Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
το εκανα κ μου βγαζει μονο το g. ειναι θεμα της εταιρειας κ οχι τησ συσκευεις

ε?

 

Δεν έχει σχέση η χρέωση με αυτό. Η ένδειξη σημαίνει απλά ότι υπάρχει από τον πάροχό σου η διαθεσιμότητα σε 3G στην περιοχή που βρίσκεσαι.

Edited by multiPetros

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.. καλό μήνα! στο sony ericsson xperia mini εμφάνισε ξαφνικά το σήμα 3G. χρεώνομαι? κ πώς θα το απενεργοποιήσω:wacko:?

 

Αν εμφανισε αυτο το σημα με τα 2 βελακια διπλα απο το σημα του παροχου σε συνδιασμο με ενεργοποιημενη την κινηση δεδομενων,σαφως και χρεωνεσαι!

Απενεργοποιησε την κινηση δεδομενων και κατεβασε το apn on off απο το μαρκετ!με αυτο θα μπορεις να ενεργοποιεις και να απενεργοποιεις το 3G σημα σου (αλλες φορες G,αλλες φορες Η αναλογως της ισχυος) οποτε θες..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν εμφανισε αυτο το σημα με τα 2 βελακια διπλα απο το σημα του παροχου σε συνδιασμο με ενεργοποιημενη την κινηση δεδομενων,σαφως και χρεωνεσαι!

 

Αυτό όμως είναι άσχετο με το 3G ή G και πρέπει να το έχει κλειστό ούτως ή άλλως αν δεν θέλει χρέωση.

 

Απενεργοποιησε την κινηση δεδομενων και κατεβασε το apn on off απο το μαρκετ!με αυτο θα μπορεις να ενεργοποιεις και να απενεργοποιεις το 3G σημα σου (αλλες φορες G,αλλες φορες Η αναλογως της ισχυος) οποτε θες..

 

Δεν απενεργοποιείς το 3G σήμα, απενεργοποιείς τη δυνατότητα της συσκευής να μπαίνει στο internet μέσω του παρόχου. Άλλο πράγμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως είναι άσχετο με το 3G ή G και πρέπει να το έχει κλειστό ούτως ή άλλως αν δεν θέλει χρέωση.

 

 

 

Δεν απενεργοποιείς το 3G σήμα, απενεργοποιείς τη δυνατότητα της συσκευής να μπαίνει στο internet μέσω του παρόχου. Άλλο πράγμα.

 

Το κινητο μπαινει στο ιντερνετ με το 3G και κατεβαζει δεδομενα μεσω των εφαρμογων του..δεν τον νοιαζει απο,τι ειπε να εχει 3G σημα.τον νοιαζει να μην χρεωνεται

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μπαινει στο ιντερνετ με το 3G και κατεβαζει δεδομενα μεσω των εφαρμογων του..δεν τον νοιαζει απο,τι ειπε να εχει 3G σημα.τον νοιαζει να μην χρεωνεται

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

αυτο καταλαβα κ εγω... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κινητο μπαινει στο ιντερνετ με το 3G και κατεβαζει δεδομενα μεσω των εφαρμογων του..δεν τον νοιαζει απο,τι ειπε να εχει 3G σημα.τον νοιαζει να μην χρεωνεται

 

Τα έχεις μπερδέψει... :wacko:

 

Το κινητό μπαίνει στο internet και με το 2G και χρεώνεται κανονικά. Απλά η ταχύτητα αλλάζει ανάμεσα σε 3G ή απλό GSM.

 

Πως αλλιώς να το πω για να γίνω κατανοητός;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.. καλό μήνα! στο sony ericsson xperia mini εμφάνισε ξαφνικά το σήμα 3G. χρεώνομαι? κ πώς θα το απενεργοποιήσω:wacko:?

 

Η ερωτηση του ηταν σαφης...και σαυτο ακριβως απαντησα.το οτι χρεωνεται με το 2G δεν αναιρει το οτι χρεωνεται και με το 3G.εγω του ειπα να κλεισει αυτα που πρεπει ωστε να μην χρεωνεται και να μην του εμφανιζει αυτο το σημα..

