Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές!

 

Προβλήματα έχουν παρατηρηθεί σε αυτά τα δύο κινητά;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο τότε που πήρα το Χ10 mini μου το συγχρονίζω (σχεδόν καθημερινά) μέσω του μενού "Συγχρονισμός" οπου αφου ανοίξει το μενού έχει τέσσερις λογαριασμούς μου 1 sony ericsson, 2 gmail, 3 facebook, 4 youtube. Το θέμα μου έιναι οτι δεν κατάλαβαίνω τελικά την χρησιμότητα όλων αυτών και αυτό γιατί δεν μπορώ να βρώ πουθενά μέσα στο gmail μου τις επαφές του κινητού που υποτίθετε οτι συγχρονίζω... τότε ποίο το νόημα του συγχρονισμού? :confused: θα έπρεπε να υπάρχουν ωστε σε περίπτωση απώλειας των επαφών του κινητού να μπορούμε να τις επαναφέρουμε η κ αλλαγής συσκευής να τις περάσουμε στην νέα... έτσι δεν είναι η κάνω-λέω κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές!

 

Προβλήματα έχουν παρατηρηθεί σε αυτά τα δύο κινητά;

 

για το χ8 δεν γνωριζω, παντως το μονο προβλημα του μινι ειναι η αυτονομια της μπαταριας του. αν δεν ειναι στο σπιτι αρκετες ωρες κ τρεχει συνεχεια για δουλειες, θα προτεινα στην αδερφη σου το χ8... :)

 

Επισης, πως μπορω να βγαλω φωτογραφια το μενου του κινητου μου? δοκιμασα με το shootme, με το picme κ με το drocap2, αλλα τιποτα. οι εικονες ειναι σαν τα χιονακια της τηλεορασης, σαν παρασιτα. δοκιμασα να αλλαξω τις ρυθμισεις των εφαρμογων αλλα τιποτα... οποιος γνωριζει θα του ημουν ευγνωμων :)

Edit: problem solved. κατεβασα το drocap2 απο το market κ δουλευει κανονικα...

Edited by AndreWserr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα.. Κλειδωσα το ιντερνετ στο pc μου με wpa/wpa2 PSK και απο εκεινη την ωρα δεν μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ το xperia mini μου.. μου βγαζει ανεπιτυχης συνδεση ενω βαζω τον κωδικο κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα.. Κλειδωσα το ιντερνετ στο pc μου με wpa/wpa2 PSK και απο εκεινη την ωρα δεν μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ το xperia mini μου.. μου βγαζει ανεπιτυχης συνδεση ενω βαζω τον κωδικο κανονικα..

 

Με το ειχε κανει και εμενα.

Κανε Forget, και ξανασυνδεσου κανονικα...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Μπα, τιποτα οτι και να κανω μου βγαζει ανεπιτυχης συνδεση.. :( :( ακομα και που ξεκλειδωσα το ιντερνετ , εβγαλα τους κωδικους wpa κτλ κτλ...

 

 

edit: τελικα συνδεθηκε αλλα μονο οταν ειναι ξεκλειδωτο το ιντερνετ μου..

Edited by nikolas_m
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε που μπορω να βρω ενα μαυρο καπακι για το mini?μου επεσε κατω και δεν κλεινει καλα(κλεινει αλλα ακουγεται σαν ραγισμενο).εχω βαλει το πρασινο τωρα αλλα προτιμω το μαυρο
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε που μπορω να βρω ενα μαυρο καπακι για το mini?μου επεσε κατω και δεν κλεινει καλα(κλεινει αλλα ακουγεται σαν ραγισμενο).εχω βαλει το πρασινο τωρα αλλα προτιμω το μαυρο

 

κ εμενα ετσι ακουγεται καμια φορα οταν μιλαω. δεν με ενοχλει πολυ. για να αγορασεις αλλο λιγο δυσκολο. πιο πιθανο ειναι να βρεις κανενα παιδι που δεν το θελει κ να ανταλλαξετε... :)

