Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oρίστε η τελευταία έκδοση του Swype για πέρασμα από adb, με Ελληνικά, Αγγλικά, Γερμανικά, Γαλλικά, Iταλικά και Ισπανικά.

 

http://www.multiupload.com/RU2VYWYNSP

 

Για να μπει αυτό, μέσω adb, ορίστε οι εντολές (απαιτείται busybox στο τηλέφωνο):

Πρώτα αλλάζουμε το πληκτρολόγιο από Swype σε κάτι άλλο, στο τηλέφωνο.

Μετά, στο PC, αντιγράφουμε τα 2 αρχεία από το ζιπ στο φάκελο του adb. Mετά κάνουμε (με enter μετά από κάθε γραμμή, χωρίς τις παρενθέσεις)

adb push Swype.apk /sdcard/Swype.apk (Θα δείξει μεταφορά του αρχείου)
adb push libSwypeCore.so /sdcard/libSwypeCore.so (Επίσης)
adb shell  (Θα βγει $)
su (Θα βγει #)
mount -o remount rw /system
rm /system/app/Swype.apk
rm /system/app/Swype.odex
rm /system/lib/libSwypeCore.so
cp /sdcard/Swype.apk /system/app/Swype.apk
cp /sdcard/libSwypeCore.so /system/lib/libSwypeCore.so
chmod 644 /system/app/Swype.apk
chmod 644 /system/lib/libSwypeCore.so
chown root.root /system/app/Swype.apk
chown root.root /system/lib/libSwypeCore.so
mount -o remount ro /system
reboot

 

Kαι όταν ανοίξει το κινητό θα έχει Ελληνικό Swype.

 

Eναλλακτικά, αν έχετε Clockworkmod recovery στο κινητό, ορίστε και ένα .zip που έφτιαξα για πέρασμα από κει:

http://www.multiupload.com/VHIV9YNJAC

 

Οδηγίες δε δίνω γι'αυτό, αφού το έχετε υποθέτω ότι ξέρετε και να το χρησιμοποιείτε... :p

 

Αυτή η έκδοση (2.25.67.18234.967.OXX) δουλεύει υπέροχα και σε Froyo, και μου φαίνεται πολύ πιο smooth από την προηγούμενη.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ανεβάσω σε λίγο και μια έκδοση για CWM. Για την ώρα ορίστε η τελευταία έκδοση του Swype για πέρασμα από adb, με Ελληνικά, Αγγλικά, Γερμανικά και Γαλλικά. Αν κάποιος θέλει παραπάνω γλώσσες, γίνεται.

 

.......

Kαι όταν ανοίξει το κινητό θα έχει Ελληνικό Swype.

 

Αυτή η έκδοση δουλεύει υπέροχα και σε Froyo.

 

 

με τον προηγούμενο απλό τρόπο που γινόταν η εγκατάσταση του swype στο froyo δεν μπορεί να γίνει; εφόσον θα είναι root το κινητό να περαστούν απλά τα 2 αρχεία στις σχετικές θέσεις (system/app και system/lib) με το root exlorer;

Edited by Tyxerakias

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω σε λίγο και μια έκδοση για CWM.

....

 

Για να μπει αυτό, μέσω adb, ορίστε οι εντολές (απαιτείται busybox στο τηλέφωνο):

Πρώτα αλλάζουμε το πληκτρολόγιο από Swype σε κάτι άλλο, στο τηλέφωνο.

Μετά, στο PC, αντιγράφουμε τα 2 αρχεία από το ζιπ στο φάκελο του adb. Mετά κάνουμε (με enter μετά από κάθε γραμμή, χωρίς τις παρενθέσεις)

 

 

Kαι όταν ανοίξει το κινητό θα έχει Ελληνικό Swype.

 

Αυτή η έκδοση (2.25.67.18234.967.OXX) δουλεύει υπέροχα και σε Froyo.

 

Άλεξ έχει πάρει το μάτι σου την 2.3.3 για τον Γαλαξία μας σε CWM?

Και μετά περνάω και το Swype μόλις το ανεβάσεις εδώ.:p

 

Εν τω μεταξύ,είδατε τίποτα για official για το S την 2.3.3?Η HTC ανακοίνωσε ότι τον Απρίλη θα αναβαθμίσει το Desire HD.:(

Edited by Tyxerakias
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

με τον προηγούμενο απλό τρόπο που γινόταν η εγκατάσταση του swype στο froyo δεν μπορεί να γίνει; εφόσον θα είναι root το κινητό να περαστούν απλά τα 2 αρχεία στις σχετικές θέσεις (system/app και system/lib) με το root exlorer;

 

Ναι γίνεται. Απλά μην ξεχάσεις να σβήσεις και το .odex αρχείο πριν κάνεις την αντιγραφή. Το παραπάνω βάζει και τα σωστά permissions, και ακολουθώντας το αποφεύγεις τυχόν λάθη. Αν νομίζεις ότι με το root explorer είναι πιό εύκολο, κάντο έτσι. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω που είναι το πολύπλοκο στο να αντιγράψει κάποιος 5 γραμμές... anyway.

