Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ξανά συμβεί να μην κάνει εγκατάσταση με την πρώτη το γιατί άγνωστο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρα μου ετυχε κατι παραξενο..

Οταν λαμβανω μηνυματα δεν μου γραφει

''1 Νεο Μηνυμα'' απλα μονο το μικρο εικονιδιο επανω δεξια στην οθονη!

Εν το μεταξυ χτυπαει κανονικα το τηλεφωνο και ηχο και δονηση..

Το ιδιο γινετε και με τις αναπαντητες! μονο το εικονιδιο πανω δεξια!

Καμια ιδεα ?

 

Υ.Γ. Μετα το χακ ολα αυτα

 

Nokia N86 V30

 

etid: το διορθωσα με Ηard Reset .. Το Rompatcher παρεμεινε! και ειναι φουλ χακ!

ολα καλα!

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μπορουμε στο Ν86 να δουλεψουμε κανονικα το Patch : ExtendMenuGrid ?

Εχω προσπαθησει παρα πολλες φορες αλλα δεν γινετε!

Καμια βοηθεια παρακαλω ?

 

edit: το εκανα και δουλευει τελεια!

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εβαλα ενα λογισμικο στο Ν86 μου το οποιο το εχουν φτιαξει καποιοι απο αλλο σαιντ (CFW),

εβαλα και τα Ελληνικα , αλλα δεν μπορω να γραψω με Τ9 Ελληνικα στα μηνυματα.. :(

Αν γνωριζει καποιος πως διορθωνετε ας μου πει παρακαλω...

 

Εχω το \sys\bin\T9Greek.dll αρχειο αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορω να γραψω.....

Εχω και το Τ9English.dll στον ιδιο φακελο και τα Αγγλικα εχουν Τ9..

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όπως ξέρετε, όταν τελειώσει ξεκινάει κατευθείαν εγκατάσταση!

Ενώ κάποια άλλα αρχεία πχ. .rar τ'αποθηκεύει στον φάκελο "Download" στην κάρτα μνήμης (E:\Download)...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρουμε κι αυτά και να τ'αποθηκεύσουμε όπου θέλουμε;

Κάποιος κρυφός φάκελος ας πούμε που έχει προσορινά το εν λόγω αρχείο την ώρα που γίνεται η εγκατάσταση ή έστω κάποιο εναλακτικό πρόγραμμα;

Προσωπικά χρησιμοποιώ την έκδωση 7.2 του browser της Nokia....

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω προβλημα.... Εκανα τη διαδικασια που δειχνει στο youtube με το phoenix αλλα μαλλον κατι πηγε στραβα και το Ε52 δεν ανοιγει!!!! Πατωντας το κουμπι on\off κανει μια δονηση και τπτ αλλο.... Προσπαθησα να κανω hard reset αλλα τπτ.....

Θελω βοηθεια σας παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω προβλημα.... Εκανα τη διαδικασια που δειχνει στο youtube με το phoenix αλλα μαλλον κατι πηγε στραβα και το Ε52 δεν ανοιγει!!!! Πατωντας το κουμπι on\off κανει μια δονηση και τπτ αλλο.... Προσπαθησα να κανω hard reset αλλα τπτ.....

Θελω βοηθεια σας παρακαλω...

βγαλε την μπαταρια και αστο κανα 2 μερες και παραπανω μηπως επανερθει η rom.μολις βγαλεις την μπαταρια κρατα το ον οφ πατημενο για πολη ωρα να φυγει καμποσο ρευμα.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια....

θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το 6730c γινεται να απενεργοπιησω τον ηχο της καμερασ?

ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαλημερα! Περασα χτες το helloOX στο Ε72 μου (το εκανα signed πρωτα) κ παω να το τρεξω, επιλεγω "hack my phone again", μου εμφανιζει "mapping drives", κ μετα "unpacking file..." και εδω και 5 ωρες εχει μεινει εκει....... ξερει κανεις τι παιζει??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν εφώσων ήταν hackαρισμένο πριν δεν έπρεπε καν να το ξανατρέξεις.