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε που μπορω να βρω ενα μαυρο καπακι για το mini?μου επεσε κατω και δεν κλεινει καλα(κλεινει αλλα ακουγεται σαν ραγισμενο).εχω βαλει το πρασινο τωρα αλλα προτιμω το μαυρο

 

Στο ebay σιγουρα κυκλοφορουν

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.pds.com.gr/

Εδώ μπορείς να βρεις καπάκια..έχω πάρει κι εγώ το μαύρο από εδω..το μαγαζί είναι στην Καλλιθέα..:-)

Link to comment
Share on other sites

http://www.pds.com.gr/

Εδώ μπορείς να βρεις καπάκια..έχω πάρει κι εγώ το μαύρο από εδω..το μαγαζί είναι στην Καλλιθέα..:-)

ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

γειααα :D

παρηγγειλα την πεμπτη το x10 mini απο cosmote corner

(σε ποσες μερες λετε να ερθει? ) τεσπα ..:p

διαβαζοντας αρκετες σελιδες .. μου δημιουργηθηκαν μερικες αποριες... και κυριως μια...δεν ειχα ποτε ξανα android κινητο .. smartphone ναι... το nokia 5530 ... αλλα διαβασα σε ενα σχολιο.. που λεει οτι για να γινει μια ενεργεια του κινητου χρειαζεται μια εφαρμογη (πχ για να αναβει η οθονη οταν εχω μηνυμα...θελει εφαρμογη...) κ η απορια μου ειναι... οκ η εφαρμογη.. την κατεβασω απο το μαρκετ.. ομως για να δουλεψει.. δεν θα πρεπει εγω να την ανοιξω? :blink: και δηλαδη καθε φορα... θα πρεπει να ανοιγω την καθε εφαρμογη για να κανω μια ενεργεια?

 

(η αληθεια ειναι πως ουτε εγω πολυκαταλαβαινω τι εχω γραψει :p αν καποιος καταλαβει.. κ μπορει να μου απαντησει.. ας το κανει γιατι ειμαι και ασχετος οπως βλεπετε :p ) ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που πήρα το Χ10 mini μου το συγχρονίζω (σχεδόν καθημερινά) μέσω του μενού "Συγχρονισμός" οπου αφου ανοίξει το μενού έχει τέσσερις λογαριασμούς μου 1 sony ericsson, 2 gmail, 3 facebook, 4 youtube. Το θέμα μου έιναι οτι δεν κατάλαβαίνω τελικά την χρησιμότητα όλων αυτών και αυτό γιατί δεν μπορώ να βρώ πουθενά μέσα στο gmail μου τις επαφές του κινητού που υποτίθετε οτι συγχρονίζω... τότε ποίο το νόημα του συγχρονισμού? :confused: θα έπρεπε να υπάρχουν ωστε σε περίπτωση απώλειας των επαφών του κινητού να μπορούμε να τις επαναφέρουμε η κ αλλαγής συσκευής να τις περάσουμε στην νέα... έτσι δεν είναι η κάνω-λέω κάτι λάθος?

Επίσης έχει δύο μέρες που όταν το βγάζω από την φόρτιση μετά από ώρες πχ όλη την νύχτα, κ ενώ το λαμπακι είναι πράσινο αμέσως μετά μού δείχνει πολύ λιγότερη μπαταρία 76% κλπ... Λέτε να χάλασε? Το έχω 4 μήνες αν το πάω στην σονυ τι θα γίνει λέτε?

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

γειααα :D

παρηγγειλα την πεμπτη το x10 mini απο cosmote corner

(σε ποσες μερες λετε να ερθει? ) τεσπα ..:p

διαβαζοντας αρκετες σελιδες .. μου δημιουργηθηκαν μερικες αποριες... και κυριως μια...δεν ειχα ποτε ξανα android κινητο .. smartphone ναι... το nokia 5530 ... αλλα διαβασα σε ενα σχολιο.. που λεει οτι για να γινει μια ενεργεια του κινητου χρειαζεται μια εφαρμογη (πχ για να αναβει η οθονη οταν εχω μηνυμα...θελει εφαρμογη...) κ η απορια μου ειναι... οκ η εφαρμογη.. την κατεβασω απο το μαρκετ.. ομως για να δουλεψει.. δεν θα πρεπει εγω να την ανοιξω? :blink: και δηλαδη καθε φορα... θα πρεπει να ανοιγω την καθε εφαρμογη για να κανω μια ενεργεια?