Μπορει ειτε να επιλεξει την επιλογη μεσα απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου του ή απλα να απενεργοποιησει την κινηση δεδομενων.ολα τα αλλα δεν νομιζω οτι τον νοιαζουν

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον.."δημιουργησα" το ιδιο προβλημα στο vodafone joy που εχει το ιδιο android με το xperia κ μετα απο τις ρυθμισεις μπηκα εκει που λεει κατι για το apn κ πατησα επαναφορα στις προεπιλογες κ το 3G εξαφανίστηκε :D ελπιζω πως θα εχει τα ιδια αποτελεσματα κ στο xperia οταν το δοκιμασει ο κατοχος του.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον.."δημιουργησα" το ιδιο προβλημα στο vodafone joy που εχει το ιδιο android με το xperia κ μετα απο τις ρυθμισεις μπηκα εκει που λεει κατι για το apn κ πατησα επαναφορα στις προεπιλογες κ το 3G εξαφανίστηκε :D ελπιζω πως θα εχει τα ιδια αποτελεσματα κ στο xperia οταν το δοκιμασει ο κατοχος του.

 

αν χρειαστει ποτε να κατεβασεις/ανεβασεις/σερφαρεις κ.λ.π θα πρεπει να ξαναπερασεις τις ρυθμισεις του παροχου σου.(τις βρισκεις ευκολα)

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν συγχρονιζονται οι επαφες μου? εχω το xperia mini pro και προσπαθω να τις συγχρονισω με το gmail αλλα τιποτα.μονο οταν γραφω καμια καινουργια μπαινει κατευθειαν στο gmail. τις αλλες επαφες μου τις περασαν στο καταστημα που αγορασα την συσκευη! Αν καποιος ξερει ας βοηθησει!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλό μήνα. Έχω το mini από τότε που βγήκε, όλα καλα και όλα ωραία, μέχρι που μου μπήκε το μικρόβιο να το σκαλισω λίγο παραπάνω. Έτσι λοιπόν, το έκανα root και μου γυαλισε στο μάτι να βάλω ενα gingerbread theme. Έτσι λοιπόν ακολουθουσα μια χαρα τις οδηγίες με το root explored και τελικά έκανα μια ωραία λαμακια και πρέπει να έκανα rename το αρχικό framework-res.apk που είχε στο system με αποτέλεσμα να κάνει επανεκιννηση το κινητό και φυσικά να κολλήσει στο λογοτυπο Sony Ericsson... Θα με πεις τώρα τι πηγές κι έκανες...ναι, κι εγώ το λέω αυτό όσο βαραω το κεφάλι μου στον τοίχο, αλλα αν έχει κανείς καμία ιδέα για το πως να το διορθωσω...υπ´οψιν το PC suite φυσικά δεν το βλέπει ώστε να κάνω επαναφορά και είχα την τελευταία έκδοση λογισμικού Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το επαναφερεις με SEUS (Sony ericsson update service --> http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/p1i?cc=gb&lc=en) κ ακολουθησε τις οδηγιες....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν συγχρονιζονται οι επαφες μου? εχω το xperia mini pro και προσπαθω να τις συγχρονισω με το gmail αλλα τιποτα.μονο οταν γραφω καμια καινουργια μπαινει κατευθειαν στο gmail. τις αλλες επαφες μου τις περασαν στο καταστημα που αγορασα την συσκευη! Αν καποιος ξερει ας βοηθησει!!!!

Δες αυτό μήπως βοηθήσει.

