Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιος να κανει μεταφραση και για μας που δεν τα παμε καλα με τα αγγλικα? υπαρχει? ας βοηθισει καποιος αν μπορει. ευχαριστω

 

Λοιπόν εγώ έχω στο κινητό(Vodafone 845)-(Huawei U8120) το Pro Celestial

Είναι κατα την γνώμη μου η καλύτερη ρομ..Έχω περάσει ελληνικό πληκτρολόγιο(TouchPal) και το θέμα Scifi Theme 2 του Zodiac και το άσπρο ρολογάκι! Εχω κάνει overclock στα 691Mhz και το πιο πολύ που αντέχει ο επεξεργαστής μου είναι 710Mhz...πιο πολύ το κινητό κολάει και κανει επανεκίνηση!

Επίσης custom boot logo..είναι ένα τέλειο που το κινητό ξεκινάει όπως τα Windows XP! Εάν θέλετε να με ρωτήσετε κάτι που αφορά το συγκεκριμένο κινητό μπορείτε!! Βασικά γράφτηκα στο forum για να βοηθήσω αυτούς που δεν ξέρουν!!! Εαν θέλετε κάτι, ρωτήστε!!!

Α! Και κάτι αλλο! Οι εφαρμογές της Vodafone ειναι ΑΠΑΙΣΙΕΣ! :P

 

 

 

Ενοείς το κόλησες λόγο του λάθους κοδικού που έβαλες??? Εαν ναι...τότε πρέπει να περιμένεις όσο σου λέει...μετά από 10 λάθος προσπάθειες σου λεει σε 30 δευτερόλεπτα...Μετά απο κει δεν ξέρω...Πάντος εαν έχεις ξεχάσει τον κωδικό πέρνα στο κινητό καινούρια ROM,σου προτείνω αυτή εδω αλλά οι οδηγίες για να το κάνεις αυτό είναι στα Αγγλικά..Ελπίζω να ξέρεις!(Κάποιες οδηγίες εγκατάστασης ίσως να υπάρχουν και σε αυτή την συζήτηση...) Εαν περάσεις καινούρια ρομ θα χάσεις όλα τα δεδομένα του κινητου και ολα τα πραγματα που είχες μέσα! Καινούρια ΡΟΜ=καινούριο λειτουργικό χωρις τις εφαρμογές τις Vodafone.

 

 

την ρομ την εχω και εγω πολυ καλη αν θα μπορουσε βαλε και ενα λινκ

για το theme και το ρολοι που λες

καποιος να κανει μεταφραση και για μας που δεν τα παμε καλα με τα αγγλικα? υπαρχει? ας βοηθισει καποιος αν μπορει. ευχαριστω

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να σου πω μηπως ξερεις πως αλλαζουμε το recovery mode στο default της vodafone γιατι εω καποια προβληματα με το κινητο και θελω να το δωσω για services την ρομ ξερω να την περασω το recovery δεν ξερω μπορεισ να βοηθησεις?

Ναι μπορώ να βοηθήσω!!!

Πρέπει πρώτα να κατεβάσεις και να περάσεις(να flashareis) στο κινητό την Original ROM της Vodafone για το κινητό που βρίσκεται ΕΔΩ (κατεβασε και μετα στην sd card και flashing...

Μετά το original Recovery της Vodafone ΕΔΩ

----------------------ΟΔΗΓΙΕΣ---------------------

1.Κατεβάζεις και περνάς στο κινητό την original ROM

2.Κατεβάζεις το original recovery και κάνεις αποσυμπίεση,περνάς το recovery όπως πέρασες και το αλλο-->κλείνεις το κινητό,το ξανανοίγεις και πατάς το "Volume Down" και το "End Call" TAYTOXRONA...Σου παγώνει το κινητό στην κλεψίδρα,το συνδέεις στο PC σου μέσω USB(περιμένεις 3-5 λεπτα για να περάσει το computer τους drivers του USB) και τρέχεις το "install-recovery-windows" που βρίσκεται μέσα στο αρχείο που κατέβασες(to original recovery)...ΕΤΟΙΜΟ!!!!! Βγάζεις την μπαταρία και την ξαναβάζεις και το original recovery είναι πάλι στη θέση του!!!

ΠΡΙΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ORIGINAL RECOVERY ΠΕΡΝΑ ΤΗΝ ORIGINAL ROM.

---------------------Ερωτήσεις---------------------

1.Μπορώ να ξαναπεράσω το άλλο recovery εφώσοον είχα περάσει το original;

Ναι μπορείς!! Το περνάς όπως και στην αρχη που αγόρασες το κινητό σου!!!

 

Εάν χρειαστείς βοήθεια απλα πες μου!:D

 

Και κάτι άλλο δικό μου....Πώς κάνω αποσύνδεση απο το site?? Δεν το βρίσκω πουθενά! Πως κάνω αποσύνδεση??

Edited by CostasPapado
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορώ να βοηθήσω!!!

Πρέπει πρώτα να κατεβάσεις και να περάσεις(να flashareis) στο κινητό την Original ROM της Vodafone για το κινητό που βρίσκεται ΕΔΩ (κατεβασε και μετα στην sd card και flashing...

Μετά το original Recovery της Vodafone ΕΔΩ

----------------------ΟΔΗΓΙΕΣ---------------------

1.Κατεβάζεις και περνάς στο κινητό την original ROM

2.Κατεβάζεις το original recovery και κάνεις αποσυμπίεση,περνάς το recovery όπως πέρασες και το αλλο-->κλείνεις το κινητό,το ξανανοίγεις και πατάς το "Volume Down" και το "End Call" TAYTOXRONA...Σου παγώνει το κινητό στην κλεψίδρα,το συνδέεις στο PC σου μέσω USB(περιμένεις 3-5 λεπτα για να περάσει το computer τους drivers του USB) και τρέχεις το "install-recovery-windows" που βρίσκεται μέσα στο αρχείο που κατέβασες(to original recovery)...ΕΤΟΙΜΟ!!!!! Βγάζεις την μπαταρία και την ξαναβάζεις και το original recovery είναι πάλι στη θέση του!!!

ΠΡΙΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ORIGINAL RECOVERY ΠΕΡΝΑ ΤΗΝ ORIGINAL ROM.

---------------------Ερωτήσεις---------------------

1.Μπορώ να ξαναπεράσω το άλλο recovery εφώσοον είχα περάσει το original;

Ναι μπορείς!! Το περνάς όπως και στην αρχη που αγόρασες το κινητό σου!!!

 

Εάν χρειαστείς βοήθεια απλα πες μου!:D

 

Και κάτι άλλο δικό μου....Πώς κάνω αποσύνδεση απο το site?? Δεν το βρίσκω πουθενά! Πως κάνω αποσύνδεση??

 

κοιτα περασα μονο την ρομ και οταν πατησα να δω το recovery mode ειδα το κλασσικο της vodafone επειδη ηθελα να το παω για service ειπα εχω την ρομ μεσα και το κλασσικο recovery και το πηγα για φτιαξιμο σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ έχω στο κινητό(Vodafone 845)-(Huawei U8120) το Pro Celestial

Είναι κατα την γνώμη μου η καλύτερη ρομ..Έχω περάσει ελληνικό πληκτρολόγιο(TouchPal) και το θέμα Scifi Theme 2 του Zodiac και το άσπρο ρολογάκι! Εχω κάνει overclock στα 691Mhz και το πιο πολύ που αντέχει ο επεξεργαστής μου είναι 710Mhz...πιο πολύ το κινητό κολάει και κανει επανεκίνηση!

Επίσης custom boot logo..είναι ένα τέλειο που το κινητό ξεκινάει όπως τα Windows XP! Εάν θέλετε να με ρωτήσετε κάτι που αφορά το συγκεκριμένο κινητό μπορείτε!! Βασικά γράφτηκα στο forum για να βοηθήσω αυτούς που δεν ξέρουν!!! Εαν θέλετε κάτι, ρωτήστε!!!

