Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικα δε το καταλαβαινω το κολλημα με τους 7 μηνες μετα. τοτε μπορεσα τοτε το πηγα δε καταλαβα αναφορα θα δωσω τι κανω στη ζωή μου στην αντιπροσωπεία? αν η αντιπροσωπεια θελει να υποστηρίζει οτι εγινε απο εξωτερικο παραγοντα τοτε θα το εκανε ακομα κ την ιδια μερα να της το πηγαινα. dah..

Επίσης το προβλημα ηταν ουσιαστικα εσωτερικό, γιατι αν δεν ανοιγοκλεινε ο φακος 452 φορες το δευτερολεπτο οταν εκανα ζουμ τοτε δε θα στραβωνε.

ευχαριστω.

 

Αν την πήγαινες αμέσως, θα στην αντικαθιστούσαν και δεν θα ασχολιόσουν με service,εγγυήσεις κλπ.Αυτό λέω μόνο.Τώρα δηλαδή είναι παράλογο να ισχυριστούν ότι το πρόβλημα παρουσιάστηκε με τη χρήση ή με υποτιθέμενη κακή χρήση? Δεν θα δώσεις λογαριασμό τι κάνεις στη ζωή σου, αλλά μόνη σου μπήκες σε μια ταλαιπωρία που θα μπορούσες να αποφύγεις. Τώρα, αν είναι πρόβλημα της μηχανής, θα στο καλύψουν με την εγγύηση και θα την επιδιορθώσουν.Απλά είπα τη γνώμη μου.Όταν εσύ η ίδια διέκρινες ότι κάτι εξωτερικά στο φακό έχει μετατοπιστεί, τότε είναι εξωτερικό πρόβλημα και πιθανότατα (αν όχι σίγουρα) δεν θα σε καλύψουν.Εγγύηση δε σημαίνει ότι καλύπτονται τα πάντα.Όλα αυτά βέβαια αναφέρονται στους όρους και στα φυλλάδια, που κανείς δεν διαβάζει.

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν την πήγαινες αμέσως, θα στην αντικαθιστούσαν και δεν θα ασχολιόσουν με service,εγγυήσεις κλπ.Αυτό λέω μόνο.Τώρα δηλαδή είναι παράλογο να ισχυριστούν ότι το πρόβλημα παρουσιάστηκε με τη χρήση ή με υποτιθέμενη κακή χρήση? Δεν θα δώσεις λογαριασμό τι κάνεις στη ζωή σου, αλλά μόνη σου μπήκες σε μια ταλαιπωρία που θα μπορούσες να αποφύγεις. Τώρα, αν είναι πρόβλημα της μηχανής, θα στο καλύψουν με την εγγύηση και θα την επιδιορθώσουν.Απλά είπα τη γνώμη μου.Όταν εσύ η ίδια διέκρινες ότι κάτι εξωτερικά στο φακό έχει μετατοπιστεί, τότε είναι εξωτερικό πρόβλημα και πιθανότατα (αν όχι σίγουρα) δεν θα σε καλύψουν.Εγγύηση δε σημαίνει ότι καλύπτονται τα πάντα.Όλα αυτά βέβαια αναφέρονται στους όρους και στα φυλλάδια, που κανείς δεν διαβάζει.

 

Φυσικα κ πολλοι τα διαβαζουν, απλως οταν κατι τετοιο συμβαινει χωρις δικο σου φταιξιμο αλλα απο εργοστασιακο προβλημα, τοτε εχεις καθε δικαιωμα να υποστηριξεις την γνωμη σου κ τα χρηματα που εδωσες. Δεν νομιζω πως εδειξα οτι αντιλαμβανομαι την εγγυηση σαν καλυψη των παντων. Αλλα εφοσον εγω γνωρίζω οτι η νικον συγκεκριμενα με τη σειρα coolpix εχει βγαλει ελλαττωματικες παρτιδες τις οποιες δεν αποσυρει κ συνεχιζει να προωθεί , κ εφοσον επισης γνωρίζω οτι η βλαβη εχει προκληθει απο εσωτερικό παράγοντα, τοτε δικαιωμα μου ειναι να απαιτήσω με οποιο τροπο να παρω τη μηχανη που πληρωσα. Αυτο υποστηριζω.