Παιδιά καλησπέρα και καλό μήνα. Έχω το mini από τότε που βγήκε, όλα καλα και όλα ωραία, μέχρι που μου μπήκε το μικρόβιο να το σκαλισω λίγο παραπάνω. Έτσι λοιπόν, το έκανα root και μου γυαλισε στο μάτι να βάλω ενα gingerbread theme. Έτσι λοιπόν ακολουθουσα μια χαρα τις οδηγίες με το root explored και τελικά έκανα μια ωραία λαμακια και πρέπει να έκανα rename το αρχικό framework-res.apk που είχε στο system με αποτέλεσμα να κάνει επανεκιννηση το κινητό και φυσικά να κολλήσει στο λογοτυπο Sony Ericsson... Θα με πεις τώρα τι πηγές κι έκανες...ναι, κι εγώ το λέω αυτό όσο βαραω το κεφάλι μου στον τοίχο, αλλα αν έχει κανείς καμία ιδέα για το πως να το διορθωσω...υπ´οψιν το PC suite φυσικά δεν το βλέπει ώστε να κάνω επαναφορά και είχα την τελευταία έκδοση λογισμικού

 

Δοκίμασε με το SEUS. Μην αγχώνεσαι πάντως. Brick δεν γίνεται το κινητό ακόμα κι αν το προσπαθήσεις!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μονο με wifi σερφαρω..απλα δεν μπορω να χρησιμοποιησω mms γιατι διαγραφηκαν κ αυτες οι ρυθμισεις:O ευχαριστω παντως :)

 

Πάρε την εξυπηρέτηση Πελατών του δικτύου σου να σου στείλουν τις ρυθμίσεις ΜΟΝΟ των mms.μάθε πρώτα το κινητό σου και μετά κάνε ερωτήσεις..το τηλέφωνο σου έχει μία εφαρμογή τον οδηγό χρήση, διάβασε τον.επίσης το forum έχει έναν οδηγό για αρχάριους.FAQ..το τηλέφωνο σου,όταν θα κάνεις κάτι που απαιτεί χρέωση, θα σε ρωτήσει

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν AndreWserr και zxr ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις. Το κατεβασα, αλλα... Το κινητό δεν μπορώ να το κλείσω, μένει συνέχεια στο Sony Ericsson. Δοκιμάσω πατώντας το menu και power αλλα αυτό φυσικά κάνει επανεκιννηση και ξανά εκεί στο Sony Ericsson με αποτέλεσμα το προγραμμα να μην το αναγνωρίζει καθόλου. Καμία ιδέα?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν AndreWserr και zxr ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις. Το κατεβασα, αλλα... Το κινητό δεν μπορώ να το κλείσω, μένει συνέχεια στο Sony Ericsson. Δοκιμάσω πατώντας το menu και power αλλα αυτό φυσικά κάνει επανεκιννηση και ξανά εκεί στο Sony Ericsson με αποτέλεσμα το προγραμμα να μην το αναγνωρίζει καθόλου. Καμία ιδέα?

 

Καλησπέρα oykas2001,

 

Θα ακολουθήσεις την διαδικασία όπως ακριβώς σου την πω:

 

1.Ανοίγεις SEUS (Sony Ericsson Update Service) και ακολουθείς όλα τα βήματα μέχρι το σημείο που σου λέει να συνδέσεις το κινητό στο καλώδιο usb.

2.Πάτα ταυτόχρονα τα πλήκτρα on/off+home+back και κράτησε τα πατημένα (θα κάνει reset και μια χαρακτηριστική δόνηση)

3.Συνδέεις το usb και ελευθερώνεις τα home+on/off αλλά συνεχίζεις να πιέζεις το back.

 

Αν όλα πάνε καλά, θα ανάψει το πράσινο λαμπάκι που υποδεικνύει οτι ξεκίνησε το flash. Αν όχι το δοκιμάζεις ξανά, μέχρι να πετύχεις το σωστό sequence κινήσεων.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, μολις κανεις επανεκκινηση, τοτε θα το συνδεσεις κ θα πατησεις το πισω κουμπι οπως λενε κ οι ρυθμισεις... θελει λιγο συνχρονισμο... θα τα καταφερεις σιγουρα. :)

 

edit: αχ ρε DaRk_dOg, με προλαβες... :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...