 

(η αληθεια ειναι πως ουτε εγω πολυκαταλαβαινω τι εχω γραψει :p αν καποιος καταλαβει.. κ μπορει να μου απαντησει.. ας το κανει γιατι ειμαι και ασχετος οπως βλεπετε :p ) ευχαριστώ :D

 

φιλε μου, δεν χρειαζονται εφαρμογες για το καθε τι... 5-6 επιπλεον εφαρμογες να βαλεις κ πολυ ισως λεω. επισης πχ για να αναβει η οθονη οταν εχεις μηνυμα, η εφαρμογη ξεκιναει με το που ανοιγεις το κινητο. γενικα, δεν χρειαζεται καθε φορα που ανοιγεις το κινητο να ξεκινας καθε εφαρμογη. ειναι σαν τους υπολογιστες κ τετοιες εφαρμογες, ξεκινανε μαζι με το ανοιγμα του κινητου. καλο σου πασχα :)

 

Επισης, οταν παω να κανω το titanium backup ενημερωση απο το market, μου βγαζει αυτο... http://img64.imageshack.us/img64/3074/cap201104231225.jpg τι παιζει?

Edited by AndreWserr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή ανάσταση να έχουμε!

Όταν λέμε ότι θα κάνουμε το τηλ root τι ακριβώς εννοούμε; Πώς γίνεται αυτό στο x10 mini. Θα μπορώ να εγκαταστήσω νεότερες από την 2.1 εκδόσεις android ?

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που πήρα το Χ10 mini μου το συγχρονίζω (σχεδόν καθημερινά) μέσω του μενού "Συγχρονισμός" οπου αφου ανοίξει το μενού έχει τέσσερις λογαριασμούς μου 1 sony ericsson, 2 gmail, 3 facebook, 4 youtube. Το θέμα μου έιναι οτι δεν κατάλαβαίνω τελικά την χρησιμότητα όλων αυτών και αυτό γιατί δεν μπορώ να βρώ πουθενά μέσα στο gmail μου τις επαφές του κινητού που υποτίθετε οτι συγχρονίζω... τότε ποίο το νόημα του συγχρονισμού? :confused: θα έπρεπε να υπάρχουν ωστε σε περίπτωση απώλειας των επαφών του κινητού να μπορούμε να τις επαναφέρουμε η κ αλλαγής συσκευής να τις περάσουμε στην νέα... έτσι δεν είναι η κάνω-λέω κάτι λάθος?

Στο gmail οι επαφες σου ειναι εδω.

https://mail.google.com/mail/?shva=1#contacts

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή ανάσταση να έχουμε!

Όταν λέμε ότι θα κάνουμε το τηλ root τι ακριβώς εννοούμε; Πώς γίνεται αυτό στο x10 mini. Θα μπορώ να εγκαταστήσω νεότερες από την 2.1 εκδόσεις android ?

Για το τι είναι το root κοίτα στο SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ. Για το πως γίνεται ρίξε μια ματιά εδω.

Το root δεν σου εξασφαλίζει ότι θα μπορείς να εγκαταστήσεις νεότερες εκδόσεις. Για το πως θα το κάνεις αυτό δες εδώ.