Αν μπορουσα θα το πηγαινα αμεσως, λογω ομως κωλυματος, την πηγα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν την πήγαινες αμέσως, θα στην αντικαθιστούσαν και δεν θα ασχολιόσουν με service,εγγυήσεις κλπ.Αυτό λέω μόνο.Τώρα δηλαδή είναι παράλογο να ισχυριστούν ότι το πρόβλημα παρουσιάστηκε με τη χρήση ή με υποτιθέμενη κακή χρήση? Δεν θα δώσεις λογαριασμό τι κάνεις στη ζωή σου, αλλά μόνη σου μπήκες σε μια ταλαιπωρία που θα μπορούσες να αποφύγεις. Τώρα, αν είναι πρόβλημα της μηχανής, θα στο καλύψουν με την εγγύηση και θα την επιδιορθώσουν.Απλά είπα τη γνώμη μου.Όταν εσύ η ίδια διέκρινες ότι κάτι εξωτερικά στο φακό έχει μετατοπιστεί, τότε είναι εξωτερικό πρόβλημα και πιθανότατα (αν όχι σίγουρα) δεν θα σε καλύψουν.Εγγύηση δε σημαίνει ότι καλύπτονται τα πάντα.Όλα αυτά βέβαια αναφέρονται στους όρους και στα φυλλάδια, που κανείς δεν διαβάζει.

 

Επισης αγαπητε φιλε δεν ειπες απλα την γνωμη σου, ειπες την γνωμη σου με κριτικη διαθεση. γι αυτο κ οι αποτομες απαντησεις. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Επισης αγαπητε φιλε δεν ειπες απλα την γνωμη σου, ειπες την γνωμη σου με κριτικη διαθεση. γι αυτο κ οι αποτομες απαντησεις. ευχαριστω.

 

Κοίτα καλή μου κοπέλα, δεν άσκησα κριτική απλά είπα τη γνώμη μου που έτυχε να είναι αντίθετη με τη δική σου.Όταν κάποιος παραθέτει ένα πρόβλημα στο forum αυτό πρέπει να είναι έτοιμος να ακούσει όλες τις απόψεις.Υποτίθεται ότι γι'αυτό το γράφει.Ειλικρινά μακάρι να σου καλύψουν το πρόβλημα.Αλλά σου λέω πάλι όταν η ίδια εσύ είδες ότι κάτι εξωτερικά έχει μετατοπιστεί, πώς περιμένεις να στο καλύψουν? Η εγγύηση αφορά εσωτερικό πρόβλημα. Δε λέω, μπορεί να τύχει πρόβλημα σε μηχανή από την αρχή, αλλά οι "ελαττωματικές παρτίδες" για τις οποίες γνωρίζεις (άραγε πώς το γνωρίζεις?) δε νομίζω ότι ισχύουν.Τελοσπάντων.Ας μην αντικρουόμαστε άλλο! Δεν είναι ευγενικό.Εύχομαι ειλικρινά να στη φτιάξουν τη μηχανή σου και να μην πληρώσεις service.Καλό μεσημέρι.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε που μπορω να βρω κασσετοφωνακια ? Ακομα θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποιος που να εχει το Toshiba ΚΤ-4049 ωστε να μου το πουλησει καποιος ή να το βρω σε καποιο μαγαζι ?

 

Αυτο εδω ειναι

http://i51.tinypic.com/2dqvaeg.jpg

 

Στην πλατεία Κάνιγγος (αν και Κάνιγκ είναι το σωστό) στο κέντρο της Αθήνας, υπάρχει μια στοά με μαγαζιά τέτοια.Για πήγαινε ρίξε μια ματιά αν δεν έχεις βρει ήδη αυτό που ψάχνεις.Μπορεί να βρεις εκεί κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα καλή μου κοπέλα, δεν άσκησα κριτική απλά είπα τη γνώμη μου που έτυχε να είναι αντίθετη με τη δική σου.Όταν κάποιος παραθέτει ένα πρόβλημα στο forum αυτό πρέπει να είναι έτοιμος να ακούσει όλες τις απόψεις.Υποτίθεται ότι γι'αυτό το γράφει.Ειλικρινά μακάρι να σου καλύψουν το πρόβλημα.Αλλά σου λέω πάλι όταν η ίδια εσύ είδες ότι κάτι εξωτερικά έχει μετατοπιστεί, πώς περιμένεις να στο καλύψουν? Η εγγύηση αφορά εσωτερικό πρόβλημα. Δε λέω, μπορεί να τύχει πρόβλημα σε μηχανή από την αρχή, αλλά οι "ελαττωματικές παρτίδες" για τις οποίες γνωρίζεις (άραγε πώς το γνωρίζεις?) δε νομίζω ότι ισχύουν.Τελοσπάντων.Ας μην αντικρουόμαστε άλλο! Δεν είναι ευγενικό.Εύχομαι ειλικρινά να στη φτιάξουν τη μηχανή σου και να μην πληρώσεις service.Καλό μεσημέρι.