Και 2ον, η έκδωση λογισμικού που έχει μ'άλλων δεν είναι hackable με το HelloOX.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαλημερα! Περασα χτες το helloOX στο Ε72 μου (το εκανα signed πρωτα) κ παω να το τρεξω, επιλεγω "hack my phone again", μου εμφανιζει "mapping drives", κ μετα "unpacking file..." και εδω και 5 ωρες εχει μεινει εκει....... ξερει κανεις τι παιζει??

 

Καλημερα.Και εγώ το ίδιο έκανα στο Ν86 μου και εχω το ίδιο πρόβλημα, εμενα τρεχει μεττά το "unpacking file" το "installing roots" και δεν προχωράει.Τι κάνουμε τώρα;

george cc
Link to comment
Share on other sites

Το helloOX δεν δουλεύει με το Ν86.Ρίξε μια ματιά στον οδηγό που υπάρχει στην πρώτη σελίδα για να δεις τι διαδικασία χρειάζεται για να χακάρεις την συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά θέλω να hack στο Nokia E71 μου έχω την τελευταία έκδοση και χρειάζομαι την βοήθεια σας.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακολουθήσεις τον 2ο οδηγό της πρώτης σελίδας για την συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακολουθήσεις τον 2ο οδηγό της πρώτης σελίδας για την συσκευή σου.

 

Προσπαθώ να ακολουθήσω αυτό τον οδηγό, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να κάνω sign στο HelloOX :(...

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα τελικά να κάνω hack στην συσκευή με το HelloOX, πάω να εγκαταστήσω το Kastor UI και μου αναφέρει ότι λείπει το Python S60 τι μπορώ να κάνω για αυτό;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

To κάνεις εγκατάσταση.. :) Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα εγκατάσταση την έκδοση 2.0 αλλά εξακωλουθεί να μου βγάζει αυτό το μήνυμα και αν συνεχίσω την εγκατάσταση και μετά πάνω να τρέξω το FullKastor δεν γίνεται τίποτα :/..
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το Ε66 και ήθελα να ρωτήσω εαν μπορώ να το κάνω hack; η έκδοση λογισμικού είναι 200.21.118 , δεν το έχω κάνει καμιά φορά αναβάθμιση από τότε που το πηρά. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

@Giannis_mathiou Το μήνυμα που σου βγάζει είναι ότι λείπει η Python(γλώσσα προγραμματισμού).Περισσότερα για αυτή μπορείς να βρεις στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3 - Μέρος ΙΙ

@kte Διάβασε προσεκτικά τον 2ο οδηγό του παρόντος θέματος.

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το Ε66 και ήθελα να ρωτήσω εαν μπορώ να το κάνω hack; η έκδοση λογισμικού είναι 200.21.118 , δεν το έχω κάνει καμιά φορά αναβάθμιση από τότε που το πηρά.

 

Από όσο ξέρω έχουν το ίδιο firmware με το Ε71 οπότε μπορείς λογικά ακόμη και με την τελευταία αναβάθμιση.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Νέος τρόπος πρόσβασης στους φακέλους Sys και Private της κάρτας μνήμης και της μνήμης τηλεφώνου μέσω του Drakkarious 2.02

(Δουλεύει για συσκευές Symbian v9.1, v9.2 και v9.3 - Feature Pack 0, 1 και 2. Περιέχεται λίστα συμβατότητας η οποία θα ενημερώνεται μόλις τεσταριστεί σε νέα συσκευή)

 

_______________________________________________________

 

Κατεβάζετε το Drakkarious 2.02 (BETA). Το αποσυμπιέζετε στον υπολογιστή σας και στέλνετε ή αποθηκεύετε τα αρχεία Drakkarious 2.02 FP1 & PreFP1.sis και X-plore v1.22_S60_3rd Full access.sisx στην συσκευή σας.

 

Αλλάξτε την ημερομηνία του τηλεφώνου και βάλτε 15-05-2007

 

Κατά την εγκατάσταση του Drakkarious Hack Compilation, θα εγκατασταθούν στην συσκευή σας οι εξής εφαρμογές:

 

CapsOn

CapsOff

HelloCarbide

 

 

Σημείωση:

Αν έχετε ήδη εγκατεστημένα στην συσκευή σας κάποια απο τα παραπάνω προγράμματα, δεν υπάρχει πρόβλημα. Συνεχίζετε κανονικά την εγκατάσταση. Ωστόσο έχουν δοκιμαστεί μόνο τα συγκεκριμένα αρχεία. Έτσι, αν αντιμετοπίσετε πρόβλημα κατά την διάρκεια της διαδικασίας, άντε απεγκατάσταση τις εφαρμογές που ήδη έχετε και ξεκινήστε απο την αρχή την εγκατάσταση του Drakkarious.sis.

