Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα κάτι ευχάριστο. Το ipad 2 στην απλή έκδοση wifi έχει gps το οποίο λειτουργεί κανονικότατα.

 

Το μοντέλο wifi δεν έχει GPS , πυξίδα έχει και μπορεί να βρει τη θέση μας κατ´εκτιμηση μέσω wifi.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι το Αμερικάνικο μοντέλο 3G που δουλεύει κανονικά στην Ελλάδα είναι αυτό της AT & T

 

ευχαριστώ

Ναι είναι σίγουρο αυτό!

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο wifi δεν έχει GPS , πυξίδα έχει και μπορεί να βρει τη θέση μας κατ´εκτιμηση μέσω wifi.

Κι εγώ αυτό νόμιζα αλλά το δούλεψα με mls destinator για iphone κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό νόμιζα αλλά το δούλεψα με mls destinator για iphone κανονικότατα.

 

Όπως βλέπεις εδώ:

 

http://www.apple.com/ipad/specs/

 

μόνο το 3g έχει GPS

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα απ' έξω παιδιά και σκέφτομαι να το αγοράσω.[...]

Τελικά δε μου 'κατσε και απάνω που το είχα αποφασίσει γιατί αμφιταλαντευόμουν μεταξύ iPad και Android, άρχισα πάλι να το σκέφτομαι. Από ό,τι βλέπω, αυτή τη στιγμή τα Android είναι λίγο πίσω (περισσότερο σε εφαρμογές) αλλά σε μισό χρόνο πιστεύω θα είναι πολύ κοντά.

Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι το Αμερικάνικο μοντέλο 3G που δουλεύει κανονικά στην Ελλάδα είναι αυτό της AT & T

 

ευχαριστώ

 

Παιζει κανονικα φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι ευχάριστο. Το ipad 2 στην απλή έκδοση wifi έχει gps το οποίο λειτουργεί κανονικότατα.

Κι εγώ αυτό νόμιζα αλλά το δούλεψα με mls destinator για iphone κανονικότατα.

Μόνο το 3G έχει GPS, προφανώς το πρόγραμμα πλοήγησης που έχεις εγκαταστήσει λειτούργησε σε simulation mode.

Τελικά δε μου 'κατσε και απάνω που το είχα αποφασίσει γιατί αμφιταλαντευόμουν μεταξύ iPad και Android, άρχισα πάλι να το σκέφτομαι. Από ό,τι βλέπω, αυτή τη στιγμή τα Android είναι λίγο πίσω (περισσότερο σε εφαρμογές) αλλά σε μισό χρόνο πιστεύω θα είναι πολύ κοντά.

Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια.

Είναι σε πολλά πίσω το Android, αλλά καλύτερα να μη το αναλύσουμε εδώ, διότι θα είναι εκτός θέματος στο συγκεκριμένο τόπικ συζήτησης. Η γνώμη μου είναι να πάρεις το iPad 2 για τους λόγους που έχουν συζητηθεί τόσες φορές σε αυτό, αλλά και στο άλλο τόπικ του iPad πρώτης γενιάς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!!

 

Μόλις πριν απο 30 λεπτά πήρα το ipad 2 32GB WIFI + 3G χωρίς κράτηση απο το istorm!!!

 

Μού είπαν πως υπάρχει και ένα 64 διαθέσιμο όποιος ενδιαφέρεται ας τους καλέσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο παρελαβα κι εγω το ipad 2 μου. Ελπιζω να μας καλυψει μεχρι την ελευση του 3...

 

Καλοριζικο!!:lol::lol: να ρωτήσω κάτι:ξεκίνησε ανεφοδιασμος με iPad 2 ή το είχες παραγγείλει απο πριν?:confused:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Να είναι καλορίζικα παιδιά και καλή απόλαυση. Welcome ξανά στη παρέα. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει το εξης, οταν το φορτιζω και το ακουμπω περιφεριακα στο αλουμινιο, γυρω απο την υποδοχη φορτισης, ηχειο, πληκτρα εντασης νιωθω μια ταλαντωση, πιθανως απο την φορτιση. Δεν ειναι συνεχως αλλα ανα τακτα χρονικα διαστηματα οσο φορτιζει. Το παρατηρησε κανεις αλλος; Μπορει να ειναι προβλημα;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

evelinalex, energetic, ευχαριστουμε.

Οχι, δεν εχει αλλαξει κατι στην προβληματικη διαθεσιμοτητα του ipad 2.

Αυτη συνεχιζεται με τον ιδιο -αργο- ρυθμο (πρεπει να εχουν γινει 3 η 4 παραλαβες μεχρι τωρα) και στελνονται λιγα κομματια στα "μεγαλα" σημεια διανομης (εκτος δηλαδη απο istorm, golden-i, document και στα Πλαισιο- Public, Mediamarkt κλπ κλπ).

