Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

 

Πέρασα χτες από ένα κατάστημα και είδα το κινητό. ΔΕΝ μπόρεσα να δω-εντοπίσω καποια κάμερα μπροστά και αμέσως μου δημιούργηθηκε το ερώτημα... Έχει μπροστά κάμερα; Κάνει δηλαδή βιντεοκλήσεις;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!

 

Πέρασα χτες από ένα κατάστημα και είδα το κινητό. ΔΕΝ μπόρεσα να δω-εντοπίσω καποια κάμερα μπροστά και αμέσως μου δημιούργηθηκε το ερώτημα... Έχει μπροστά κάμερα; Κάνει δηλαδή βιντεοκλήσεις;

Οχι. Δεν εχει μπροστινη καμερα. Βιντεοκλησεις βεβαια κανουν ολα αλλα μονο με την πισω καμερα. Αν μπορεις βεβαια με την πισω..

 

Αληθεύει το ότι γίνετε να κατεβάσουμε το 10.2 και να αντιμετοπιστεί έτσι το πρόβλημα; και μια άλλη ερώτηση. Η ραμ και ρομ δεν είναι μικρές; ή έχουν κάνει κάποια αυτονομία όπως έχω ακούσει
Δυστηχως δεν θα παιξει ποτε πληρες flash, και αυτο εχει να κανει με τον επεξεργαστη του κινητου που ΔΕΝ τον υποστηριζει. Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο και εγω..2 φορες το χει κανει και αν δε βγαλεις μπαταρια δεν κανει τιποτα..το θεμα ειναι οτι το κινητο ειχε κλεισει και δεν το χα καταλαβει..ωραιο κινητο αλλα με ξενερωσε αυτο τωρα..
Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 μερεσ τωρα μου κλεινει μονο του και πρεπει να βγαλω τιν μπαταρια κ να το ανοιξω.3 φορεσ το εκανε.

 

το ίδιο και σε μένα .....:(:cry:

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 μερεσ τωρα μου κλεινει μονο του και πρεπει να βγαλω τιν μπαταρια κ να το ανοιξω.3 φορεσ το εκανε.

 

ακριβως το ιδιο και εγω..2 φορες το χει κανει και αν δε βγαλεις μπαταρια δεν κανει τιποτα..το θεμα ειναι οτι το κινητο ειχε κλεισει και δεν το χα καταλαβει..ωραιο κινητο αλλα με ξενερωσε αυτο τωρα..

 

το ίδιο και σε μένα .....:(:cry:

 

Μήπως έχετε εγκαταστήσει καμμιά καινούργια εφαρμογή όλοι σας αυτές τις μέρες και κάνει force closes το κινητό από αυτό?:blink:

 

Κάντε και ένα hard reset και σβήστε τα όλα και ξαναστήστε το κινητό από την αρχή.Αν το ξανακάνει τότε είναι hardware και πάτε για επισκευή/αντικατάσταση συσκευής.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά λέω να το πάρω και εγώ από τον νέο μήνα και μετά, υπάρχει περίπτωση να πέσει η τιμή; γιατί gmarena λέει 260 ενώ Ελλάδα 319 στα πιο πολλά καταστήματα, λέω να το πάρω από το internet προτείνεται κανένα καλό shop;
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη και εμενα παρουσιασε ενα προβλημα , σε ποιες περιπτωσεις εχουμε διακαιωμα αντικαταστασης συσκευης και πως το επιτυγχανουμε;
Link to comment
Share on other sites

φιλε spyrePapa και εγω το ψαχνω για να το παρω με το νεο μηνα και εχω μπει στο skrouts και κοιταω καθημερινα ποσο πεφτει η τιμη του. εγω το βρηκα στο mobileHellas.com μεσω του skrouts 288,90 και λει οτι το εχει και με αναβαθμηση και με αναταλαγη και με 24 δοσεις.

εγω εχω απο μια εταιρια που δινει κινητα με επιδοτηση και θελω να παρω να δω αμα μπορω να το παρω απο εκει.

