Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πείραν τηλ απο το νοκια care και μου είπαν οτι ήρθαν η οθόνες κ οτι μπορώ να πάω να την αλλάξω (για την κοκκινίλα)... επειδή είμαι επιφυλακτίκος θα ήθελα την γνώμη σας στο αν πρέπει να την αλλάξω και στο τι να προσέξω οταν πάω... Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με πείραν τηλ απο το νοκια care και μου είπαν οτι ήρθαν η οθόνες κ οτι μπορώ να πάω να την αλλάξω (για την κοκκινίλα)... επειδή είμαι επιφυλακτίκος θα ήθελα την γνώμη σας στο αν πρέπει να την αλλάξω και στο τι να προσέξω οταν πάω... Ευχαριστώ.

 

πρεπει να πας μονο αν εχεις εντονο προβλημα :)

οταν θα πας θα τους δειξεις οτι το τηλεφωνο δεν εχει καμια γρατζουνια και οτι το θες πισω ετσι ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να πας μονο αν εχεις εντονο προβλημα :)

Εγω το προβλημα το "βλεπω" στα βιντεο οπου η αντιθεση ειναι εντονη. Σε ολα τα αλλα δεν το καταλαβαινω. Αλλα και γω δεν ξερω αν το παω για αλλαγη οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το προβλημα το "βλεπω" στα βιντεο οπου η αντιθεση ειναι εντονη. Σε ολα τα αλλα δεν το καταλαβαινω. Αλλα και γω δεν ξερω αν το παω για αλλαγη οθονης.

 

κάπως έτσι.... και εγώ. Η οθόνη η καινούρια, απο που προέρχεται με προβληματίζει.... κ τι καπνό φουμάρει.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμένα με ανησυχεί και το γεγονός το να μπει σκόνη πίσω από το μπροστινό τζάμι με το άνοιξε-κλείσε. Μου έτυχε παλιότερα και το ψιλοφοβάμαι όπως και το ενδεχόμενο γρατσουνιάς. Θέλει σκέψη το πράμα........!!!!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμένα με ανησυχεί και το γεγονός το να μπει σκόνη πίσω από το μπροστινό τζάμι με το άνοιξε-κλείσε. Μου έτυχε παλιότερα και το ψιλοφοβάμαι όπως και το ενδεχόμενο γρατσουνιάς. Θέλει σκέψη το πράμα........!!!!!!!

 

οταν λες παλιοτερα εννοεις επι αλφα κοπι ? τοτε ναι, ηταν τραγικο το σερβις, τωρα τα ΕΠΙΣΗΜΑ νοκια κερ νομιζω πως κανουν μια χαρα δουλεια :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οταν λες παλιοτερα εννοεις επι αλφα κοπι ? τοτε ναι, ηταν τραγικο το σερβις, τωρα τα ΕΠΙΣΗΜΑ νοκια κερ νομιζω πως κανουν μια χαρα δουλεια :D

 

Κάνουν τέλεια δουλειά παιδιά. Προσωπική άποψη απο Nokia Care Π. Φαλήρου και Ιωαννίνων (Πουκεβιλ 6). Επαγγελματίες άψογοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολλές, μα πάρα πολλές επανεκκινήσεις κατά την πλοήγηση. Τι να κάνω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο με το πρόβλημα με το gps, σε ποιό πρόγραμμα συμβαίνουν οι επανεκκινήσεις? Στο ovi maps? Έχεις δοκιμάσει και άλλα προγράμματα να δεις αν γίνεται το ίδιο, οπότε να συμπεράνεις αν φταίει κάποιο πρόγραμμα ή ο δέκτης gps? Πρώτα θα σου πρότεινα να κάνεις λοιπόν αυτό και αν δε βγάλεις άκρη, πας για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν πάλι δε γίνει τίποτα, πας για hard format και τέλος για nokia care. Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Έχω πολλές, μα πάρα πολλές επανεκκινήσεις κατά την πλοήγηση. Τι να κάνω?

 

φανταζομαι οτι ειναι απο ovimaps. βρες μια εκδοση νεοτερη απο βεταλαβς και βαλτην

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι ειναι απο ovimaps. βρες μια εκδοση νεοτερη απο βεταλαβς και βαλτην

 

Κι όμως παιδιά μια και λέμε για τους χάρτες παρατήρησα για 2η φορά το πρόβλημα που ανέφερα τις προάλλες και χρειάστηκε να κάνω hard reset για να το επαναφέρω.

 

Άνοιξα τους χάρτες στην Έδεσσα που έμεινα 2 μέρες στον ξάδερφό μου και άρχισε να κάνει αναζήτηση για να βρει που είμαι, όχι μόνο δεν με βρήκε αλλά κόλλησε το κινητό και έκανε επανεκκίνηση.Στο άνοιγμα του άρχισαν τα κολλήματα που χρειάζονταν restart για να κάνω κάθε τι κτλ.