 

ok ok whatevah

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

ψάχνω να αγοράσω μία ψηφιακή κορνίζα. Από ότι διάβασα μπορεί κάποιος να πάρει ένα μοντέλο που να έχει wifi και να κάνει upload τις φωτογραφίες του στην κορνίζα όπου και αν βρίσκεται. Αυτό θα ήταν πολύ βολικό καθώς θα μπορώ να πάρω μία δώρο στους γονείς μου οι οποίοι ζουν σε άλλη πόλη και να προβάλλονται εκεί φωτογραφίες που θα στέλνω στην κορνίζα.... αλλά ο λόγος που γράφω είναι άλλος...

 

Θέλω μία κορνίζα 3:2.. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλες οι κορνίζες είναι 3:4 (άντε να πεις ότι αυτό είναι ένα λογικό μέγεθος αφού υπάρχουν αισθητήρες σε αυτό το μέγεθος) και 16:9 (το οποίο είναι εντελώς γελοίο μέγεθος).

 

Μπορεί κάποιος να μου συστήσει κάποια κορνίζα με αναλογία 3:2 ή να μου πει που μπορώ να ψάξω?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εχω commander6000IRSI τι πιατο θελω πχ 1m και ποσο στοιχιζουν τα δυο αλβανικα καναλια μαζι?συμφερει να το παρω τωρα?

ευχαριστω Γιαννης

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος

μονό ακουστικό σε 3,5'' jack με σχετικά κοντό καλώδιο?

(για να το συνδυάσω με ένα clip bluetooth http://www.skroutz.gr/s/258697/Sony-Ericsson-MW600.html )

 

όσο και να κοιτάω σε καταστήματα η στο internet δεν βρίσκω τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα κάνε μια βόλτα από στοά Φέξη. Εκεί είχα βρει εγώ, όταν χρειάστηκα, κάτι αντίστοιχο.
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή μπορεί να μην ξέρεις που είναι η στοά Φέξη,είναι στην Πατησίων κοντά στην Χαλκοκονδύλη(ένα δρόμο πιο πρίν).

Πριν λίγο αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο Bluetooth. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να αγοράσεις απτο ιντερνετ, οριστε 3 επιλογές Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω το συγκεκριμένο καταγραφικό το οποιό μόνο kguard δεν είναι. Δεν υπάρχει πουθενά στην σελίδα της. Τέλος πάντων, τη δουλειά του την κάνει.

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν βρίσκω το manual. Μήπως μπορεί κάποιος να το σκανάρει και να το ανεβάσει κάπου?

 

Αν όχι, μπορείτε να ποστάρετε την διαδικασία που κάνουμε για να αναγνωρίσει το τηλεκοντρόλ? Έχω την εντύπωση πως ζητάει ένα αριθμό.

 

Ευχαριστώ!

 

Γεια σας και απο μένα,

δυστηχώς δενέχω το manual και δεν ξέρω username και password για να τις δω απο το τοπικο δικτυο..ΒΟΗΘΕΙΑ.....

Link to comment
Share on other sites

Στην πλατεία Κάνιγγος (αν και Κάνιγκ είναι το σωστό) στο κέντρο της Αθήνας, υπάρχει μια στοά με μαγαζιά τέτοια.

 

Εννοείς την στοά Φέξη!

Πρόκειται για ένα από τα παλαιότερα εμπορικά "στέκια" της Αθήνας, αν και πολλοί ΔΕΝ την ξέρουν !!!

Είναι γεμάτη με διάφορα μαγαζιά μ' ένα σωρό ωραία πράγματα (εκτός από gadgets και ρολόγια).

Λόγω του ανταγωνισμού (το ένα μαγαζάκι είναι κολλητά, δίπλα στο άλλο), έχει και πολύ καλές τιμές!

Κάνε τη βόλτα σου και μια "έρευνα αγοράς"... και ΣΙΓΟΥΡΑ θα βρεις ότι ψάχνεις !!!

Link to comment
Share on other sites

παίδες ευχαριστώ πολύ και να σκεφτείτε ότι πέρασα από στοά φέξη πριν λίγες μέρες και δεν κοίταξα.

πιτσιρικάς θυμάμαι ηταν ο παράδεισος εκεί ...πέρναγα και χάζευα με της ώρες!

AngeloDion τελικά θα πάρω κάτι τέτοιο http://cgi.ebay.com/3-5MM-MONO-EARPHONE-BLUETOOTH-HANDSFREE-HEADSET-UK-/260668210845?pt=UK_AudioVisualElectronics_HomeAudioHiFi_Headphones&hash=item3cb1093e9d

με το κλασικό ακουστικό γιατί το άλλο που μπαίνει μέσα στο αυτί είναι ενοχλητικό

 

:offtopic:

τώρα θα δοκιμάσω και το bluetooth που αναφέρω παραπάνω ..αν και τα κλαίω τα λεφτά 42ευρο για ένα ακουστικό

(το κλιπ τελικά δεν γαντζώνει και πολύ δυνατά για όποιον το σκέφτεται)

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

στο skroutz.gr , multirama , plaisio.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά κανένα από αυτά δεν έχει 3:2 και επίσης δεν έχω βρει site που να σε αφήνει να ψάχνεις σύμφωνα με τις αναλογίες. Γιατί στο skroutz για παράδειγμα έχει εκατοντάδες αλλά δεν μπορώ να περιορίσω την έρευνα βάζοντας ένα φίλτρο σύμφωνα με αναλογίες.