 

Άλεξ έχει πάρει το μάτι σου την 2.3.3 για τον Γαλαξία μας σε CWM?

Και μετά περνάω και το Swype μόλις το ανεβάσεις εδώ.:p

 

Εν τω μεταξύ,είδατε τίποτα για official για το S την 2.3.3?Η HTC ανακοίνωσε ότι τον Απρίλη θα αναβαθμίσει το Desire HD.:(

 

Nαι έχει βγει και για CWM, δεν ξέρω που το είδα αλλά το είδα. Δε θα το συνιστούσα καθόλου όμως, γιατί έχει άλλους bootloaders η 2.3, που δεν περνιούνται με cwm. Αν έχεις ήδη gingerbread JV1, ok.

Πήρε κάτι το μάτι μου για μέσα Απρίλη για sgs, αλλά όλα αυτά είναι φήμες, δεν ξέρεις τί να πιστέψεις.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται. Απλά μην ξεχάσεις να σβήσεις και το .odex αρχείο πριν κάνεις την αντιγραφή. Το παραπάνω βάζει και τα σωστά permissions, και ακολουθώντας το αποφεύγεις τυχόν λάθη. Αν νομίζεις ότι με το root explorer είναι πιό εύκολο, κάντο έτσι. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω που είναι το πολύπλοκο στο να αντιγράψει κάποιος 5 γραμμές... anyway.

 

 

κακές συνήθειες :p και επίσης είναι μπελάς (για μενα) να γράφω κώδικα ασε που καμια φορά ΕΝΑ πλήκτρο πατάω λάθος και πρέπει να τα ξαναγράφω.

αυτό με το .ODEX σωστό, ξέχασα να το αναφέρω λόγω βιασύνης (είμαι στην δουλειά)

 

και κάτι τελευταίο: το λινκ που έβαλες περιέχει τα .apk και .so του swype, φαντάζομαι θα είναι τα ίδια με την προηγούμενη έκδοση (για να μην τα ξανακατεβάζω εφόσον τα έχω πρόχειρα) η είναι έκδοση ειδικά για την 2.3;

Edited by Tyxerakias

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασε κανείς χωρίς τον bootloader?την JVK

 

Ναι, και δημιουργεί προβλήματα, αν θες ρίξε μια ματιά στο XDA.

 

κακές συνήθειες :p και επίσης είναι μπελάς (για μενα) να γράφω κώδικα ασε που καμια φορά ΕΝΑ πλήκτρο πατάω λάθος και πρέπει να τα ξαναγράφω.

αυτό με το .ODEX σωστό, ξέχασα να το αναφέρω λόγω βιασύνης (είμαι στην δουλειά)

 

και κάτι τελευταίο: το λινκ που έβαλες περιέχει τα .apk και .so του swype, φαντάζομαι θα είναι τα ίδια με την προηγούμενη έκδοση (για να μην τα ξανακατεβάζω εφόσον τα έχω πρόχειρα) η είναι έκδοση ειδικά για την 2.3;

 

Δεν είναι ειδικά για την 2.3, αλλά προφανώς δεν είναι τα ίδια με την προηγούμενη έκδοση, αφού είναι καινούρια έκδοση!!

 

Οκ ανέβασα και μια έκδοση για CWM πιό πάνω. Όποιος τη δοκιμάσει να επιβεβαιώσει ότι δουλεύει please :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ανέβασα και ένα zip για φλασάρισμα μέσω CWM για το gingerbread keyboard με Ελληνικά.

Δούλεψε μια χαρά σε εμένα, δοκιμάστε και αυτό. Προσωπικά είναι το αγαπημένο μου πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Κανένας καλός άνθρωπος που γνωρίζει το πρόβλημα η τι κάνω λάθος και μπορεί να με βοηθήσει..

