Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. μπορεί καποιος να κατεβάσει αυτό το αρχειο mkv και να

μου πει εαν παιζει στο Ν8? εαν εμφανιζονται οι υποτιτλοι στο κινητο

και στην τηλεοραση οταν το συνδεει με hdmi ? θελω να κανω εναν

οδηγο για μετατροπη των ταινιων για το Ν8. ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω το ανεβασα :lol: δεν εχω Ν8 (ακομη περιμενω) για να το δοκιμασω :lol:

 

Ακουγεται μονο η φωνη δεν δειχνει εικονα:(

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. δοκιμαζω κατι και θα ανεβασω αλλο αρχειο :(

 

Με τι προγραμμα τα φτιαχνεις;Δοκιμασε το format factory;)

Link to comment
Share on other sites

Με τι προγραμμα τα φτιαχνεις;Δοκιμασε το format factory;)

 

οσες φορες το εχω χρησιμοποιησει για βιντεο συνηθως εχω προβληματα πχ κολλα η εικονα για λιγο η κατι τετοια... για μενα το καλυτερο ειναι το xilisoft video converter:)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθηστε με λιγο...εβαλα μια εικονα για να βγαινει οταν με καλει ενας συγκεκριμενος ανθρωπος και τελικα μου την βγαζει οποιος και να με καλει (πλην αυτων που εχω βαλει φωτο στην επαφη τους). Εσβησα την εικονα απο την μνημη και την συγκεκριμενη επαφη αλλα παλι την βγαζει σε ολους!!!!

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα κι εγω της Cosmote 1.1

Σαφως πιο γρήγορο κινητό πιά.

Στο screensaver βγαινει χρωματισμένη γραμμή σε φόντο κυμματοειδών χρωματισμένων γραμμών δίπλα απο την ημερομηνία που αλλάζουν χρώμα όταν αυτή πορεύεται προς το κάτω μέρος της οθόνης,ενω το συρόμενο πλήκτρο απέκτησε δόνηση κάθε φορά που το ενεργοποιώ στο κλείδωμα οθόνης.

Θα το δω καλύτερα αργότερα μηπως έχει γίνει κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις που δεν έγινε αντιληπτή...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε η PR 1.1 από Cosmote για branded όσοι έχουμε.

Εγώ αναβαθμίζω τώρα μέσω Nokia Software Updater από το PC.

Μέσω OTA που έψαξα πάντως δεν μου την έβγαζε,από το Ovi Suite δεν δοκίμασα.

Πάντως 16 λεπτά κάνει.

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Άρα από τις 8-9 Φεβρουαρίου που διατέθηκε η έκδοση για τις ελληνικές non-branded συσκευές, πέρασαν 12 μέρες για να βγει και για branded. Καλύτερα από ότι περιμένα προσωπικά, ήμουν έτοιμος να κάνω debrand, αλλά δεν υπάρχει λόγος. :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα κι εγω της Cosmote 1.1

Σαφως πιο γρήγορο κινητό πιά.

Στο screensaver βγαινει χρωματισμένη γραμμή σε φόντο κυμματοειδών χρωματισμένων γραμμών δίπλα απο την ημερομηνία που αλλάζουν χρώμα όταν αυτή πορεύεται προς το κάτω μέρος της οθόνης,ενω το συρόμενο πλήκτρο απέκτησε δόνηση κάθε φορά που το ενεργοποιώ στο κλείδωμα οθόνης.

Θα το δω καλύτερα αργότερα μηπως έχει γίνει κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις που δεν έγινε αντιληπτή...

Η δόνηση στο πλήκτρο κλειδώματος υπήρχε και πριν. Απλά δονείται μόνο όταν είσαι σε προφίλ με τη δόνηση ενεργοποιημένη, γι' αυτό μάλλον δεν το πρόσεξες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ για την αναβαθμιση σε μας τους αργοπορημένους!μια ερώτηση μόλις τελείωσε οκ με το ovi suite στο κινήτο λέει ακόμα ολοκλήρωση το βγάζω το καλώδιο έτσι?

άκυρο παιδιά έφυγε μόνο του!

Edited by necropethamenos
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την γενικά πιο γρήγορη απόκριση του N8 μετά την αναβάθμιση, δείτε και το zoom της κάμερας, είτε σε φωτογραφία είτε σε video. Είναι πολύ πιο smooth και σταδιακό, ενώ πριν ήταν απότομο και κοφτό. ;-)
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν κάποιοι το γνωρίζετε αλλά παραθέτω ένα link σχετικό με τη φωτογραφική του Ν8

 

http://conversations.nokia.com/2010/07/12/nokia-n8-photography-all-the-faqs

 

Και δυο ερώτησεις σε όσους ασχολούνται με το άθλημα της κωδικοποίησης βίντεο. Τι bitrate χρησιμοποιείτε; Ανάλυση αφήνετε την ίδια του βίντεο ή βάζετε αυτή του κινητού; (640x360)