 

 

Κατόπιν, κάνετε εγκατάσταση το X-plore 1.22

 

 

Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση, ακολουθείστε τα παρακάτω βήματα:

 

1.-Ανοίξτε τον X-plore και πιέστε "0", επιλέξτε τα 4 πρώτα κουτάκια (αν είναι ήδη επιλεγμένα, μην τα ξετικάρετε).

2.-Χωρίς να κλείσετε τον X-plore πιέστε το πλήκτρο του μενού και τρέξτε το hellocarbide

3.-Μόλις ανοίξει το hellocarbide, πιέστε επιλογές και επιλέξτε Menu1. Κατόπιν επιλέξτε "yes".

4.-Πηγαίνετε ξανά στον X-plore, ανοίξτε το c:\hack.rar, επιλέξτε τα αρχεία installserver.exe and CProfDriver_SISX.ldd και αποσυμπιέστε τα στον φάκελο c:\sys\bin

5.-Κάντε επανεκκίνηση στο τηλέφωνό σας.

6.-Τώρα μπορείτε να κάνετε εγκατάσταση στην συσκευή σας ακόμα και εφαρμογές που είναι unsigned.

 

Τρέξτε το capsOff αν θέλετε να έχετε πρόσβαση στους φακέλους Sys και Private της κάρτας μνήμης και της μνήμης τηλεφώνου μέσω του X-plore και capsOn για να άρετε την πρόσβαση στους συγκεκριμένους φακέλους.

 

 

Σημείωση:

Καλό είναι να επαναφέρνετε τον περιορισμό στους φακέλους Sys και Private κάθε φορά τελειώνετε τις εργασίες που θέλετε να κάνετε μέσα σε αυτούς.

 

 

Καλό χακάρισμα. :)

 

_______________________________________________________

 

Signed(lol) Drakkarious

 

Special thanks to:

 

Olti

BinPda

Leftup

FCA00000

 

 

Λίστα Συμβατότητας:

 

Pre-FP1 devices:

-------------------

Nokia N77

Nokia E61i

Nokia E65

Nokia N93i

Nokia N91 8GB

Nokia E62

Nokia E50

Nokia 5500

Nokia N93

Nokia N73

Nokia N80

Nokia N71

Nokia N92

Nokia E70

Nokia E60

Nokia E61

Nokia 3250

 

FP1 devices:

---------------

Nokia 6124 classic

Nokia N82

Nokia N95-3 NAM

Nokia E51

Nokia N95 8GB

Nokia N81

Nokia N81 8GB

Nokia 6121 classic

Nokia 6120 classic

Nokia 5700 XpressMusic

Nokia 6110 Navigator

Nokia E90 Communicator

Nokia N76

Nokia 6290

Nokia N95

 

FP2 devices:

-------------

Nokia 5320 XpressMusic

Nokia N78

Nokia N96

Nokia 6210 Navigator

Nokia 6220 classic

Γειά σας ήθελα να σου πω πως το δοκίμασα σε Ν 95 ΝΟΚΙΑ αλλά δεν μου βγάζει τα κρυφά αρχεία στο sys bin.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, θα διαβάσω τον οδηγό κα ελπίζω να τα καταφέρω

 

Κοίταξε εδώ για να κάνεις sign στι HelloOX χρησιμοποίησε αυτή την σελίδα και τον ΙΕ9 γιατί από την στιγμή που θα σου ανεβάσουν τα .cer και .key αρχεία που είναι απαραίτητα δεν είναι ανάγκη να περιμένεις 3-5 μέρες για να μπορείς να τα πάρεις δωρεάν. Η διαδικασία είναι απλή αλλά λίγο μπερδεμένη.

 

Εγώ κατάφερα και έκανα hack το Ε71 μου και έβαλα και τα εφέ θεμάτων απο το Feature Pack 2 στο κινητό και έχει γίνει πιο "ωραίο" στο μάτι το μενού του.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...