Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για gingerbread υπάρχουν οι amethyst, redux, gingervillain,oxygen.

 

Oxygen της λείπει ένα πράγμα: support για κάποια video filetypes όπως 720p αλλά είναι η πιό γρήγορη.

Redux: Επίσης δεν παίζει 720p και κάποια άλλα video. Η λίγο παλιότερη έκδοση 1.0.0 rc6 τα παίζει

Amethyst: Καλή, και 720p και όλα, αλλά της λείπει κάτι άκυρο... το power widget δεν έχει επιλογή για φακό :Ρ

gingervillain: Τα έχει όλα αλλά είναι λίγο πιό φορτωμένη με ότι συνεπάγεται σε ταχύτητα + η μόνη που δεν χωράει σε oxygen hboot. Όλες οι άλλες είναι λιγότερο από 90mb, αυτή είναι 110.

CM: δεν έχω δοκιμάσει

 

μικροδιαφορές γενικά.. δοκίμασε και θα καταλήξεις κάπου σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα!

 

οποιος εχεις χρησιμοποιησει data2whatever το κινητο απο ταχυτητα πως παει;

το εβαλα προν λιγο κανω εγκατασταση καποιων προγραμματων και θα του κανω επανεκκινηση γιανα στρωσει αλλα εχει κατι ψιλοκολληματα ε?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

 

οποιος εχεις χρησιμοποιησει data2whatever το κινητο απο ταχυτητα πως παει;

το εβαλα προν λιγο κανω εγκατασταση καποιων προγραμματων και θα του κανω επανεκκινηση γιανα στρωσει αλλα εχει κατι ψιλοκολληματα ε?

 

Καλημερα! Το χρησιμοποιω με την Aurax δεν εχω κανενα προβλημα απλως βαλε ολες της εφαρμογες σου στην εσωτερικη μνημη οχι στην sd και θα δουλεψει πιστευω χωρις κανενα προβλημα!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

μιας και το εθιξες, εχεις καταλαβει γτ δημιουργουμε 2 partition τελικα στη καρτα μνημης για το data2whatever?

 

και πανω σε αυτο που λες, τωρα οπως το εχω αφησει οι εφαρμογες που αποθηκευονται;

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την starburst σας τραβάει 720 βίντεο;

Εμένα ούτε WVGA δεν τραβάει.

Επίσης είχε δίκιο το παιδί που είπε ότι στο reboot αλλάζει το g σε 3g.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

μιας και το εθιξες, εχεις καταλαβει γτ δημιουργουμε 2 partition τελικα στη καρτα μνημης για το data2whatever?

 

και πανω σε αυτο που λες, τωρα οπως το εχω αφησει οι εφαρμογες που αποθηκευονται;

 

Στο Fat32 αποθηκευεις μουσικη.ταινιες κτλ. στο ext3 αποθηκευονται εφαρμογες συστηματος (ενα μερος τουλαχιστον)! H διαφορα ext3 με ext4 ειναι οτι το δευτερο ειναι πιο γρηγορο στο να διαβαζει δεδομενα συστηματος γι'αυτο αν θελεις να κάνεις το κολπακι με το να αυξησεις την μνημη του τηλ. μονο ext4.Εγω εχω aurax και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος...:D

 

Στο Fat32 αποθηκευεις μουσικη.ταινιες κτλ. στο ext3 αποθηκευονται εφαρμογες συστηματος (ενα μερος τουλαχιστον)! H διαφορα ext3 με ext4 ειναι οτι το δευτερο ειναι πιο γρηγορο στο να διαβαζει δεδομενα συστηματος γι'αυτο αν θελεις να κάνεις το κολπακι με το να αυξησεις την μνημη του τηλ. μονο ext4.Εγω εχω aurax και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος...:D

 

edit:ξερει κανενας κανενα προγραμμα που να τραβαει φωτογραφιες της οθονης του κινητου?

Edited by kollatos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

το ειχα ext3 και ηταν αργο στο αν διαβαζει δε δεομενα, να τρεχει κατι στο κινητο. ειδικα στον τηλ. καταλογο. ηταν απογοητευτικο.