Και είχα και τις 2 φορές που το έπαθα την τελευταία έκδοση των OviMaps με τους νεότερους χάρτες που κατέβασα από το μενού μέσω wifi.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παιδιά μια και λέμε για τους χάρτες παρατήρησα για 2η φορά το πρόβλημα που ανέφερα τις προάλλες και χρειάστηκε να κάνω hard reset για να το επαναφέρω.

 

Άνοιξα τους χάρτες στην Έδεσσα που έμεινα 2 μέρες στον ξάδερφό μου και άρχισε να κάνει αναζήτηση για να βρει που είμαι, όχι μόνο δεν με βρήκε αλλά κόλλησε το κινητό και έκανε επανεκκίνηση.Στο άνοιγμα του άρχισαν τα κολλήματα που χρειάζονταν restart για να κάνω κάθε τι κτλ.

Και είχα και τις 2 φορές που το έπαθα την τελευταία έκδοση των OviMaps με τους νεότερους χάρτες που κατέβασα από το μενού μέσω wifi.

 

Τα ιδια τρελα κολληματα ειχα και γω με το ovi store και ovi maps και εκανα αυτο πηγα ρυθμισεις-συνδεσιμοτητα-ρυθμισεις-προορισμοι και επελεξα σημειο προσβασης διαδυκτιο...( ηταν σε υπηρεσιες wap.) απο τοτε ησυχασα,γιατι εμενα με το που ανοιγε το ovi maps σε 10 δευτερα ετρωγα επανεκινηση ,για δοκιμαστε:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να σβήνει το ρολόι πρέπει να πας Ρυθμίσεις - θέματα - προφύλαξη οθόνης - καμία

 

Δηλαδή είναι φυσιολογικό να μην σβήνει?? :wacko: Τι σόι screen saver είναι αυτό? Δεν τρώει την μπαταρία???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι φυσιολογικό να μην σβήνει?? :wacko: Τι σόι screen saver είναι αυτό? Δεν τρώει την μπαταρία???

Είναι φυσιολογικό να φωτίζει η οθόνη, γιατί έτσι είναι η τεχνολογία της οθόνης. Δεν καταναλώνει μπαταρία αυτός ο φωτισμός.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρατήρησα μια χαζομαρουλα η μπαγκ αν θελετε...

σημερα το μεσημερι έστελνα μαζεμένες Photos απο το κινητο μου σε mail.....

(πανω απο 10 σε καθε μαιλ....)..

σε μια φαση μου βγαινει το μυν ανεπαρκής μνημη σβήσε δεδομενα απο το c....:rolleyes:

τρωω ενα κόλλημα μεχρι που συνειδητοποίησα οτι τα mail που εστελνα σαν σταλθεντα τα αποθήκευσε στην μνημη του τηλεφώνου....:blink::blink: με αποτελεσμα να μεινω με 8 Mb ελευθερα για μια φαση!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρωτον ψυχραιμια. Οτι και να ναι , σε καλυπτει 100% η νοκια . Δευτερον, το πρωτο που ηταν να κανεις το εκανες (hard reset και οχι soft :p ) . Τωρα το φλασαρεις. Ακολουθεις τις οδηγιες της πρωτης σελιδας κατα γραμμα και το κανεις. Για να σαι και καλα καλυμενος εχε και το UPS . Οτι χρειαστεις για τον φοινικα και το φλασαρισμα το γραφει μεσα, αν παλι εχεις αποριες εδω ειμαστε.

 

Y.Γ ξεχασα, μετα το hard reset εκανες restore με τα apps που ειχες, η εκανες restore μονο με τις επαφες και τα sms σου ?

 

Τωρα 2 δικα μου προβληματα ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ.

1) εχω πχ 5 εφαρμογες εγκατεστημενες , με ονοματα A,B,C,D,E . Αυτο απο μονο του, οπως του καπνιζει κατα καιρους μου τα κανει ανακαταταξη και τα παρουσιαζει με αλλη σειρα : A,C,D,B,E η με οποια αλλη σειρα θελει. Το κανει και σε εαας? Αυτο μου το εκανε και παλια αλλα θεωρησα πως μετα το φλασαρισμα που του πατησα πως θα ειχε λυθει αυτο.

2)οταν μιλαω με καποιον στο τηλεφωνο , 7 στις 10 φορες πατιεται κατα λαθος ο τερματισμος κλησης με το αφτι μου! ειναι δυνατον ????? ναι, οποτε θυμαμαι με το που το σηκωνω το κλειδωνω , αλλα μονη λυση αυτη ειναι ?

 

 

ζητω και εγω βοηθεια για παρομοιο προβλημα

-------------------------------------------------------------

το κινητο ανοιγει κανονικα , ζητα pin - το βαζω - ανοιγει.

σε λιγα δευτερολεπτα παγωνει και κολαει.

το σβυνω - απαναλαμβανω την διαδικασια - ανοιγει και ξανα τα ιδια - κολαει

 

έκανα Soft reset (επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων) - εγινε - αλλα το κολλημα συνεχιζεται.

σημειωνω οτι δεν μπορω να συνδεθω με τον υπολογιστη μου. μολις βαζω το καλωδιο usb - βγαινει ενα εικονιδιο nokia phone browser - και τιποτε.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; Β Ο Η Θ Ε Ι Α . . . .