Ειναι κι η πρωτη φορα -εκτιμω- που εγινε παραλαβη "μικρων" μοντελων (16αρια WiFi, WiFi + 3G), μετα την αρχικη κυκλοφορια της συσκευης.

Εγω αν κι ειχα προπαραγγελια με "καλη σειρα" σε document, Public, τελικα παρελαβα ενα απο Mediamarkt μεσα σε λιγες μερες απο την παραγγελια στο καταστημα...

Με το καλο να παραλαβετε κι οσοι περιμενετε...

Να δωσω και μια εξαιρετικη -για τα χρηματα της, κι οχι μονο- θηκη για το ipad 2, που ειχα παραγγειλει εδω και καιρο και τωρα βλεπω οτι εχει αψογη εφαρμογη στο ipad:

http://cgi.ebay.com/iPad2-Ultra-Slim-Leather-Case-Stylus-White-BSW-f-/270737608953?_trksid=p4340.m263&_trkparms=algo%3DSIC%26its%3DI%252BC%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%26otn%3D10%26pmod%3D190514210265%26ps%3D63%26clkid%3D8874981656136682629#ht_1228wt_1141

Πολυ λεπτη, ποιοτικη, με εσωτερικη βελουδινη επενδυση, με ολα τα απαραιτητα cut-outs για καμερες, φορτιση κλπ, με δωρο screen protector (ultra clear, πολυ καλος κι ενα stylus) και τιμη... 10 ευρω. Παιζει ακομα και το ενεργο lid (για το ¨ξυπνημα" του ipad 2 οταν το ανοιγετε - επαθα πλακα οταν ειδα οτι δουλευει). Πραγματικα πολυ χαμηλη για αυτο που δινει. Θα παραγγειλω αλλη μια για spare.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

evelinalex, energetic, ευχαριστουμε.

Οχι, δεν εχει αλλαξει κατι στην προβληματικη διαθεσιμοτητα του ipad 2.

Αυτη συνεχιζεται με τον ιδιο -αργο- ρυθμο (πρεπει να εχουν γινει 3 η 4 παραλαβες μεχρι τωρα) και στελνονται λιγα κομματια στα "μεγαλα" σημεια διανομης (εκτος δηλαδη απο istorm, golden-i, document και στα Πλαισιο- Public, Mediamarkt κλπ κλπ).

Ειναι κι η πρωτη φορα -εκτιμω- που εγινε παραλαβη "μικρων" μοντελων (16αρια WiFi, WiFi + 3G), μετα την αρχικη κυκλοφορια της συσκευης.

 

Όχι σίγουρα δεν είναι η πρώτη παραλαβή μικρών μοντέλων μετά την αρχική γιατί και εγώ το δικό μου WiFi 16GB το παρέλαβα 1-2 βδομάδες πριν το Πάσχα (που δεν ήταν η αρχική παραλαβή) και μάλιστα με πήραν και για τις δύο κρατήσεις που είχα κάνει (από Πλαίσιο και Document) με 1 ημέρα διαφορά - άρα παρέλαβαν την ίδια στιγμή.

 

Πάντως ότι σαφώς υπάρχουν προβλήματα αλλά και ότι η Apple στέλνει κυρίως τα μεγάλα της μοντέλα είναι σίγουρο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όχι σίγουρα δεν είναι η πρώτη παραλαβή μικρών μοντέλων μετά την αρχική γιατί και εγώ το δικό μου WiFi 16GB το παρέλαβα 1-2 βδομάδες πριν το Πάσχα (που δεν ήταν η αρχική παραλαβή) και μάλιστα με πήραν και για τις δύο κρατήσεις που είχα κάνει (από Πλαίσιο και Document) με 1 ημέρα διαφορά - άρα παρέλαβαν την ίδια στιγμή.

 

Πάντως ότι σαφώς υπάρχουν προβλήματα αλλά και ότι η Apple στέλνει κυρίως τα μεγάλα της μοντέλα είναι σίγουρο.

 

Από το mediamarkt και document που μίλησα έμαθα ότι είναι η πρώτη καλή "φουρνιά" μικρών μοντέλων - μέχρι τώρα είχαν έρθει ελάχιστα τέτοια.ευχάριστω για την επισήμανση. Όπως και να έχει η αγορά δυστυχώς θα αργήσει να εξομαλυνθει...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει το εξης, οταν το φορτιζω και το ακουμπω περιφεριακα στο αλουμινιο, γυρω απο την υποδοχη φορτισης, ηχειο, πληκτρα εντασης νιωθω μια ταλαντωση, πιθανως απο την φορτιση. Δεν ειναι συνεχως αλλα ανα τακτα χρονικα διαστηματα οσο φορτιζει. Το παρατηρησε κανεις αλλος; Μπορει να ειναι προβλημα;

Ευχαριστω.