Ευχαριστώ

Εγώ προσωπικά εχω χρησιμοποιήσει 2 μεθόδους για root:

1) SuperOneClick v1.7 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682) που δούλεψε θαυμάσια και τις 2 φορές που το είχα δοκιμάσει (ακολούθησε τις οδηγίες όμως προσεκτικά- και γύρνα το κινητό σε "εντοπισμό σφαλμάτων")

2) περνώντας κάποιον kernel στο κινητό απο τους πολλούς που κυκλοφορούν που πέραν της ταχύτητας του κινητού δίνουν πολλά εξτρά όπως CWM recovery και επιπλέον μετα απο το recovery επιλογές για αυτόματο root/unroot, lagfix κλπ. Εγώ προσωπικά έχω τον speedmod 13d και είμαι ευχαριστημένος (και απο εκεί έκανα τελευταία φορά root).

 

Αυτούς τους 2 ξέρω και έχω δοκιμασμένους, γι αυτούς ξέρω και απαντώ:)... Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει μέσω adb (δεν έτυχε, προτίμησα τους πιο εύκολους τρόπους:p) οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω στην ερώτησή σου τι πάει στραβά.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ανέβασα και ένα zip για φλασάρισμα μέσω CWM για το gingerbread keyboard με Ελληνικά.

Δούλεψε μια χαρά σε εμένα, δοκιμάστε και αυτό. Προσωπικά είναι το αγαπημένο μου πληκτρολόγιο.

 

Tί διαφορά έχει αυτό από το stock? Έλεγα να ανεβάσω το stock της JV1, αλλά αν είναι ίδιο με το παραπάνω να μην ασχοληθώ.

 

Προσπαθώ να κάνω το κινητό root με το rageagainstthecage.Στην εντολή "ln -s /system/xbin/su /system/bin/su" βγάζει μήνυμα Link failed file exists

Στην τελευταία εντολή που γίνεται το Install σε όλα τα αρχεία που προσπαθεί να γράψει εμφανίζει No space left on device

Το κάνω έπειτα από hard reset

 

Μάλλον είχες δοκιμάσει πρώτα με κάποια άλλη μέθοδο.

Πριν το ln -s, γράψε

 

rm /system/bin/su

 

και μετά θα δουλέψει.

 

Ποιά rom έχεις; Αν έχεις βάλει κάποια με τις Ολλανδικές εφαρμογές, δοκίμασε να τις βγάλεις πριν την τελευταία install εντολή,

με

 

rm /system/app/Ονομα_της_εφαρμογής.apk , είναι 4. Μετά θα έχεις χώρο σίγουρα. Πρόσθεσα τη διαδικασία στον oδηγό.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ανέβασα και ένα zip για φλασάρισμα μέσω CWM για το gingerbread keyboard με Ελληνικά.

Δούλεψε μια χαρά σε εμένα, δοκιμάστε και αυτό. Προσωπικά είναι το αγαπημένο μου πληκτρολόγιο.

 

 

Μηπως θα μπορουσες να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για τον τροπο εγκαταστασης του πληκτρολογιου για εμας που δεν ειμαστε και ειδημονες του ειδους;

Οπως επισης και για το Swype φιλε Tyxerakias πως περναμε το zip.....

Με ΠΜ εστω για να μην κουραζουμε το φορουμ....

 

Ευχαριστω.

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσες να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για τον τροπο εγκαταστασης του πληκτρολογιου για εμας που δεν ειμαστε και ειδημονες του ειδους;

Οπως επισης και για το Swype φιλε Tyxerakias πως περναμε το zip.....

Με ΠΜ εστω για να μην κουραζουμε το φορουμ....

 

Ευχαριστω.

 

αν εχεις το recovery cwm αντι για το κλασικο 2e-3e πατας install zip from sd card->choose zip (κατι τετοιο λεει) και διαλεγεις το αρχειακι που θες :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσες να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για τον τροπο εγκαταστασης του πληκτρολογιου για εμας που δεν ειμαστε και ειδημονες του ειδους;

Οπως επισης και για το Swype φιλε Tyxerakias πως περναμε το zip.....

Με ΠΜ εστω για να μην κουραζουμε το φορουμ....

 

Ευχαριστω.

 

Έλα στο chat να τα πούμε... (στην υπογραφή μου). Το nick με λατινικούς χαρακτήρες.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Tί διαφορά έχει αυτό από το stock? Έλεγα να ανεβάσω το stock της JV1, αλλά αν είναι ίδιο με το παραπάνω να μην ασχοληθώ.

/QUOTE]

Δεν ξέρω, δεν έχω δοκιμάσει τον stock της JV1, γιατί έβαλα την JVK, και υπέθεσα πως αυτό θα κάνουν οι περισσότεροι. Στην JVK δεν νομίζω να έχει gingerbread keyboard με Ελληνικά.

