Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά τι παίζει με το market....? Μόνο εμένα κολλάει όταν παταώ στις νέες εφαρμογές....?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλό Πάσχα. Έχω συγχρονίσει τις επαφές μου με το Gmail. Πρόσθεσα κάποιες καινούργιες επαφές αλλά όταν πηγαίνω στον Gmail λογαριασμό μου δεν τις έχει. Πατάω στη συσκευή συγχρονισμός και μου βγάζει το μήνυμα: ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει προβλήματα, θα επανέλθει σύντομα. Ξέρετε κάτι γι’ αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά τι παίζει με το market....? Μόνο εμένα κολλάει όταν παταώ στις νέες εφαρμογές....?

 

Πάντως το market δεν έχει πρόβλημα. Κάτι στη συσκευή σου γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το market δεν έχει πρόβλημα. Κάτι στη συσκευή σου γίνεται.

 

Οχι Γιαννη...Και σε μενα συμβαινει στο DHD και σε καποια αλλα παιδια.Δε μπορω να καταλαβω τι μπορει να συμβαινει.Ειμαστε με διαφορετικες rom ο καθενας...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Χμ... τώρα είδα ότι μιλάτε για συγκεκριμένο πρόβλημα στις Νέες εφαρμογές.

 

Όντως εκεί υπάρχει πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το market του S δε μου αρέσει,παρεπιπτόντως:mad:

 

Γιατί... είναι διαφορετικό απ' ότι στις υπόλοιπες συσκευές;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

εχω κάνει root το κινητό μου και δεν έχω αλλάξει την official rom . Αν κατάλαβα καλά ο μόνος τρόπος για να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης είναι να βάλω custom rom ? Αυτή τη στιγμή κάποιες μεταφέρονται στην Sd και κάποιες όχι.

 

Thanx anyway

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι... για να μεταφερθούν όλες στην κάρτα μνήμης θα χρειαστεί να βάλεις κατάλληλη cooked rom που να υποστηρίζει κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

εχω κάνει root το κινητό μου και δεν έχω αλλάξει την official rom . Αν κατάλαβα καλά ο μόνος τρόπος για να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης είναι να βάλω custom rom ? Αυτή τη στιγμή κάποιες μεταφέρονται στην Sd και κάποιες όχι.

 

Thanx anyway

 

και να έχεις ext 3.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις !

Στην πρώτη σελίδα βλέπω ότι υπάρχουν οδηγίες για δημιουργία ext3 και για πέρασμα custom rom. Η δεύτερη ερώτηση μου είναι πως θα επιλέξω ποια rom θα βάλω.. Αυτό που θέλω είναι μόνο να έχω τη δυνατότητα να περνάω τις εφαρμογές στην κάρτα δηλαδη κάτι απλό και όχι να αλλάξει όλη η εμφάνιση του λειτουργικού.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις !

Στην πρώτη σελίδα βλέπω ότι υπάρχουν οδηγίες για δημιουργία ext3 και για πέρασμα custom rom. Η δεύτερη ερώτηση μου είναι πως θα επιλέξω ποια rom θα βάλω.. Αυτό που θέλω είναι μόνο να έχω τη δυνατότητα να περνάω τις εφαρμογές στην κάρτα δηλαδη κάτι απλό και όχι να αλλάξει όλη η εμφάνιση του λειτουργικού.

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

Η καλυτερη απαντηση που μπορει να σου δωθει ειναι αυτο το link

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328

εκει ψαχνωντας μονος σου θα βρεις ποια ακριβως rom κανει για σενα .:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Ισχύει ότι το Desire θα πάρει το 2,3 Gingerbread επίσημα; Το λεγε ένα άρθρο του GSMarena που δοκίμαζε το Desire S!

Upon a casual glance, the HTC Desire S doesn’t seem to hold a lot of promise especially if you consider that the original Desire will get Gingerbread

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη απαντηση που μπορει να σου δωθει ειναι αυτο το link

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328

εκει ψαχνωντας μονος σου θα βρεις ποια ακριβως rom κανει για σενα .:shifty:

 

Δηλαδή να ψάξω μία μία τις rom στο forum για να δω ποια κάνει και ποια όχι ?