 

ΝΑΙ ΦΙΛΕ!! εγω!! σαν να δημιουργειται μαγνητικο παιδιο...ειναι προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Από το mediamarkt και document που μίλησα έμαθα ότι είναι η πρώτη καλή "φουρνιά" μικρών μοντέλων - μέχρι τώρα είχαν έρθει ελάχιστα τέτοια.ευχάριστω για την επισήμανση. Όπως και να έχει η αγορά δυστυχώς θα αργήσει να εξομαλυνθει...

 

Νομίζω πως και τότε αυτό έλεγαν. Θυμάμαι πως και στους δύο που είχα ρωτήσει μου είχαν πει πως "όπως όλα δείχνουν" από τα τέλη του μήνα (Απριλίου) και μετά θα παραλαμβάνουν περισσότερα τεμάχια από τα λίγα που παραλάμβαναν μέχρι τότε.

 

Όπως λες και εσύ, ωστόσο, το πρόβλημα παραμένει και οι παραλαβές συνεχίζουν να είναι μικρές και να μην καλύπτουν τη ζήτηση.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως και τότε αυτό έλεγαν. Θυμάμαι πως και στους δύο που είχα ρωτήσει μου είχαν πει πως "όπως όλα δείχνουν" από τα τέλη του μήνα (Απριλίου) και μετά θα παραλαμβάνουν περισσότερα τεμάχια από τα λίγα που παραλάμβαναν μέχρι τότε.

 

Όπως λες και εσύ, ωστόσο, το πρόβλημα παραμένει και οι παραλαβές συνεχίζουν να είναι μικρές και να μην καλύπτουν τη ζήτηση.

 

Οχι, δεν ισχυριστηκαν οτι πλεον εξομαλυνεται η διαθεσιμοτητα (τουλαχιστον οχι σε μενα και δεν πιστευω οτι ισχυει κατι τετοιο), απλα οτι για πρωτη φορα ελαβαν αξιολογη ποσοτητα 16 GB WiFi, WiFi+3G μοντελων, τιποτα περισσοτερο.

Μικρη σημασια εχει βεβαια, ισως μονο για οσους περιμενουν ενα απο αυτα τα μοντελα να εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να εξυπηρετηθουν το επομενο διαστημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει το εξης, οταν το φορτιζω και το ακουμπω περιφεριακα στο αλουμινιο, γυρω απο την υποδοχη φορτισης, ηχειο, πληκτρα εντασης νιωθω μια ταλαντωση, πιθανως απο την φορτιση. Δεν ειναι συνεχως αλλα ανα τακτα χρονικα διαστηματα οσο φορτιζει. Το παρατηρησε κανεις αλλος; Μπορει να ειναι προβλημα;

Ευχαριστω.

ΝΑΙ ΦΙΛΕ!! εγω!! σαν να δημιουργειται μαγνητικο παιδιο...ειναι προβλημα???

Αυτο συμβαινει σε ολες τις οικιακες συσκευες με μεταλλικο περιβλημα και ειναι φυσιολογικο να γινεται και στο iPad 2 οπως κι επισης στο πρωτης γενιας iPad. Στην ουσια ειναι ηλεκτρικη ταση που αναλογα με την αντισταση του σωματος οταν γινεται γειωση το αισθανεται ο οργανισμος μας οταν αγγιζουμε τη συσκευη και ακομα περισσοτερο οταν την «χαιδευουμε». Δοκιμαστε για παραδειγμα να το αγγιξετε και παραλληλα να σας αγγιζει καποιος αλλος. Θα μεγαλωσει η αντισταση και ειτε δεν θα το νιωσετε ειτε θα μειωθει. Γενικοτερα ειναι φυσιολογικο σε ολες τις συσκευες, και στη προκειμενη περιπτωση καποιοι δεν το εχουν αντιληφθει ποτε, λογω υπαρξης θηκης οπου, οπως ειναι λογικο, δεν φερνει σε επαφη τα χερια μας με το περιβλημα της εκαστοτε συσκευης.

 

Τελος, προτεινω για τη συνεχεια συζητησης περι διαθεσιμοτητας iPad 2, να διαβασετε το σχετικο θεμα Διαθεσιμότητα iPad 2.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

energetic αρα είναι φυσιολογικό, αφού γίνεται σε όλες τις συσκευές με μεταλλικό περίβλημα και σε όλα τα iPad 2 που μας ενδιαφέρει. Και στο δικό σου συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε όλα συμβαίνει και σε βαθμό αναλόγως την αγωγιμότητα του κάθε χρήστη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

energetic αρα είναι φυσιολογικό, αφού γίνεται σε όλες τις συσκευές με μεταλλικό περίβλημα και σε όλα τα iPad 2 που μας ενδιαφέρει. Και στο δικό σου συμβαίνει αυτό;

 

Κατσε να το διευκρινησω για να γινει κατανοητο. Συμβαινει σε ολα τα iPad, συμβαινει και στα δικα μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...