Αν έχει, απλά δεν έχει διαφορά. Λέει οτι έχει λεξικό, αλλά φαίνεται να μην έχει καμία λέξη αποθηκευμένη μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Tί διαφορά έχει αυτό από το stock? Έλεγα να ανεβάσω το stock της JV1, αλλά αν είναι ίδιο με το παραπάνω να μην ασχοληθώ.

 

 

 

Μάλλον είχες δοκιμάσει πρώτα με κάποια άλλη μέθοδο.

Πριν το ln -s, γράψε

 

rm /system/bin/su

 

και μετά θα δουλέψει.

 

Ποιά rom έχεις; Αν έχεις βάλει κάποια με τις Ολλανδικές εφαρμογές, δοκίμασε να τις βγάλεις πριν την τελευταία install εντολή,

με

 

rm /system/app/Ονομα_της_εφαρμογής.apk , είναι 4. Μετά θα έχεις χώρο σίγουρα. Πρόσθεσα τη διαδικασία στον oδηγό.

 

 

Δεν έχω κάνει καμία επέμβαση στο τηλέφωνο.Έχω κάνει αναβάθμιση μέσω Kies και έχω 2.2.1 XXJPY και XXJQ3

Πριν είχα την XXJF3

Θέλω να περάσω ελληνικό swype και γιαυτό προσπαθώ να το κάνω root

Θα δοκιμάσω τις εντολές που μου είπες και θα ενημερώσω.Σε ευχαριστώ για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, δεν έχω δοκιμάσει τον stock της JV1, γιατί έβαλα την JVK, και υπέθεσα πως αυτό θα κάνουν οι περισσότεροι. Στην JVK δεν νομίζω να έχει gingerbread keyboard με Ελληνικά.

Αν έχει, απλά δεν έχει διαφορά. Λέει οτι έχει λεξικό, αλλά φαίνεται να μην έχει καμία λέξη αποθηκευμένη μέσα...

 

Το στοκ samsung keyboard της JV1 έχει Ελληνικά κανονικά, και κατά πάσα πιθανότητα αυτό θα βάλουν στην ελληνική έκδοση. Και φυσικά έχει και λεξικό. Αν θες μπορώ να φτιάξω ένα zip για CWM, απλά θέλω να υπολογίσω το χώρο πρώτα... αν θες κάνε ένα df -h από ένα terminal emulator και πες μου πόσος χώρος σου μένει στο /dev/block/stl9 ... και ποιά έκδοση swype έχεις (έχεις αλλάξει την JVK?)

 

Δεν έχω κάνει καμία επέμβαση στο τηλέφωνο.Έχω κάνει αναβάθμιση μέσω Kies και έχω 2.2.1 XXJPY και XXJQ3

Πριν είχα την XXJF3

Θέλω να περάσω ελληνικό swype και γιαυτό προσπαθώ να το κάνω root

Θα δοκιμάσω τις εντολές που μου είπες και θα ενημερώσω.Σε ευχαριστώ για την απαντηση.

 

Oι εντολές που είπα δε θα πιάσουν σε σένα, δεν έχεις Ολλανδική rom αλλά Γερμανική. Δεν ξέρω γιατί είναι γεμάτο το /system σου, αλλά αν έχεις κάποιες γερμανικές εφαρμογές μπορείς να τις αφαιρέσεις με τον ίδιο τρόπο για να κάνεις χώρο. Θα ρίξω μια ματιά στη δομή της JQ3 και θα σου πω...

 

EDIT: Δε βλέπω διαφορά εκτός από μια εφαρμογή HRS Hotels για ξενοδοχεία, μάλλον η JQ3 είναι απλά τίγκα. Aφού λοιπόν θες να βάλεις το swype, απλά αντί για τις Ολλανδικές εφαρμογές που δεν υπάρχουν, σβήσε το Swype! (που στην JQ3 είναι πολύ μεγάλο, 10ΜΒ).

rm /system/app/Swype.apk

rm /system/app/Swype.odex

 

αν δε θες το HRS Hotels, το σβήνεις με

rm /system/app/HRS-Android.apk

 

και συνέχισε. Αν θέλεις έλα στο chat να τα πούμε απ'ευθείας.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το στοκ samsung keyboard της JV1 έχει Ελληνικά κανονικά, και κατά πάσα πιθανότητα αυτό θα βάλουν στην ελληνική έκδοση. Και φυσικά έχει και λεξικό. Αν θες μπορώ να φτιάξω ένα zip για CWM, απλά θέλω να υπολογίσω το χώρο πρώτα... αν θες κάνε ένα df -h από ένα terminal emulator και πες μου πόσος χώρος σου μένει στο /dev/block/stl9 ... και ποιά έκδοση swype έχεις (έχεις αλλάξει την JVK?)