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε τότε σε κάταστημα καλύτερα και ρώτα απευθείας τιμές και μέγεθος που ψάχνεις, Κωτσόβολος , Multirama, Πλαίσιο κλπ , κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος από εσάς να μου δώσει το serial number του slingbox του!

Θέλω να εκμεταλλευτώ την προσφορά .... για να μου το φέρει ένας φίλος από Αμερική!

 

 

Αν μπορέσει κάποιος ας μου στείλει pm!

 

 

Να είστε καλά!

 

 

http://www.slingbox.com/go/upgrade

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια αγορασα στις 24/5 την panasonic lumix DMC-TZ20 :http://www.panasonic.gr/product/dmc-tz20

και εχω αυτη την τηλεοραση : http://www.philips.gr/c/televisions/7000-series-40-inch-full-hd-1080p-digital-tv-40pfl7605h_12/prd/;jsessionid=C095F932CB1D820E7DD9BFBC7B7CBB77.app102-drp3?t=specifications

 

το προβλημα μου ειναι οτι τραβηξα βιντεο με τη φωτογραφικη,τα περασα σε usb,για να το δω στην τηλεοραση και δε μου το διαβαζει.

Τα .avi, .mpeg που ειχα στο usb τα παιζει κανονικα, τα AVCHD φορμα της πανασονικ δεν τα παιζει.

Κοιταξτε λιγο τις προδιαγραφες και απο τα δυο λινκ που σας παραθεσα και βοηθηστε με αν γνωριζετε,γιατι εχω πελαγωσει.

Τι φορμα ειναι αυτο το AVCHD; λετε να δοκιμασω να ενωσω τη φωτογραφικη με την τηλεοραση με καλωδιο HDMI, μηπως τα παιξει ετσι τα βιντεο;

Τι να πω! αμα ξερετε καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.......,

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Panasonic τα καινούρια με μειωμένη ακτινοβολία είναι πολύ καλά τηλέφωνα... και πολύ πιο στιβαρά από τα siemens
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγόρασα σήμερα το Crypto Redi 220mp και όταν το ενώνω με HDMI πάνω σε SAMSUNG HDTV μου βγάζει η τηλεόραση μήνυμα "Mode not supported" γιατί ο ψηφιακός δέκτης στέλνει σήμα 570i/480i. Δεν μου δείχνει καν την αρχική οθόνη του μενού για να μπορέσω να το ρυθμίσω. (σε άλλη πιο παλιά τηλεόραση δουλεύει ο ψηφιακός δέκτης ΟΚ!)

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω reset το crypto redi 220mp και να στείλει σήμα 480p ή ανώτερο? (το πρόβλημα ΜΑΛΛΟΝ είναι με το " i " - 570i/480i δεν τα υποστηρίζει η τηλεόραση)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους διάβασαν το πρόβλημα. Ελπίζω να μπορέσουμε να το φτιάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σαν άσχετος με το άθλημα.... έχω πρόβλημα με το να μεταφέρω το εγγεγραμένο δισκάκι της βιντεοκάμερας , στον φορητό μου .

Αν κάποιος χριστιανός ή μη , γνωρίζει κάτι σχετικό , ας μου γράψει κάποια λύση ώστε μπας και καταφέρω να δω το φιλμάκι μου στην οθόνη του φορητού μου .

 

Η κάμερα είναι Σάμσουνγκ VP-DX100 και ο φορητός turbo-x (παλιός) .

Ευχαριστώ πολύ !!!!:D:blink:

"Είδε ο τρελός τον μεθυσμένο και φοβήθηκε"
Link to comment
Share on other sites

Σαν άσχετος με το άθλημα.... έχω πρόβλημα με το να μεταφέρω το εγγεγραμένο δισκάκι της βιντεοκάμερας , στον φορητό μου .

Αν κάποιος χριστιανός ή μη , γνωρίζει κάτι σχετικό , ας μου γράψει κάποια λύση ώστε μπας και καταφέρω να δω το φιλμάκι μου στην οθόνη του φορητού μου .

 

Η κάμερα είναι Σάμσουνγκ VP-DX100 και ο φορητός turbo-x (παλιός) .

Ευχαριστώ πολύ !!!!:D:blink:

δεν μπορεις να το βαλεις στο dvd?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...