεις την ρομ μεσω odin...μετα εισαγεις στο πεδιο pda το αρχειο αυτο (εχει επεκταση .tar) χωρις να το ξεζιπαρεις, χωρις re-partition και χωρις τιποτε αλλο τικαρισμενο και επιλεγεις start...σε 10 δευτερα εισαι root :happy:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την ασχετοσυνη μου παιδια αλλα το αρχειο dark core 2.7.2. jvp τι το κανουμε. το χρησιμοποιουμε καπου;

 

καταρχην το αρχειο ειναι darc core 2.7.1 και ειναι ο kernel οπου μπορεις να κανεις root την νεα 2.3.4 (JVP)..αφου φλασαρεις την ρομ μεσω odin...μετα εισαγεις στο πεδιο pda το αρχειο αυτο (εχει επεκταση .tar) χωρις να το ξεζιπαρεις, χωρις re-partition και χωρις τιποτε αλλο τικαρισμενο και επιλεγεις start...σε 10 δευτερα εισαι root :happy:

Φιλε ramnoz,επειδη βλεπω οτι δεν εχεις ασχοληθει με το αντικειμενο,να συμπληρωσω σε αυτα που εγραψε ο Ηρακλης οτι πρωτα θα φλασαρεις την ρομ και αφου ανοιξει κανονικα το κινητο,τοτε το κλεινεις και ξαναμπαινεις σε downloan mode για να φλασαρεις το dark core οπως ακριβως το περιεγραψε ο Ηρακλης.Οχι ολα μαζι και προπαντων πριν φλασαρεις τον κερνελ (dark core) μην ξεχασεις να πατησεις πρωτα το reset στο odin

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ramnoz,επειδη βλεπω οτι δεν εχεις ασχοληθει με το αντικειμενο,να συμπληρωσω σε αυτα που εγραψε ο Ηρακλης οτι πρωτα θα φλασαρεις την ρομ και αφου ανοιξει κανονικα το κινητο,τοτε το κλεινεις και ξαναμπαινεις σε downloan mode για να φλασαρεις το dark core οπως ακριβως το περιεγραψε ο Ηρακλης.Οχι ολα μαζι και προπαντων πριν φλασαρεις τον κερνελ (dark core) μην ξεχασεις να πατησεις πρωτα το reset στο odin

 

Πολυ σωστη η παρεμβαση σου, πριν ρωτησουμε οτιδηποτε ομως διαβαζουμε τους οδηγους στην πρωτη σελιδα...μιας και η ερωτηση του φιλου αφορουσε αποκλειστικα τον kernel, ετσι κι εγω περιορισα την απαντηση μου...ισως ομως, να ειναι εγκυρη η προεκταση που εδωσες, Παρη :D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...