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μπορεί καποιος να κατεβάσει αυτό το αρχειο mkv και να

μου πει εαν παιζει στο Ν8? εαν εμφανιζονται οι υποτιτλοι στο κινητο

και στην τηλεοραση οταν το συνδεει με hdmi ? θελω να κανω εναν

οδηγο για μετατροπη των ταινιων για το Ν8. ευχαριστω :)

 

nektaria και εγώ είχα ενα προβλημα με μια ταινία XVID 720p περιπου 2,6 γιγα μου βγάζει γενικά:σφάλμα συστηματος. ξερει καποιος αν υποστηρίζει XVID η XVID 720 απο προσωπικη εμπειρία?

το συγκεκριμένο αρχείο που δοκίμασα είναι .avi με ήχο ac3 (dolby digital 5.1)

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

τοτε μια χαρα,μακαρι να παει σφαιρα ο καινουργιοσ browser και να μην σερνεται.. θα γινει το τελειοτερο τηλεφωνο,...

 

Φίλε θα συφωνήσω μαζί σου στο ότι πρέπει να αναβαθμιστεί ο browser και θα γίνει άλλωστε, αλλά και ο τωρινός μετά την πρόσφατη αναβάθμιση πάει αρκετά καλά και γρήγορα και ζορίζεται μόνο σε κάτι πολύ βαριά site με πολύ flash..

 

nektaria και εγώ είχα ενα προβλημα με μια ταινία XVID 720p περιπου 2,6 γιγα μου βγάζει γενικά:σφάλμα συστηματος. ξερει καποιος αν υποστηρίζει XVID η XVID 720 απο προσωπικη εμπειρία?

το συγκεκριμένο αρχείο που δοκίμασα είναι .avi με ήχο ac3 (dolby digital 5.1)

 

Πάνω από 2gb video νομίζω δε παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,παιδια.

Εχω N8 απο την Wind με τον κωδικό 059D8G5 (Ουγγαρια μαλλον).

Ξερει κανεις να μου πει ποιες γλωσσες εχει αυτο το firmware οταν θα χασω ελληνικα μετα την αναβαθμιση (οχι OTA).

Και αν γυνεται να περασω μονο την ελληνική γλώσσα χωριστα πανω σε οποιδηποτε firmware product code.

Βασικα θελω να εχω ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ΡΩΣΙΚΑ, ΑΓΓΛΙΚΑ και δεν βρισκω τετοιο σετ γλωσσων σε καμία έδοση λογισμικού για φλασάρισμα μεσω φοινιξ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

***

θέλω όμως αν πραγματικά γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει widget για lock της οθόνης δηλαδή πατώντας το να σβήνει(κλειδώνει)αμέσως η οθόνη μιας κ προσωπικα με βολεύει πάρα πολύ σε τατς συσκευές μου και αναγκαζόμουν να βάζω το spb shell που έχει λουκετάκη αλλά βαραίνει ανούσια τη συσκευή μόνο για αυτό..

Ειναι το LockerIcon (9 kb, freeware, θελει ομως υπογραφη Symbian) - κάνει αυτη τη δουλειά με ενα touch.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν κυκλοφορει Ελληνικο πρασινο, μπλε ,πορτοκαλι ?

 

πρασινο κυκλοφορει γιατι υπαρχει και αντιστοιχος κωδικος. τα υπολοιπα χρωματα δεν ειεναι σιγουρο οτι θα ερθουν σαν ελληνικες συσκευες. παραεισαγωγης υπαρχουν σε αρκετα ηλεκτρονικ καταστηματα και με ψαξιμο θα το βρεις ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθηστε με λιγο...εβαλα μια εικονα για να βγαινει οταν με καλει ενας συγκεκριμενος ανθρωπος και τελικα μου την βγαζει οποιος και να με καλει (πλην αυτων που εχω βαλει φωτο στην επαφη τους). Εσβησα την εικονα απο την μνημη και την συγκεκριμενη επαφη αλλα παλι την βγαζει σε ολους!!!!

 

Πήγαινε Μενού - Ρυθμίσεις - Θέματα - Εικόνα κλήσης - Καμία και μετά από αυτό πρέπει να μην την εμφανίζει για όλες τις εισερχόμενες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,παιδια.

Εχω N8 απο την Wind με τον κωδικό 059D8G5 (Ουγγαρια μαλλον).

Ξερει κανεις να μου πει ποιες γλωσσες εχει αυτο το firmware οταν θα χασω ελληνικα μετα την αναβαθμιση (οχι OTA).

Και αν γυνεται να περασω μονο την ελληνική γλώσσα χωριστα πανω σε οποιδηποτε firmware product code.

