Jump to content

Υπηρεσίες δικτύου [SMS/MMS/κλπ]


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

512 kb απ' οσο θυμαμαι δηλαδη

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

είμαι στις ΗΠΑ για λίγο καιρό και έχω σύνδεση wind.. μπόρεσα να καλέσω κινητό τηλέφωνο απευθείας αλλα για κάποιο λόγο δεν πηγαίνουν τα μηνύματα μου..

Κάλεσα κινητό χρησιμοποιώντας απλώς το τοπικό νούμερο δηλαδή του τύπου 805 550 4567. Δοκίμασα διάφορους γνώριμους συνδυασμούς αλλα δεν τα κατάφερα.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;; :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

είμαι στις ΗΠΑ για λίγο καιρό και έχω σύνδεση wind.. μπόρεσα να καλέσω κινητό τηλέφωνο απευθείας αλλα για κάποιο λόγο δεν πηγαίνουν τα μηνύματα μου..

Κάλεσα κινητό χρησιμοποιώντας απλώς το τοπικό νούμερο δηλαδή του τύπου 805 550 4567. Δοκίμασα διάφορους γνώριμους συνδυασμούς αλλα δεν τα κατάφερα.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;; :D

Έχεις ελέγξει το κέντρο μηνυμάτων; Είναι με τη μορφή +30693; Επίσης μπροστά από τον αριθμό στον οποίο θέλεις να στείλεις το μήνυμα, βάζεις το +1;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
*67*+306935160000000# :)

 

Ευχαριστώ, αλλά μόλις κατάλαβα πως με την παραπάνω εντολή, δεν ενημερώνει πως ο αριθμός είναι busy, απλά λέει η κλήση σας προωθείται σαν να είναι κλειστό..

 

Πως μπορούμε να αλλάξουμε το μήνυμα που ακούει αυτός που καλεί?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά μόλις κατάλαβα πως με την παραπάνω εντολή, δεν ενημερώνει πως ο αριθμός είναι busy, απλά λέει η κλήση σας προωθείται σαν να είναι κλειστό..

 

Πως μπορούμε να αλλάξουμε το μήνυμα που ακούει αυτός που καλεί?

 

Γνωρίζει κανείς?? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ελέγξει το κέντρο μηνυμάτων; Είναι με τη μορφή +30693; Επίσης μπροστά από τον αριθμό στον οποίο θέλεις να στείλεις το μήνυμα, βάζεις το +1;

 

 

υπαρχει περιπτωση το δικτυο που χρησιμοποιεις εκει και το οποιο συνεργαζεται με την wind,να μην υποστηριζει την αποστολη sms.

δοκιμασε με αλλο δικτυο.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγώ δεν μπορώ να στείλω sms μόνο να λαμβάνω μπορώ,πήρα και στην εξυπηρέτηση πελατών και είδαν ότι δεν έχει πρόβλημα η sim!!! την έβαλα την sim σε άλλη συσκευή το ίδιο πρόβλημα μήπως γνωρίζει κάτι παραπάνω κάποιος :O

 

η συσκευή είναι iphone 3G και το πακέτο F2G

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
υπαρχει πουθενα για iphone4 και mms? helpppppppppppppppp

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ψάχνωντας λίγο τα προγράμματα της wind διαπίστωσα ότι τα S,M,L και λοιπά δεν έχουν πλέον mms... Τι παίχτηκε?Έχουν αλλάξει οι περισσότερες παροχές τους προς το λιγότερο, εκτός από το νετ...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πουθενα για iphone4 και mms? helpppppppppppppppp

 

Κάλεσε το 1231 και ζήτα να σου στείλουν σε κάποιο mail τις ρυθμίσεις να τις περάσεις χειροκινητα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εχω ενα NΟΚΙΑ 3120c και το χρησιμοποιω με καρτα WΙΝD. Λοιπον ακουστε τη συμβαινει επιδει εδω στη Ναξο δεν υπαρχει καλυψη 3G (σε αντιθεση με τους αλλους δυο που εχουν απο ακρη σε ακρη) δε μπορω να στειλω MMS επιδει ειναι πολυ ανισχυρο το 2G οπως μου ειπαν στην εξυπηρετηση πελατων! Πραγματικα εχουν δικιο γιατι οταν παω να στειλω MMS με απλο μνμ κειμενου φευγει οταν προσπαθω να στειλω μια εικονα δε φευγει ποτε. Αυτο οσα χρονια ασχολουμε με κινητα δε το εχω ξανασυνατησει ποτε. Σε εσας εχει τυχη ποτε?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Έχω ένα πρόβλημα με τα Μηνύματα.

Εδώ και 3 ημέρες παρατήρησα ότι δεν λαμβάνω αναφορές παράδοσης, ενώ έχω ενεργοποιημένη την επιλογή για τις αναφορές.

Επίσης παρατήρησα ότι όταν στέλνω μήνυμα σε κινητό WIND και αυτό μου απαντήσει, εγώ δεν λαμβάνω την απάντηση.