μπες και πες μου και εμενα που δεν γνωριζω και πολλα αν αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

ναι τα έχω κοιτάξει και εγώ αυτά, το θέμα είναι πως παθαίνει κάτι (εγγύηση έχει) αλλά που το πάμε το κινητό; ή που παίρνουμε τηλ; στην samsung; Μπορεί να μας πει κάποιος ο οποίος ξέρει από αυτά; Και κάτι άλλο Χρήστο εγώ όταν είναι να το αγοράσω, θα βρω κάποιο site και θα πάρω τηλ να ρωτήσω τι περιλαμβάνει το κουτί γιατί για να κατεβαίνει η τιμή του θα πρέπει να έχουν πάρει κάτι, ας πούμε κυκλοφορεί το κουτί με δυο καπάκια αυτοί το ανήγουν παίρνουν το ένα και χαμηλώνουν την τιμή, ισχύει κάτι τέτοιο όμως ;
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Δεν εχει μπροστινη καμερα. Βιντεοκλησεις βεβαια κανουν ολα αλλα μονο με την πισω καμερα. Αν μπορεις βεβαια με την πισω..

 

Και πως μπορουμε να το κανουμε αυτο??:worry:

Link to comment
Share on other sites

επειδή με ενδιαφέρει το κινητό να σας κάνω μια "χαζή" ερώτηση: οι χάρτες όπως και σε άλλα android πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με το internet;

η nokia όχι!:worry:

Link to comment
Share on other sites

επειδή με ενδιαφέρει το κινητό να σας κάνω μια "χαζή" ερώτηση: οι χάρτες όπως και σε άλλα android πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με το internet;

η nokia όχι!:worry:

 

φίλε μου νομίζω πως ναι πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στο ιντερνερ αλλα πλέον είνε φτηνό η τζαμπέ wifi, γιατί και τα καρτοκινητά κάνουν κάποιες καλές προσφορές :)

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

ναι τα έχω κοιτάξει και εγώ αυτά, το θέμα είναι πως παθαίνει κάτι (εγγύηση έχει) αλλά που το πάμε το κινητό; ή που παίρνουμε τηλ; στην samsung; Μπορεί να μας πει κάποιος ο οποίος ξέρει από αυτά; Και κάτι άλλο Χρήστο εγώ όταν είναι να το αγοράσω, θα βρω κάποιο site και θα πάρω τηλ να ρωτήσω τι περιλαμβάνει το κουτί γιατί για να κατεβαίνει η τιμή του θα πρέπει να έχουν πάρει κάτι, ας πούμε κυκλοφορεί το κουτί με δυο καπάκια αυτοί το ανήγουν παίρνουν το ένα και χαμηλώνουν την τιμή, ισχύει κάτι τέτοιο όμως ;

 

παιδιά επειδή και μένα μου έκανε ακριβώς το ίδιο , το πήγα πίσω στο μαγαζί που το αγόρασα και πήρα άλλη συσκευή...πρόβλημα δεν μου δημιούργησαν αλλά και να μου δημιουργούσαν, απλά θα τους έλεγα ότι μέσα σε 8 μέρες, το κινητό ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να εμφανίσει πρόβλημα λόγω χρήσης, ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ και απαιτώ αλλαγή!!! επίσης η συσκευασία περιέχει φορτιστή, usb καλώδιο και 1 έξτρα -λευκό- καπάκι...ακουστικά, handsfree κτλπ ΔΕΝ έχει, τα παίρνεις έξτρα, κι εμάν μου δώσανε κάτι γελοία ακουστικά με μήκος καλωδίου που φτάνει μέχρι το στήθος...κατα τα λοιπά, η μπαταρία όντως πέφτει γρήγορα αν μπαίνεις ιντερνετ αλλά είναι όμορφο...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή και μένα μου έκανε ακριβώς το ίδιο , το πήγα πίσω στο μαγαζί που το αγόρασα και πήρα άλλη συσκευή...πρόβλημα δεν μου δημιούργησαν αλλά και να μου δημιουργούσαν, απλά θα τους έλεγα ότι μέσα σε 8 μέρες, το κινητό ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να εμφανίσει πρόβλημα λόγω χρήσης, ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ και απαιτώ αλλαγή!!! επίσης η συσκευασία περιέχει φορτιστή, usb καλώδιο και 1 έξτρα -λευκό- καπάκι...ακουστικά, handsfree κτλπ ΔΕΝ έχει, τα παίρνεις έξτρα, κι εμάν μου δώσανε κάτι γελοία ακουστικά με μήκος καλωδίου που φτάνει μέχρι το στήθος...κατα τα λοιπά, η μπαταρία όντως πέφτει γρήγορα αν μπαίνεις ιντερνετ αλλά είναι όμορφο...

