Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μέχρι 4 φορές τον μήνα μπορείς να αγοράσεις τα πακέτα με τα 300 μηνύματα ή 300 λεπτά ομιλίας.

Δεν διευκρινίζεται , αν ο μήνας είναι ημερολογιακός ή 30 μέρες από την πρώτη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

μέχρι 4 φορές τον μήνα μπορείς να αγοράσεις τα πακέτα με τα 300 μηνύματα ή 300 λεπτά ομιλίας.

Δεν διευκρινίζεται , αν ο μήνας είναι ημερολογιακός ή 30 μέρες από την πρώτη ανανέωση.

 

Ευτυχως ειναι 30 μερες!

Link to comment
Share on other sites

υποψην στις 30/6/2011 ληγει τα 300 λεπτα αλλα σε γενικες γραμμες η Q ειναι φτηνη χωρις ελαχιστη χρεωση και κατι θα βγαλει μετα
Link to comment
Share on other sites

υποψην στις 30/6/2011 ληγει τα 300 λεπτα αλλα σε γενικες γραμμες η Q ειναι φτηνη χωρις ελαχιστη χρεωση και κατι θα βγαλει μετα

Δεν είναι σίγουρο ότι θα βγάλει κάτι μετά...ακούγεται ότι θα κοπούνε όλα αυτά τα πακέτα σε όλες τις εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Στην Q card οταν εχεις κλειστο το τηλεφωνο και σε καλεσει καποιος μπορεις να δεις τις χαμενες κλησεις? δηλ μολις ενεργοποιησεις το κινητο να σου ερθει μηνυμα με τις χαμενες κλησεις.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα πως το κανω αυτο, τι εννοει αριθμο προωθησης που το βαζω?

 

Τα καταφερα, ευχαριστω!

Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα πως το κανω αυτο, τι εννοει αριθμο προωθησης που το βαζω?

 

Τα καταφερα, ευχαριστω!

 

Πως θα το κανω και εγω? Εχω κινητο νοκια...

Link to comment
Share on other sites

κι'εγω αγορασα μια καρτα και εδω και 3 μερες δεν μπορω να την ενργοποιησω..:whistle:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως θα το κανω και εγω? Εχω κινητο νοκια...

πας ρυθμίσεις κλήσεων στην προώθηση και βάζεις τον αριθμό αυτό στο «δεν διατίθεται» ή όπου αλλού θες (π.χ. δεν απαντά, σύνδεση είναι αδύνατη, κατηλλειμένος κλπ)

Link to comment
Share on other sites

εχω wind free2go

και εκανα φορητοτητα στη q

 

οι ρυθμισεις mms? internet? κτλ κτλ θα πρεπει να πειραξω κατι η ισχυουν τα γνωστα?

εχω huawei ideos x5 (android 2.2)

Link to comment
Share on other sites

εχω wind free2go

και εκανα φορητοτητα στη q

 

οι ρυθμισεις mms? internet? κτλ κτλ θα πρεπει να πειραξω κατι η ισχυουν τα γνωστα?

εχω huawei ideos x5 (android 2.2)

 

Για mms λογικά θα είναι έτοιμο. Για ίντερνετ δεν έχω δει καμία συσκευή να έχει έτοιμα τα defaults.

Αλλά είναι σούπερ απλά. Πας και βάζεις apn name ότι θες και apn βάζεις q

Ένα σκέτο "q", χωρίς τα ""

Link to comment
Share on other sites

Για mms λογικά θα είναι έτοιμο. Για ίντερνετ δεν έχω δει καμία συσκευή να έχει έτοιμα τα defaults.

Αλλά είναι σούπερ απλά. Πας και βάζεις apn name ότι θες και apn βάζεις q

Ένα σκέτο "q", χωρίς τα ""

το apn είναι « myq »

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν καπου αναλυτικα οι ρυθμισεις για android 2.2 ?

γιατι ουτε μμς εχει ρυθμισμενο ουτε τιποτα

στέλνεις κενο μνμ στο 19234

Link to comment
Share on other sites

δε κανει τιποτα το sms

μου στειλαν με μαιλ επειτα απο τηλεφωνικη εξυπηρετηση

 

Access Point Name Settings (APN) για το δίκτυο της Wind στην Ελλάδα.

 

Θα πρέπει να δημιουργήσουμε 2 διαφορετικά APN στο κινητό έτσι ώστε η συσκευή να μπορεί:

1ον) Nα συνδεθεί με το 3G/GPRS δίκτυο της Wind για σύνδεση στο Internet ( surf, email & chat ),

2ον) Να στέλνει και να λαμβάνει MMS.

 

 

Ρυθμίσεις 3G/GPRS

 

Από την αρχική επιφάνεια εργασίας του κινητού πατάμε MENU και στην συνέχεια Settings -> Wireless controls -> Mobile Networks -> Access Point Names.