Edited by klitos
Link to comment
Share on other sites

ζητω και εγω βοηθεια για παρομοιο προβλημα

-------------------------------------------------------------

το κινητο ανοιγει κανονικα , ζητα pin - το βαζω - ανοιγει.

σε λιγα δευτερολεπτα παγωνει και κολαει.

το σβυνω - απαναλαμβανω την διαδικασια - ανοιγει και ξανα τα ιδια - κολαει

 

έκανα Soft reset (επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων) - εγινε - αλλα το κολλημα συνεχιζεται.

σημειωνω οτι δεν μπορω να συνδεθω με τον υπολογιστη μου. μολις βαζω το καλωδιο usb - βγαινει ενα εικονιδιο nokia phone browser - και τιποτε.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; Β Ο Η Θ Ε Ι Α . . . .

 

Αν έχεις την PR 1.1 κάνε hard reset άφοβα...έκανα εγώ και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα μετά ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την PR 1.1 κάνε hard reset άφοβα...έκανα εγώ και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα μετά ;)

 

 

ναι, αλλα με hard reset θα χαθουν ολα, ετσι δεν ειναι;

και δεν μπορω να συνδεθω με τον υπολογιστη για να παρω backup

τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

ζητω και εγω βοηθεια για παρομοιο προβλημα

-------------------------------------------------------------

το κινητο ανοιγει κανονικα , ζητα pin - το βαζω - ανοιγει.

σε λιγα δευτερολεπτα παγωνει και κολαει.

το σβυνω - απαναλαμβανω την διαδικασια - ανοιγει και ξανα τα ιδια - κολαει

 

έκανα Soft reset (επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων) - εγινε - αλλα το κολλημα συνεχιζεται.

σημειωνω οτι δεν μπορω να συνδεθω με τον υπολογιστη μου. μολις βαζω το καλωδιο usb - βγαινει ενα εικονιδιο nokia phone browser - και τιποτε.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; Β Ο Η Θ Ε Ι Α . . . .

 

Εφόσον το κινητό ανοιγοκλείνει συνέχεια και κολλάει πως έκανες Soft reset?

Δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς την κάρτα SIM ... και χωρίς κάρτα microSD εάν έχεις.

:worry:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

δυστυχώς είμαι ανάμεσα στο φλασάρισμα και στο να πάω το τηλέφωνο σε κάποιο nokia care λόγω μη λειτουργίας του φλας της φωτογραφικής. για το πρώτο (φλασαρισμα) έχω αμφιβολίες: όσοι το εχουν δοκιμάσει, όντως τους έχει διορθωθεί το πρόβλημα; από την άλλη διαβάζω ότι στα nokia care μπορεί να σου γυρίσουν το κινητό με γρατζουνιές etc!!! επίσης, αν υποθέσω ότι το φλασάρισμα δεν πάει καλά, χάνω την εγγύηση αν το πάω μετά σε care; προφανώς η τελική απόφαση δική μου αλλά σίγουρα κάθε εμπειρία που μοιράζεται βοηθάει!!! ευχαριστώ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να φλασαρεις το κινητο δεν ειναι τιποτα. Εχω φτιαξει και τον οδηγο αν εχεις παραεισαγωγης δεν ειναι δυσκολο. Αν σου παει κατι στραβα ο φοινικας εχει επιλογη για φλασαρισμα σε νεκρο τηλεφωνο. Αν και παλι πανε ολα στραβα πας στη Νοκια κ τους λες οτι χαλασε απο μονο του κ σου περνανε το λειτουργικο δωρεαν!
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

έχω ένα πρόβλημα με το xplore. ενω μου δουλευε κανονικά απο κάποιο αδιευκρίνητο λόγο μολις το ανοίγω κάνει οτι φορτώνει και κλείνει.. τι μπορεί να φταίει?

αν μπορεί ας βοηθήσει καποιος

Ευχαριστώ!

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανα νεο για την PR 2.0 εχουμε η ειναι παρα πολυ νωρις?Και κατι ακομη

Με ποιο τροπο μπορουμε να ελαφρωσουμε λιγο την μνημη RAM τι μπορουμε να

σβησουμε??

Edited by impreza_sti

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανα νεο για την PR 2.0 εχουμε η ειναι παρα πολυ νωρις?Και κατι ακομη

Με ποιο τροπο μπορουμε να ελαφρωσουμε λιγο την μνημη RAM τι μπορουμε να

σβησουμε??

 

Για την PR2.0 ακουσα για τελη μαρτιου πριν καμια βδομαδα αλλα ειναι παλι απλα φημες. Μην πιστευεις τπτ απο αυτα. Ρεαλιστικα αν το δουμε, προς τελη απριλιου ας αρχισουμε τις εικασιες παλι :p ..

 

Εχει κανεις προβλημα με το TOP APPS οπως εχω εγω ?

 

Ξερει επισης κανεις πως μπορουμε να κανουμε τον επεξεργαστη του να τρεχει στην real ταχυτητα του ?

Edited by impreza_sti

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...