Α! Και κάτι αλλο! Οι εφαρμογές της Vodafone ειναι ΑΠΑΙΣΙΕΣ! :P

 

 

 

Ενοείς το κόλησες λόγο του λάθους κοδικού που έβαλες??? Εαν ναι...τότε πρέπει να περιμένεις όσο σου λέει...μετά από 10 λάθος προσπάθειες σου λεει σε 30 δευτερόλεπτα...Μετά απο κει δεν ξέρω...Πάντος εαν έχεις ξεχάσει τον κωδικό πέρνα στο κινητό καινούρια ROM,σου προτείνω αυτή εδω αλλά οι οδηγίες για να το κάνεις αυτό είναι στα Αγγλικά..Ελπίζω να ξέρεις!(Κάποιες οδηγίες εγκατάστασης ίσως να υπάρχουν και σε αυτή την συζήτηση...) Εαν περάσεις καινούρια ρομ θα χάσεις όλα τα δεδομένα του κινητου και ολα τα πραγματα που είχες μέσα! Καινούρια ΡΟΜ=καινούριο λειτουργικό χωρις τις εφαρμογές τις Vodafone.

καποιος να κανει μεταφραση και για μας που δεν τα παμε καλα με τα αγγλικα? υπαρχει? ας βοηθισει καποιος αν μπορει. ευχαριστω

 

εδω μεταφρασμενη με οδηγιες σελ117

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος πως θα του κανω hard reset?

Oσο και αν εψαξα δε βρηκα κατι στο φορουμ

 

Πας:

Ρυθμίσεις->Απόρρητο->Επαναφορά Εργοστασιακών....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι το soft reset ομως?

Η μηπως ειναι ιδιο με το hard?

 

με κλειστο το κιν πατας το κουμπι εκκινης-κληση-volume up μπαινεις στο recovery mode και κανεις wipe τις δυο επιλογες

Link to comment
Share on other sites

υπερηφανοι κατοχοι του joy,:pμια μικρη βοηθεια

οταν μιλαω και με παρουν τηλεφωνο φαινεται να μην ειναι απασχολημενη η γραμμη αλλα ελευθερη,δηλ, δειχνει σε αυτον που με παιρνει οτι δεν μιλαω εκεινη την στιγμη.

ειναι καποια ρυθμιση του τηλεφωνου η της cosmote που εχω;

#43# μου ειπαν απο το support

μεσα απο το λειτουργικο γινεται αυτο;;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

υπερηφανοι κατοχοι του joy,:pμια μικρη βοηθεια

οταν μιλαω και με παρουν τηλεφωνο φαινεται να μην ειναι απασχολημενη η γραμμη αλλα ελευθερη,δηλ, δειχνει σε αυτον που με παιρνει οτι δεν μιλαω εκεινη την στιγμη.

ειναι καποια ρυθμιση του τηλεφωνου η της cosmote που εχω;

#43# μου ειπαν απο το support

μεσα απο το λειτουργικο γινεται αυτο;;

 

Όχι , θα πατήσεις το τηλεφωνάκι (αυτό που κάνεις κλήσεις) και θα βάλεις #43# και θα πατήσεις το πλήκτρο κλήσης (Yes).:)

Link to comment
Share on other sites

Το dpad με τη Pro Celestial v2 δε λειτουργεί?

 

EDIT: Με φλασάρισμα από την αρχή, δούλεψε...

Edited by KostasSTi
Link to comment
Share on other sites

Το dpad με τη Pro Celestial v2 δε λειτουργεί?

 

EDIT: Με φλασάρισμα από την αρχή, δούλεψε...

 

δουλευει κανονικα να σου πω θελεις να κανουμε την αρχικη σελιδα με πληροφοριες για το κινητο vodafone 845 με πληροφοριες για χαρακτηριστικα λειτουργιες φλασαρισμα ρουταρισμα κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Εεεε...παιδιά..έκανα μια βλακεία! Πάτησα το #43# και μου έβγαλε "Call Waiting..."

Πώς μπορώ να γρίσω πίσω στο κανονικο?? Ξαναπροσπάθησα να το ξαναβάλω αλλα μου έλεγε πάλι το ίδιο...δηλαδή call waiting...και θέλω πάλι όπως όπως ήταν! Καμια ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Εεεε...παιδιά..έκανα μια βλακεία! Πάτησα το #43# και μου έβγαλε "Call Waiting..."

Πώς μπορώ να γρίσω πίσω στο κανονικο?? Ξαναπροσπάθησα να το ξαναβάλω αλλα μου έλεγε πάλι το ίδιο...δηλαδή call waiting...και θέλω πάλι όπως όπως ήταν! Καμια ιδέα??