Εκεί πατάμε ξανά MENU -> New APN και στην οθόνη που εμφανίζεται στην συνέχεια ορίζουμε τα παρακάτω:

 

Name= Q-TELECOM

APN=myq

Proxy= <Not set>

Port=<Not set>

Username=<Not set>

Password=<Not set>

Server=<Not set>

MMSC=<Not set>

MMS Proxy=<Not set>

MMS Port=<Not set>

MCC=202

MNC=9

APN type=default

 

Αποθηκεύουμε στην συσκευή το 1ο APN που μόλις δημιουργήσαμε πατώντας MENU -> Save και αφού αποθηκευτεί ενεργοποιούμε την Περιαγωγη Δεδομένων (Data Roaming) και μετά πιέζουμε συνεχώς το πλήκτρο Back έως ότου ξαναβρεθούμε στην Αρχική Επιφάνεια Εργασίας της συσκευής και να προχωρήσουμε στην δημιουργία του 2ου APN όπως παρακάτω.

 

Ρυθμίσεις MMS

 

Από την αρχική επιφάνεια εργασίας του κινητού πατάμε MENU και στην συνέχεια Settings -> Wireless controls -> Mobile Networks -> Access Point Names.

Εκεί πατάμε ξανά MENU -> New APN και στην οθόνη που εμφανίζεται στην συνέχεια ορίζουμε τα παρακάτω:

 

Name= Q MMS

APN=q-mms.myq.gr

Proxy=<Not set>

Port=<Not set>

Username=

Password=

Server=<Not set>

MMSC=http://mms.myq.gr

MMS Proxy=192.168.080.134

MMS Port=9401

MCC=202

MNC=10

APN type=mms

 

Αποθηκεύουμε στην συσκευή το 2ο APN που μόλις δημιουργήσαμε πατώντας MENU -> Save και αφού αποθηκευτεί πιέζουμε συνεχώς το πλήκτρο Back έως ότου ξαναβρεθούμε στην Αρχική Επιφάνεια Εργασίας της συσκευής.

 

Θα πρέπει τώρα να κάνουμε μια επανεκκίνηση την συσκευή προκειμένου να ξαναδιαβάσει τις σωστές ρυθμίσεις κατά την εκκίνησή της.

Αυτό γίνεται κρατώντας πατημένο το On/Off κουμπί μέχρις ότου εμφανιστεί το Power Off.

Το επιλέγουμε και πατάμε ok. Η συσκευή θα σβήσει και αφού περιμένουμε 30 sec την ξανά ανάβουμε πατώντας απλά το On/Off κουμπί.

Μόλις ανάψει ξανά η συσκευή θα είναι έτοιμη για να την χρησιμοποιήσετε με το Ελληνικό δίκτυο της WIND

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι οταν δινω MNC=10 δε μου σωζει το Q MMS

οταν το αφηνω στο default 09 τοτε το σωζει

 

Ποιο απο τα 2 ειναι το σωστο?

Μπορω καπως να δοκιμασω το mms & internet χωρις να χρεωθω?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε sms ... :knife:

 

Από 15/6 η χρέωση MOBILE INTERNET θα είναι €1 το ΜΒ (χρέωση ανα ΚΒ).

Στείλε 10ΜΒ στο 1210 για 10ΜΒ με €1 ή μάθε για τις καλοκαιρινές προσφορές της Q

 

Τρέχοντας....:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έστειλαν ενημερωτικό sms για την χρέωση του ιντερνετ.

Απο 15/6 προσφορά 10ΜΒ ανα μέρα με 1ευρώ.

Μου σφυρίζει η cosmote για φορητοτητα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έστειλαν ενημερωτικό sms για την χρέωση του ιντερνετ.

Απο 15/6 προσφορά 10ΜΒ ανα μέρα με 1ευρώ.

Μου σφυρίζει η cosmote για φορητοτητα.

γτ έχει φθηνότερο ίντερνετ η κοσμοτε? :P

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έστειλαν ενημερωτικό sms για την χρέωση του ιντερνετ.

Απο 15/6 προσφορά 10ΜΒ ανα μέρα με 1ευρώ.

Μου σφυρίζει η cosmote για φορητοτητα.

 

Μου ηρθε κι εμενα το μηνυμα (και ξενερωσα).

 

Οι νεες χρεωσεις ειναι

1€ ανα 10 ΜΒ για 1 ημερα

3€ ανα 60 ΜΒ για 30 ημερες (120ΜΒ μεχρι 31/8) δυνατοτητα ενεργοποησης 1 φορα το μηνα

5€ ανα 100 ΜΒ για 30 ημερες (200ΜΒ μεχρι 31/8) δυνατοτητα πολλων ενεργοποιησεων ανα μηνα και δυνατοτητα μεταφορας ΜΒ με νεα ενεργοποιηση

 

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Καρτοκινητή/Καρτοκινητή-Q/Q-Card/Η-Q-Card-σας-προτείνει/WIND-Mobile-Internet.aspx

 

εχει πεσει πεινα φαινεται... αλλα και παλι μου φαινεται ειναι η φθηνοτερη προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Από 15/6 η χρέωση MOBILE INTERNET θα είναι €1 το ΜΒ (χρέωση ανα ΚΒ).

Στείλε 10ΜΒ στο 1210 για 10ΜΒ με €1 ή μάθε για τις καλοκαιρινές προσφορές της Q... εγω δεν εχο καταλαβει απο που θα μας χρεωσουν , απο τα λεφτα που θα εχει η καρτα μας, η θα ερθει κανενα χαρτι σπιτι μας.(το να ερθει χαρτι σπιτι ειναι τρελο δεν εχο κανει τιποτε αλο στην καρτα μου εκτος απο την εγγραφη με το διαβτιριο.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...