 

Το εβγαλα γτ ηταν πιο αργο απο το magic με rom 2.2 with sense!!

παταγα να κανω κληση και εκανε κανα 1 λεπτο να παρει και δεν εμφανιζε καν το μενου που κανει τηλ

 

edit:ξερει κανενας κανενα προγραμμα που να τραβαει φωτογραφιες της οθονης του κινητου?

 

υπαρχει το dropcap2 αλλα δεν με βολεψε πτε ιδιαιτερα, εχει περιεργο τροπο για να βγαλει φωτο την οθονη σου....

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος!

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

edit:ξερει κανενας κανενα προγραμμα που να τραβαει φωτογραφιες της οθονης του κινητου?

 

picme...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολυ ρωτανε πια ειναι η καλυτερη rom θα σας αναφέρω μερικές, με θετικά η αρνητικά!Βεβαια καθε συσκευη διαφερει μπορει σε καπιον να κατσει καλα η rom σε αλλον ομως οχι!

1.RCMixHD v3.0 πολλα bugs.

2.ReflexTSenseHD καλη αλλα οχι ικανοποιητικη ορισμένες φορες.

3.Cool HD v7 πολυ καλη κανενα προβλημα για μενα παντα.

4.iNsertCoin HD με απλα λογια παρα πολυ καλη δεν αντιμετωπισα προβλημα!Μαλιστα τραβουσα κ βιντεο στα 720 χωρις κοληματα!

Αυτα για τις ΗD

1.LeeDrOiD V2.3d παρα πολυ καλη, λιγα προβληματα ειχα οταν επεστρεφα στην αρχικη οθονη και υπαρχει ενα θεμα με την μπαταρια...

2.StarBurst Froyo ενω ξεκινησε πολυ καλα στην συνέχεια ειχα προβλημα οταν εκανα restart επρεπε να το γυρισω σε gsm και επισης με την εγγραφη βιντεο εχει αναφερθει πιο πάνω.

3.AuraxTSense v8.4 απλα κανενα προβλημα.

Εκφραζω την προσωπικη μου εμπερια καποιος αλλος μπορει να εχει διαφορετικη αποψη και διαφορετικα προβληματα!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

ShootMe, και με την ικανότητα να τραβά video

 

ναι,toon...shootme!μπερδευτηκα αφου εχω δοκιμασει και τα 2 και κατεληξα στο shootme!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες απο την Aurax ετσι οπως την εχω διαμορφωσει:
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να μοιραστω μαζι σας ενα μικρο tip που διαβασα για τη μπαταρια και δε χανουμε τπτ να το δοκιμασουμε..

Ανοιγουμε τον browser-περισσοτερα-ρυθμισεις-ενεργοπ. επεκτασεων και επιλεγουμε ''κατα απαιτηση''.

Οσοι το δοκιμασαν και εχουν postαρει στο thread στους xda μιλανε για βελτιωση της μπαταριας αλλα και επιπλεον ταχυτητα...

 

οπως αναφερει ο ιδιος: ''The idea came from a blog I was reading about macbook air and why Apple does not ship it with Flash, as it is this software that chews into the Macbook airs battery.''

 

το αυθεντικο post γραφει: ''Ok i have posted these comments elsewhere. At the moment I have been lihjtly using my phone and it has been on standby since 1930 (10/2/11) and currently it stands at 80% charge at 1430 (11/2/11).All I have done is turn flash to on demand (internet-settings-enable plugins- select on demand) I have also got the option to turn my mobile data usage off as well.''

Υ.Γ.:Για το ''I have also got the option to turn my mobile data usage off as well.'' πιστευω οτι οι περισσοτεροι,αν οχι ολοι,το εχουμε απενεργοποιημενο κατα τη διαρκεια της μερας που δε το χρειαζομαστε...

Υ.Γ.2:Το συγκεκριμενο thread βρισκεται στο forum του DHD αλλα πιστευω οτι δεν εχει καμια διαφορα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχετε χρησιμοποιήσει Data2Ext, πόσα partitions φτιάξατε, με ποιον τρόπο και πόσα MB σας βγάζει διαθέσιμα στην καρτέλα "SD και αποθήκευση" ? To περάσατε με χωριστό script απο recovery ή ήταν ενσωματωμένο στην rom?