 

 

 

Oι εντολές που είπα δε θα πιάσουν σε σένα, δεν έχεις Ολλανδική rom αλλά Γερμανική. Δεν ξέρω γιατί είναι γεμάτο το /system σου, αλλά αν έχεις κάποιες γερμανικές εφαρμογές μπορείς να τις αφαιρέσεις με τον ίδιο τρόπο για να κάνεις χώρο. Θα ρίξω μια ματιά στη δομή της JQ3 και θα σου πω...

 

EDIT: Δε βλέπω διαφορά, μάλλον η JQ3 είναι απλά τίγκα. Aφού λοιπόν θες να βάλεις το swype, απλά αντί για τις Ολλανδικές εφαρμογές που δεν υπάρχουν, σβήσε το Swype! (που στην JQ3 είναι πολύ μεγάλο, 10ΜΒ).

rm /system/app/Swype.apk

rm /system/app/Swype.odex

 

και συνέχισε. Αν θέλεις έλα στο chat να τα πούμε απ'ευθείας.

 

Σε ευχαριστώ .Δεν μπορώ να μπω στο Chat απο την δουλειά.

Θα το δοκιμάσω το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ανέβασα και ένα zip για φλασάρισμα μέσω CWM για το gingerbread keyboard με Ελληνικά.

Δούλεψε μια χαρά σε εμένα, δοκιμάστε και αυτό. Προσωπικά είναι το αγαπημένο μου πληκτρολόγιο.

 

 

Installation aborted . Γιατι ? :(

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Installation aborted . Γιατι ? :(

 

Ναι άκυρο... τα CWM που δώσαμε δεν είναι για CWM3 gingerbread, είναι για τα μέχρι τώρα CWM, άρα δε θα δουλέψουν σε JVK με CF-root φάση (cwm 3). Θα πρέπει να το κάνεις με adb, ή περίμενε να δω πώς δουλέυει το καινούριο CWM.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον γιατί είναι πολύ μεγάλο για να χωρέσει. Ίσως αν βάλεις το δικό μου Swype πρώτα να χωρέσει μετά. Ίσως.

 

Μα αν ειναι ηδη μεγαλο αν βαλω το swype πρωτα δεν θα μικρυνει κι αλλο ο χωρος ? Βασικα το Ελληνικο πληκτρολογιο θελω οχι swype .

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Μα αν ειναι ηδη μεγαλο αν βαλω το swype πρωτα δεν θα μικρυνει κι αλλο ο χωρος ? Βασικα το Ελληνικο πληκτρολογιο θελω οχι swype .

 

Το swype που έχει από μόνο του είναι μεγαλύτερο από το δικό μου, άρα θα μεγάλωνε ο χώρος... αλλά διάβασε παραπάνω, δεν είναι αυτός ο λόγος. Έχεις ασύμβατο CWM.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το swype που έχει από μόνο του είναι μεγαλύτερο από το δικό μου, άρα θα μεγάλωνε ο χώρος... αλλά διάβασε παραπάνω, δεν είναι αυτός ο λόγος. Έχεις ασύμβατο CWM.

 

 

Αυτο που λες γινεται , κατι παιζει με το CWM του CF ROOT αλλα επειδη δεν τα καταφερνω με το ADB θα περιμενω μηπως κανεις κατι με το και νουργιο CWM .

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες γινεται , κατι παιζει με το CWM του CF ROOT αλλα επειδη δεν τα καταφερνω με το ADB θα περιμενω μηπως κανεις κατι με το και νουργιο CWM .

 

Έκανα... το Swype διορθώθηκε. Για το άλλο περιμένω απάντηση από τον Flik.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έκανα... το Swype διορθώθηκε. Για το άλλο περιμένω απάντηση από τον Flik.

 

OK περιμενουμε κι εμεις , νασαι καλα Αlex.

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια, επειδη μερικες φορες τρωω σκαλωμα στο μυαλο μου, για εξηγηστε μου :

εμενα γραφει android system recovery 3e. εχει ομως και την επιλογη apply sdcard:update.zip.

εχω το cmw η το απλο 3e ?

εχω και το recovery mode, και το download mode (με το volume down). μπορει να εξηγησει καποιος πως ειναι αυτα τα πραγματα ? σιγουρα ενδιαφερει κι'αλλους.

 

*αν τα γραφει στην πρωτη σελιδα και δεν τα εχω δει. πειτε μου πριν απαντησετε :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...