Επικοινώνησα με τη WIND και μου είπαν ότι η γραμμή δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα και θα το κοιτάξουν.

Έχει κάποιος από εσάς, κάποια ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει;

Το τηλέφωνο μου είναι το LG P500 Optimus One με συμβόλαιο Wind M

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ρε παιδια το καταλαβα απο το θεμα του samsung galaxy 2...μια κοπελα εκανε παραπονα οτι τα mms που της στελνουν ειναι γυρω στα 10 με 9 kb....και νομιζε οτι εφταιγε το κινητο....:mad:

σημερα το δοκιμασα και εγω...

οτι mms μου ερχεται απο wind ειναι στα 10kb με ΑΛΛΟΙΩΜΕΝΗ την εικονα(μιλαμε για αισχος τωρα) ενω οτι mms μου στελνουν απο vodafone ειναι πανω απο 190mb και η εικονα τελεια...

καλα αυτη η εταιρια που νομιζει οτι ειναι στο 2001....?:rolleyes:

πραγματικα ολα αυτα μαζι με τοσα αλλα με κανουν να περιμενω να ληξει το συμβολαιο μου πως και πως...

δηλαδη μας τα εχουν κανει τσουρεκια τιποτα δεν δουλευει σωστα...πια..ελεος.....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και με cosmote τα ίδια κάνει....μόνο από vofafone μου ήρθε καλό mms....

 

ναι αλλα απο cosmote σε cosmote νομιζω το mms παει μια χαρα...

εδω στελνεις στον εαυτό σου και ειναι παλι στα 10kb....

χαλια μαυρα τα ιδια και τα ιδια συνεχεια με αυτη την εταιρια.....

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα συμφωνήσω...αλλά δυστυχώς εκεί που μένω μόνο η wind πιάνει, καμία από τις άλλες 2 εταιρίες δεν έχει σήμα και μένω Ραφήνα.....σκέψου να έμενα σε κανενα άγνωστο χωριό....
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Άιντε εδώ και δύο μέρες όλα τα mms μου έρχονται γύρω στα 6 με 7 kb ...δεν καταλαβαίνεις την εικόνα πλέον...μιλάμε για τραγωδία ...και εις ανώτερα ...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ας τα ξαναγράψουμε από εδώ....

Τελικά παρατήρησα ότι οι φωτογραφίες που μου ερχόντουσαν χάλια ήταν από iphone από οποιαδήποτε άλλη συσκευή μου έστελναν τα λάμβανα άψογα....

Να συμπληρώσω ότι είμαι με wind και εγώ....και έστειλα στον εαυτό μου και το έλαβα μιά χαρά.....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέχρι χθες από vodafone ερχόντουσαν κανονικά...από χθες και μετά μιλάμε για τραγωδία...ανοίγεις την εικόνα και είναι τόσο χαλια η ανάλυση που δεν καταλαβαίνεις τίποτα..από νοκια ν 8 μου στείλανε συγκεκριμένα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα ότι δεν λαμβάνω μηνύματα για τις χαμένες κλήσεις.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Δοκίμασα να ενεργοποιήσω ξανά την υπηρεσία, στέλνοντας την εντολή στο 1265 αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε.

Έχετε κάποια λύση για το θέμα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα ότι δεν λαμβάνω μηνύματα για τις χαμένες κλήσεις.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Δοκίμασα να ενεργοποιήσω ξανά την υπηρεσία, στέλνοντας την εντολή στο 1265 αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε.

Έχετε κάποια λύση για το θέμα?

 

Ευχαριστώ.

έχεις συμβόλαιο;; γιατι και σε δυο φιλους μου με συμβολαιο εδω και πάνω από μηνα δε τους ερχονται οι κλησεις και αναρωτιομασταν τι να παιζει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

έχεις συμβόλαιο;; γιατι και σε δυο φιλους μου με συμβολαιο εδω και πάνω από μηνα δε τους ερχονται οι κλησεις και αναρωτιομασταν τι να παιζει

 

Ναι με συμβόλαιο είμαι. (πρόγραμμα Flexy)

Και σε μένα έχει κανα μήνα που συμβαίνει αυτό.:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα ότι δεν λαμβάνω μηνύματα για τις χαμένες κλήσεις.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Δοκίμασα να ενεργοποιήσω ξανά την υπηρεσία, στέλνοντας την εντολή στο 1265 αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε.

Έχετε κάποια λύση για το θέμα?

 

Ευχαριστώ.

 

Update:

Προχθές μου ήρθε μήνυμα μετά από πολύ καιρό..

Αλλά βιάστηκα να χαρώ..

Το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει..

 

Υ.Γ. Την ημέρα που μου ήρθε είχα αρκετές χαμένες κλήσεις. Οπότε μάλλον πρέπει να σε ψάχνει η μισή Ελλάδα για να σε ειδοποιήσουν :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...