Απλά ήθελα μια πρόταση από το "δικό" μας forum

Link to comment
Share on other sites

Απλά εκεί που είχε το προηγούμενο στην τριτη επιλογή το εφαρμογές και έβλεπες τις εφαρμογές σου τωρα έχει επιλογή ΗΤC recommends...κουφό!! Οπότε που είναι οι εφαρμογές μου στο market; Βεβαια την πρώτη φορά που το άνοιξα τις πέρασε μόνο του όπως οι HD roms για το desire....αλλά.....Άκου HTC recommends.....

 

Εσένα δεν σε μιλάμε, να πας στο thread του S.....! Χα χα χα... :) πάντως εμένα δεν φτιάχνει ακόμα κ αν το ανοίξω κ κλείσω... ένα παιδί στο navimania λέει ότι βρήκε λύση αλλά εγώ δεν κατάφερα να το κάνω....

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να ψάξω μία μία τις rom στο forum για να δω ποια κάνει και ποια όχι ?

Απλά ήθελα μια πρόταση από το "δικό" μας forum

 

Ολες κανουνε και ο καθενας απο εμας θα εχει να σου προτινει καποια.Δες λοιπον τις sense rom απο τη σελιδα των xda,δες ποια ειναι διαδεδομενη,δες καποια σχολια,φωτογραφιες,δοκιμασε κι αν δε σου κανει αλλαξε τη...Αφου λοιπον δε ζητας πολλα πραγματα,βαλε leedroid που αρχιζουν ολοι και μετα το ψαχνεις περισσοτερο το θεμα...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλό Πάσχα. Έχω συγχρονίσει τις επαφές μου με το Gmail. Πρόσθεσα κάποιες καινούργιες επαφές αλλά όταν πηγαίνω στον Gmail λογαριασμό μου δεν τις έχει. Πατάω στη συσκευή συγχρονισμός και μου βγάζει το μήνυμα: ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει προβλήματα, θα επανέλθει σύντομα. Ξέρετε κάτι γι’ αυτό;

 

Διορθώθηκε το πρόβλημά σου;

Αν όχι, δοκίμασε: Menu -> Settings -> Applications Manage Applications και από εκεί επέλεξε ένα-ένα τα Accounts & Sync, Contacts Storage και Contacts Sync Adapter και κάνε Clear data & Clear Cache.

 

Ίσως έτσι διορθωθεί το πρόβλημά σου.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναιη λυση που δινει ο φιλος απο το navimania... οποιος το καταφερει ας το πει κ σε μενα...!

 

1)Uninstall Updates Android Market

2)Εγκατάσταση της εφαρμογής Startup Cleaner (Free)

3)Επιλογη απο το Startup Cleaner να μην τρεχει στο Boot το πρόγραμμα Update Market

4)Reboot

5)Εγκατασταση Αndroid Μarket 2.3.4.apk

 

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=27273

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις για την CyanogenMod7 αν μπορω να βαλω καποιο data2xxxx....???? κ ποιο να βαλω...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις για την CyanogenMod7 αν μπορω να βαλω καποιο data2xxxx....???? κ ποιο να βαλω...?

 

Εγώ είχα το data2whatever. ΄Επαιζε κανονικά, χωρίς fc αλλά είχε lag και το έβγαλα. Κάποιο άλλο δεν έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω αλλη ρομ στο desire και ενω τελειωσε κανονικα η διαδικασια στο bootloader μετα το reboot βλεπω μονο την ασπρη οθονη με το logo htc .

η ρομ την οποια πηγα να βαλω ειναι η Ginger Sense][15 Apr]RCMix S v07 σαν zip απο την καρτα μνημης

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το data2whatever. ΄Επαιζε κανονικά, χωρίς fc αλλά είχε lag και το έβγαλα. Κάποιο άλλο δεν έχω δοκιμάσει.

 

Όταν λες lag τι ακριβώς έκανε? Ναι αλλά ποιο να βάλω?έχει καμία 4 διαφορετικά να βάλεις.. αυτό δεν ξέρω..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε με data2whatever δεν έχω lag, οπότε πρέπει να δοκιμάσεις.

Lag εννοούμε την κάποια καθυστέρηση που μπορεί να υπάρχει στην εκτέλεση εντολών. πχ στο πάτημα ενός κουμπιού. Lag μπορεί να υπάρχει και σε παιχνίδια αλλά εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο όσον αφορά την cm7 με data2whatever. Όλα λειτουργούν ρολόι.

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ταλαιπωρεί το deep sleep bug, όπου το κινητό δεν "ξυπνάει", θα μπορούσατε να μου πείτε τι sd card έχετε (μάρκα, χωρητικότητα, κλάση)?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...