Βασικα θελω να εχω ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ΡΩΣΙΚΑ, ΑΓΓΛΙΚΑ και δεν βρισκω τετοιο σετ γλωσσων σε καμία έδοση λογισμικού για φλασάρισμα μεσω φοινιξ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

***

 

Ειναι το LockerIcon (9 kb, freeware, θελει ομως υπογραφη Symbian) - κάνει αυτη τη δουλειά με ενα touch.

Υπάρχει....ψάξε <<lockbutton v1>>

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις ''Ρυθμίσεις σημείων πρόσβασης για λήψη/αποστολή MMS και πρόσβαση στο Διαδίκτυο'' που πρεπει να παμε να τις βαλουμε?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.εχω κάνει την αναβάθμιση.αλλά το φως στο κουμπί του μενού συνεχίζει να ανάβει και να σβήνει συνέχεια.να το στείλω σερβισε?και κάτι άλλο ειχα κάνει Μια μέρα hard reset και Δεν μπορούσα να μπω στο οβι.μόλις έκανα σύνδεση από wi-fi μου έκανε κατευθείαν σύνδεση.χωρίς να κατεβάσο κάποια αρχεία.το ίδιο έγινε και με την εφαρμογή κοινωνικα δίκτυα.μαλλον πρέπει να την ΑΝΟΙΞΕΣ Μια φορά με αυτόν τον τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.εχω κάνει την αναβάθμιση.αλλά το φως στο κουμπί του μενού συνεχίζει να ανάβει και να σβήνει συνέχεια.να το στείλω σερβισε?και κάτι άλλο ειχα κάνει Μια μέρα hard reset και Δεν μπορούσα να μπω στο οβι.μόλις έκανα σύνδεση από wi-fi μου έκανε κατευθείαν σύνδεση.χωρίς να κατεβάσο κάποια αρχεία.το ίδιο έγινε και με την εφαρμογή κοινωνικα δίκτυα.μαλλον πρέπει να την ΑΝΟΙΞΕΣ Μια φορά με αυτόν τον τρόπο.

το ερωτημα σου πιο ειναι? αν πρεπει να πας για σερβισ? γιατι εκανες hard reset? δεν το κανουμε για πλακα αυτο . μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις. κενε πιο σαφες το ερωτημα σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

το ερωτημα σου πιο ειναι? αν πρεπει να πας για σερβισ? γιατι εκανες hard reset? δεν το κανουμε για πλακα αυτο . μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις. κενε πιο σαφες το ερωτημα σε παρακαλω

 

επειδη την εχω πατησει με Hard reset , οταν το κανεις σβηνει την εσωτερικη μνημη και χανονται καποια αρχεια του κινητου. Σε αυτη την περιπτωση θελει φλασαρισμα(το οποιο και εκανα προχθες) , με το οποιο το κινητο στρωνει 100%. Οτι προβληματα και να χει, 99% οφειλονται στο hard reset το οποιο ακριβως οπως ειπες ειναι μονο για εξαιρετικες περιπτωσεις. Μαλιστα πριν την PR1.1 στο Hard reset η εσωτερικη μνημη δεν διαγραφοταν, αλλα μετα την PR1.1 με hard reset διαγραφεται και αυτη.

 

:protest::knife:elop:protest:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

επειδη την εχω πατησει με Hard reset , οταν το κανεις σβηνει την εσωτερικη μνημη και χανονται καποια αρχεια του κινητου. Σε αυτη την περιπτωση θελει φλασαρισμα(το οποιο και εκανα προχθες) , με το οποιο το κινητο στρωνει 100%. Οτι προβληματα και να χει, 99% οφειλονται στο hard reset το οποιο ακριβως οπως ειπες ειναι μονο για εξαιρετικες περιπτωσεις. Μαλιστα πριν την PR1.1 στο Hard reset η εσωτερικη μνημη δεν διαγραφοταν, αλλα μετα την PR1.1 με hard reset διαγραφεται και αυτη.

 

:protest::knife:elop:protest:

 

ακριβως ετσι δεν ειναι παιχνιδακι που πας και κανεις φορματ για πλακα στα usb . εδω χανονται πραγματα και μετα θελει ολοκληρη διαδικασια γιαυτο οποιος το κανει πρεπει να το σκεφτει παρα πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι δεν ειναι παιχνιδακι που πας και κανεις φορματ για πλακα στα usb . εδω χανονται πραγματα και μετα θελει ολοκληρη διαδικασια γιαυτο οποιος το κανει πρεπει να το σκεφτει παρα πολυ καλα

 

κοιταξε, ναι , θελει σκεψη πριν γινει(βασικα εφοσον μετα το hard reset χρειαζεται φλασαρισμα , το hard reset ειναι αχρειαστο :P ) , αλλα το φλασαρισμα δεν ειναι και τπτ στην τελικη.

Βεβαια , χωρις UPS ΠΟΤΕ φλασαρισμα!

 

:protest::knife:elop:protest:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...