 

να σε ρωτήσω κάτι άλλο μιας και το έχεις κάρτα μνήμης έχει; γιατί από gmarena λένε πως έχει

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτήσω κάτι άλλο μιας και το έχεις κάρτα μνήμης έχει; γιατί από gmarena λένε πως έχει

 

Ναι εχει, 2GB. Οσο για την συσκευασια, φυσικα πρεπει να κοιτατε το αυτοκολλητο-σφραγιδα να μην εχει ανοιχθει. Αν οχι τοτε σιγουρα θα εχει οσα πρεπει μεσα...

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει, 2GB. Οσο για την συσκευασια, φυσικα πρεπει να κοιτατε το αυτοκολλητο-σφραγιδα να μην εχει ανοιχθει. Αν οχι τοτε σιγουρα θα εχει οσα πρεπει μεσα...

 

ναί αυτό είναι το θέμα πως τότε κατεβάζουν την τιμή και αξίζει να πάρω απο internet store;

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

ναί αυτό είναι το θέμα πως τότε κατεβάζουν την τιμή και αξίζει να πάρω απο internet store;

 

Μα η τιμη κατεβαινει γιατι ετσι λειτουργει η αγορα... καινουριο προιον ειναι, λογικο ειναι να πεφτει λιγο λιγο η τιμη του μεχρι να σταθεροποιηθει καπου!

Εσυ λες να κοβουν €5-10 επειδη βουτηξαν ενα καπακι απο τη συσκευασια?!?! :X :wacko:

 

Αν αξιζει να το παρεις online θα το αποφασισεις εσυ συγκρινοντας και αξιολογωντας τα μαγαζια και τις τιμες!!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Μα η τιμη κατεβαινει γιατι ετσι λειτουργει η αγορα... καινουριο προιον ειναι, λογικο ειναι να πεφτει λιγο λιγο η τιμη του μεχρι να σταθεροποιηθει καπου!

Εσυ λες να κοβουν €5-10 επειδη βουτηξαν ενα καπακι απο τη συσκευασια?!?! :X :wacko:

 

Αν αξιζει να το παρεις online θα το αποφασισεις εσυ συγκρινοντας και αξιολογωντας τα μαγαζια και τις τιμες!!

 

έτσι νόμιζα hahah

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

με ανοιχτά τα δεδομένα σου κρατάει 3 μέρες????

Μέσα σ΄αυτό το τριήμερο τα δεδομένα ήταν ανοιχτά για μικρά διαστήματα, συνολικά ίσως κανενα μισάωρο ,το wi fi πολύ περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε letouba τι εννοιεις οτι το πηγες πισω και τι σου παρουσιασε? πηρες αλλο κινητο γιατι δεν σου αρεσε αυτο ή επιδη δεν σου εδιναν αλλο ace? και τι ειχε μεσα το κουτι εχει αυτα που λει? ειδες αμα ηταν βγαλμενο το αυτοκολλητο της samsung?
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.το pc suit στο κινιτο πωσ ενεργοποιητε?

 

εκτός από την εγκατάσταση στο κινητό, πρέπει να κατεβάσεις στο PC σου, την εφαρμογή από το http://www.mobiledit.com

Link to comment
Share on other sites

εκτός από την εγκατάσταση στο κινητό, πρέπει να κατεβάσεις στο PC σου, την εφαρμογή από το http://www.mobiledit.com

 

φιλε μου το εβαλα το samsung pc suit στο pc στο ace δεν το αν το βρησκει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...