 

Όπως βλέπεις όλες οι πληροφορίες που ζητάς βρίσκονται μέσα στο forum οπότε μια μικρή αναζήτηση θα λύσει όλες τις απορίες σου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ :D

και κατι ακομα..οταν λες 5-6 εφαρμογες... μηπως μπορεις να μου πεις ποιες εννοεις? :)

 

αναφερομαι στον AndreWserr :p

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στο gmail οι επαφες σου ειναι εδω.

https://mail.google.com/mail/?shva=1#contacts

 

Μα αυτό είναι το θέμα... είναι κενο! Δεν έχει ουτε μια... τι συγχρονίζω τόσο καιρό? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το θέμα... είναι κενο! Δεν έχει ουτε μια... τι συγχρονίζω τόσο καιρό? :confused:

 

lol χρονια πολλα χριστος ανεστη :)

χμμμμ οταν κανεις νεα επαφη στο τηλεφωνο σου σε ρωταει που να την δημιουργησει. αν βαζεις μονο στο τηλεφωνο τοτε δεν την κανει συγχρονισμο με το gmai. δεν μ ερχεται στο μυαλο κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το θέμα... είναι κενο! Δεν έχει ουτε μια... τι συγχρονίζω τόσο καιρό? :confused:

 

Εγώ την πάτησα έτσι στο X8 του πατέρα μου. Παρόλο που οι επαφές μέσα στο τηλέφωνο ήταν στο λογαριασμό του gmail, όταν άνοιγες τις επαφές στο gmail δεν υπήρχε τίποτα!!! Στο δικό μου x10mini, ποτέ δεν είχα αυτό το πρόβλημα. Μια λύση είναι να κάνεις ολες τις επαφές που έχεις στο x10 σου, export σε ένα αρχείο και μετά να κάνεις το αρχείο αυτό import στο gmail. Από εκεί και πέρα θα αρχίσε,ι για κάποιο λόγο, να λειτουργεί κανονικά ο συγχρονισμός…

Link to comment
Share on other sites

:) ευχαριστώ παιδιά θα τα δοκιμάσω... για το θέμα με την μπαταρία που πέφτει αμέσως στο 74% (μόλις το βγάζω απο την φόρτιση κ μετά απο πολλές ώρες) έχετε καμιά ιδέα? Σκέφτηκα να το πάω στην Sony Ericsson αφου το έχω μόλις 4 μήνες αλλά τι θα κάνουν αφού δεν αλλάζει η μπαταρία?

Χριστός ανέστη! Χρόνια πολλά με υγεία κ χαμόγελο σε όλους!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ :D

και κατι ακομα..οταν λες 5-6 εφαρμογες... μηπως μπορεις να μου πεις ποιες εννοεις? :)

 

αναφερομαι στον AndreWserr :p

 

Εξαρτάται ποιες θες εσύ. Δεν μπορώ να σου πω εγώ κάποιες συγκεκριμένες.... Αν θες κάτι άλλο σε σχέση με αυτό στείλε πμ.... :)

 

:) ευχαριστώ παιδιά θα τα δοκιμάσω... για το θέμα με την μπαταρία που πέφτει αμέσως στο 74% (μόλις το βγάζω απο την φόρτιση κ μετά απο πολλές ώρες) έχετε καμιά ιδέα? Σκέφτηκα να το πάω στην Sony Ericsson αφου το έχω μόλις 4 μήνες αλλά τι θα κάνουν αφού δεν αλλάζει η μπαταρία?

Χριστός ανέστη! Χρόνια πολλά με υγεία κ χαμόγελο σε όλους!!! ;)

 

Αληθώς ανέστη φίλε μου. Εννοείς μόλις το βγάλεις από την φόρτιση κ το σκαλίσεις λίγο, ή αμέσως μόλις το βγάλεις από τον φορτιστή?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά!! Χριστός Ανέστη!!;)

 

Ρε παιδιά... Τόσο χάλια είναι η μπαταρία? Κρατάει ακόμη λιγότερο κι από το Hd2 με official rom.

Στο mini, μου κρατάει μία μέρα περίπου, με λίγα τηλέφωνα 3-5 λεπτών, και μερικά μηνύματα... Τόσο κρατάει και σε εσάς? :blink:

 

Δεν έχω βάλει τίποτα, εκτός από παιχνίδια και τα astro manager, xperia flashlight.

Bluetooth χρησιμοποιώ ελάχιστα, wifi, 3g είναι απενεργοποιημένα.

 

Widget στην αρχική οθόνη, το ρολόι, το ημερολόγιο, τις τελευταίες κλήσεις, και τις γρήγορες συντομεύσεις.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...