Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

δουλευει το ραδιο αλλα εχει ακετα παρασιτα.βεβαια εξαρταται και απο τον σταθμο.αλλα τα παρασιτα ειναι αρκετα εμφανη και κανουν την ακροαση δυσκολη.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλα τα παρασιτα ειναι αρκετα εμφανη και κανουν την ακροαση δυσκολη.

 

Αναμενόμενο. Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι το παραπάνω tweak δεν αντικαθιστά το ρόλο της κεραίας στη συσκευή, απλά επιτρέπει να δουλεύει το radio και χωρίς την κεραία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Build 28244.... απο οτι βλέπω οι αλλαγες στη registry πραγματοποιούνται κανονικα!

 

ναι εχεις το παραμετροποιησιμο build. Δεν φταιει αυτο..:rolleyes:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει η απενεργοποίηση του Lockscreen χρειάζεται να γίνουν:

1. HKLM/Software/Microsoft/Shell/Lockscreen και άλλαξε το "Enable" σε 0

2. HKEY_Current_User\ControlPanel\Keybd και αλλαξε το "DeviceLockWhenSuspend" σε 0

3. soft reset.

Link to comment
Share on other sites

Kυκλοφόρησε το hspl4 το οποίο κάνει hspl το spl3.03 της 3.14 rom για καλύτερη συμβατότητα με cοοked rom wm 6.5 που βασίζονται στην επίσημη 3.14

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11499585&postcount=3

για τον magldr πρέπει να έχουμε το hspl 2.08

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για τον magldr πρέπει να έχουμε το hspl 2.08

 

Κατά συνέπεια, καλύτερα να μείνει κάποιος εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Με ποιο τρόπο (πρόγραμμα-browser κτλ) μπορώ να βλέπω Live streaming στο κινητό πχ ένα τηλεοπτικό κανάλι μέσω ίντερνετ; Πχ το MEGA το KONTRACHANNEL κτλ.

Καμιά βοήθεια παιδιά;;:worry:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια παιδιά;;:worry:

 

για live streaming δεν ξερω, αλλα για τηλεοραση γενικοτερα μεσω spb tv. Εχει κι ελληνικα καναλια

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει η απενεργοποίηση του Lockscreen χρειάζεται να γίνουν:

1. HKLM/Software/Microsoft/Shell/Lockscreen και άλλαξε το "Enable" σε 0

2. HKEY_Current_User\ControlPanel\Keybd και αλλαξε το "DeviceLockWhenSuspend" σε 0

3. soft reset.

Ευχαριστώ πολύ σε εμένα δούλεψε,και δεν καταλαβαίνω ποιός ολόγος να έχουμε ενεργό το lock screen:!:

¨Ομως

έχω ένα άλλο θεματάκι με το πληκτρολόγιο που ενώ καλά κάνει να πετάγεται κάθε φορα που το χρειάζομαι δεν κατεβαίνει κάτω με κανενα τρόπο και κάνω διάφορες αλχημείες

κάποια λύση παρακάλω

μιλάψ για πληκτολογιο QWERTY

Edited by skstelios

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα άλλο θεματάκι με το πληκτρολόγιο που ενώ καλά κάνει να πετάγεται κάθε φορα που το χρειάζομαι δεν κατεβαίνει κάτω με κανενα τρόπο και κάνω διάφορες αλχημείες

κάποια λύση παρακάλω

μιλάψ για πληκτολογιο QWERTY

αν πατησεις εξω απο το πλαισιο γραφης δεν φευγει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν πατησεις εξω απο το πλαισιο γραφης δεν φευγει?

 

λέγοντας αλχημείες αυτό εννοώ

δυσκολευομαι και τις περρισότερες φορες πατάω το ίδιο το πληκτρολόγιο:mad:

κάποια άλλη λύση?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Για να απενεργοποιήσεις το αυτόματο άνοιγμα του πληκτρολογίου δοκίμασε αυτό:

1. HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Sip δημιουργία ή αλλαγή DWORD > TurnOffAutoDeploy από 0 σε 1

2. soft reset

Edited by kastel71
Link to comment
Share on other sites

Για να απενεργοποιήσεις το αυτόματο άνοιγμα του πληκτρολογίου δοκίμασε αυτό:

1. HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Sip δημιουργία ή αλλαγή DWORD > TurnOffAutoDeploy από 0 σε 1

2. soft reset

 

ευχαριστώ

 

1 χρόνο εχω το hd μου δεν ειχα πειράξει εως τώρα την registry και σε μια μέρα της έβαλα χέρι 2 φορές !

Αντε καλή αρχή:D:D:D

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο ανεξήγητο λογο πλεον όταν απαντώ στο τηλεφωνο ενεργοποιείται η ανοιχτή ακρόαση..