 

Στο δικό μου με 4 partitions μου δινει μονο 144ΜΒ και λειτουργεί σαν απλο app2sd+ :(:mad:

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες απο την Aurax ετσι οπως την εχω διαμορφωσει:

 

εχεις βαλει κανα θεμα στην aurax....?????

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω κάποιες συμβουλές για ταχύτερη πρόσβαση στο EXT partition. Αναφέρουν πως χρειάζεται να φλασάρουμε ένα zip αρχείο για να έχουμε ταχύτερη πρόσβαση στις εφαρμογές, αρχεία κλπ. Αυτό χρειάζεται μόνο για partition του τύπου ΕΧΤ4 ή και για τον τύπο ΕΧΤ3; Υπάρχει ξεχωριστό patch για κάθε τύπο ΕΧΤ;
Link to comment
Share on other sites

 

[ROM-AOSP GRI40] Oxygen v2.0 (Gingerbread, totally clean and hack free) it is out !

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=971904

ποπο και μολις χθες εβαλα την CM7 η οποια βεβαια ειναι παρα πολυ καλη. :p

 

καποια πραγματα που εντωπισα...μ'αρεσει πολυ το theme chooser που ειχε μια παλιοτερη εκδοση της Oxygen και επισης μ'αρεσει που το status bar power widget ειναι scrollable, δηλαδη μπορεις να βαλεις οσα κουμπακια θες..οπως και στη redux.

γενικα εχει καποιες μικρορυθμισουλες που μου αρεσουν πολυ.

 

δε μ'αρεσει που εχει μεσα στο /system rom manager, e file manager, dev tools, spare parts κλπ.

 

παντως εγκρινεται εστω για δοκιμη, θελει τουλαχιστον CM7 hboot για να χωρεσει..

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα εδώ και καιρό με το gmail. Δεν μού δείχνει όταν είμαι στην κεντρική οθόνη ότι εχω καινούργια mail.το έχει ξαναδεί κανείς? Το κινητό το εχω root αλλα με την original Rom.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα τι κανετε? θελω βοηθεια οσον αφορα το root στο htc desire ηθελα να ρωτησω ...ξεκινησα να το ανοιξω το τηλ για να κανω recovery και μετα μου βγαζει στην οθηνη ενα σημα τηλεφωνου και διπλα ενα πορτοκαλι τριγωνο..τι γενετε?? μετα δεν κανει τιποτα μενει ετσι!!!!

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα τι κανετε? θελω βοηθεια οσον αφορα το root στο htc desire ηθελα να ρωτησω ...ξεκινησα να το ανοιξω το τηλ για να κανω recovery και μετα μου βγαζει στην οθηνη ενα σημα τηλεφωνου και διπλα ενα πορτοκαλι τριγωνο..τι γενετε?? μετα δεν κανει τιποτα μενει ετσι!!!!

 

ευχαριστω!!!

 

αν δεν εχεις κανει ροοτ δεν μπορεις να μπεις σε recovery οποτε για αυτο στο δειχνει...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει root ακοολουθω τα βηματα που γραφουνε τα παιδια για να το κανω και κατι δεν γινετε η κατι δεν καταλαβα σωστα εγω...!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει root ακοολουθω τα βηματα που γραφουνε τα παιδια για να το κανω και κατι δεν γινετε η κατι δεν καταλαβα σωστα εγω...!!!

 

εξηγησε μας τι κανεις κ που κολλας....πες μας τι δεν καταλαβες.....!!! τοσα μυαλα εδω, ολο κ κατι θα βρουμε...!!! αν κ ο οδηγος ειναι σχεδον τελειος....!!!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

στο 2 βημα που λεει ανοιγουμε το τηλ με πατημενο το volume down ανοιγει μου βγαζει μια λιστα με κατι επιλογες εκει δεν καταλαβαλα τι κανεις???
Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει κανα θεμα στην aurax....?????

 

Εχω βαλει αυτο:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=850462

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...