 

Ρυθμήσεις -> Ρυθμήσεις κλήσεων-> περισσότερες ρυθμήσεις-> αναμονή κλήσεων, το τσεκάρεις και είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμήσεις -> Ρυθμήσεις κλήσεων-> περισσότερες ρυθμήσεις-> αναμονή κλήσεων, το τσεκάρεις και είσαι ΟΚ.

 

Ευχαριστώ πολύ klgrpls...καλά, που το σκεφτηκες αυτο το ονομα? :lol::p Τελος πάντω ευχαριστώ!!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμήσεις -> Ρυθμήσεις κλήσεων-> περισσότερες ρυθμήσεις-> αναμονή κλήσεων, το τσεκάρεις και είσαι ΟΚ.

το τικαρεις

:rolleyes::p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ klgrpls...καλά, που το σκεφτηκες αυτο το ονομα? :lol::p Τελος πάντω ευχαριστώ!!!! :rolleyes:

 

Ξέρω είναι πιο καλό για passπαρά για όνομα. Τα σύμφωνα από το επώνυμο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το superboot αλλα μόλις μπώ σε recovery mode δεν το βρίσκει ο υπολογιστής το κινητό.έχω κάνει κάτι λάθος ή χρειάζομαι τίποτα drivers (windows xp έχω)?

 

Παρεπιπτόντως όταν τρέχει κανονικά το κινητό το android suite δουλεύει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το superboot αλλα μόλις μπώ σε recovery mode δεν το βρίσκει ο υπολογιστής το κινητό.έχω κάνει κάτι λάθος ή χρειάζομαι τίποτα drivers (windows xp έχω)?

 

Παρεπιπτόντως όταν τρέχει κανονικά το κινητό το android suite δουλεύει μια χαρα.

 

οδηγος κτλπ εδωΟΔΗΓΙΕΣ -Pro Celestial v2.rar

Link to comment
Share on other sites

τι τικαρουμε :pγια να εχουμε παντα κεφαλαια στα μηνυματα;;

γιατι ξαναγυριζουν αυτοματα σε μικρα

 

να μπουν καποια πραγματα στην πρωτη σελιδα σχετικα με το flasaρισμα για π.χ εαν ειναι δυνατον

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Στο bootloader mode μπαίνω με end call+volume down+power ή με start call+volume up+power?

(γιατί με το δεύτερο με βγάζει στο recovery mode,και με το πρώτο κολάει το κινητο xD)

 

 

Edit:οκ βρήκα τι έφτεγε το bootloader mode ήταν το πρώτο τελικά,γι'αυτό δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω το superboot σε recovery mode :P

 

edit no2 :τώρα έχω πρόβλημα με το partioning,αργεί πάρα πολύ να κάνει partition την sdcard (περιμένω 30 λεπτά+)

Edited by Warmog
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου μετα την αναβαθμιση που εκανα σε ρομ Pro celestial v2 δεν μπορω να βαλω τησ επαφες μου μεσα στο τηλ, γιατι δεν μοθ βγαζει το προγραμα ποθ εβγαζε στην αρχη για τον συγχρονισμο. η πως αλλιως μπορω να περασω μεσα στο τηλ τισ επαφες μου. αν γνωριζει κατι κανεις ας μου πει.....ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου μετα την αναβαθμιση που εκανα σε ρομ Pro celestial v2 δεν μπορω να βαλω τησ επαφες μου μεσα στο τηλ, γιατι δεν μοθ βγαζει το προγραμα ποθ εβγαζε στην αρχη για τον συγχρονισμο. η πως αλλιως μπορω να περασω μεσα στο τηλ τισ επαφες μου. αν γνωριζει κατι κανεις ας μου πει.....ευχαριστω

 

στις επαφες πατας μενου και εμφανιζετε ο συγχρονισμος

Link to comment
Share on other sites

στις επαφες πατας μενου και εμφανιζετε ο συγχρονισμος

 

κοιτα παλια ειχα περασει τις επαφες μου μεσο outlook. καθως εκανα την αναβαθμιση κ συνδεω το κιν με το ps δεν μου βγαζει ξανα το εικονοδιο οπωσ κ πριν για να κανω συνχρονισμο με τον ιδιο τροπο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...