Την απενεργοποιώ βεβαια αλλα στο επόμενο τηλεφωνημα ξαναμπαινει αυτόματα ( ασε που τρομάζω κάθε φορα γιατι το βαζω στο αυτι μου)

Ξερει κανεις πως απενεργοποιείται η ανοιχτη ακρόαση;

Link to comment
Share on other sites

δεν κατεβαίνει κάτω με κανενα τρόπο

 

 

Στην energy που έχω λείπει το βελάκι δεξιά από το σήμα του πληκτρολογίου . Αν πατήσω στην άκρη του σήματος αλλά ελαφρός προς τα δεξιά μου ανοίγει τις επιλογές πληκτρολογίων . Αν πατήσω προς αριστερά το πληκτρολόγιο κατεβαίνει .

Μέχρι να ανακαλύψω πως πρέπει να πατήσω ελαφρώς αριστερά ήμουν έτοιμος να περάσω άλλη rom .

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια παιδιά;;:worry:

 

Σε ευχαριστώ πολύ Ειρήνη! Το εγκατέστησα και όταν έχω πρόσβαση στο ιντερνετ θα το δοκιμάσω.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

λέγοντας αλχημείες αυτό εννοώ

δυσκολευομαι και τις περρισότερες φορες πατάω το ίδιο το πληκτρολόγιο:mad:

κάποια άλλη λύση?

Για να φυγει αμεσως, πατας το εικονιδιακι στη μεση κατω που ειναι σαν πλεγμα. Το βελακι διπλα, ανοιγει τις επιλογες για να διαλεξεις πληκτρολογιο. Εγω εαν πατησω εκτος πλαισιου γραφης, δεν φευγει. εχω το αναποδο προβλημα ομως. Στον opera καμια φορα κολλαει, κι ενω παταω να γραψω κατι, δεν βγαινει πληκτρολογιο. :)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο ανεξήγητο λογο πλεον όταν απαντώ στο τηλεφωνο ενεργοποιείται η ανοιχτή ακρόαση..

Την απενεργοποιώ βεβαια αλλα στο επόμενο τηλεφωνημα ξαναμπαινει αυτόματα ( ασε που τρομάζω κάθε φορα γιατι το βαζω στο αυτι μου)

Ξερει κανεις πως απενεργοποιείται η ανοιχτη ακρόαση;

 

έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα ηχογράφησης?

είσαι με μαμα ROM?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα ηχογράφησης?

 

Εύστοχη ερώτηση, έχουν αναφερθεί παρόμοια προβλήματα με χρήση τέτοιων εφαρμογών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί είμαι σε απόγνωση. Μάλλον έκανα το HD2 τούβλο.

Πάνω στην προσπάθεια για να περάσω NAND Android έκανα πρώτα ένα Task29 για να καθαριστούν όλα και τώρα έχει κολλήσει στο λευκό λογότυπο HTC και δεν μπαίνει ούτε καν σε bootloader mode.

Πατώντας το power και vol. down ανοίγει μόνο το λευκό λογότυπο και δεν πάει στο τρικολόρε με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το power και vol. down ανοίγει μόνο το λευκό λογότυπο και δεν πάει στο τρικολόρε με τίποτα.

 

Η σωστή σειρά είναι vol. down και power, μήπως το κανείς όπως το γράφεις; :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν το διατύπωσα σωστά. Πρώτα vol down και μετά power πατάω αλλά τίποτα.

Εν τω μεταξύ έχω περάσει 100 roms και ποτέ δεν είχα πρόβλημα αλλά τώρα έσπασε ο διάολος το ποδάρι του. Η μ****α μου είναι οτι είχα επαναφέρει το τηλ σε γνήσιο SPL για να πάει στο Service και τωρα ήθελα να το ξανακάνω HSPL για να περάσω Android.

Πέρασα πρώτα την 1.48 και πάνω σε αυτή τη ROM ξεκίνησα να στήνω τα HSPL φτάνωντας στο HSPL3. Ούτε καν δοκίμασα να δω αν μπαίνει σε bootloader mode, χτυπάω ένα Task29 για να καθαρίσει και στη συνέχεια να περάσω το Radio 2.15.50.14 και να ξεκινήσω να στήνω MAGLDR κ.λ.π.

Ε αυτό ήταν...μετά το task29, τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αν έβαζες στην sd την γνήσια 1.66 ως leoimg και να δοκίμαζες να δεις αν θα σου βγάλει επιλογή να την φλασάρεις με το vol down+power;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
bbbb το δοκίμασα κι αυτό αλλά τίποτα.

 

Θα έλεγα να πάρεις τα πράγματα από την αρχή και χωρίς πανικό. Μέσα στο άγχος σου δεν πρέπει να κάνεις κάτι σωστά. Σιγουρέψου ότι ακολουθείς τις διαδικασίες και ξεκίνησε τα όλα από την αρχή. Το θεωρώ δύσκολο η συσκευή σου να φτάνει στο λογότυπο της HTC και να μην μπαίνει σε bootloader.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...